مشكل سوخت خودروهاي سواري گازوئيلي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

مشكل سوخت خودروهاي سواري گازوئيلي

پست توسط رضا سعادتي نيا » دو شنبه 1 شهریور 1389, 4:01 pm

با سلام خدمت دوستان.من اخيرآ يك شاسي بلند گازوئيلي كيا اسپورتيج خريدم.مي گويند كه گازوئيل ايران به علت درصد بالاي گوگرد كاركرد ماشين را دچار مشكل مي كند.چگونه بايد از بروز عيب هاي احتمالي پيشگيري كنم.لطفآ راهنمايي كنيد.ممنونتصویر

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34084 بار
تماس:

Re: مشكل سوخت خودروهاي سواري گازوئيلي

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 2 شهریور 1389, 1:29 pm

دوست عزی و گرامی, جناب رضا سعادتی نیا تصویر
درود بر شما تصویر

در ابتدا ورود شما را به مرکز انجمن های تخصصی تبریک عرض میکنیم تصویر

همانطور که اشاره فرمودید یکی ار اساسی ترین مشکلات سوخت گازوئیل تولید ایران, درصد بالای گوگرد و آب موجود در آن میباشد که بعضا" میزان آن را تا 3 برابر حد مجاز استانداردهای جهانی محاسبه مینمایند و استفاده از این سوخت نامرغوب در اتومبیل های دیزل سبک و سنگین پس از گذشت زمان خسارات متعددی را در سیستم های سوخت رسانی و نازل ها به بار می آورد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
لذا بهترین راه پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی, استفاده از فیلترهای جداکننده گوگرد و آب از گازوئیل میباشد که در حال حاضر نمونه های ساخت شرکت های Renault Trucks فرانسه و Volvo سوئد, برای خودروهای سنگین و کشنده ها در بازار موجود میباشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
شما نیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فیلترهای سازگار با اتومبیل خود به نمایندگی های مجاز شرکت اطلس خودرو (نماینده KIA در ایران) مراچعه نمایید و نهایتا" اقدام به خرید و نصب این سیستم بنمایید.

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2886 بار

پست توسط SHAHRAM » سه شنبه 2 شهریور 1389, 2:10 pm

سعادتي  , با تشکر از اطلاعات کامل کاپیتان عزیز
من هم نکته رو اضافه کنم که :
مکمل های خوبی هم در بازار هست که مخصوص خودرو های سواری گازوئیلی هست که محصول یکی از شرکت های زیر مجموعه فورد هست(متاسفانه اسم دقیقش یادم نیست)
اگر هم خودرو شما استاندارد euro 4 داره،حتما بعد از اتمام مکمل اد-بلو خودروتون ،اون رو مجدد شارژ کنید ،چون بدون این مکمل خودرو شما به استاندارد euro 3 نزول پیدا میکنه.
علاوه برمکمل سرویس منتظم و دوره ای سیستم سوخت رسان(انژکتور مخصوصا سوزن ها) هم باید حتما داشته باشید تا صدمه ها جدی که گازوئیل ایرانی به هر خودرو ای حتی از نوع کشنده میزنه برخورد نکنید.
:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

New Member

پست توسط hrjoyande » شنبه 29 مرداد 1390, 3:51 am

سلام دوستای عزیز

میشه یکی کمکم کنه که واسه خرید اسپورتیج دیزلی همون گازوئلی باید کجا برم

اگه احتیاج به خرید از دبی هست میشه کمکم کنید چطور باید این کار رو انجام بدم

منتظر جوابتونم
اگه برام ایمیل کنید یا آف بزارید ممنون میشم

ID : hhm_hm2006
E-Mail : hr_joyande@yahoo.com

New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار

پست توسط king_king » سه شنبه 31 مرداد 1391, 1:57 am

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
یک سوال داشتم و ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.
من یک خودرو سیتروئن مدل 2012 گازوییلی دارم و می خواهم با این خودرو بصورت موقت (حداکثر 10 روز) بیام ایران . می خواستم ببینم با توجه به عدم دسترسی به سوخت مناسب در داخل کشور ایا این منطقی هست یا نه؟ شنیدم با مکمل هایی مثل add blue میشه بطور موقت از سوخت های موجود در داخل کشور استفاده کرد؟؟؟؟
خواهشمندم من رو در مورد یاری کنید.....

با تشکر.......

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”