در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1923

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

انتقاد احمدی نژاد از مدودوف

توسط HORLIKAN » يکشنبه 3 مرداد 1389 12:10

رئیس جمهوری اسلامی ایران از سناریوی جدید غرب به نویسندگی و کارگردانی امریکا علیه ایران خبر داد و با انتقاد از روسیه گفت : رئیس‌ جمهور روسیه این سناریو را کلید زده است.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای احمدی نژاد در مراسم پایانی جشنواره ملی جوان ایرانی با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه با طرح این موضوع در جمع سفرای این کشور که ایران به سمت ساخت بمب هسته ای می رود در حقیقت ، آگهی تبلیغاتی نمایش نامه ای را که امریکاییها می خواهند اجرا کنند ، به زبان آورد .

وی افزود : مدودوف این نمایشنامه را کلید زد و در آینده نزدیک پشت صحنه این نمایشنامه را که نویسنده آن امریکاییها هستند و متاسفانه برخی از روی ناآگاهی به آن دامن می زنند ، بیان خواهم کرد .

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : ما با ملت روسیه دوست هستیم و علاقه مندیم که مناسبات و روابط ما با مردم و دولت روسیه ادامه پیدا کند.

وی گفت : حتی اگر امریکا متحدانش و همه فاسدان دنیا بسیج شوند و حنجره خود را پاره کنند که بخواهند ملت ایران را از تصمیم خود بازدارند این آرزو را به گور خواهند برد .

آقای احمدی نژاد گفت : چرا رئیس جمهور روسیه باید در نمایش امریکایی بازی کند هر چند این نمایشنامه ارزش حقوقی ندارد و ملت ایران یک ملت ریشه دار است که از موضع اقتدار به آن نگاه می کند .

رئیس جمهور افزود : چرا خودشان را برای امریکا هزینه می کنند امریکاییها همیشه از جیب دیگران برای رسیدن به مطامع خود هزینه کرده اند .

وی گفت : آنها با این بازی می خواهند ملت ایران را متوقف کنند درحالی که اگر همه امکانات خود را بسیج کنند نمی توانند کاری از پیش ببرند .

آقای احمدی نژاد افزود : شاید افراد بی اراده ای امریکاییها را در این نمایشنامه همراهی کنند و من در آینده در مورد این سناریو که چه خواهند کرد و به کجا می خواهند حمله کنند خواهم گفت .

رئیس جمهور از جوانان خواست در هر جا و موقعیتی که هستند به کار خود ادامه دهند و آنها از اینکه ما در علوم مختلف پیشرفت کرده ایم ، ناراحتند .

آقای احمدی نژاد با بیان اینکه در برنامه فضایی پیش بینی شده است که در سال 1403 انسان به فضا بفرستیم ما در دولت این برنامه فضایی را دوباره مرور کردیم و اعضای دولت تاکید کردند که فرستادن انسان به فضا حداقل باید 5 سال زودتر انجام شود و این جواب قطعنامه ای است که انها صادر کردند .

وی گفت : ملت ایران دست آنها را خوانده است و ما هدفهای خود را فراموش نکرده ایم و باید به روزی برسیم که هر جوان ایرانی نمونه کاملی از ایمان ، علم ، عشق ، محبت و حکمت باشد .

* ماهواره سنجشیِ ساخت ایران در راه استوی همچنین گفت : ما بزودی ماهواره سنجش ایران را با پرتابگر ایرانی سکوی ایرانی و ایستگاه کنترل و مبادله ایرانی پرتاب خواهیم کرد .آقای احمدی نژاد گفت : آنها به خیال خود می خواهند به ملت ما فشار بیاورند در حالی که این رفتارها هیچ تاثیری در اراده و تصمیم ملت ایران ندارد ،انها از این ناراحتند که فکر می کردند که ایرانیها بدون حضور آنها نمی توانند زندگی کنند در حالیکه جشنواره ملی جوان ایرانی نشان داد که اینگونه نیست .

رئیس جمهوری اسلامی ایران باردیگر با بیان اینکه داستان هسته ای ساخته و پرداخته غربیهاست ، گفت : آنها خودشان می دانند این داستانها همه از روی ضعف است و تلاش می کنند با طراحی جنگ روانی و از روی شیطنت از سوی برخی عوامل داخلی فضایی را ترسیم و در دنیا به اوج برسانند تا به خیال خود از این طریق ایران را وادار به تسلیم کنند .

وی افزود : آنها در این بازی اعلام می کنند که اطلاعاتی را در اختیار دارند که ایران دو سال دیگر به بمب اتمی دست پیدا می کند یا شما دروغ می گویید یا بسیار ترسو هستید یاهم دروغ می گویید و هم ترسو هستید .

*
  باید همه علم و زیبایی را هدف گیری کنیم

رئیس جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت : امروز به طور قاطع می توانم بگویم که جوانان ایرانی پاکترین ، زیباترین ، مومن ترین ، شجاع ترین و آرمانی ترین جوانان کل کره زمین هستند.

