در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 11:17

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 7 پست

راهنمایی جهت خرید لپ تاپ مدل تبلت

توسط aralsport » شنبه 2 مرداد 1389 19:51

دوستان و اساتید محترم ممنون میشم مرا در مورد خرید لپ تاپ لمسی راهنمایی کنید . بهترین مدل موجود در بازار بدون توجه به قیمت اون که بشه تهیه کرد کدام مدله ؟

دو نمونه خودم انتخاب کردم
Fujitsu Siemens LifeBook T-5010  و  
[URL=%3Ca]THINKPAD X201 Tablet DLG  
کدام یک را شما توصیه می کنید ؟ یا مدل بهتر چه چیزی پیشنهاد می کنید ؟
[/URL]

ممنون

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: راهنمایی جهت خرید لپ تاپ مدل تبلت

توسط SHAHRAM » يکشنبه 3 مرداد 1389 00:39

aralsport,  دوست عزیز انتخاب های خوبی داشتید.فقط نکته که هست اگر واقعا احتایج به tablet دارید ،اقدام به خریدنش کنید.در غیر این صورت ویژگی  و کنجکاوی tablet پول زیادی از شما رو هدر میده :o

در کل بازار tablet بسیار محدوده.مخصوصا اگر دنبال مدل با قدرت و performance نزدیک به یک نوت بوک باشید.
در مورد مواردی که انتخاب کردیدبه نظر من باید لنوو رو انتخاب کنید.من 2 سری از نوت بوک های این شرکت رو تجربه کردم و بسیار عالی هستند(در حال حاضر t400 دارم)
در کنار تمام موارد و ویژگی ها که خواهم گفت :بزرگترین مزیت این برند گارانتی معتبر ایرانیش هست(سازگار ارقام) که بعد اتمام گارانتی هم پشنیبانی کاملی از شما میکنه(نجربه شخصی).معمولا tablet ها هم به دلیل حمل بیشتر احتیاج بیشتری به گارانتی پیدا میکنند.

اما ویژگی ها مثبت لنوو:
قدرت بالای cpu  با امکان انتحاب سری corei7
امکان استفاده از رم ddr3
کیفیت بالای بدنه( در کل سری thinkpadبسیار مقاوم هست ،اما زیبایی فدای کیفیت شده که باعث شده ظاهر بسیار کلاسیک داشته باشه)
دوام بالای باتری(امکان نصب باتری 8 cell )
قطعات داخلی با کیفیت(اکثرا از بهترنی برند ها انتخاب میشن)
صدا بسیار کم فن ها
وایرلس قوی به واسطه انتن های خاص
امکان انتخاب هارد با دور بالا
اسکرین با قابلیت وضوح بالا در نور(انتی رفلکس)
کیبورد های بسیار عالی برای استفاده طولانی

مشکل:
بزرگترین مشکل نداشتن دی وی دی رام داخلی هست که به دلیل سایز کوچیک اسکرین هست(12 اینچ) و قیمت بالا!

در مورد
Fujitsu Siemens متاسفانه تجربه زیادی در این برند نداشتم اما تا انجا که اطلاع داشتم بزرگترین مشکل گارانتی و نوسان بالای قیمت این برند هست.اما با توجه به سایت های review انتخاب بعدی شما باید همین مدل باشه.
برای دیدن review ها کامل از مدل هایانتخابی به ادرس زیر سر بزنید
http://www.tabletpcreview.com
در پایان در صورتی که بتونید با مشکلاتی که در بالا گفته شد کنار بیاید بهترین انتخاب شما لنوو هست. :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SAMAN, yasermym, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, aralsport, sinaset

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » يکشنبه 3 مرداد 1389 07:46

سلام
راهنمایی بسیار کامل و ارزنده ایی کردید خیلی ممنون . ولی در مورد دی وی رام در مشخصات اون ذکر شده یا من اشتباه می کنم ؟
http://www.chare.ir/index.php?target=pr ... 25&smid=24
بازم ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aralsport تشکر کرده اند:
SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » يکشنبه 3 مرداد 1389 10:10

aralsport,  به نظر اشتباهی در لینک که دادید رخ داده،
به لینک زیر نگته کنید:خود سازگار
http://www.sazgar.com/fa/product/notebo ... uctid=1020
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

SAMAN, sokuteasemuni, sinaset, aralsport, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » يکشنبه 3 مرداد 1389 14:56

بازم مزاحمت ..... سری های HP TouchSmart TX2 و HP TouchSmart tm2 نسیت به  THINKPAD X201 Tablet چطور هستند ؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » يکشنبه 3 مرداد 1389 15:35

aralsport,  
هر دو سری که فرمودید جز مدل های معروف تیلت بودند که مدتی هست دیگه در بازار کم شدند.هر دو سری از سی پی یو ها ی AMD Turion استفاده میکنند که گرچه قدرت نسبتا خوبی دارند اما دما بالایی موقع زیر فشار بودن تولید میکنند.به خاطر داشتن سی پی یو  amd انتظار چندانی از باتری نداشته باشید(معمولی هست).
باز هم بزرگترین مشکل این مدل نداشتن گارانتی متمرکز هست(گارانتی ها مختلفی برای ایران داره که بهرتینشون طبق لیستی که من حدود 1 هفته پیش دیدممدل تبلت رو گارانتی نمیکرد).خرابی در نوت بوک های  hp هم رایج هست(البته در بعضی سری ها زیاد مثل dv6 و در بعضی کمتر) باید نگران اینده و گارانتی بود.

البته طبق معمول, hp  که محصولاتی کامل از بعد زیبایی و پورت های ورودی و خروجی و امکانات جانبی و قیمت مناسب تولید میکنه ,این محصول هم از این ویژگی های مثبت ارث برده.ینابراین کسانی که میخواهند حدود 1500 (در برابر مبالغ 2 میلیونی دیگر تبلت های بازار) برای یک تبلت به نسبت کامل ولی با معایب کم خرج کنند,انتحاب بدی نخواهد بود. :razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

SAMAN, yasermym, sokuteasemuni, aralsport, sinaset, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » يکشنبه 3 مرداد 1389 15:39

پس به طور کل شما THINKPAD X201 Tablet را پیشنهاد می کنید . درایو هم حق با شما بود ندارند . درایو اکسترنال هم اگه پیشنهاد بدید من دیگه مزاحم نمی شم و خیلی تشکر بابت راهنمایی های کاملی که کردید . :razz:  :razz:  :razz:

SHAHRAM, sinaset

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 3 مرداد 1389 16:01

aralsport,
سري TX2 واقعا از نظر قدرت کم نظير هستند، برخي اجزا مانند ديسک خوان قابل جدا شدن هستند تا وزن رو کاهش دهند (زماني که نيازي به اونها نباشه)
از نظر کيفيت قطعات هم HP بسيار عالي هست
به خاطر استفاده از CPU هاي AMD قدرت پردازش بسيار بالايي دارند

اما دو مشکل هم دارند:
1- وزن بالايي دارند (به نسبت سايز) و حمل اون کمي شايد دشوار باشه
2- به خاطر استفاده از گرافيک و CPU قدرتمند ATI,AMD مصرف باتري اونها بالا هست

اگر به ديسک درايو نيازي نداريد، من EEE Tablet هاي ASUS رو پيشنهاد ميکنم

اما به طور کلي تا زماني که به امکانات تبلت نيازي نداريد، سعي کنيد اونها رو استفاده نکنيد،‌شکي نيست که آينده همه‌ي سيستمها به سمت لمسي شدن خواهند رفت و فراگير خواهد شد، اما در حال حاضر هنوز توسعه چنداني نيافته‌اند و به همين دليل اگر نسبت هزينه رو در نظر بگيريد، مقرون به صرفه نيستند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SAMAN, yasermym, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, aralsport, SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » يکشنبه 3 مرداد 1389 20:55

