در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
17

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 آبان 1386 13:54

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

کلی مشکل و سوال در مورد ویندوز 7 و ریکاوری

توسط sobijoon » شنبه 9 مرداد 1389 14:20

سلام به همه من چند وقت پیش ویندوز ویستامو با سون عوض کردم چنتا درایوراشم گرفتم از سایت سونی و نصب کردم ولی بازم بعضی وقتا تصویر میریخت بهم و تصمیم گرفتم دوباره همون ویستای os خودشو نصب کنم (sony VGN-BZ560N34) ولی وای بر من که بجای اینکه ویندوز رو عوض کنم اشتباهی کل سیستم رو ریکاوری کردم و هاردم فورمت شد خیلی اعصابم ریخته بهم اطلاعات فوق العاده مهمی توش داشتم مخصوصا که یه فایل WORD که حاصل 8 ماه تحقیق بود و با فینگر پرینت هم قفلش کرده بودم با نرم افزار ریکاوری مای فایل چنتا از عکسامو آهنگامو برگردوندم یه چنتایی هم فایل WORD برگشت ولی اونایی که من میخواستم نبود  در ضمن کلی هم نرم افزار داشتم که 5-6 ماهی طول کشیده بود دانلود کرده بودم  فقط خواهش میکنم تویه برگردوندن اطلاعاتم مخصوصا اون فایلWORD کمکم کنید
یه چیز دیگه هم هست الان دوباره همون سون رو نصب کردم ولی حالا که میخوام ویستای خودشو نصب کنم نمیشه وقتی میزارم تویه دی وی دی ام که اجرا بشه میگه این ویندوز قابل نصب نیست و یه همچین چیزی در رابطه با ورژن ویندوز یا مدلش ارور میده میگه ری استارت کن ولی بازم همینو میگه چه جوری نصبش کنم؟؟؟چون این سون بعضی از درایوراش نیست و پیدا نمیشه مثلا fn کیبرد کار نمیکنه یا این دغعه که نصب کرد فینگر پرینتم دیگه کار نمیکنه لطفا برای نصب ویستایه خودش که رویه 2تا دی وی دی به عنوان ریکاوری هست کمکم کنید

به نظرتون اصلا عوض کنم ویستایه خودشو نصب کنم یا نه؟؟؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10174 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کلی مشکل و سوال

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 11 مرداد 1389 12:45

sobijoon,
قبلا در اين مورد بحثهايي صورت گرفته، براي بازگرداني اطلاعات از R-Studio يا Recuva استفاده کنيد (اين دو قدرتمندترين برنامه‌ها در اين زمينه هستند)

همچنين اينکه اطلاعات جديدي روي هارد ديسک نوشته نشه بسيار اهميت داره در شانس بازيابي اطلاعاتتون

به هيچ وجه پيشنهاد نميکنم ويستا رو مجددا نصب کنيد، اما اون حطا به دليل نصب بودن ويندوز بالاتر روي سيستم هست و شما احتمالا سعي داريد Upgrade کنيد ويندوز رو که طبيعي هست امکان پذير نيست

در مورد مشکل با درايورهاي 7 هم پيشنهاد ميکنم از Windows Update خود وينذوز استفاده کرده و آپديت‌هاي مربوط به سخت افزارها در قسمتهاي Important , Optional رو نصب کنيد، مشکلات رفع خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
sobijoon, CAPTAIN PILOT, nt, ARafiee, ASHKAN95, sokuteasemuni, Ali$amir, sinaset

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

Re: کلی مشکل و سوال

توسط sobijoon » دوشنبه 11 مرداد 1389 14:40

ممنون از راهنماییتون یه سوال دیگه من اتفاقا با recuva سیستمم رو ریکاوری کردم فایل word که میخواستم رو پیدا کرد اما قابل بازگشت نبود و آیکنش قرمز بود یعنی دیگه راهی نیست؟؟؟؟؟؟
در ضمن من با یه نرم افزار به اسم درایور چکر سیستم رو تست کردم میگه همه درایورها نصب هست از سایت سونی هم هرچی درایور بود رو گرفتم و نصب کردم بازم دکمه fn و فینگر پرینتم کار نمیکنه فینگر پرینت رو شناخته ولی فعال نیست و دست میکشم رو اتفاقی نمی افته  در ضمن کارت گرافیکمم نصب هست ولی تصویرم بعضی وقتا مخصوصا وقتی یه صفحه ای رو از حالت مینی مایز در میارم میریزه بهم و با بالا پایین کردن صفحه درست میشه
تویه این زمینه هم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sobijoon تشکر کرده اند:
Ali$amir

