پناهندگی 50 شهروند و روزنامه نگار ایرانی به آلمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1858
تاریخ عضویت: یک شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10771 بار
سپاس‌های دریافتی: 12373 بار
تماس:

پناهندگی 50 شهروند و روزنامه نگار ایرانی به آلمان

پست توسط AGeNiS1 » یک شنبه 3 مرداد 1389, 12:51 pm

دولت آلمان قصد دارد به 50 تن از پناهجویان ایرانی که به دلیل نا آرامی های وقایع پس از انتخابات سال گذشته ایران از این کشور متواری و به ترکیه پناه برده بودند ، پناهندگی بدهد .

به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و به نقل از رویترز یک سخنگوی وزارت کشور آلمان با تایید گزارش اخیر هفته نامه اشپیگل درباره اعطای پناهندگی به 50 شهروند ایرانی که برخی از آنها روزنامه نگار هستند ، گفت : " هم اکنون دوازده نفر از این افراد به آلمان رسیده اند و یک نفر دیگر از آنها نیز در هفته آینده خواهد رسید ".

این مقام آلمانی می افزاید : " اعطای پناهندگی به 26 نفر دیگر نیز با چراغ سبز دولت آلمان در مراحل آخر قرار دارد و تعدادی دیگر نیز در فرایند اخذ پناهندگی قرار دارند که مجموع آنها به 50 پرونده می رسد .

وی در ادامه افزود که دولت آلمان مشغول همکاری نزدیک با دولت ترکیه و نیز مقامات کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل است تا هر چه زودتر مقدمات سفر پناهجویان ایرانی را به آلمان فراهم آورد .

این مقام آلمانی با ادعای اینکه اعطای پناهندگی به این افراد در راستای سیاست های عمومی دولت آلمان است افزود : در این مورد خاص اعطای پناهندگی به این 50 نفر بیشتر برای نشان دادن همبستگی دولت آلمان با ایرانیانی است که در جریان حوادث پس از انتخابات با اذیت و آزاد دولت خود مواجه شده اند .

هنوز آمار دقیقی از تعداد روزنامه نگاران و شهروندان عادی که در وقایع پس از انتخابات ایران به خارج از کشور رفته اند در دست نیست ، اما برخی گزارش ها حاکی است که تعداد قابل توجهی از شهروندان و روزنامه نگاران منتقد از کشور خارج شده اند .
ببین و بخند!اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کن!
خدایا!همه مریضا رو شِفا بده!
 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”