در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط HORLIKAN » يکشنبه 10 مرداد 1389 14:23

ایالات متحده آمریکا نطق مهم جورج بوش ( در ژانویه 2002) درباره محور شرارت را فراموش کرد و پس از حمله به عراق ( در سال 2003 ) فرصت حمله به ایران و کره شمالی را از دست داد .
نیوت گینگریچ رییس سابق جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در قبال ایران و کره شمالی خواستار برخورد قاطع تر واشنگتن با تهدیدات ناشی از ایران و کره شمالی شد .

به گزارش عصر ایران این نماینده جمهوریخواه کنگره طی اظهاراتی در موسسه محافظه کار " امریکن اینترپرایز " با یادآوری اینکه جورج بوش "ایران ، عراق و کره شمالی" را جزء "محور شرارت" قرار داده بود ، از بی توجهی به تهدیدهای ناشی از ایران و کره شمالی بر امنیت آمریکا انتقاد کرد .

وی گفت : " ایالات متحده آمریکا نطق مهم جورج بوش ( در ژانویه 2002) درباره محور شرارت را فراموش کرد و پس از حمله به عراق ( در سال 2003 ) فرصت حمله به ایران و کره شمالی را از دست داد .

این جمهوریخواه دو آتشه در ادامه افزود : " اگر هری ترومن ( رییس جمهور وقت آمریکا که دستور حمله اتمی به ژاپن را صادر کرد ) آن گونه عمل نمی کرد شاید امروز جهان زیر سیطره کمونیست بود ، اگر فرانکلین روزولت در سال 1941 جسارت وارد کردن آمریکا به جنگ جهانی دوم را نداشت شاید ژاپن و آلمان در ان جنگ پیروز می شدند و اگر آبراهام لینکلن ( رییس جمهور آمریکا در زمان جنگ های شمال و جنوب 1850 تا 1860) آن گونه عمل نمی کرد شاید امروز ما به جای ایالات متحده آمریکا دو یا چند کشور مجزا بودیم ".

وی در ادامه خواستار برخورد جدی تر و قاطع تر با ایران و کره شمالی شد .

گینگریچ پیش از این نیز به احداث یک مرکز فرهنگی اسلامی در خرابه های بر جای مانده از برج های دو قلوی نیویورک به شدت انتقاد کرده بود .


وی گسترش اسلام رادیکال را بزرگ ترین تهدید برای جامعه آمریکا می داند و اخیرا طی مصاحبه ای با وب سایت " نیوز مکس " گفته است : " اسلامگرایان رادیکال مردمانی هستند که می خواهند افکار و عقاید خود را به دیگران تحمیل کنند و قوانین قرون وسطایی را در آمریکا حاکم کنند . در این صورت آنچه که ما امروز به عنوان آمریکا می شناسیمش ، به خط پایان خود خواهد رسید ".
فعلا كه رفته زير گل
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
airplane, kandoo, Shahbaz, hesperus, ASHKAN95, میهن پرست, sghanbare1, رونین, samen70, Cloor Master, sinaset

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط kandoo » يکشنبه 10 مرداد 1389 15:29

و اگر این پلیدان هنوز جرأت جسارت به خاک پاک ایران زمین را نکرده اند به علت وحشت از پیامدهای نامشخص و هزینه‌های حاصل از شکست احتمالی‌ این ماجراجوییِ مرگبار میباشد ،که حتی پس از سی‌ سال فشار و سنگ اندازی در جلوی پای این شیرِ غرّان ،هنوز با قدمهای استوار و پرتوان این راه سنگلاخی و ناهموار را به سوی رهایی از بند دیو صفتان و سربلندی و سرفرازی بشریت در نبرد نور و تاریکی می‌‌پیماید


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
sghanbare1, HORLIKAN, Mahdi1944, hesperus, میهن پرست, CentralWeb, airplane, sinaset

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

124

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 خرداد 1388 13:30

آرشيو سپاس: 367 مرتبه در 109 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط simab1348 » يکشنبه 10 مرداد 1389 15:53