آقای احمدی نژاد با تاکید براینکه دوره جوانی دوره تصمیمات بزرگ و هدف گذاریهای بزرگ است ، افزود : جوانان ایرانی نه تنها موتور حرکت ملت ایران بلکه موتور حرکت کل بشریت به سمت قله های سعادت هستند .

وی تصریح کرد : امروز باید ایران را بسازیم و این یک ماموریت تاریخی است، ساختن و تعهد به ساختن ایران یک تعصب ناسیونالیستی نیست ،امروز نام ایران در جهان مترادف با عزت خواهی ، عدالت خواهی ، ظلم ستیزی ، یگانه پرستی و عشق به همه ملت هاست .

رئیس جمهور گفت : ایران یک جغرافیا و مرز سیاسی نیست ، ایران اب و خاکی ا یک میلیون و 750 هزار کیلومتر وسعت نیست بلکه ایران یک فرهنگ ، فرهنگ زندگی با نشاط است .

آقای احمدی نژاد ادامه داد : ساختن ایران نه تنها خدمت به ملت ایران بلکه خدمت به تمام بشریت است،امروز دنیا منتظر جوشش یک تمدن جدید ، یک اراده و ارمان و مکتب جدید است .

وی تاکید کرد : تقریبا همه متفکران منصف دنیا به این نتیجه رسیده اند تنها امکان برای این الگو سازی و پیشقراولی ایران است ، و این فخر فروشی نیست بلکه یک مسئولیت تاریخی است .

رئیس جمهور گفت : کسانی که چند صد میلیون ساکنان بومی را قتل عام کردند و طی بیش از 200 سال صدها میلیون انسان را به بردگی کشیدند نمی توانند انسانها را به قله های کمال و سعادت برسانند .

وی افزود : یک ملتی که در دامان خود فردوسی ها ، حافظ ها ، سعدی ها ، سنایی ها ، بافقی ها و ابن سیناها را ودر دوران ما علما و جوانان مومن و شجاع را تربیت کرده است می تواند انسان ها را به قله کمال و سعادت برساند .

رئیس جمهور بااشاره به اینکه ملت ایران ملت مومن و پایه گذار تمام علوم بوده است گفت : ایران را باید با ایمان بسازیم اگر ایمان را برداریم همه نور وعظمت ملت ایران زایل خواهد شد ، ایران را با امید و عشق به همه انسانها و خوبیها و احاد ملت ایران بسازیم .

وی با بیان اینکه حاکمان ظالم حاضر نیستند از طریق فرهنگ با ایران گفتگو کنند گفت : انها از بازیابی هویت ملت ایران و بازسازی تمدن ایران که مبتنی بر عشق و ایمان است واهمه دارند .

محمود احمدی نژاد افزود:هر چند در مقاطعی از تاریخ دولت های ظالم و نالایق به رغم خواست ملت و با حمایت بیگانه بر ایران حاکم شدند اما ملت ایران ثابت کرده است که همواره به دنبال صلح وعدالت در جهان بوده است ، پیام ملت ایران پیام فرهنگی و انسانی است .

رئیس جمهورافزود:هدف ما ساختن جامعه ای است که همه در ان عالم ، حکیم و عاشق باشند و در این جامعه همه تجلی اسماء و صفات خداوند باشند .
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
hesperus

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: انتقاد احمدی نژاد از مدودوف

توسط kandoo » يکشنبه 3 مرداد 1389 13:21


گفتاری از حسن بهشتی پور
برای حل مشکلات موجود درمناسبات با گروه پنج به علاوه یک، راه حلی جز مذاکره وجود ندارد

دریک ارزیابی بد بینانه می توان گفت دم زدن آمریکا ومتحدانش ازمذاکره صرفا برای توجیه اقدام های خصمانه آنها علیه ایران است. زیرا بعید است آنها بخواهند به نتیجه ای مورد توافق دو طرف برسند. آمریکا به بهانه واهی خطر هسته ای ایران، دنبال  تغییر حکومت ایران است ،زیرا دولت واشنگتن نمی خواهد با ایران به نتیجه ای مورد توافق طرفین برسند، اگر چنین بود آنها بعد از صدور بیانیه سه جانبه تهران به دنبال صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران نمی رفتند

ایران که بصورت داوطلبانه حتی فراتر از "ان.پی.تی" اقداماتی را در راستای شفاف سازی فعالیتهای هسته ای خود انجام داده است، چرا باید با گسترده ترین تحریم ها در سی سال اخیر روبرو شود؟  در مقابل این اقدام ایران ، آمریکا و متحدانش تاکنون شش قطعنامه در شورای امنیت علیه ایران صادر کرده اند که دو تای آن توصیه ای و چهار تای آن تحریمی بوده است . این در حالی است که اسرائیل پیمان "ان.پی.تی" را نپذیرفته و هم اکنون 200 کلاهک هسته ای هم دارد ،اما آمریکا و متحدانش  دربرابر آن سکوت اختیار کرده است . ضمن آنکه بر اساس اسناد محرمانه ای که در نشریات و رسانه های غربی منتشر شده است  فرانسه و آمریکا به بدست آوردن سلاح هسته ای توسط  اسرائیل،  کمک هم کرده اند .

