بدنه یک هواپیمای مافوق صوت که من طراحی کرده ام

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3159 بار
سپاس‌های دریافتی: 5573 بار

بدنه یک هواپیمای مافوق صوت که من طراحی کرده ام

پست توسط shafagh » جمعه 5 شهریور 1389, 4:06 pm

این هواپیما را دو سال قبل طراحی کردم و در این ایده علی رغم بعضی شباهت ها از هیچ هواپیمایی تقلید و کپی نشده بلکه صرفا طراحی و خلاقیت فنی خود من می باشد وقتی به سایت اپلود دارد شدید پنج تصویر وجود دارد که با کلیک بر روی هریک ظاهر شده و با کلیک مجدد بر ان ها ابعاد بزرگ می  

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

Re: بدنه یک هواپیمای مافوق صوت که من طراحی کرده ام

پست توسط HARD » جمعه 5 شهریور 1389, 11:14 pm

خوب بود :razz:
دوست عزیز میشه بیشتر راجع به طرحتون توضیح بدید :D

Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 » جمعه 5 شهریور 1389, 11:31 pm

توی مجله موفقیت یک آگهی مربوط به شرکت نرم افزاری راز موفقیت هست که در یکی از بسته های خود مجموعه آموزشی نرم افزارهائی برای طراحی هواپیما قایق و.... وجود داره .شاید این برنامه ها به دردتون بخوره.به هر حال طرح جالبی بود
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » جمعه 5 شهریور 1389, 11:46 pm

دوست عزیز. سلام.به سنترال کلوب خوش آمدید.
طرح رو دیدم.البته فقط 1 عکس موجود بود.یک سوال دارم.موتور به چه صورتی و در کجای هواپیما نصب میشه؟مثلا دو تایی یا تکی؟
برای طرح کلی طرح جالبیه.آیا برای معرفی اون به سپاه یا جایی دیگه اقدام کردید؟
یک سوال دیگه.آیا طرح صرفا ذهنی بوده یا سعی شده روی مسائل آیرودینامیک یا مثلا حمل تسلیحات و ... هم در طرح لحاظ بشه؟
ممنونم تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Mahdi Mahdavi, ويرايش شده در 0.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست » شنبه 6 شهریور 1389, 12:22 am

دوست من طرح خوبی بود اما باید توجه داشته داشته باشید طراحی یک جنگنده چه کار پیچیده ایست.برای مثال طرح شما شاید توان پرواز رو نداشته باشه به دلیل نوع بال ها و همچنین توان حمل تسلیحات هم کم خواهد بود.شما باید یک طرح کامل رو با رعایت تمامی مسائل ایرودینامیکی و مهندسی شده ارائه بکنید.اما در کل با تغییراتی قابل قبول تر خواهد شد.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

پست توسط salam_2407 » شنبه 6 شهریور 1389, 10:12 am

طرح هواپیما طبق نیازی که از قبل مشخصه طراحی میشه مثلا طراح باید بدونه که بمب افکن یا هواپیمای برتری هوایی یا هواپیمای ضربتی طراحی میکنه تا بر اساس اون و نوع منطقه و برد عملیاتی مورد نیاز . هواپیما طراحی بشه .
شما اول باید مشخص کنی هواپیمات از چه نوعیه
بعدش آیونیک هواپیما خیلی مهمه حتی زاویه های حمله و فرار بال اگر کمی مشکل داشته باشند کارکرد هواپیما کاملا مختل میشه
نمیخوام نا امیدتون کم ولی فکر نمیکنم هواپیمای شما زیاد طرح جالبی داشته باشه و همچنین به خاطر بالهای کوچک پایداری مناسبی نخواهد داشت و برای پرواز و تیک آف باند ومسیر طولانی نیاز داره .
همه اینا در صورتیه که اصلا پرواز کنه
راستی من خیلی وارد نیستم ممکنه اشتباه هم کرده باشم
اطلاعات تکمیلی با دوستان متخصص
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3159 بار
سپاس‌های دریافتی: 5573 بار

پست توسط shafagh » شنبه 6 شهریور 1389, 10:00 pm

Mahdi Mahdavi,

با سلام :razz:

پنج عکس در ارسالم قرار داده بودم که یکی بیشتر ظاهر نشد البته علت ان بود که ادرس هر پنج عکس را نفرستاده بودم از
با ارسال انها از مدیر سایت تقاضا کردم ارسال قبلی را ویرایش کرده و ادرس هر پنج عکس را در تاپیک قرار دهد تا تصور بهتر و جامع تری از این هواپیما شود بعد از ویرایش می توانید مجدد از طرح بازدید کنید در ضمن از اینکه لطف کردید و پیام فرستادید خیلی خوشحال شدم

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72546 بار
سپاس‌های دریافتی: 31545 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 10 شهریور 1389, 9:41 pm

,
درخواست شما انجام شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 878 بار

پست توسط نادر70 » چهار شنبه 17 شهریور 1389, 2:09 am

سلام
جناب shafagh 2 به خاطر خلاقیت و طرح هاتون به شما تبریک می گویم . همون طور که دوستان بزرگوارم میهن پرست ،salam_2407 وسایرین اشاره کردند شما اول باید ویزگی های مدنظرت در مورد هواپیما، نوع و کاربری آن و سپس مسایل آیرودینامیک را در طراحی هایت لحاظ کنی که کار بس دشواری است و برای اینکه به یک طرح همه جانبه تبدیل شود باید با متخصصان علوم مختلف مشورت و همکاری داشته باشی در مورد طرح بمب هدایت شونده یتان هم همین طور. اصولا طراحی این ادوات پیچیده از عهده ی یک نفر خارج است.البته تلاش شما بسیار قابل تحسین است و چه بهتر می شد اگر اطلاعات بیشتری در مورد کارهایتان در اختیار اعضا می گذاشتید البته من عذر شما در این زمینه را درک می کنم.به هر حال اگر به توانایی های خود و قابلیت طرح هایتان اطمینان دارید پیشنهاد می کنم آنها را با صنایع دفاع یا جهاد خودکفایی نیروهای مسلح در میان بگذارید.
در مورد طرح هواپیمایتان هم من با نظر جناب salam_2407 در مورد نقایص آیرودینامیکی آن هم عقیده هستم.
با آرزوی توفیق و موفقیت برای شما :razz:
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles » چهار شنبه 17 شهریور 1389, 6:06 am

شنیده ام که ناسا، سازمان فضایی آمریکا سیاستی مشخص و هدفمند برای جذب افرادی با خلاقیت فنی همچون شما دارد.

بد نیست طرحهای خود را برای آنها نیز بفرستید :

NASA@NASA.GOV 

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست » چهار شنبه 17 شهریور 1389, 4:41 pm

ببینید دوستان این که از سایر جنگنده ها برای طراحی جنگنده الهام بگیرید اصلا بد نیست.چه اشکالی داره از طرحی که بازدهی خوبی داشته استفاده کنی و نقایص اونو بر طرف کنی.در کل این طرح شما توان عملیاتی شدن رو نداره و بهتره برای شروع از جنگنده های موفق تر الهام بگیری و نقایص موجودشون رو بر طرف کنی.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14748 بار
سپاس‌های دریافتی: 14975 بار

پست توسط oweiys » چهار شنبه 17 شهریور 1389, 5:18 pm

در کل این طرح شما توان عملیاتی شدن رو نداره

در بیابان گر بشوق کعبه خواهی زد قدم سرزنشها گر کند خار مغیلان غم مخور ....

- - - - - - -

برای نتیجه بهتر شما را به استفاده از نرم افزار های طراحی صنعتی ، نظیر او توکدها و مطالعه علم هوافضا دعوت می کنم تصویر

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”