در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 مرداد 1389 14:16

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

کمک برای حل مشکل

توسط dreamad » جمعه 15 مرداد 1389 14:29

با سلام
من در طول 3 ماه گذشته با 1 مشکلی روبرو شودم که در طول این مدت نتونستم مشکل رو حل کنم از چند نفرهم که در زمینه تعمییر و عیب یابی کامپیوتر تخصص داشتن هم کمک گرفتم ولی هنوز مشکل ادامه دارد ..
به همین خاطر.. مشکل کامپیوتر را به صورت کامل برای شما دوستان توضیح می دم تا آگه پیشنهادی داشتین زحمت کشیده و جواب دهید ...
از حدود 3 ماه قبل دی وی دی رایتر سیستم من با مشکل رایت و خواندن دی وی دی  مواجه شد .. ومن با مقدار تجربه ای که در زمینه کامپیوتر داشتم از ابتدایی ترین راه حل ها شروع کردم به رفع کردن این اشکال
( باید خدمت شما بگم که دی وی دی رایتر من روی دستگاه دیگی به صورت کامل کار می کنه )
کارهای که برای رفع اشکال انجام دادم :
در اولین قدم برای حل کردن مشکل رایت برنامه های رایت را پاک و دوباره نصب کردم
Nero .. ashampoo burning studio..
وقتی مشکل حل نشد ویندوز را پاک کردم .. ویندوز این سیستم من ایکس پی بودش که سرویس پک 2 هم نصب داشت
دوباره ویندوز ایکس پی رو نصب کردم مشکل بازم بود کار تا نصب ویندوز سون هم پیش رفت ولی مشکل سر جاش بود
دی وی دی رایتردیگری که به صورت کامل بر روی سیستم دیگرم به صورت کامل کار می کرد را هم روی این سیستم گذاشتم
بازم در رایت و خواندن دی وی دی مشکل داشت ...
خوب تا اینجا هنوز امید های داشتم حالا ...
دیگه گفتم بزار کارو تمام کنم رفتم و یک سیستم جدید که شامل مادر بورد .. هارد .. رم ... کارت گرافیک ..پاور 750 وات  یعنی همه قطعات اصلی رو عوض کردم و دوباره ویندوز سون همراه با آنتی ویروس اصل کسپراسکای  رو نصب کردم
بعد همان دی وی دی رایتر رو گذاشتم کار نکرد دی وی دی رایتر جدید خریدم کار نکرد
این خلاصی از کارهای بود که من انجام دادم و مشکلم حل نشد....
باید به دوستان عزیزم بگم که راه های زیادی رو هم که گفتنش باعث طولانی شدن این نوشته می شوده را هم امتحان کردم ولی هنوز مشکل حل نشده .....
اگه لازم باشه برای دوستانی که این مشکل برای آنها جالب هستش می تونم مشخصات کامل سخت افزار قدیم و جدید رو بنویسم

با تشکر از شما
Booboo.at@gmail.com

Major

Major

نماد کاربر
657

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 28 تیر 1386 10:22

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 35 پست

Re: کمک برای حل مشکل

توسط unknown20 » پنج شنبه 28 مرداد 1389 19:16

دکمه هاي 3-d-e-c- کيبورد ديروز کار ميکردن ولي الان اصلاتايپ نميکنن !نميدونم چرا ؟
ميشه تعميرشون بکنم؟اگه ميشه چطور بايد کار روانجام بدم؟  :lol:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کمک برای حل مشکل

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 28 مرداد 1389 19:30

dreamad,  
اگر دقت کنيد چيزي که در هر دو سيستم مشترک باقي مانده هارد ديسک هست، البته اگر مينوشتيد هارد ديسک و رايتر IDE هستند يا SATA بهتر ميشد بررسي کرد، اما اگر IDE هستند، ممکنه هارد ديسک و رايتر با هم تداخلي داشته باشند، اگر با يک کابل متصل هستند هم شايد مثلا کابل ارتباطي مشکلي داشته باشه

اما احتمال ديگه ويروس هست، چيزي که اغلب دوستان در نصب مجدد ويندوز رعايت نميکنند فرمت کامل درايور C و عدم ورود به ديگر درايوها تا قبل از نصب آنتي ويروس و آپديت اون هست، در ضمن اشاره نکرديد چه نسخه‌اي از کاسپرسکي رو نصب کرديد، ممکنه آنتي ويروس شما نسخه‌هاي قديمي باشه که سياست کاسپرسکي در اين هست که آپديت رو به صورت محدود براي نسخه‌هاي قديمي‌تر ارائه ميکنه و ...

وقتي درايو C فرمت نشه و صرفا ويندوز مجدد نصب بشه، قطعا ويروسها نيز حذف نخواهند شد و وقتي حتي اين کار هم انجام بشه، اما بعد از نصب وارد درايو ديگري شويد، ويروس به احتمال قريب به يقين مجددا فعال شده و در واقع هيج کاري انجام نداده‌ايد

اين موارد رو بررسي و انجام داده و نتيجه رو اعلام کنيد

unknown20,  
کيبورد رو روي سيستم ديگري تست کنيد اگر مشکل داشت، شايد با تميز کردن و سرويس اون مشکل رفع بشه، اما با توجه به قيمت کيبورد، توصيه ميکنم اون رو تعويض کنيد، اما اگر در سيستم ديگري تست کرديد و کار ميکرد، ممکنه يک اختلال نرم افزاري يا ويروس باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ARafiee, oweiys, Mahdi Mahdavi, unknown20, CAPTAIN PILOT, nt