در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

434

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 11 آذر 1386 18:02

آرشيو سپاس: 402 مرتبه در 115 پست

آمریکا مخالف مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان

توسط HARD » يکشنبه 7 شهریور 1389 20:36

تحلیلگر لبنانی :
آمریکا مخالف مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان
تهران ، شبکه خبر ، سیاسی - بین الملل 7 شهريور 1389  16:28
تحلیلگر لبنانی مسائل ایران گفت ، آمریکا به همراه برخی دولت های منطقه ، در خصوص مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان مانع تراشی خواهد کرد .
                        

طلال عتریسی ، با بیان اینكه آمریکا از طرح دوباره موضوع تجهیز ارتش لبنان به كمك ایران ، ناراضی است ، گفت : نشانه روشن این مخالفت ، رفت و آمدهای مقامات واشنگتن به بیروت پس از اعلام آمادگی ایران برای تجهیز ارتش لبنان است .

وی افزود: آمریکا به این علت مخالف تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران است که ارتش لبنان با دریافت سلاح ایرانی قادر به دفاع از خود و آماده مقابله با اسرائیل می شود .

عتریسی افزود: برخی جریان های حکومتی در لبنان که خود را هم پیمان آمریکا می دانند ، به سادگی درخصوص تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران مانع تراشی خواهند کرد .

این تحلیلگر مسائل ایران گفت : میشل سلیمان ، رئیس جمهوری لبنان ، با تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران مخالفت ندارد ، با وجود این ، برخی افراد در دولت لبنان که بخشی از معادله آمریکا در لبنان هستند ، چندان علاقه و شوری برای دریافت سلاح ایرانی ندارند ، زیرا به حضور ایران در لبنان و به وابستگی نظامی ارتش لبنان به ایران رضایت نخواهد داد ، اما بر سر راه تحقق آن ، مانع تراشی خواهند کرد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HARD تشکر کرده اند:
Mahdi1944, hesperus, yasermym

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان