کاماندو شدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

New Member

سلام سوال دارم کمک

پست توسط *ALPHA* » یک شنبه 3 بهمن 1389, 6:02 pm

سلام به همگی

ببخشید یک سوال داشتم برادر من پیش دانشگاهی و میخواد تک تیر انداز بشه باید چکار کنه؟ ازچه راهایی میتونه؟

راستی تیپ 65 کاماندو های مخصوص به خودشو داره؟

بعد میگم برادرم عینکی و تمایل زیادی برای تک تیر انداز شدن داره میتونه بره؟

اگه بسته به شماره ی عینکش داره باید شماره ی عینکش چند باشه که بتونه تک تیر انداز بشه؟

راستی تک تیر انداز های تیپ 65 از مهارت زیادی برخوردار هستند نسبت به دیگر تک تیر انداز های تیپ ها ولشکرها را میگم؟

فقط خواهش میکنم جوابم بدید چون این سوال حیاتیه اگر تکراری بود سوالم به بزرگواری خودتون ببخشید و دوباره جواب بدید اخه خیلی مهمه

البته میدنم شغله بیشتر شما ارتشی هست و وقت نمیکونید ولی لطفا جواب بدید چون داخل موضوع قبلیه من 6 نفر بازدید کردن اما جواب نداند اگر تونستید به اون سوالم هم جواب بدید

واقعا ممنونتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: کاماندو شدن

پست توسط kamando » یک شنبه 3 بهمن 1389, 6:07 pm

از چند سالگی میشه وارد اموزشات شد ؟
حد اقل مدرک مورد نیاز برای ورود چیه؟

راستی از معایناتش هم بگید
ممنون

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 4 بهمن 1389, 12:48 am

نمیخوام دوستان را دلسرد کنم، یا سوتفاهم پیش بیاد که نسبت به نیروهای نظامی کشور بدبین بشید،
اما از اونجا که در 2 تیپ تکاور (45 ممتاز شوشتر - 55 هوابرد شیراز) خدمت کردم (هنوز جاریه البته) فکر کنم تعداد تکاوران دوره دیده ای که از ارتش دیدم کم نباشد و نظری که در موردشون میدم به علت همراه بودن باهاشون در محیط کاری خصوصاً رزمایش مدافعان آسمان ولایت و ... زیاد دور از واقعیت نباشد.

اینجا قصد ندارم بگم کاماندو شدن بد است و مثلا بیاین وب مستر باشید، بلکه میخوام شفاف کنم کاماندو شدن واقعا نیازمند 2 چیز است که اگر این 2 چیز را نداشته باشید هر چه قدر هم واجد شرایط باشید بازم فایده نداره:

عشق و علاقه
خلاقیت - روانشانس ها میگن هوش فضایی فکر کنم ..

مثلا 3 روز به ما تخم مرغ خام دادن برای تمام وعده ها (البته فقط تیپ ما :? بقیه غذاهای خوبی داشتند)، بین اون همه آدم اونجا فقط یک ستوان یکی بود که هوشش رسید که آقا راه حل خاک پز کردن (با توجه به شرایط و محدودیت شعله). البته این هم خاطره بود هم اشاره به نیازمند بودن این خلاقیت.

اما معاینات و مدارک ... قبلا یک بار گفتم، مال ارتش که ما دیدیم، اصلا از این حرف ها نیست که در فروم ها و سایت های اینترنتی زده میشه، مثل آب خرودن میشه رفت داخل، اما طاقت آوردن و بیرون آمدنش دشوار است.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط kamando » سه شنبه 5 بهمن 1389, 1:36 pm

بازم تکرار میکنم

از چند سالگی میشه وارد اموزشات شد ؟
حد اقل مدرک مورد نیاز برای ورود چیه؟

راستی از معایناتش هم بگید

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 102 بار

پست توسط Boyka » پنج شنبه 12 اسفند 1389, 2:04 pm

سلام علیکم
شرمنده دوست عزیز من نمیتونم زیاد به اینترنت دسترسی داشته باشم برا همین دیر جواب میدم
سن ورود از 18 سالگی میشه چون باید دیپلم داشته باشی ، و با دیپلم هم باید درجه داری بری نه افسری
معایناتشم خیلی جزئیات داره ولی در کل سلامت کامل یعنی (بیماری خاصی نداشته باشی چه جسمی چه روحی) و از نظر فیزیکی هم همینطور ...
A soldier is he whose blood makes the glory of the general.

Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط kamando » چهار شنبه 10 فروردین 1390, 8:02 pm

بچه ها عید مبارک اینشاالله سال خوبو پرخیرو برکتی داشته باشین نوکر همتون
امید

New Member
تماس:

پست توسط hamidoyama » پنج شنبه 11 فروردین 1390, 12:52 am

سلام علیکم سال نو مبارک
همه نوشته هارو خوندم در جواب دوستی که میخواد داداشش تک تیرانداز یا همون شکارچی تو اصلاح نظامی باید بگم اولا دسته خودش نیست که بخواد رسته شو اعلام کنه بعد به برادر محترموتون بگید عینک میزنه کاملا از فکرش بیاد بیرون

در مورد تیپ 65 که گفتی این تیپ برای ارتشه و اگه برادرت میخواد بیاد بهم ایمیل بزن بهت بگم چیکار کنه

و صحبت دوستانه به همه : من الان 23 سالمه و تیپ دریایی ارتشم یا همون تفنگدارها که اسمه عمومیشه الان حدود 4 اله که تو این گردانم باید بتون بگم بزرگ ترین اشتباه زندگیتونو نکنید به جان عزیزم این کارا و حرفا از بیرون قشنگه و جذابه و واقعیت یه چیز دیگس دیوانه کنندست منم یه زمانی عشقه این چیزارو داشتم ولی الان دیگه ندارم چون کم اوردم وقتی بهمون یگن دوره دارید به همه انگار دارید میگید بی خوابی گشنگی اشغال خوری اب کثیف خوردن خستگی و خیلی چزای دیگه که بهتون بگم حالتون بد میشه
از من میشنوید دور این چیزارو یه خط گنده بکشید من هیچ وقت یادم نمیره روز اول اموزشمون فرمانده گردان داشت زر میزد یکی از بچه یکم خندید صداشت زد گفت بیا شلوارتو در بیار پسره در اورد گفت بشین نشست گفت با ادبش گفت دستشویی کن شماره 2 کرد گفت از زمین با دستتات بردار برداشت گفت بگیر با ست گرفت گفت دهنتو باز کن بریزش دهنت اول رفیقمون مقاومت کرد ولی بعد از چند دقیقه خودش با دستاش مدوفوع خودشو خورد و از یه هفته اب خوردن ممنونعش کرد ولی ما اب بهش میدادیم
به هر حال از زندگیه که مادرتونن غذا میزاره جلوتون لباشاتون میشوره و .... لذت ببرید و بونید یه بدبختای هم هستن که لباس خواب و غذا و .. یکیه شبا رو زمینو و تخته سنگو ... میخوابن و غذاشون طبیعه یعنی هر چی پیدا کردی بخور

خوشحال شدم از اینکه عضو سایت شدم به هر حال بای

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

پست توسط امیر جمالی » دو شنبه 15 فروردین 1390, 12:46 am

با سلام و عرض ادب خدمت دوست خوبمان
اول از هر چیز ورودت به این سایت زیبا و علمی تبریک عرض میکنم و بعد از آن با عرض معذرت میخوام بپرسم کجای ارتش و کدام منطقه دریایی و کدام گردان آموزش خدمت میکنی که این چیز ها رو دیدی؟

من هیچ جای سایت اسم و شغلمو بیان نکردم ولی با این پست شما خونم به جوش اومد
حدود چهار برابر شما تجربه دارم ، بماند که کجا ، مارمولک خوردم ، مار خوردم ، ریشه انواع خارهای بیابون رو خوردم و ساعتها تشنگی و روزها گشنگی رو تحمل کردم ، چون برای آموزش بوده و نه چیز دیگری ولی هیچ جا و هیچ کس و هیچ شرایطی نتونسته مجبورم کنه بخاطر یه خنده ..... خودمو بخورم .
تا حالا این چیزها رو ندیدم چون بعد انقلاب اسلامی ارتش و نحوه آموزش ارتش بر مبنای اسلام آموزی ، اجازه همچین اشتباهی رو به اون فرمانده گردان و آن نیروی آموزش نمیده
دوست عزیزم برای راهنمای دوستی که جهت کسب اطلاع سئوال کرده نیاز به اینگونه باز گو کردن تجارب شخصی نیست ، در ثانی این سایت هم جای این حرفا که از ریشه و بن میتونه دروغ باشه نیست. یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران اینقدر بی در و پیکر شده و مضمحل ، که شما اینجور آموزش دیدین؟ هدف شما از ورود به ارتش و آن هم یگان تفنگدار کسب در آمد و یافتن عزت و شخصیت بوده ویا اینقدر تحقیر ؟
با احترام به بزرگان ، مدیران و مسئول محترم سایت ، بخدا از این سایت دارم نا امید میشم و متاسفانه بجای مباحث علمی و تخصصی که همه استفاده میکنند ، این جوری مباحث صد من یه غاز ارائه میشه.
اللهم عجل لولیک الفرج

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 20 فروردین 1390, 7:17 pm

,

در تائید شما باید گفت، ادبیات به کار رفته کاملا هویت گوینده را از یک فرد نظامی تفکیک پذیر میکند.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 328 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

پست توسط Eagle_of_sky » شنبه 20 فروردین 1390, 7:30 pm

, مثل اینکه ایشون در عالم تخیل هستند . هیچگاه امکان نداره کسی بتونه یک هفته به عنوان تنبیه آب نخوره . این مساوی هست با مرگ . پس لطفا از شایعه پراکنی و دروغ پردازی خودداری کنید . :x

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

پست توسط امیر جمالی » یک شنبه 21 فروردین 1390, 12:04 am

با سلام و عرض ادب و احترام به همه دوستان عزیز

بخدا آدم نمیتونه چیزه نگه

به فرض که ما قبول کنیم که یه آدم یه هفته از آب خوردن محروم بشه و بتونه زنده بمونه ولی ایا همچین تنبیهی تو نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاهی داره که این دوست عزیزمون تجربه کرده ، والله من خودم بدترین شرایط آموزشی رو طی کردم و در این راه مصائب بسیار دیدم ، و لی بخدا قسم حالا به آنچه تونستم ببینم و تحمل کنم و آنچه آموخته ام افتخار میکنم و حالا پس از 16 سال با سربلندی در خدمت دوستانی هستم که میخوان به جمع ما بپیوندند.

قبلا" از جمع دوستان عذر خواهی میکنم
موءید باشید.
اللهم عجل لولیک الفرج

New Member

پست توسط havax » شنبه 3 اردیبهشت 1390, 11:53 am

سلام تصویر.من خودم عاشق تکاوری نیروی دریایی اتشم.همه ی اموزش هاشو می دونم .داییم تکاور نیروی درایی بوده و توی منجیل اموزش دیده.اونم به مدت 2سال.تصویرتصویر
بعد از 2 سال به یگان مربوطه منتقل میشن.یا شمال کشور یا جنوب.اونم بستگی به امتیازات کسب شده در طول 2سال اموزشهتصویرتصویر.حقوقش حدود 700 تا 800 هزار تومن برای کادر درجه دار یه.موقع انجام ماموریت 2 برابر میشه.تصویرتصویرتصویر
ناگفته نماند که دوره های اموزشی خیلی خیلی سختی داره به طوری که داییم گفت هفته ی اول حدود 50 نفر از 80 نفر برگزیده فرار کردنتصویرتصویرتصویرتصویر.
2 نفر نقص عضو شدن و یه نفر هنگام پرش با چتر مرده.تصویرتصویرتصویر
هر کدوم از عزیزان اطلاعات بیشتری خواست من در خدمتم

قفل شده

بازگشت به “ادوات زميني”