اگر امام خمینی (علیه الرحمه ) زنده بود نیز باز اعلام میکرد آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. و با تودهنی جواب آنها را میداد.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب simab1348 تشکر کرده اند:
arash128, hamed_713, میهن پرست, CentralWeb, airplane, Qaher1406, sghanbare1, sinaset

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط kandoo » يکشنبه 10 مرداد 1389 18:10


رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران : دفاع از ایران محدود به مرزهای جغرافیایی نیست

یدالله جوانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سئوال که با توجه به شرایط فعلی ایالات متحده آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی در منطقه، بیانیه اخیر کنگره آمریکا که در صورت تصویب از حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی در حمله به ایران حکایت دارد را چگونه ارزیابی می کنید؟ اظهار داشت: مشکل آمریکا و رژیم صهیونیستی که تاکنون به ایران حمله نکرده اند دریافت مجوز نبوده است که هم اکنون با صدور چنین بیانیه ای از سوی کنگره آمریکا بخواهند این اقدام نابخردانه را علیه ایران عملیاتی کنند.

وی تصریح کرد: درحقیقت صهیونیستها و آمریکائیها بدلائل مختلفی از جمله توانمندیهای "نظامی-دفاعی" جمهوری اسلامی ایران از حمله نظامی به کشورمان بیم دارند.
وی در  پاسخ به این سئوال که تحلیل برخی از کارشناسان غربی را در مورد بکاربردن گزینه نظامی علیه ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ عنوان کرد: امروزه کمتر کارشناسی در غرب وجود دارد که وقتی مسئله حمله نظامی به ایران مطرح می شود نگوید که حمله نظامی به ایران بسیار سخت ودشوار است ونتایج آن هم نامعلوم . بطوریکه اهداف طرف مقابل هم نه تنها تامین نخواهد شد بلکه نتیجه عکس هم برایشان به ارمغان می آورد.
به گفته جوانی موقعیت ژئوپلتیکی، توانمندیهای نظامی-دفاعی ایران و همچنین ایمان واراده مستحکم ایرانیان را می توان از جمله دلائل و موانع حمله نظامی آمریکا و اسرائیل به کشورمان به شمار آورد.
وی در پاسخ به این پرسش مهر که در صورت حمله نظامی آمریکا ورژیم صهیونیستی به ایران چه اتفاقی خواهد افتاد؟ خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داد: آنها تا امروز ایران را یک کشور مقتدر دیده اند و اگر به هر دلیلی دچار خطای استراتژیکی بزرگی شوند و به ایران حمله کنند شکی نداشته باشند که پاسخ ایران شدیدا کوبنده و پشیمان کننده خواهد بود.

رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران ادامه داد: البته معلوم نیست بعد از این حادثه چه شرایطی بر جهان حاکم شود چون جمهوری اسلامی ایران دفاع از خود را محدود به مرزهای سیاسی و جغرافیایی کشور نخواهد کرد بلکه با سرپنجه های قدرتی که  درسراسر دنیا دارد ، نظام سلطه را درهم خواهد شکست.

جوانی درعین حال تصریح کرد: البته رژیم صهیونیستی حتی با پشتیبانی آمریکا هم نخواهد توانست در اقدامی نظامی علیه کشورهای منطقه به پیروزی نظامی برسد چراکه هنوز زخمهایش از جنگهای 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه التیام نیافته است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
میهن پرست, حسن2568, CentralWeb, sinaset, airplane, HORLIKAN, victory67, Mahdi1944, apple2009, hamed_713, sghanbare1, hesperus, yasermym, arash128

New Memberno avatar
پست ها

9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 تیر 1389 19:00

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 2 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط tehranman » يکشنبه 10 مرداد 1389 18:25

نمیدونم این مطالب چطوری ازین سایت سر در میاره
هر کسی که تو ایران حرف میزنه نباید مطالبشو اینجا بنویسین دیگه

