روزنامه كره‌اي دونگاتحریم ایران به شرکتهای کره ای آسیب میزند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

روزنامه كره‌اي دونگاتحریم ایران به شرکتهای کره ای آسیب میزند

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 24 مرداد 1389, 7:42 pm

روزنامه كره‌اي دونگا:
تحريم ايران به شركت‌هاي كره‌اي آسيب مي‌زند
خبرگزاري فارس: يك روزنامه كره‌اي نوشت: كره جنوبي از بانك‌هاي داخلي خود خواسته كه راهي قانوني براي ادامه تبادل مالي با ايران بيابند.

تصویر
به گزارش فارس، روزنامه كره‌اي دونگا در گزارشي نوشت كه كره جنوبي از بانك‌هاي خود خواسته تا راهي قانوني براي ادامه تبادل مالي با ايران بيابند.
اين گزارش مي‌افزايد: اين درخواست، پس از تعليق شعبه سئول بانك دولتي ملت كه مشمول تحريم‌هاي سازمان ملل مي‌شد، ارائه شده است.
اين گزارش با يادآوري اينكه ايران و كره، سالانه 4 ميليارد دلار تبادل تجاري دارند كه دو سوم اين ميزان از سئول انجام مي‌گيرد، مي‌نويسد: يك مقام آگاه در بانك تجاري كره، از جستجوي يك راه مطمئن و امن براي ادامه تبادلات مالي با ايران خبر داد.
در بخش ديگري از اين گزارش آمده است: از آنجايي كه آمريكا و اروپا ايران را تحريم كرده‌اند، دلار و يورو نمي‌تواند در معامله كره با ايران به كار رود و چون احتمال دارد كه ژاپن و امارات نيز به تحريم آمريكا پاسخ مثبت دهند، ين و درهم نيز نمي‌تواند به عنوان يك واسطه ارزي مناسب ميان ايران و كره استفاه شود.
اين گزارش مي‌افزايد: به همين دليل، بيش از 2 هزار شركت كوچك و متوسط كره‌اي نمي‌توانند به تجارت با ايران ادامه دهند و با خطر ورشكستگي روبرو هستند، بطوري‌كه بر اساس آمار رسمي دولت كره، 56 درصد شركت‌هاي كوچك و متوسط كره‌اي، از تحريم ايران متضرر شده‌اند.
دونگا در پايان يادآور شد است: يك مقام دولتي، خواهان اقدام فوري دولت در كمك به شركت‌هاي كره‌اي شد و پيشنهاد كرد كه معاملات ايران و كره از طريق يك كشور واسطه ادامه يابد و يا اينكه به اين شركت‌ها وام‌هاي اضطراري داده شود.
انتهاي پيام/ق

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”