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

Re: کلی مشکل و سوال در مورد ویندوز 7 و ریکاوری

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 11 مرداد 1389 19:28

sobijoon,  
از آخرين نسخه Recuva استفاده کرديد؟
در ضمن اينکه قرمز نشون ميده به اين معني نيست که مطلقا غير قابل برگشت هست، بلکه به اين معني هست که احتمال بازگشت سالم اون کم هست، با آخرين نسخه تست کنيد و سعي کنيد اون رو ريکاور کنيد، فايلهاي متني معمولا شانس بيشتري دارند

اينکه کليدهاي خاصي کار نميکنه ربطي به درايور نداره، بلکه برنامه‌هاي مديريت کيبورد رو بايد دريافت کنيد

در مورد درايورها هم بهترين راه همون استفاده ار windows update هست که بهترين نسخه سازگار با اون سخت افزار رو در اختيارتون قرار ميده

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

nt, SAMAN, sobijoon, ARafiee, ASHKAN95, sinaset, CAPTAIN PILOT

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

بازم ممنون

توسط sobijoon » سه شنبه 12 مرداد 1389 11:23

Mahdi1944 نوشته است:sobijoon,  
از آخرين نسخه Recuva استفاده کرديد؟
در ضمن اينکه قرمز نشون ميده به اين معني نيست که مطلقا غير قابل برگشت هست، بلکه به اين معني هست که احتمال بازگشت سالم اون کم هست، با آخرين نسخه تست کنيد و سعي کنيد اون رو ريکاور کنيد، فايلهاي متني معمولا شانس بيشتري دارند

اينکه کليدهاي خاصي کار نميکنه ربطي به درايور نداره، بلکه برنامه‌هاي مديريت کيبورد رو بايد دريافت کنيد

در مورد درايورها هم بهترين راه همون استفاده ار windows update هست که بهترين نسخه سازگار با اون سخت افزار رو در اختيارتون قرار ميده

آره نسخه 1.38.504  آخرین نسخه برای 64  بیتی   هست که دانلود کردم باهاش ریکاوری کردم آخه میدونین چیه؟من اون فایلی رو که میخوام تویه ویندوز قبلی با فینگر پرینت قفل کرده بودم به خاطر اون نیست که نمیاره ؟؟؟
یه چیز دیگه همون recouva  یه آدرسی از جایه سند بهم داده اینه  :      c:\?\c5b5551c7c27189bf09252825c44207d   دیگه نمیدونم باید چکار کنم الان جراتم نمیکنم چیزی تویه هارد بریزم  

یه سوال دیگه به نظر شما 2 تا پارتیشن درست کنم بهتر نیست که دیگه اینجور مشکلات پیش نیاد و اگه میشه بهترین نرم افزار پارتیشن بندی برای ویندوز 7  64 بیتی رو بهم معرفی کنید  خودم paragon  رو دانلود کردم ولی اخرین ورژنش روی 32 بیتی جواب میده   اصلا 32 بیتی بهتره یا 64 بیتی؟؟؟

بازم ممنون

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط sobijoon » سه شنبه 12 مرداد 1389 13:32

الان یه بار دیگه ریکاوری کردم همون قرمزه رو کشیدم بیرون آوردش ولی یه مشکلی داره اونم اینه کا تا اون تاریخی که من این فایل word  رو قفل نکرده بودم با فینگر پرینت آورده ولی از اون تاریخ به بعد نوشته هام نیست میشه با نرم افزاری فقط این فایل رو بازسازی کنم؟؟؟چون یه این طور چیزی تویه یه سایت دانلود خوندم که فایل های خراب شده و ناقص رو میشه ترمیم کرد

در ضمن  ویندوزمو آپدیت کردم ولی بازم مشکلاتم حل نشد و هنوز کلیدهای میانبرم کار نمیکنه (fn) و هنوزم فینگر پرینتم غیر فعاله البته درایور فینگر پرینتو از سایت خود سونی گرفتم و نصب کردم و نصبم شو الان تویه  دیوایس منیجر نشون میده که نصب شده ولی رفته تویه قسنتی به اسم بیومتریک دیوایس    که قبلا اینجوری نبود من روی همون سون قبلی که نصب کردم این مشکل پیش نیومد همین سون رو نصب داشتم  که روش خیلی راحت با نصب درایور کار کرد اینم برام خیلی مهمه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 13 مرداد 1389 02:59

sobijoon,
در اينکه يک درايو به هيچ وجه مناسب نيست که شکي نيست و بايد حداقل دو درايو يا بيشتر باشه، بهترين برنامه براي اين کار EASEUS Partition Master هست که روي تمامي نسخه‌هاي ويندوز قابل نصب و استفاده هست

در مورد ريکاوري کردن فايلهاي قفل شده هم متاسفانه کاري نميشه کرد، چون شما وقتي ويندوز رو ريکاوري کرديد، فايل با همون نام، باز نويسي شده، و ديگه آخرين فايلي که با همون نام دراون مسير وجود داره قابل برگشت هست که متاسفانه مربوط به تاريخ قبل هست

و مورد درايورهاي کيبورد و فينگر پرينت هم، هر دو علاوه بر درايور، نياز به برنامه‌هاي جانبي براي اين کار هم دارند، که از سايت خود شرکت سازنده ميتونيد دانلود کنيد، پس صرفا نصب بودن درايور کافي نيست، برنامه‌هايي مانند Fingerprint Reader و امثال اون که بسته به نوع دوايس اون هست

در ضمن يک توصيه به تمامي دوستاني که لپتاپ دارند، بهتره پارتيشن ريکاوري رو کامل حذف کنيد، مخصوصا اگر ويندوز لپتاپ Vista يا 7 هست، چرا که اين دو ويندوز امکان خواندن لايسنس از بخشي از BIOS رو دارند و شما هر موقع که اراده کنيد،‌ميتونيد همون نسخه ويندوزي که به صورت اصلي روي لپتاپ بوده رو نصب و با اتصال به اينترنت مجددا اون رو فانوني فعال کنيد، براي دوستاني که فصد تغيير و ارتفا به 7 رو دارند که به هر حال نياز هست کرک استفاده کنند و به اين ترتيب ريکاوري حداقل به صورت پارتيشن اغلب بيش از اون که مفيد باشه،‌ باعث زيانهايي به کاربر ميشه، مانند همين موردي که در اينجا مطرح شده ...

موفق باشيد

ARafiee, ASHKAN95, sobijoon, CAPTAIN PILOT, nt, SAMAN

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط sobijoon » چهارشنبه 13 مرداد 1389 03:54

با سلام  واقعا از لطفت ممنونم یه سوال دیگه   با این نرم افزار پارتیشن بندیه واسه اطلاعات هاردم چه اتفاقی میفته؟؟؟؟الان یه 14-15 گیگ برنامه تویه  mydocumet دارم درایو c رو میخوام 50 گیگ بزارم اونا نمیپره یه وقت؟؟؟؟؟؟

الان باهاش 3 تا درایو درست کردم فقط مونده apply کنم   اینم بهم بگین دیگه خیلی لطف کردین

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط sobijoon » پنج شنبه 14 مرداد 1389 21:02

مشکلم تقریبا حل شد پارتیشن بندی هم کردم ولی همچنان با فینگر پرینت    بلوتوث  و گاهی بهم ریختن تصاویر و خط خطی شدن صفحه ال سی دی مشکل دارم خواهشا هرکی میتونه کمکم کنه ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 25 مرداد 1389 19:59

sobijoon,
شما درايورهاي مربوطه رو مجددا دانلود کرديد؟ براي فينگر هم به همين شکل، بايد برنامه‌اي که خود سوني ارائه کرده رو علاوه بر درايور دانلود کنيد

CAPTAIN PILOT, Erratic, ARafiee, ASHKAN95, sinaset, SAMAN

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 تیر 1392 12:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط sahar847 » سه شنبه 18 تیر 1392 12:29

سلام:
من ویندوز7نصب کردم وقتی کلیپ می خوام ببینم صدانداره وتصاوررشم به هم ریختگی داره پرسیدم میگن به خاطراینه که درایوراش نصب نیست درسته؟این درایورا چی هستن وازکجا بایددانلودکنم؟
ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 19 تیر 1392 21:27

sahar847,  
از Device Manager تست کنيد ببينيد درايورها نصب هست يا خير و اينکه مثلا در ديگر برنامه‌ها، صدايي از سيستم پخش ميشه يا خير. احتمال قوي‌تر اينه که کدک‌هاي اون فيلم مورد نظر نصب نباشه که با دانلود K-lite Mega codec pack ميتونيد تمام کدک‌هاي مورد نياز رو نصب کنيد

sahar847, CAPTAIN PILOT, Erratic, ARafiee, ASHKAN95

بعدي