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

854

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 06:42

آرشيو سپاس: 846 مرتبه در 174 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط renger » يکشنبه 10 مرداد 1389 22:04

خب همون بهتر که شانس اورد مرد و همچین روزی ندید.
روزی که از آمریکا چیزی جز یک افسانه اونم واسه خواب شب بچه ها باقی نمونده...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب renger تشکر کرده اند:
میهن پرست, sinaset, airplane, arash128, HORLIKAN

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1248

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 2522 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 15:18

آرشيو سپاس: 6974 مرتبه در 813 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط abdolmahdi » دوشنبه 11 مرداد 1389 10:08

باسلام
اين اقاي نيوت گينگريچ در زمان دولت آقاي كلينتون رئيس مجلس نمايندگان آمريكا بود و بعدها مداركي از او رو شد مبني بر اينكه مدتي در يك آسايشگاه بيماران رواني ( احتمالاَ امين آباد ) بستري بوده است . صحبت او پشيزي ارزش ندارد چرا كه او ريشه هاي ورود آمريكا به جنگها را بخوبي بررسي نكرده يا اصلاَ نميداند. علت اصلي ورود آمريكا به جنگ جهاني دوم حمله ژاپن به بندر پرل هاربور بود كه واكنش طبيعي دولت آمريكا را بدنبال داشت. و چون ژاپن متحد آلمان بود خود بخود آلمان و آمريكا هم به يكديگر اعلام جنگ كردند نه اينكه آمريكا بخواهد خودسرانه وارد جنگ شود. استفاده از بمب اتمي هم با توجه به نبود شبكه هاي خبري و سرعت بسيار پائين اطلاع رساني در 70 سال پيش با تاخير زيادي به گوش مردم جهان رسيد كه نتوانستند اقدام مهمي را براي محكوميت استفاده از سلاح اتمي انجام دهند و يا حتي نميدانستند كه بمب اتمي چيست ؟ اما اكنون پس از گذشت دهها سال از انفجار هيروشيما و ناكازاكي مردم دنيا هر ساله آن را محكوم ميكنندو با قربانيان و بازماندگان همدردي مينمايند . ضمن آنكه معلوم نيست كه اگر روزولت زنده بود اجازه استفاده از سلاح اتمي را ميداد يا خير.
آبراهام لينكلن هم شخصي آزاده و  خواهان حقوق مساوي ميان آمريكائيها بود و هرگز تمايلي به جنگ نداشت اما هنگاميكه از سوي نيروهاي شمال كه طرفدار برده داري بودند مورد هجوم واقع شد با آنها جنگيد.
به طور كلي هر جنگي شرايط زماني و مكاني و هزاران شرط ديگر مخصوص به خودش را دارد. به همين دليل نميتوان گفت چون آمريكا در زمان روزولت يا ترومن يا لينكلن فلان كار را كرده امروز هم همان كار را بايد انجام بدهد.  :razz:
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abdolmahdi تشکر کرده اند:
HORLIKAN, kandoo, Motimann, Shahbaz, arash128, shola

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

26

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 اردیبهشت 1385 02:03

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط baba » دوشنبه 11 مرداد 1389 11:52

abdolmahdi نوشته است:باسلام
اين اقاي نيوت گينگريچ در زمان دولت آقاي كلينتون رئيس مجلس نمايندگان آمريكا بود و بعدها مداركي از او رو شد مبني بر اينكه مدتي در يك آسايشگاه بيماران رواني ( احتمالاَ امين آباد ) بستري بوده است . صحبت او پشيزي ارزش ندارد چرا كه او ريشه هاي ورود آمريكا به جنگها را بخوبي بررسي نكرده يا اصلاَ نميداند. علت اصلي ورود آمريكا به جنگ جهاني دوم حمله ژاپن به بندر پرل هاربور بود كه واكنش طبيعي دولت آمريكا را بدنبال داشت. و چون ژاپن متحد آلمان بود خود بخود آلمان و آمريكا هم به يكديگر اعلام جنگ كردند نه اينكه آمريكا بخواهد خودسرانه وارد جنگ شود. استفاده از بمب اتمي هم با توجه به نبود شبكه هاي خبري و سرعت بسيار پائين اطلاع رساني در 70 سال پيش با تاخير زيادي به گوش مردم جهان رسيد كه نتوانستند اقدام مهمي را براي محكوميت استفاده از سلاح اتمي انجام دهند و يا حتي نميدانستند كه بمب اتمي چيست ؟ اما اكنون پس از گذشت دهها سال از انفجار هيروشيما و ناكازاكي مردم دنيا هر ساله آن را محكوم ميكنندو با قربانيان و بازماندگان همدردي مينمايند . ضمن آنكه معلوم نيست كه اگر روزولت زنده بود اجازه استفاده از سلاح اتمي را ميداد يا خير.
آبراهام لينكلن هم شخصي آزاده و  خواهان حقوق مساوي ميان آمريكائيها بود و هرگز تمايلي به جنگ نداشت اما هنگاميكه از سوي نيروهاي شمال كه طرفدار برده داري بودند مورد هجوم واقع شد با آنها جنگيد.
به طور كلي هر جنگي شرايط زماني و مكاني و هزاران شرط ديگر مخصوص به خودش را دارد. به همين دليل نميتوان گفت چون آمريكا در زمان روزولت يا ترومن يا لينكلن فلان كار را كرده امروز هم همان كار را بايد انجام بدهد.  :razz:


برای تصحیح مطلب ذکر شده ایالتهای جنوبی طرفدار برده داری بودن وشمالیهای صنعتی مخالف اون البته این دلیل اصلی جنگهای داخلی امریکا نیست

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط mojtabba » جمعه 9 دی 1390 21:54

ببخشد ها ولی باید اسم تایپیک رو عوض کنید و بنویسید
اگه روزولت زنده بود الان آمریکا و اسراییل و انگلیس و فرانسه و ........ مستعمره ی ایران بودند :razz:  :-)  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P  :::P
به خدا اگه روزولت زنده بود داشتیم به دنیا حکومت میکردیم
ای خدا ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ::sa
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
airplane

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 22:04

آخه بد بخت همینجوریش که به ما حمله نکردین اندازه ی یه دنیا بدهکار شدین اقتصادتون در حال فروپاشیه هر روزم به بدهکاریاتون اضافه میشه.اگه به ما حمله میکردین که الان چیزی به اسم اقتصاد نداشتین و سرنوشت شوروی سابق به سرتون میومد .پس به جای تهدید بشین تو خونت خداتو شکر کن که بوش همچین حماقتی نکرد گزینه نظامی رو کنار گذاشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
airplane

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 آذر 1390 15:37

آرشيو سپاس: 456 مرتبه در 138 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط indistinct » جمعه 9 دی 1390 22:24

:???:  :???:  :???:
بابا کم از این جک ها بگین.داشتم از خنده میمردم. :???:
الان حمله کرده بود مثل آلمان نازی که موند زیر شوروی میموند زیرمون.البته ایران فکر نکنم کشور گشایی کنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب indistinct تشکر کرده اند:
airplane

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1407

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

محل سکونت

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

Re: اگر روزولت زنده بود حتماً به ایران حمله می کرد

توسط airplane » شنبه 10 دی 1390 00:24

دوستان تو مازندران یه مثال محلی هست که میگه  #### بز مرگ که برسیه چپون چاشت خرنه### :::P :grin:


یعنی اگر یه بز بو ببره که امروز چوپونش میخواد اونو بکشه حتما واسه گرفتن حال چوپون ناهار چپونش رو میخوره.


یعنی ادمی که میبینه وقتی زور یکی رو نداره و شکستش حتمی هست سعی میکنه واسه خالی کردن عقده هاش یه سیخ هرچند کوچولو بهش بزنه
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت
کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
Cloor Master, samen70, arash128, Sami 1993

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان