در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1923

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

مولن: خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنیم

توسط HORLIKAN » دوشنبه 11 مرداد 1389 11:04

دیپلماسی ایرانی: گزینه نظامی‌؟ تعامل؟ تحریم؟ از نخستین روز از سال جاری میلادی تاکنون ایالات متحده هر روز بر روی یکی از این گزینه‌ها برای رویارویی با ایران متمرکز می‌شود.

امریکایی‌ها خود ادعا می‌کنند که یک سال نخست ریاست جمهوری باراک اوباما به تعامل با ایران گذاشت. از ماه ژانویه تاکنون هم رئیس جمهوری ایالات متحده بر طبل تحریم کوبیده است. این روزها اما بسیاری از گزینه نظامی‌ سخن می‌گویند. تحلیل‌گران بسیاری ادعا می‌کنند که سخن گفتن از گزینه نظامی‌ علیه ایران تنها بلوفی است برای ترساندن ایرانی‌ها. روزنامه امریکایی واشنگتن تایمز اما در تازه‌ترین خبری که از برنامه امریکا در قبال ایران دارد، می‌نویسد: امریکایی‌ها خود را برای توسل به گزینه نظامی‌ علیه ایران مهیا می‌کنند.

این روزنامه این سخنان را به نقل از دریادار مایک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده بر کاغذ می‌آورد. مولن با حضور در برنامه "دیدار با رسانه‌ها" که از شبکه امریکایی ان بی سی پخش می‌شود، به موضوع پرونده هسته‌ای ایران اشاره کرده و در این خصوص گفت: مقام‌های رده بالای ارتش خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنند. البته امیدواریم که در آینده نیازی به استفاده از این آمادگی نشود.

مولن در این برنامه تاکید کرد که واشنگتن خود را برای توسل به گزینه نظامی‌ برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران آماده می‌کند.

پیش از این تندروهای امریکایی و منتقدان سیاست تعامل باراک اوباما ادعا کرده بودند که واشنگتن باید برای پایان دادن به برنامه هسته‌ای ایران به هر گزینه‌ای متوسل شود.

شاید به همین دلیل و در پاسخ به همین فشارها بود که مولن در این خصوص گفت: گزینه‌های نظامی‌ بر روی میز قرار داشته و همچنان هم قرار دارند. البته این گزینه یکی از گزینه‌هایی است که ما بر روی میز داریم و در حال بررسی آن هستیم.

پیش از مولن، بسیاری از مقام‌های رده بالای امریکایی در خصوص احتمال توسل به گزینه نظامی ‌علیه ایران سخن گفته بودند. رئیس سابق سازمان سیا نیز هفته گذشته به صراحت از حمله نظامی ‌به ایران استقبال کرد.

مولن در ادامه سخنان خود در این خصوص گفت: امیدوارم به جایی نرسیم که وادار به توسل به گزینه نظامی ‌شویم. اما این گزینه هم به خودی خود از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است و باید خود را برای به کارگیری آن هم مهیا کنیم.

دریادار مولن در خصوص جزئیات این حمله سخن بیشتری بر زبان نراند. مولن در بخش‌هایی از سخنان خود درست مانند تمامی‌ اعضای حاضر در کابینه باراک اوباما، زبانی نرم در برابر ایران اتخاذ کرده و تاکید کرد که گزینه نظامی‌آ ن چیزی نیست که اوباما به دنبال آن باشد: حتی اگر به این گزینه هم متوسل شویم، تنها عکس‌العملی به حرکت‌های ایران در تخطی از قوانین بین المللی است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
saied tomcat, hesperus, sinaset

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: مولن: خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنیم

توسط kandoo » پنج شنبه 14 مرداد 1389 19:29

شکایت ایران از اظهارات رئیس ستاد ارتش آمریکا به سازمان ملل

ایران رسما نسبت به اظهارات تهدید آمیز رئیس ستاد ارتش امریکا به سازمان ملل و شورای امنیت اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بدنبال اظهارات غیرمسئولانه و نسنجیده «مایک مولن» رئیس ستاد ارتش آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال نامه ای به دبیرکل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی آن سازمان ، مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به اظهارات مایک مولن وبعضی تهدیدهای سناتورهای آمریکایی را اعلام داشت.

در نامه نمایندگی ایران آمده است: «مقامات مختلف آمریکا و بعضا نمایندگان کنگره علنا جمهوری اسلامی ایران را به توسل به  زور تهدید می کنند که این خود نقض آشکار حقوق بین الملل و اصول اساسی منشور ملل متحد است. این گونه اظهارات غیرمسئولانه و استفاده از زبان تهدید ، خلاف تلاش هایی است که در عرصه جهانی برای تقویت صلح و امنیت بین المللی صورت می گیرد. جمهوری اسلامی ایران ضمن تکرار موضع اصولی خود مبنی بر اینکه تسلیحات ضد بشری هسته ای هیچ جایی در دکترین دفاعی کشورمان ندارند، مراتب اعتراض شدید خود به اینگونه اظهارات غیر مسئولانه و توجیه ناپذیر مقامات امریکا که به بهانه های واهی علیه ملت ایران بیان می شود را ابراز می دارد.

در ادامه این نامه آمده است : جمهوری اسلامی ایران براساس ماده 51 منشور ملل متحد ، دفاع از حریم کشور و حقوق ملت ایران را حق قانونی خود می داند .  

مایک مولن رئیس ستاد ارتش آمریکا روز یکشنبه 10 مرداد در برنامه تلویزیونی "ان بی سی"  گفته بود :  طرح عملیات نظامی بر ضد ایران آماده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
hesperus, sinaset, Persian Cat, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 20 فروردین 1388 15:08

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 12 پست

Re: مولن: خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنیم

توسط arian2020 » جمعه 15 مرداد 1389 09:04

خدا رحم کنه :sad:


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان