در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 مرداد 1389 19:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خريد سيستم

توسط lamir » چهارشنبه 20 مرداد 1389 19:27

سلام دوستان.ميخواستم يه ليستي ارائه كنيد در حدود يه ميليون و سيصد كه بتونم بخرم.
هماهنگي بين كدوم قطعات مهم است؟آخرين حجم كارت گرافيك چند است؟مانيتورهاي LED كدومشون بهتره؟آيا دستگاهي هست كه اسكنر و چاپگر و فت.كپس رو يكجا داشته باشه و قيمت.
ببخشيد از اين همه سوال.ممنون

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

پنج شنبه 28 تیر 1386 10:22

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 35 پست

Re: خريد سيستم

توسط unknown20 » جمعه 29 مرداد 1389 11:26

من ميخوام يک کامپيوتر بخرم ولي نميدونم دقيقا چي بايد بخرم؟!

ميخوام در درجه اول از نظر اندازه کوچيک باشه به اندازه يک کتاب معمولي يا کوچکتر .

مثل موبايل که براي انجام هر کاري به کامپيوتر نياز داره نباشه ،ميخوام مستقل و بي نياز از دستگاه هاي ديگه باشه .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 29 مرداد 1389 17:35

lamir,  
در اين مورد تاپيکي در همين بخش وجود داره که دوستان به طور کامل راهنمايي کردند، پيشنهاد ميکنم اون تاپيک رو مطالعه بفرماييد و در صورتي که نياز به توضيح بيشتري بود هم همونجا سوالتون رو مطرح کنيد

unknown20,  
فکر ميکنم با توجه به نياز شما netbook ها انتخاب بسيار مناسبي باشند، netbook ها لپتاپهاي کوچک و با قدرت پردازش حداقلي و دوام شارژ بالايي هستند که قيمت بسيار مناسبي هم دارند، و تقريبا قادر به انجام اغلب کارهايي که در خارج از منزل و يا دانشگاه نياز هست انجام بشه هستند، براي مثال خود من يکي از اونها رو دارم و نياز من به کامپيوتر در دانشگاه و خارج از منزل، مسافرت و ... بر آورده ميکنه، در مدلهاي جديد اين نت‌بوکها، GPRS Modem يا 3G Modem هم وجود داره که سيمکارت در خود دستگاه قرار ميگيره و ....

اگر منظور شما چنين چيزي هست من به شما Asus EEEPC 1005PR يا يکي از مدلهاي سري EEEPC (با توجه به اينکه PR بسيار کمياب هست) توصيه ميکنم که قيمتي حدود 400 هزار تومان دارند، با نمايشگر 10 اينچ، CPU Atom 450 ، Ram 2GB و HDD 160GB به بالا و بيش از 10 ساعت شارژ مفيد

موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, unknown20, noora, Ass@ss!N, nt, SAMAN

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » جمعه 29 مرداد 1389 17:49

netbook  ديگه نيازي به کامپيوتر روميز ي براي نصب برنامه و.....نداره مثل موبايل؟

واقعا ممنون از راهنماييهاي کامل و خوبتون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 29 مرداد 1389 18:44

unknown20,
Netbook ها کامپيوترهاي همراه هستند و مثل کامپيوتر Windows XP , Windows 7 , Linux و ... ميشه روي اونها نصب کرد و کاملا مثل يک کامپيوتر با اونها کار کرد، تفاوت اصلي اونها در قدرت پردازش هست که به نسبت کامپيوتر و لپتاپ‌ها پايين‌تر هستند و مثلا براي بازي و کارهاي گرافيکي 3 بعدي مناسب نيستند، همچنين فاقد ديسک درايو هستند، اما امکاناتي مثل ميکروفن، دوربين، بلوتوس، وايرلس، کارت شبکه و ... دارند

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT, noora, SAMAN, Ass@ss!N, unknown20, nt

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » دوشنبه 1 شهریور 1389 10:15

Mahdi1944 نوشته است:unknown20,
Netbook ها کامپيوترهاي همراه هستند و مثل کامپيوتر Windows XP , Windows 7 , Linux و ... ميشه روي اونها نصب کرد و کاملا مثل يک کامپيوتر با اونها کار کرد، تفاوت اصلي اونها در قدرت پردازش هست که به نسبت کامپيوتر و لپتاپ‌ها پايين‌تر هستند و مثلا براي بازي و کارهاي گرافيکي 3 بعدي مناسب نيستند، همچنين فاقد ديسک درايو هستند، اما امکاناتي مثل ميکروفن، دوربين، بلوتوس، وايرلس، کارت شبکه و ... دارند

از چه  طریقی روی نت بوکها میشه ویندوز نصب کرد؟ چون فرمودید که دیسک درایو ندارند.

اگر لطف بفرمایید و خودتون چند تا مدل تا 500 هزار تومان که در حال حاضر در بازار موجود هست و  میشه در اونها با سیم کارت به اینترنت متصل شد (یعنی خودشون ورودی سیم کارت رو دارند)رو معرفی بفرمایید ممنون میشم .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 1 شهریور 1389 18:34

unknown20,  
با استفاده از فلش و Bootable کردن اونها به راحتي ميشه روي اونها ويندوز نصب کرد، همچنين با استفاده از ديسک درايو اکسترنال

مدلهايي که من پيشنهاد ميکنم اينها هستن
Asus eee PC 1005PR
Asus eee PC 1018P
Asus eee PC 1005PE
Asus eee PC 1005P
Asus eee PC 1015PE
Asus eee PC 1015P
در مورد سيمکارت هم از اونجايي که اين امکان يک امکان optional هست، روي تمامي اين مدلها يکي از امکانات اپشنالشون GPRS يا 3G مودم هست، که بايد زمان خريد اين مورد رو بررسي کنيد،‌اما به نظر من استفاده از موبايل ساده‌تر و مناسب‌تر هست، چون به اين شکل اون سيمکارت خاص صرفا براي اينترنت خواهد بود و زماني که فقط گوشي رو داشته باشيد نميتونيد از اون استفاده کنيد (با يک پکيج هم روي گوشي و هم روي نت‌بوک اينترنت رو ميتونيد داشته باشيد)

به همين دليل خود من ترجيح ميدم به اين شکل استفاده کنم، تا يک سيمکارت اختصاصي براي اين کار و ....

بهتره زمان خريد به نوع باتري و داشتن بلوتوس بيشتر توجه داشته باشيد تا اين موضوع (نظر شخصي)

موفق باشيد

nt, SAMAN, CAPTAIN PILOT, unknown20

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » سه شنبه 2 شهریور 1389 17:55

_عمر مفید نت بوکها چند سال هست؟
_برای تماشای فیلم در  چند ساعت متوالی مناسب هستند؟

_اگر درست متوجه شده باشم مقصود شما این هست که با استفاده از بلوتوث موبایل و بلوتوث نت بوک از اینترنت استفاده کنم ؟

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » سه شنبه 9 شهریور 1389 21:03

سلام خدمت دوستان عزیز
من می خواستم برای یکی از دوستانم یک سیستم برای بازی در حد 700 تا 750 بردارم
می خواستم دوستانی که در این زمینه آشنایی دارند راهنمایی فرمایند(همه قطعات کیس و مانیتور و اسپیکر و ... را در قیمت دهی مد نظر قرار دهید)
ممنون

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 10 شهریور 1389 00:34

unknown20 نوشته است:_عمر مفید نت بوکها چند سال هست؟
_برای تماشای فیلم در  چند ساعت متوالی مناسب هستند؟

_اگر درست متوجه شده باشم مقصود شما این هست که با استفاده از بلوتوث موبایل و بلوتوث نت بوک از اینترنت استفاده کنم ؟

سوال اول شما رو نمیشه پاسخ داد.مثل هر وسیله الکرونیکی ،نت بوک ها هم عمر مفیدشون بسته به میزان کارکرد و کیفیت قطعات مصرفی و...داره.شاید پاسخ شما این باشه:برابر عمر نوت بوک!

برای تماشای فیلم بنده نت بوک لنوو رو تست کردم و اگر از روی هارد شما اقدام به نمایش فیلم بکنید بسته به تعداد cell های باتری حدودا 2 تا 4 ساعت با درصد روشنایی 70 درصد و صدای متوسط میتونید فیلم ببینید.الیته بسته به نوع کدک فیلم(میزان مصرف سی پی یو) هم داره

شما میتونید از بلوتوث یا وایرلس یا کابل گوشی برای انتقال اینترنت گوشی به نت بوک اقدام کنید.فرقی نداره
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
unknown20, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
40

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 مهر 1388 14:00

آرشيو سپاس: 123 مرتبه در 27 پست

توسط Reza Zr1 » چهارشنبه 10 شهریور 1389 12:17

با سلام خدمت دوستان گرامی

این سیستم رو که خدمتتون معرفی می کنم از لحاظ کارایی چگونه ارزیابی می کنید ؟ ( قیمت همه ی قطعات 391000 تومان وایساده )

power green GP330A/  Motherboard Giga S-series M52L-s3p

Cpu: AMD Athlon (tm)x4 635 2.90 GHZ

Ram 2GB Kingmax

VGA : ATI Radeon 4350-  1GB (wddm1.1
بلند آسمان جایگاه من است هر کجا هستم و باشم آسمان مال من است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza Zr1 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » چهارشنبه 10 شهریور 1389 13:43

برای خرید فلش مموری راهنمایی میخواستم . فلش بالای 12 گیگ چه مارکی خوب هست؟من یک فلش سونی تایوانی دارم  که گاهی اوقات باهاش مشکل دارم و  Transcend  هم  میدونم که زیاد خوب نیست ! برای نصب ویندوز میخوام .

بعد میخواستم بدونم که ماوس فراسو بهتر هست یا G-cube ؟

بعدي