در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

عكس هاي ميكروسكوپي

توسط HORLIKAN » دوشنبه 1 شهریور 1389 15:59

این عکس را ماریو دی استفانو Mario De Stefano از دانشگاه ناپل گرفته است. عکس نشان دهنده جلبک‌های تک سلولی است که به یک جاندار دریازی بی‌استخوان Eudendrium racemosum چسبیده‌اند،‌ این عکس به کمک میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است.این عکس زیبا را اندرو دیویدازی Andrew Davidhazy از انستیتوی فناوری روچستر گرفته است. برای گرفتن این عکس او یک نخ پنبه‌ای را به یک موتور وصل کرد تا آن را ۱۰ تا ۲۰ بار در دو ثانیه بچرخاند، سپس او زمان نوردهی دوربینش را روی دو ثانیه تنظیم کرد. عكس او به دليل به تصوير كشيدن يك پديده به صورت اتفاقي جايزه گرفته اشت.
اين عكس براي طرفداران فيلم‌هاي ترسناك شايد جذاب‌تر است ولي اين عكس الكترو‌ميكروگرافي از اسکوئیدهای موسوم به Loligo pealei گرفته شده است. جسیکا شیفمن Jessica Schiffman از دانشگاه درکسل توانسته‌ از اسكوئيد‌هايي عكاسي كنند كه دارای ۸ بازو و دو بازوچه هستند. بازوهای این جانداران از قسمت‌هایی شبیه به فنجان پوشیده شده است، به کمک این قسمت‌ها که دارای عملکرد مکشی هستند و دندانه‌های کیتینی دارند، اسکوئید به طعمه خود می‌چسبد.

هر کدام از این اعضای مکشی، تنها ۴۰۰ میکرومتر و يا كمي كمتر از قطر موي انسان اندازه دارند ولی از طریق به غذای خود می‌چسبند و می‌توانند تغذیه کنند. این عکس با میکروسکوپ الکترونی گرفته شده و رنگ‌آمیزی شده است.
این عکس به وسیله Ye Jin Eun و همكارانش در دانشگاه ویسکانسین گرفته شده است. آنها دو توده پليمر را با هم مخلوط كرده و در آب غوطه ور كردند. تصویر ميكروسكپي اين تركيب، خطوط معوجي است كه داوران اين مسابقه را تحت تاثير گذاشته است.
استفاده ماهرانه از پرسپكتيو توانسته است بيننده را به خوبي در جريان ارتباط اتم اكسيژن با ارگان‌هاي بدن نشان بدهد.

ليندا ناي Linda Nye با ابزار‌هاي جديد نقاشي اين تصوير را كامل‌تر كرده است. در این تصویر به طرز جالبی سیستم گردش خون بدن انسان، نمایش داده می‌شود. این عکس نشان می‌دهد که چگونه خون توسط قلب در عروق به جریان درمی‌آید و چگونه تبادل اکسیژن توسط گویچه‌های سرخ انجام می‌شود.
اين رنگين كمان زيبا كلمات يكي از معروفترين كتاب‌هاي دنيا را به هم وصل كرده است. کریست هريسون Chris Harrison و كريستوف رامهيلد Christoph Romhild از دانشگاه کارنگی ملون 1189 بخش انجيل را به صورت افقي با نور به هم وصل كرده است. هر كدام از اين منحني‌ها به همراه منابع ديگر آن در بخش‌هاي ديگر انجيل 63779 منحني ريز و درشت را ايجاد كرده است. خطوط عمودی زیر عکس نشاندهنده بخش‌های مختلف انجیل هستند. طول هر خط عمودی متناسب با طول هر بخش است. خطوط منحنی هم نشاندهنده ارجاعات هر بخش انجیل به بخش دیگر آن هستند.این عکس بسیار زیبا به وسیله دونالد بلیس Donald Bliss و سیریام سوبرامانیام Sriram Subramaniam از انستيتوي ملي سلامت از یک سلول مبتلا به نوعی بدخیمی به نام ملانوما گرفته شده است. این عکس که به طریقه سه بعدی‌ بازسازی شده با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی و شیوه‌ای به نام تراش یونی گرفته شده است


"حقيقت عجيب‌تر از افسانه است" اما تصوير‌سازان کولین چمپ Colleen Champ و دنیس کونکل Dennis Kunkel برای کتابی با عنوان «ماجراجویی‌های آلیس در سرزمین میکروسکوپی» بخشي از واقعيت را به تصوير كشيده‌اند هر چند خيالي به نظر برسد. سوسک‌ها را در حال نوشيدن چاي نشان می‌دهد.

برنامه (GDL (Genomics Digital Lab program برنده اولين جايزه اين مسابقه شده است. اين عكس از يك ميتوكوندري توسط شركت آموزش از طريق 3D و بازي كامپيوتري طراحي شده است. كاربران مي‌توانند با تغيير نور آب و خاك تغييرات بر روي سلول‌ها را مشاهده ‌كنند.

میتوکندری، در یاخته، نوعی دستگاه انتقال انرژی است که موجب می‌شوند انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی با عمل فسفوریلاسیون اکسیداتیو، به صورت پیوندهای پرانرژی تبدیل شود.


حتي باكتري‌هايي كه باعث سرما خوردگي مي‌شوند هم زيبا هستند تصویر بالا واكنش سيستم ايمني بدن را نشان مي‌دهد كه توسط اليزا هال Eliza Hall و اتسوكو اونو Etsuko Uno طراحي شده است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, Mahdi1944

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان