در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

ملت های عرب حامی حق هسته ای ایران / خشم اعراب از آمریکا و اس

توسط hani1459 » پنج شنبه 28 مرداد 1389 16:05


لس آنجلس تایمز گزارش داد:

ملت های عرب حامی حق هسته ای ایران / خشم اعراب از آمریکا و اسرائیل

یک روزنامه غربی با اشاره به بدبینی اکثر اعراب به سیاست های آمریکا در منطقه خاورمیانه اذعان کرد که ملت های عرب موافق فعالیت های هسته ای ایران هستند.


به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لس آنجلس در گزارشی نوشت خشم از عملکرد رژیم اسرائیل در قبال فلسطینی ها و سیاستهای آمریکا موجب شده افکار عمومی در جهان عرب به سود ایران و علیه واشنگتن تغییر یابد.
این روزنامه ضمن اشاره به همه پرسی اخیر شرکت "زاگبی" (Zogby) و دانشگاه مریلند که نشان داد مردم مصر، عربستان، مراکش ، لبنان و امارات متحده عربی این روزها برداشت مثبتی نسبت به برنامه هسته ای ایران دارند، می نویسد: گرچه ممکن است دولت اوباما در اعمال تحریم های گزنده علیه تهران پیروزی دیپلماتیک بدست آورده باشد، لکن افکار عمومی جهان عرب در جهت دیگری حرکت می کند.
به نوشته لس آنجلس تایمز این برداشت عمومی برای واشنگتن که امید داشت اعراب ایران را تهدید قلمداد کنند مشکل آفرین خواهد بود.
براساس همه پرسی فوق الذکر، اکثر اعراب بر این اعتقادند که جامعه بین المللی نباید مانع فعالیت های هسته ای ایران شود. نتایج این همه پرسی در هر کشور متفاوت بوده لکن نشان داد اکثریت چشمگیر جامعه مصر هسته ای شدن ایران را پدیده ای مثبت می دانند.
به نوشته لس آنجلس تایمز در اوایل دوره زمامداری باراک اوباما یعنی در بهار 2009 ،51 درصد اعراب نگرشی خوشبینانه نسبت به سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه داشتند، اما حدود یکسال بعد تعداد افراد خوشبین به 16 درصد کاهش یافته و میزان بدبینی به 63 درصد رسیده است.مهر
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Ass@ss!N, Present, Mahdi1944, hesperus

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان