در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

434

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 11 آذر 1386 18:02

آرشيو سپاس: 402 مرتبه در 115 پست

طالبان حمله به پايگاه آمريكا در افغانستان را بر عهده گرفت

توسط HARD » شنبه 6 شهریور 1389 12:38

طالبان مسئوليت حمله به پايگاه آمريكا در افغانستان را بر عهده گرفت
خبرگزاري فارس: سخنگوي طالبان اخبار مربوط به حمله اين گروه به پايگاه نظامي آمريكا در جنوب شرق افغانستان را تائيد كرد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري ريانووستي روسيه، گروه شبه‌نظامي طالبان افغانستان حمله نيروهاي اين گروه به پايگاه نظامي ارتش آمريكا در ولايت خوست در جنوب شرقي افغانستان را تائيد كرد و مسئوليت آن را بر عهده گرفت.
يكي از سخنگوهاي طالبان كه نامش فاش نشد ضمن تائيد اين اطلاعات افزود كه در حمله نيروهاي طالبان به پايگاه نظامي آمريكا در افغانستان، بمب‌گذاران انتحاري دست داشتند.
هنوز گزارش دقيقي از تلفات انساني اين حمله در دست نيست.
"عبدالحكيم اسحاق زي " رئيس پليس منطقه‌اي افغانستان نيز امروز شنبه اعلام كرد كه شبه نظاميان طالبان حمله‌اي را عليه نظاميان آمريكايي در شرق افغانستان آغاز كردند.
براساس اين گزارش، اظهار داشت حدود 30 شبه‌نظامي مجهز به نارنجك و سلاح‌هاي خودكار به پايگاه استان خوست كابل حمله كردند.
گزارشات حاكي از آن است كه اين درگيريها همچنان ادامه دارد.
اسحاق زي پيشتر در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس تاكيد كرد كه طالبان ساعت 3 بامداد امروز پايگاه نظامي آمريكا و پاسگاه نيروهاي افغاني را مورد حمله موشكي قرار دادند و پس از لحظه اي شش عامل انتحاري به پايگاه نيروهاي آمريكايي حمله كردند كه در پي آن، درگيري شديدي ميان دو طرف آغاز شد.
اسحاق افزود كه در اين حمله، بيش از 30 تن از شبه نظاميان با استفاده از لباس هاي آمريكايي سوار بر دو خودرو بزرگ باربري شده و ابتدا به پاسگاه هاي نيروهاي امنيتي افغان حمله كردند و عده ديگري نيز خود را به نيروهاي آمريكايي رساندند.
اسحاق زي تصريح كرد: شدت اين درگيري به حدي بود كه نيروهاي آمريكايي مجبور به استفاده از هواپيما شدند و منطقه عملياتي را براي چندين بار بمباران كردند.
اين فرمانده امنيتي تاكيد كرد كه در حال حاضر وضعيت آرام است، اما چون احتمال كمين طالبان در اين مناطق وجود دارد هواپيماهاي آمريكايي در حال پرواز بر روي منطقه هستند و گاهي اقدام به شليك و بمباران مي كنند.
به گفته اين مقام امنيتي افغان، نيروهاي افغان 2 خودرو باربري را كه يكي مملو از مواد منفجره و ديگري مملو از مهمات بود را شناسايي كرده و در حال خنثي كردن اين خودروها هستند.
وي اظهار داشت: تاكنون فقط يك خودرو پليس آسيب ديده است و از نيروهاي امنيتي افغان كسي زخمي و يا كشته نشده، اما از تلفات نيروهاي آمريكايي اظهار بي اطلاعي كرد.
طالبان نيز در اين مورد اظهار نظري نكرده‌اند و مشخص نيست كه كسي در اين حمله كشته شده باشد يا خير.
سال گذشته نيروهاي سازمان جاسوسي آمريكا در افغانستان، خسارات سنگيني در اين پايگاه متحمل شدند.
يك عامل انتحاري كه احتمالا اردني بود و براي اين نيروها جاسوسي مي كرد، جليقه انفجاري خود را در درون اين پايگاه نظامي آمريكا منفجر كرد كه منجر به كشته شدن حداقل 7 نظامي ارشد سازمان سيا و زخمي شدن 6 تن ديگر از اين نيروها شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HARD تشکر کرده اند:
رضاخان, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان