جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6539

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تشکر شده: 8090 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تل‌آويو در توليد اف-35 مشاركت مي‌كند

توسط sinaset » شنبه 16 مرداد 1389 18:10

طي قراردادي 4 ميليارد دلاري؛
تل‌آويو در توليد اف-35 مشاركت مي‌كند
خبرگزاري فارس: رژيم‌صهيونيستي طي قراردادي 4 ميليارد دلاري به توليد بخش‌هايي از نسل آتي جنگنده‌هاي آمريكا خواهد پرداخت.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "هاآرتص "، شركت‌هاي تسليحاتي اسرائيل يكي از بزرگترين قراردادهاي خود در تاريخ 62 ساله اسرائيل را امضا كردند. اين شركت‌ها قرار است طي قراردادي 4 ميليارد دلاري به توليد بخش‌هايي از نسل آتي جت‌هاي جنگنده‌ آمريكايي بپردازد.
در حالي كه هنوز هيچ اعلام رسمي در اين زمينه صورت نگرفته است، مقامات نظامي رژيم‌صهيونيستي در حال گفت‌وگو با شركت‌هاي تسليحاتي آمريكا است كه در حال توليد و ايجاد جنگده اف-35 هستند.
برگترين شركت آمريكايي كه در پروژه توليد جنگنده اف-35 فعال است، شركت تسليحاتي "لاكهيد مارتين " است كه از سال 2003 فعاليت بر روي اين پروژه را آغاز كرده است.
مشاركت رژيم‌صهيونيستي در توليد اف-35 توسط "ايهود باراك " وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي رهبري مي‌شود.
شركت صنايع هوا و فضاي اسرائيل كه در گذشته بال‌هاي نسل قبلي جنگنده‌هاي لاكهيد را مي‌ساخته در توليد اف-35 حضور خواهد داشت. شركت "البيت " اسرائيل نيز احتمالا در توليد كلاه‌هاي هوشمند براي خلبانان جنگنده‌ها مشاركت خواهد داشت و شركت سامانه‌هاي دفاعي پيشرفته "رافائل " و صنايع نظامي اسرائيل نيز در پروژه توليد اف-35 حضور خواهند داشت.
رژيم‌صهيونيستي نه تنها در توليد و ايجاد جنگنده اف-35 حضور خواهد داشت بلكه قصد دارد خريدار اين جنگنده نيز باشد.
تل‌آويو قصد دارد 20 فروند از اين جنگنده كه هزينه كلي آن بالغ بر دو ميليارد و 750 ميليون دلار است خريداري كند.
جنگنده‌هاي فوق پيشرفته اف-35 قابليت پنهان شدن كامل از رادارهاي دشمن را دارد و حملات غيرمنتظره به قلمروي دشمن را آسانتر مي‌سازد. اين مزيت فوق‌العاده جنگنده اف-35 باعث شده است رژيم‌صهيونيستي با وجود قيمت بالاي اين جنگنده، تقاضاي خريد آن را داشته باشد. اين در حالي است كه قيمت 200 ميليون دلاري اين جنگنده تقريبا دو برابر نسل پيشين جنگنده‌ها است كه توسط شركت بوئينگ توليد شده است.
جنگنده‌هاي اف-35 در سه نوع توليد خواهند شد، اولين نوع آن همانند ديگر جنگنده‌ها از زمين بلند خواهد شد و فرود مي‌كند، نوع دوم همانند بالگرد داراي قابليت صعود و فرود عمودي است و نوع سوم نيز قابليت صعود و فرود بر روي عرشه ناوهاي هواپيمابر را خواهد داشت.
رژيم صهيونيستي خواستار آن است جنگنده‌هاي اف-35 كه اين رژيم‌ خريداري مي‌كند با سامانه‌هاي نظارت و كنترل و سامانه‌هاي جنگ الكترونيك ساخت اين رژيم مجهز شود.
رژيم صهيونيستي پيشتر براي توليد و توسعه اين جنگنده فوق پيشرفته كه عمليات ساخت آن از سال 2003 آغاز شده، دعوت شده بود اما به دليل هزينه‌هاي بالاي آن، در مشاركت در اين پروژه صرف‌نظر كرد. تركيه، انگليس، استراليا و كانادا از جمله كشورهاي حاضر در توليد و توسعه جنگنده اف-35 هستند.
بسياري معتقدند كه اف-35 آخرين جنگنده‌اي است كه توسط خلبان هدايت مي‌شود و نسل بعدي جنگنده‌ها كاملا توسط ربات‌ها و بدون سرنشين هدايت خواهد شد.
انتهاي پيام/+
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Shahbaz, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان