رزمايش هوايي مشترک روسيه-آمريکا پايان يافت

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

رزمايش هوايي مشترک روسيه-آمريکا پايان يافت

پست توسط sinaset » پنج شنبه 21 مرداد 1389, 1:07 am

 رزمايش هوايي مشترک روسيه-آمريکا پايان يافت  تصویر 

پس از پرواز جت های جنگنده روسیه و آمریکا بر فراز اقیانوس آرام در تعقیب یک هواپیمای مسافربری که نقش یک هواپیمای ربوده شده را ایفا می کرد، رزمایش تمرینی این دو کشور اواخر روز سه شنبه پایان یافت. این هواپیما که بطور فرضی ربوده شده و متعلق به شرکت هواپیمایی "گلف استریم" بود، پس از پرواز بر فراز اقیانوس آرام که بطور پیوسته توسط جنگنده ها و پست های فرماندهی هوایی دو طرف به دقت تحت نظر بود، در انکریج آلاسکا فرود آمد.

افسرانی از روسیه و مرکز فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (نوراد) داخل این هواپیما بودند. "نوراد"، یک نیروی آمریکایی-کانادایی است که در آسمان آمریکای شمالی گشت زنی می کند. هدف از این رزمایش، ارزیابی چگونگی هماهنگی تلاشهای روسیه و نوراد در صورت وقوع حادثه هواپیماربایی بود. تاد بالف سرهنگ نیروی هوایی کانادا، معاون فرمانده نوراد در منطقه آلاسکا و ناظر بلندپایه این نیرو داخل این هواپیما، اعلام کرد این رزمایش با تقویت بنیه دفاعی شبکه سفرهای هوایی، کار تروریست ها را برای موفقیت در هواپیماربایی در آسمان آمریکا، کانادا یا روسیه، دشوارتر می کند.

وی افزود "فکر می کنم هر زمانیکه ما همکاریها و هماهنگیهای خود را افزایش می دهیم، خود را در برابر حوادث بیشتر، تقویت می کنیم". در صورتیکه تروریست ها موفق شوند یک هواپیما را بربایند، این رزمایش به آمادگی نوراد و روس ها برای واکنش به این هواپیماربایی، کمک می کند. فرماندهان نظامی و تحلیلگران غیرنظامی می گویند تهدید تروریسم برای آمریکا و روسیه جدی است. در بیست و نهم ماه ژوئیه، فردی صد و پنج مسافر و خدمه یک هواپیما را در یکی از فرودگاه های مسکو، گروگان گرفت.
روز میلاد مسیح، یک مرد نیجریه ای تلاش کرد یک هواپیمای مسافربری را بر فراز دیترویت منفجر کند. این رزمایش مشترک با نام "عقاب هوشیار" روز یکشنبه پس از آن آغاز شد که هواپیمای "گلف استریم" که "فنسینگ هزار و دویست و بیست" نام گرفته بود، از انکریج به سمت غرب به پرواز در آمد. الکساندر واسیلیف سرهنگ نیروی هوایی روسیه، مایکل هامفری سرگرد ارتش آمریکا و یک مترجم آمریکایی به همراه بالف از نیروی هوایی کانادا در این هواپیما بودند.
آسوشیتدپرس دسترسی اختصاصی به پروازهای رفت و برگشت این هواپیما داشت. به گزارش آسوشیتدپرس از انکریج (آلاسکا)، ارزیابی دقیق این رزمایش هوایی مشترک در ماه سپتامبر انجام خواهد شد. هر سه ناظر در این هواپیما که آمریکایی، روسی و کانادایی هستند، از ماهیت تاریخی این رزمایش ابراز شگفتی کرده اند. این رزمایش مستلزم میزان همکاری بود که در دوران جنگ سرد بین آمریکا و شوروی، غیرقابل تصور به نظر می آمد.

منبع واحد مرکزی خبر
منبع عکس میلیتاری
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”