در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 92 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توقیف محموله زیمنس در مسیر نیروگاه اتمی بوشهر

توسط HORLIKAN » دوشنبه 18 مرداد 1389 19:35

هفته نامه آلمانی اشپیگل در شماره جدید خود به نقل از مقامات پلیس گمرک آلمان از توقیف شش محموله شرکت زیمنس در سال جاری میلادی به مقصد ایران خبر داد .

به گزارش عصر ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه آخرین محموله در فرودگاه فرانکفورت و در ماه ژوئن توقیف شده است .

بنا به گفته پلیس گمرک آلمان این محموله ظاهرا عازم روسیه بوده و از آنجا برای استفاده در نیروگاه اتمی بوشهر در نظر گرفته شده بود .

انتشار این گزارش در حالی است که پیش از این شرکت زیمنس در ژانویه سال جاری میلادی از توقف همکاری و معامله با ایران خبر داده بود .

پیش از این مقامات روسیه واز جمله سفیر مسکو در سازمان ملل از اقدام گمرک آلمان در توقیف محموله های به مقصد روسیه انتقاد کرده بود .

بنا بر این گزارش یکی از اعضای هیات مدیره شرکت زیمنس در واکنش به این خبر اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر سرپیچی از قوانین و ارسال مستقیم تجهیزات از زیمنس به ایران وجود ندارد.

اشپیگل می نویسد که تجهیزات توقیف شده قرار بوده در قالب معامله با یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت روسی "اتم استروی اکسپورت "، در اختیار این کمپانی روسی قرار گیرد.

اتحادیه اروپا در ماه میلادی گذشته مجموعه تحریم هایی را علاوه بر تحریم های شورای امنیت علیه ایران وضع کرده است و ماموران گمرک فرودگاه فرانکفورت با استناد به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران محموله ارسالی به روسیه را توقیف کرده اند .

اشپیگل می نویسد که گمرک آلمان در سال جاری میلادی حدود شش محموله را که اغلب آنها می‌بایست از مسیر روسیه به ایران می‌رسید توقیف کرده است.

با وجود انتشار گزارش اشپیگل ، شرکت زیمنس آلمان می گوید که تجارت و معامله این شرکت با ایران از نیمه سال جاری میلادی متوقف شده است .
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, saied tomcat, asadzadeh, Mahdi1944, victory67

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان