سول روانپزشکی مهم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

سول روانپزشکی مهم

پست توسط baranomatin » شنبه 2 مرداد 1389, 12:52 pm

با سلام من بارانم 23 سال دارم تابستان2 سال پيش من شمال بودم با خانوادم در بهترين شرايط يهو توي دلم خالي شد بعد از توي دلم تا سق دهنم شروع کرد به مور مور شدن بدنمم عرق سرد ميکرد حس ميکردم همه چيز برام غريبست چشمام هم بسته ميشد اول فکر کردم پور خوري کردم اما اين حالت ادامه داشت صبح روز بعد بدنم درد ميکردو کلافه بودم .راه افتاديم به سمت تهران حتي غذا هم خوردم که توي جاده دوباره اين حالت عجيب بهم دست داد يه حسه غريب احساس ميکردم با همه غريبم و مور مور ميشدم تهران که اومدم رفتم دکتر 2هفته اين حالت ادامه داشت تا اينکه يه دکتر بهم گفت ورم معده گرفتي هرچي هم آزمايش دادم از لحاظ جسمي مشکلي نداشتم براي همين به اصرار پدرم به روانپزشک مراجعه کردم و الان حدودا2 سال که سرترالين100 يکي صبح البته الان نصفش مي کنم يکي ظهر و شب 1 عدد کلونازپام و پروپرانول10 صبح و شب وويتامين 300ب1يکي صبح يکي شب مصرفرف مي کنم من اصلا افسرده نيستم اما گاهي اين حالتهاي اضطرابي سراغم مي يان نمي تونم شب برم خونه دوستم البته اگه مجبور بشم ميرم من حتي نمي دونم اين چه مشکليه البته مشکله افتادگيه دريچه قلب هم دارم اما اين اضطراب چيه و من بايد چي کار کنم توروخدا کمکم کنيد.به من کمک کنيد؟؟؟؟
اهان يه بارم دوستم منو برد پيشه يه مردي که فالگير بود من از اون ترسيدم و اين حالتها بهم دست داد گاهي وقتها فکر مي کنم اون مرد يه کاري کرده مثله جادو و از اين چيزا

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: Victoria, Australia
سپاس‌های ارسالی: 6778 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

Re: سول روانپزشکی مهم

پست توسط noora » دو شنبه 4 مرداد 1389, 2:03 am

باران عزیز

تشخیص دقیق اینکه مشکل اصلی شما چیست، تنها از طریق مشاهده بالینی توسط روان پزشک یا روان شناس امکان پذیر است ولی با این وجود، با توجه به حالاتی که توضیح دادید، این حالت ها ریشه در اضطراب دارد و قرص های تجویز شده توسط روان پزشک شما ، ضد اضطرابی هستند و ربطی به افسردگی ندارد ، البته ممکن است مصرف این قبیل قرص ها باعث به وجود آمدن به سری علائم خلقی از جمله ، سستی رغبت ، ایجاد مشکل در تمرکز ، خشکی دهان و گاهی هم به وجود آمدن یبوست و ...، شود ، ولی نکته مهم اینجاست که در حین مصرف قرص ها ،تحت نظر پزشک مورد نظرتون باشید ، معمولا این قرص ها در مدت زمان طولانی مصرف نمی شونند وبا توجه به وضع فرد، توسط روان پزشک تغییر پیدا می کنند . و نکته دیگر اینکه، روش هایی که روان پزشک ها برای درمان انجام می دهند با هم متفاوت است ، بعضی بیشتر بر دارو درمانی تاکید دارنند و بعضی دیگر در کنار تجویز دارو ، توصیه های روانشناختی را هم به فرد می کنند و فرد باید در کنار مصرف دارو به این توصیه ها، عمل کند ، که این روش یعنی، تلفیق دارو درمانی و توصیه های روانشناختی، بهترین راه درمان برای این قبیل بیماریهاست و درمان آن دو وجهی می باشد یعنی فرد به طور همزمان هم باید به روان پزشک مراجعه کند وهم روان شناس ، به این دلیل که اولین قدم برای از بین بردن اضطراب و تشویش، یافتن دلیل آن است که این کار از طریق روان درمانی صورت می گیرد . پس حتما شما باید در کنار مصرف این قرص ها، به یک روان شناس هم مراجعه کنید .
هرچه مردم نا آگاه تر بمانند زمان درک این نکته که ثروت خودشان به خودشان هدیه شده طولانی تر خواهد بود

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”