وقتی آقای احمدی نژاد می گوید غربیها مواضع شفاف خود را در قبال زرادخانه های هسته ای اسرائیل بیان کنند شاید ارتباط مستقیمی  با موضوع مذاکره ایران باغرب نداشته باشد،اما بدلیل اینکه وی احساس  می کند که خط دهنده اصلی به غرب اسرائیل است این موضوع را مطرح می نماید. تا روشن شود دست چه کسانی پشت ایجاد جو نگرانی در باره فعلیتهای صلح آمیز هسته ای ایران وجود دارد.ایران درچارچوب قوانین "ان.پی.تی"تاکیدبراستفاده ازسوخت هسته ای دارد که لازمه آن نیز داشتن چرخه سوخت هسته ای درداخل کشوراست، در حالی که اسرائیل و آمریکا می خواهند ایران غنی سازی اورانیوم را متوقف کند. به نظر نمی سد ایجاد بن بست  و سکون در مذاکرات  به نفع هیچ کس باشد .الا رژم تل آویو که از ابتدا تلاش می کند به هر شکل ممکن مذاکرات ثمربخشی بین ایران و غرب شکل نگیرد.

در مقابل این دیدگاه ایران می تواند با ارائه  طرح ها وبرنامه های  جدید غرب را درموضع انفعالی قراردهد. مانند آنچه که درباره بیانیه تهران اتفاق افتاد. در این مورد هم زبان بیانیه برای طرف مقابل گویا بود و هم منافع ایران را در کنار منافع طرف مقابل تامین می کرد. ایران  با داشتن برنامه های جدید خواهد توانست به اهداف خود که دستیابی به انرژی  هسته ای  در کنار چرخه  غنی سازی سوخت هسته ای است برسد.
این طرح ها و برنامه های جدید باید درعین حال که به منافع سایر کشورها احترام می گذارند درراستای منافع ملی کشورمان باشند. به عبارتی دیگر برنامه ها وطرح های جدید باید بر اساس بازی "برد-برد" با غرب باشد تا دو طرف از آن منتفع شوند. درحقیقت یک را ه حل میانه که تامین کننده خواسته های دو طرف است می تواند برای خارج شدن از شرایط نامطلوب فعلی مثمر ثمر باشد. خلاصه آنکه :

برای حل مشکلات موجود درمناسبات با گروه پنج به علاوه یک، راه حلی جز مذاکره وجود ندارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
HORLIKAN

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: انتقاد احمدی نژاد از مدودوف

توسط kandoo » دوشنبه 4 مرداد 1389 22:29

مسکو اظهارات احمدی نژاد درباره روسیه را قاطعانه رد کرد
مسکو، 4 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اظهارات "محمود احمدی نژاد" رییس جمهور ایران در خصوص موضع روسیه در رابطه با برنامه هسته ای این کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست.
احمدی نژاد اخیرا طی سخنرانی خود در مراسم اختتامیه جشنواره جوان ایرانی از جمله اعلام کرد که مسکو بازیچه دست کشورهای غربی شده که سیاستشان در راستای انزوای جمهوری اسلامی است.
در اطلاعیه وزارت امور خارجه که روز دوشنبه منتشر شد، گفته می شود: "برای ما اظهارات اخیر پرزیدنت احمدی نژاد که تحریف کننده روش های عینی روسیه و سیاست مستقل و سازنده مسکو در رابطه با برنامه هسته ای بشمار می آید، مطلقا قابل قبول نیست، (سیاست هایی) که در جهت یافتن راه حل سیاسی-دیپلماسی اوضاع پیرامون مسئله هسته که باعث نگرانی های قانونی جامعه بین المللی شده، انجام می شوند. به اعتقاد ما، مقامات ایران به جای ادبیات بی ثمر و نامسئولانه باید گام های سازنده و معینی در خصوص حل فوری اوضاع اتخاذ کنند، همان کاری که مدت هاست روسیه و کلیه اعضای گروه "1+5" به آن اصرار می ورزند".
یادآوری می کنیم که به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، احمدی نژاد در مراسم اختتامیه جشنواره ملی جوان ایرانی با اظهار تاسف از سخنان رییس‌جمهور روسیه ، گفت: "متأسفیم از اینکه عده‌ای از روی بی‌اطلاعی و بعضاً تحلیل‌های غلط و البته بر خلاف منافع ملت‌های خود وارد بازی در این نمایشنامه شده‌اند". احمدی نژاد با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک جزئیات بیشتری از این نمایشنامه و سناریوی پیچیده تبلیغاتی که کارگردان اصلی آن ایالت متحده آمریکا است را با ملت ایران در میان خواهد گذاشت، خاطرنشان کرد: "روسیه ملت بزرگی است و علاقه‌مند هستیم که روابط دوستی دو ملت ادامه پیدا کند اما سخنان ایشان، آگهی نمایشنامه‌ای تبلیغاتی است که قرار است رییس‌جمهور آمریکا آن را علیه ملت ایران اجرا کند و در حقیقت آقای مدودف کلید و زنگ این نمایشنامه و سناریوی پیچیده تبلیغاتی را به صدا درآورد".

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
HORLIKAN, MOHAMMAD JAFAR


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان