در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6658

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8210 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

هيچ عذر و بهانه‌اي براي دريافت پول در مدارس پذيرفته نيست

توسط sinaset » يکشنبه 10 مرداد 1389 14:55

وزير آموزش و پرورش:
هيچ عذر و بهانه‌اي براي دريافت پول در مدارس پذيرفته نيست
خبرگزاري فارس: وزير آموزش و پرورش گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال جاري 12 هزار ميليارد تومان است و سرانه 50 ميليارد توماني مدارس شهري نيز ابلاغ شده است؛ بنابراين هيچ عذر و بهانه‌اي براي دريافت پول در مدارس پذيرفته نيست.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، حميد‌رضا حاجي‌بابايي در مراسم نمادين اهداء احكام ارتقاء دفتر‌داران و كتابداران مدارس شهر تهران به معاون اجرايي كه امروز در سالن وزارت كشور برگزار شد، با اشاره به تلاش‌ رده‌هاي مختلف اداري و مالي آموزش و پرورش براي صدور احكام استخدامي جديد اظهار داشت: به زودي هديه ويژه‌اي براي تقدير از زحمات مديران اداري و مالي آموزش و پرورش استان‌ها، به آنها اهدا خواهد شد.
وي افزود: در حال حاضر سه هزار و 200 نفر به عنوان دفتر‌دار و كتابدار در مدارس شهر تهران مشغول به فعاليت هستند كه از اين پس به معاون اجرايي، ارتقاء خواهند يافت همچنين دو هزار و 700 معاون اجرايي ديگر براي شهر تهران مورد نياز است تا مجموع 6 هزار مدرسه تابع اين شهر را پوشش دهند.
حاجي‌بابايي با اشاره به لزوم تشكيل كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت براي معاونان اجرايي تصريح كرد: نقطه ثقل مشكلات مدارس بر دوش معاونان اجرايي است كه تاكنون به دليل نهادينه شدن برخي افكار غلط اجتماعي و علي‌رغم زحمات صادقانه، مظلوم واقع شده و كمتر از زحمات خود بهره‌ برده‌اند؛ در حالي كه معاونان اجرايي مدارس در خط مقدم سنگر تعليم و تربيت بوده و وزير آموزش و پرورش و همكارانش در سنگر پشتيباني هستند.

* سند ملي آموزش و پرورش نقشه راه وزراي آينده اين وزارتخانه است

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات انجام شده در طي هشت ماه اخير گفت: در اين مدت حدود 30 مؤلفه براي تحول بنيادين در نظام آموزش و پرورش اجرايي شده يا مورد مطالعه قرار گرفته است و تا سه سال آينده نيز حداقل يكصد مؤلفه ديگر بايد تعريف و اجرايي شود.
وي با اشاره به امضاي سند ملي آموزش و پرورش توسط رئيس جمهور در هفته گذشته خاطرنشان كرد: اين سند كه حاصل تلاش بيش از 500 پژوهشگر حوزه و دانشگاه و نتيجه بررسي 30 روزه اعضاي شوراي عالي آموزش و پرورش است،‌ به نوعي نقشه راه وزراي آينده آموزش و پرورش نيز خواهد بود.
حاجي‌بابايي با بيان اينكه زيرساخت‌هاي مديريت جهان در آموزش و پرورش شكل مي‌گيرد، تصريح كرد: در سند ملي آموزش و پرورش، انسان مهمترين و ارزشمند‌ترين نوع توليدات نظام تعليم و تربيت، قلمداد شده است و اگر امروز صحبت از مديريت جهان مي‌‌شود،‌ بايد انسان طراز جهاني را در آموزش و پرورش،‌ تربيت كرد.
وي با تأكيد بر لزوم ارائه و تثبيت تعريفي مشخص از مدرسه و جلوگيري از تغيير آن توسط وزراي آينده ادامه داد: تفكر غلطي كه بر اساس آن معلمان را نيروهاي مازاد كشور مي‌دانند، نتيجه اقداماتي است كه آموزش و پرورش را به ضعف مي‌كشاند.

* عده‌اي قانون بازنشستگي را به چوب حراجي براي آموزش و پرورش تبديل كرده‌اند

وزير آموزش و پرورش اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب مجلس اگر كارمندي در هر وزارتخانه‌اي به مشكلي برخورد كرد كه ديگر شأن تصدي آن كار را نداشت، به جاي اخراج، بازنشسته مي‌شود؛ عده‌اي اين قانون را تبديل به چون حراج براي آموزش و پرورش كرده و گفته‌اند كه معلمان مازاد بايد از نظام تعليم و تربيت بيرون بروند.
وي با بيان اينكه تمام اقدامات انجام شده در طي مدت اخير در راستاي تحول بنيادين در آموزش و پرورش بوده است، بيان داشت: براي نخستين بار در طول تاريخ انقلاب و در طي هشت ماه گذشته، رئيس جمهور سه مرتبه در جلسات شوراي عالي آموزش و پرورش شركت كرده و بيش از 20 جلسه نيز براي بررسي طرح تغيير ساختار نظام آموزشي به دو مقطع 6 ساله تشكيل شده است.

* پايه سوم ابتدايي، پايه مبنا براي يادگيري شنا

حاجي‌بابايي با اشاره به طرح آموزش شنا به دانش‌آموزان مقطع ابتدايي تصريح كرد: مبناي اجراي اين طرح را بر پايه سوم ابتدايي گذاشته‌ايم؛ در حال حاضر نيز در شهر تهران 25 استخر شنا براي 90 هزار دانش‌آموز سوم ابتدايي فراهم است كه با اين وضعيت امكان استفاده دانش‌آموزان از اين استخر‌ها در ايام تابستان وجود دارد.
وي گفت: در طي 8 ماه گذشته دو مصوبه در شوراي عالي نيروي انساني رياست جمهوري داشته‌ايم كه بر اساس يكي از آنها درجه‌بندي مدارس بعد از 15 سال تغيير كرده است كه با توجه به آن مقطع ابتدايي داراي پنج درجه و راهنمايي و دبيرستان داراي چهار درجه خواهند بود همچنين تعداد معاونان اجرايي نيز بر اساس درجه‌بندي مدارس متفاوت است.

* پيش‌دانشگاهي بعد از گذشت 5 سال از آغاز تغيير ساختار آموزش و پرورش حذف مي‌شود

وزير آموزش و پرورش با اشاره به آغاز تحول بنيادين در ساختار آموزش و پرورش از سال تحصيلي آينده با تغيير در كتاب‌هاي اول و ششم ابتدايي اظهار داشت: بعد از گذشت 5 سال از آغاز اين طرح، مقطع پيش‌دانشگاهي به طور كامل حذف خواهد شد چرا كه پيش‌دانشگاهي از ابتدا فرزند آموزش و پرورش نبود همچنين با ايجاد دوره 12 ساله، 6 سال ابتدايي به عنوان مهمترين دوره تلقي مي‌شود.
وي تصريح كرد: در اين طرح راهنمايي و دبيرستان با هم ادغام نخواهند شد و مقطع راهنمايي همان 3 سال اول متوسطه خواهد بود همچنين بر اساس برنامه‌ درسي ملي، تمام كتب ابتدايي تا دبيرستان بر اساس يك برنامه موزون و هماهنگ، تأليف خواهد شد.

*بودجه آموزش و پرورش در سال جاري 12 هزار ميليارد تومان است

حاجي‌بابايي با بيان اينكه در حال حاضر به دليل عدم كشش بدنه وزارت آموزش و پرورش، بسياري از برنامه‌هاي اين وزارتخانه را‌ نمي‌توان مطرح كرد، گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال جاري 12 هزار ميليارد تومان بوده و سرانه 50 ميليارد توماني مدارس شهري نيز ابلاغ شده است؛ بنابراين هيچ عذر و بهانه‌اي براي دريافت پول در مدارس پذيرفته نيست؛ مقصر اصلي چنين اتفاقاتي رئيس آموزش و پرورش ناحيه و منطقه هستند كه نبايد اجازه دهند با عملكرد چند نفر، اعتبار چند هزار مدرسه زير سئوال برود.
انتهاي پيام/
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
hesperus, Mahdi1944

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 مرداد 1389 18:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: هيچ عذر و بهانه‌اي براي دريافت پول در مدارس پذيرفته نيست

توسط khosrokhan » يکشنبه 17 مرداد 1389 14:19

این داستان سخنرانی ممنوعیت شهریه از طرف وزیر و گرفتن شهریه توسط مدیران مدرسه ،هر سال مث تام و جری تکرار میشه.ومع آخرشم نامعلوم است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron