شركت فرانسوي به ليبي جنگنده مي‌فروشد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7367
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21573 بار
تماس:

شركت فرانسوي به ليبي جنگنده مي‌فروشد

پست توسط sinaset » شنبه 2 مرداد 1389, 6:33 pm

شركت فرانسوي به ليبي جنگنده مي‌فروشد
خبرگزاري فارس: يك روزنامه فرانسوي امروز اعلام كرد كه شركت دفاعي فرانسوي داسو در حال مذاكره با ليبي براي فروش 14 جنگنده رافال به اين كشور است.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از رويترز، روزنامه "لاتريبيون " فرانسه امروز اعلام كرد كه شركت فرانوسي داسو در حال مذاكره با ليبي است تا 14 هواپيماي جنگنده مدل رافال را به اين كشور بفروشد.
هواپيماي رافال چند كاربرد دارد و از برنامه هاي مهم صنايع دفاعي فرانسه بوده كه در مسئله جذب مشتري با مشكلاتي روبرو شده است.
اين روزنامه به نقل از منابع آگاه افزود: شركت هاي دفاعي فرانسوي مانند داسو، تاليس و كمپاني اروپايي "ام .بي.دي. اي " از دو هفته پيش در طرابلس به سر مي برند و براي معاملات بزرگ سلاح با مقامات ليبي گفت و گو مي كنند.
يك منبع خبري ديگر نيز گفت: "معمر قذافي "، رهبر ليبي به فرانسه وعده داده كه در هر حال هواپيماي رافال را خريداري مي كند و اين توافقنامه پيش از آغاز ماه رمضان در 11 آگوست منعقد خواهد شد.
روزنامه "لاتريبون " افزود: داسو انتظار دارد كه تا آغاز ماه اكتبر آينده قرارداد فروش هواپيماي رافال را با امارات نيز منعقد كند.
فرانسه اميدوار بود كه برزيل اولين خريدار خارجي هواپيماي رافال باشد، اما اين كشور تاكنون قرارداد خريد 36 جنگنده را به تعويق انداخته و شايد اين تاخير تا پس از برگزاري انتخابات اين كشور در ماه اكتبر آينده ادامه پيدا كند.
انتهاي پيام/-
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”