با تشکر از  Mahdi1944, عزیز که در بحث شرکت کردید

طبق معمول در بحث پیرامون cpu های amd مهدی عزیز تعصب خودشون رو روی این برند مطرح کردند! :o
مهدی جان جتما با نظر بنده حقیر درمورد دو سری  سی پی یو های corei7 و سری Turion موافقید که  تکنولوژی سی پی یو های amd بسیار پایین تر از اینتل است(البته صرفا در حوزه نوت بوک نه در دسکتاپ و سرور)
دلایل مختلف:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد نانو  در برابر لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  (با وجود مصرف انرژی کمتر این حافظه ها و توانایی بیشتر که مدت ها است توسط اینتل پشتیبانی میشه)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد (در حالی که سری corei7 با مدیریت خوب انزژی(کاهش فرکانس ) در مواقع مخنلف و با توجه به نوع process مصرف رو تا 80 درصد کاهش میده)
مصرف 25 w اینتل در برابر 35w واتی amd
گرافیک های Integrated   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   نسبت به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نظرتون درباره سی پی یو های بسیار ضعیف atom رو تبلت های asus چیه؟...جتما میدونید که توانشون بسیار کمه و فقط در حد کار با نرم افزار های افیس و ... جواب گو هست.از طرفی کیفیت تاچ این سری رو شخصا تست کردم و بیشتر شبیه گوشی p910  من(که مال 5 سال پیش هست) به ضربات قلم جواب میداد.در صورت نیاز به تست میتونید به نمایندگی دیجیتال(اگر اشتباه نکنم) در طبقه 2 پایتخت و در برج شماره 2 در کنار پله های این تبلت ایسوس رو تست کنید.

aralsport

دوست عزیز اگر دنبال نبلت با سایز و اندازه نت بوک(6 تا 11 اینچ) هستید میتونید نیم نگاهی به محصولات LENOVO هم بکنید(سری S10 و X100) که باز برای مقایسه میتونید REVIEW  معتبر رو مرجع قرار بدید

با نشکر
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

sinaset, sokuteasemuni

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 3 مرداد 1389 22:12

SHAHRAM,
فکر ميکنم در بحث ديگري گفته بودم که تعصبي روي براند و مارک خاصي ندارم،‌همونطور که سري‌هاي قبل از Core i رو به هيچ وجه قبول نداشتم، سري ‍Core I ها به خاطر اصلاحات اساسي که در معماري داشتند بسيار مورد قبول من هستند (معماري اين سري شباهت زيادي به معماريهاي مورد استفاده در AMD داره)، همچنين در مورد سري Atom که در مقابل سري Neo بسيار برتر هست، چون موفقيت رو بايد در مقابل هدف بررسي کرد، مثلا در همين سري atom سرعت در تمامي اونها پايين تر از Neo‌ هست، اما مصرف Neo فوق العاده بالاتر...
پس من به هيچ وجه از AMD کورکورانه دفاع نکردم و نخواهم کرد،‌ مشکل اساسي اينتل با FSB و معماري باس کلاسيک بود که با تعويض اون به QPI واقعا جايگاه خودش رو بهبود بخشيد، چيزي که مدتها پيش AMD مشابه اون رو داشت و به همين دليل برتر بود، دليل مصرف بالاي AMD رو هم خودتون در پست قبلي نوشتيد، تکنولوژي پايين‌تر در ساخت تراشه‌ها که عموما 65 نانومتري هستند (بحث معماري و طراحي با تکنولوژي ساخت کاملا مجرا هست،‌براي مثال من شمايي که درس معماري کامپيوتر رو خونديم بلديم يک CPU رو طراحي کنيم، اما آيا ميتونيم بسازيم؟)، مشکل حرارت هم به دليل پردازش بالاتر اونها هست، من اگر به پستهاي قبلي نگاهي بياندازيد به صراحت گفتم AMD به خاطر مشکل مصرف بالا براي لپتاپ و کلا دوايسهاي همراه مناسب نيست، در پست قبلي هم به همين مورد اشاره کردم!!

اما براي سرورها و دسکتاپها با وجود CoreI ها، باز AMD رو پيشنهاد ميکنم، حداقل به دليل نسبت قيمت به کارائي که همه به برتر بودن AMD در اين زمينه اعتراف دارند

در پست قبل من هر چه خوندم جايي جانبداري از AMD نديدم!!

به هر حال مارک LENOVO بسيار مرعوب و البته گران قيمت هست، پس بايد ديد دقيقا چه چيزي مد نظر هست، در مورد مدل تبلت ASUS هم من مدل مالتي تاچ اون رو تست کردم،‌ راضي کننده بود، البته از هر چيزي بايد در حد خودش از اون توقع داشت،‌ از نت بوت به انداره نت‌بوک و از لپتاپ به اندازه لپتاپ، اما شايد براتون جالب باشه،‌من با Atom 280 تقريبا هر کاري جز 3D و بازيهاي گرافيکي انجام ميدم و الان هم دارم با اين CPU و يک نت بوک کارهام رو انجام ميدم، پس هميشه صرفا قدرت و سرعت مطرح نيست، بلکه اين نيازها هستند که تعيين ميکنند چه چيزي براي چه کاري و در کجا مطلوب هستند

فکر ميکنم بايد منتظر دوست عزيزي که درخواست داشتند بمونيم تا دقيقا بفرمايند چه ميزان بودجه دارند، چه انتظاري دارند و براي چه کاري لازم دارند تا بشه نتيجه گيري کرد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SAMAN, sokuteasemuni, sinaset, SHAHRAM, siavash45

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

توسط aralsport » دوشنبه 4 مرداد 1389 10:28

با تشکر بسیار از آقای مهدی و آقا ی شهرام عزیز که راهنمایی فرمودند :
تا جند روز پیش لب تاپ سونی سری z داشتم  از اون کامل راضی بودم تا اینکه به خاطر ضربه ایی که خورده بود  مجبور به فروش اون شدم . حقیقتش یه مقدار تنوع طلب هستم و دوست دارم مدل های جدید را داشته باشم . استفاده ایی که از لب تاپ میکنم بیشتر برای کار در اینترنت و انجام کارهای شخصی  و گاهی اوقات ویرایش فیلم و میکس فیلم های شخصی است . از نظر هزینه تا دو و نیم می تونم کنار بزارم . معمولا موقع خرید هر محصولی سعی میکنم بهترین نوع اونو بخرم . چیزی بگیرم که بعدا نگم چرا یه خورده بیشتر پول ندادم تا جنس بهتری گیرم بیاد . مدتهاست دوست دارم لب تاپ مدل لمسی بگیرم که با توجه به کارم که در بخش درمان هستم راحت تر بتونم با برنامه هاش کار کنم . این بود که بعد از بررسی در سایت های مختلف به مدل THINKPAD X201 Tablet  رسیدم . ولی چیزی که یه خورده منو آزار میده ساخت چین بودنشه . از یه سایتی راهنمایی خواستم Fujitsu Siemens LifeBook T-5010 رو به من معرفی کردند که مخصوصا تاکید داشتند ساخت آلمانه و کیفیت خوبی داره . این بود که برای کلام آخر و تصمیم نهایی به این سایت که همیشه از اون کلی مطلب  یاد گرفته و راهنمایی اساتید محترمش همیشه کمک حالم بوده مراجعه کردم تا تصمیم آخر را بگیرم .
ممنون

SHAHRAM, Mahdi1944, sokuteasemuni

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » دوشنبه 4 مرداد 1389 14:20

aralsport,  دوست عزیز نگران چینی بودنش نباشید،بیشتر اسمبل و بدنه نوت بوک های لنوو در چین تولید میشه.اگر نوت بوک رو باز کنید با مارک های معتبر ا زکشور های مختلف امریکا،ژاپن،فیلیپین،کره بر میخورید.البته قطعات چینی هم وجود دارند.مادربورد هم توسط IBM طراحی شده برای بعضی سری ها.
به نظر من اگر میخواهید جایگزین کلی برای نوت بوک قبلی کنید اصلا طرف نت بوک ها نرید.همون طور که گفتم سی پی یو ضعیف ATOM شما در جایی به دردسر می اندازه.من بیشتر با خردید نت بوک در کنار نوت بوک قوی موافقم.

در مورد قیمت مجصولات لنوو باید گفت این شرکت حدود 4 سری خط تولید نوت بوک هست،که سری ازران قیمت هم دارد(حدود 450 هزار تومن باری نوت بوک 15 اینچ ).اما حرفه ای ترین سری این شرکت که THINKPAD هستند گران هستند.

قیمت های نت بوک ها و تبلت های 10 اینچی این شرکت که بسیار باکیفیت  هم هستند بالاتر از 650 ندیدم(از 350 هزار تومن شروع میشه با مدل های S9 و S10).که با اکثر برند های مثل ایسوس که طراح اصلی نت بوک ها هست از لجاظ قیمت برابری و رقابت میکنه.

با تشکر :razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

sokuteasemuni, aralsport, Mahdi1944, SAMAN

بعدي