در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

سارقان "دستمال انداز" دستگیر شدند

توسط AGeNiS1 » سه شنبه 12 مرداد 1389 18:13

ایسنا: دو برادر سارقي که به شيوه دستمال اندازي اقدام به سرقت اموال مالباختگان در پايتخت مي‌كردند، توسط کارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ، شناسايي و دستگير شدند.

فردي با مراجعه به شعبه 14 بازپرسي دادسراي ناحيه 12 تهران در در دهم اسفندماه سال 88 طرح شکايتي از سرقت مبلغ 3 ميليون و 400 هزار تومان وجه نقد خبر داد.

با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور مقام قضايي، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پايگاه هفتم پليس آگاهي به کارآگاهان گفت كه پس از خارج شدن از بانک و در چهارراه سيروس به قصد خريد، در حال تردد در پياده رو بودم که ناگهان شخصي از کنارم عبور کرد اما در فاصله چند متري، از داخل جيبش مقداري پول بر روي زمين ريخت.

همزمان با اين صحنه، شخص ديگري که در کنار من قرار داشت صاحب پول‌ها را صدا وعنوان كرد كه پول‌هاي وي روي زمين ريخته است، اين شخص پس از جمع کردن پول‌ها از روي زمين، مدعي کم شدن پول‌ها شد براي همين ابتدا از فردي که در کنار من قرار داشت درخواست بازبيني محتويات جيب وي را کرد و من نيز براي برطرف کردن هرگونه ابهام کيسه مشمع حاوي مبلغ سه ميليون و 400 هزار تومان وجه نقد همراهم را به اين دو نفر نشان دادم و اين دو نفر نيز پس از نگاه کردن محتويات مشمع، پس از بازگرداندن کيسه حاوي پول بلافاصله از محل دور شدند.

پس از رفتن اين دو نفر، درب کيسه پول را باز کردم و در کمال تعجب متوجه شدم که کيسه مشمع حاوي پول با يک کيسه مشمع ديگر که در آن روزنامه باطله قرار داشت، تعويض شده است.

کارآگاهان پايگاه هفتم با شناسايي محل تردد مجرمان سابقه‌دار پليس که پيش از اين به اتهام سرقت به شيوه دستمال‌اندازي دستگير و روانه زندان شده بودند، تحقيقات پليسي را آغاز کرده تا در نهايت با بهره‌گيري از تصاوير بدست آمده از چهره‌نگاري، موفق به شناسايي يکي از مجرمان سابقه‌دار به نام «فرامرز - د» از مجرمان سابقه‌دار که در سال‌هاي گذشته به اتهام ارتکاب جرايم مختلف از قبيل سرقت مسلحانه و کلاهبرداري دستگير و روانه زندان شده بود، شدند.

کارآگاهان پايگاه هفتم در ادامه تحقيقات خود اطلاع پيدا کردند که «فرامرز» پس از آزادي از زندان به همراه برادر خود به نام «فاضل» که او نيز يکي از مجرمان سابقه‌دار است، اقدام به سرقت اموال مالباختگان به شيوه «دستمال اندازي» در مناطق مرکزي تهران کرده است.

کارآگاهان پايگاه هفتم در ادامه اقدامات خود با شناسايي مخفيگاه دو برادر درنسيم‌شهر در شهرستان رباط‌كريم، در دوم تيرماه امسال با اخذ نيابت قضايي، هر دو متهم را دستگير و به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه علي غياثوند، رييس پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر، گفت: با مراجعه تعداد ديگري از مالباختگان که بدين شيوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند، به پايگاه هفتم پليس آگاهي و متهمان دستگير شده را به عنوان سارق اموال خود معرفي کردند.

وي در ادامه اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعتراف صريح متهمان درباره ارتکاب سرقت به شيوه «دستمال اندازي» و شناسايي تعدادي از مالباختگان، تحقيقات درباره شناسايي ديگر مالباختگان در دستور کار قرار گرفته است لذا از کليه مالباختگاني که اموالشان بدين شيوه در مناطق مرکزي تهران بويژه «چهارراه سيروس» و «ميدان شهدا» مورد سرقت قرار گرفته، دعوت مي شود تا جهت شناسايي متهمان و طرح شکايت به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان پانزده خرداد – جنب کلانتري 113 بازار مراجعه كنند.
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
Mohammad 1985

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان