معامله روسیه و ایران در معرض خطر قرار دارد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 11:51 pm
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

معامله روسیه و ایران در معرض خطر قرار دارد

پست توسط kandoo » سه شنبه 5 مرداد 1389, 10:46 pm

تصویر

مسکو، 5 مرداد، خبرگزاری«ریا نووستی»/ در نتیجه تحریم های برقرارشده بر ضد ایران از سوی آمریکا، یک معامله بزرگ روسیه و ایران برهم خورد. این تحریم ها می توانند مانع پیشبرد هواپیمای مسافربری توپولوف ـ 204 در بازار ایران شوند.
روسیه قصد داشت چند فروند از هواپیماهای فوق الذکر را به ایران بفروشد اما وزارت امور خارجه آمریکا این معامله را بر هم زد چون صادرات فناوری مورد استفاده در موتورهای این هواپیما به ایران ممنوع است.
"کنستانتین ماکینکو" تحلیل گر مرکز بررسی استراتژی ها و فناوری ها می گوید:"ا[HIGHLIGHT=#92d050]ین یک مسأله بزرگ برای صنعت هواپیما سازی روسیه شده است. ایران عملاً یگانه بازار از این نوع برای روسیه است. از دست دادن این بازار بمعنای ورشکستگی برنامه توپولوف ـ 204 خواهد  ".
قرارداد خریداری این هواپیما ها برای ایران نیز دارای اهمیت حیاتی است: در ماه ژوئن(خرداد) پرواز بخش بزرگی از هواپیماهای ایرانی به اروپا در رابطه با ملاحظات ایمنی ممنوع شد. هواپیما های دارای موتور های تازه می توانستند در این وضع کمک کنند.
وزارت امور خارجه آمریکا ، روسیه را در مقابل یک انتخاب دشوار قرار داده است: مسکو یا باید بطور کامل از قرارداد مربوطه صرفنظر کند یا روشی را برای طفره رفتن از رعایت این ممنوعیت پیدا کند.
با این حال" آلکساندر روبتسوف" مدیر کل شرکت "ایلیوشین فینانس کو" ادعا می کند راه برون رفت از این وضع وجود دارد. او می گوید:"[HIGHLIGHT=#ffff00]ما پیشنهاد می کنیم هواپیما های دارای چنان موتور هایی صادر شوند که دارای طراحی مشابه بوده اما ضمناً دارای فناوری های امریکایی نباشند."  تصویر

اگه این معامله خود به خود به هم بخوره شانس آوردیم .
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”