در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

" معترضان در امريکا جايي ندارند "

توسط yasermym » دوشنبه 8 شهریور 1389 22:40

" معترضان در امريکا جايي ندارند "

گفت‎و گو با دايان ويلسون يکي از موسسين گروه " کدپينک: زنان مدافع صلح "

دستگيري دايان ويلسون در جريان جلسه نمايندگان سناي امريکا، 17 ژوئن 2010
در حالي که امريکا خود را به عنوان رهبر مدافعان حقوق بشر در جهان مي‌ستايد، گزارشي جديد از تعليق، تحريف و سندسازي 200 پرونده قضايي توسط مقامات فاسد ايالت کاروليناي شمالي پرده برداشته است.

از هر 100 بزرگسال ساکن در ايالت کاروليناي شمالي، يک نفر در زندان است. امريکايي‌‌هاي افريقايي‌تبار 12 درصد جمعيت اين ايالت را تشکيل مي‌دهند، اما 44 درصد زندانيان کاروليناي شمالي را به خود اختصاص داده‌اند.

اداره بازرسي قضايي کاروليناي شمالي، به تحريف و سندسازي وسيع پرونده‌هاي قضايي اين ايالت که به زنداني و مجازات شدن بسياري از بي‌گناهان انجاميده، پي برده است.

روز 22 آوريل، وقوع انفجاري در خطوط لوله‌هاي نفتي شرکت بي پي به کشته شدن 11 کارگر و نشت در حدود 5 ميليون بشکه نفت در آب‌هاي خليج مکزيک انجاميد.

دايان ويلسون، يکي از موسسين گروه " کدپينک: زنان مدافع صلح " چندي پيش با برهم زدن يکي از جلسات سناي امريکا سعي کرد توجه افکار عمومي را به فاجعه نفتي بي پي و آسيب‌هاي زيست محيطي وارده به خليج مکزيک، جلب کند.

حال، احتمال دارد که او به سه سال حبس در زندان محکوم شود. پرس تي وي در گفت‌و‌گويي اختصاصي با دايان ويلسون، به آخرين تحولات پرونده قضايي وي پرداخته است؛ که مشروح آن را در پي مي‌خوانيد.

پرس تي وي: کمي درباره حکم صادره عليه خود بگوييد. چرا فکر مي‌کنيد که حکم غيرمنصفانه‌اي است، چون شما در جايي گفته‌ايد که يکي از جلسات سنا را بر هم زده‌‌ايد و حالا هم با مجازاتي قانوني مواجه شده‌ايد؟

ويلسون: خب، من دو اتهام داشتم، بر هم زدن دو جلسه سناي امريکا درباره فاجعه نفتي بي پي. يکي جلسه استماع اظهارات توني هي وارد، مدير بي پي و يکي هم جلسه سخنراني ليزا مورکووسک، نماينده ايالت آلاسکا در کنگره. آن‌ها جريمه عدم مسئوليت بي پي را 90 ميليون دلار تعيين کرده‌ بودند اما در عمل اين مبلغ، 75 ميليون دلار خواهد شد. من از اين قضيه آن چنان خشمگين شدم که ايستادم و اعتراض کردم. نمي‌دانم مردم امريکا اصلا از اين قضيه باخبرند يا نه. آن‌ها اصلا دوست ندارند که در جلسات سناي امريکا کسي اعتراضي کند.

اين بزرگترين فاجعه زيست محيطي کل تاريخ امريکا است. يک رسوايي بزرگ بوده، نقض قوانين بوده، نقض قوانين زيست محيطي، در آن جلسه عواملي بودند که هيچ نظارتي بر آن‌ها نمي‌شود، سياستمداراني بودند که دست‌شان در بودجه نفت است. يک جلسه پر ازدحام و شلوغ سنا بود.اما فقط به پنج نفر از ما اجازه ورود دادند. تا ساعت ده شب در نوبت ايستادم تا بتوانم وارد جلسه شوم. وقتي توني هي وارد شروع به صحبت کرد من جلسه را بر هم زدم و آن‌ها هم من را فورا به زندان انداختند. من را روي زمين مي‌کشيدند. گروهبان زندان گفت من به سه جرم متهم هستم. دو اقدام غيرقانوني و يک مورد هم مقاومت در برابر بازداشت و احتمال دارد حتي تا سه سال زندان بيفتم.

مساله اين است که وقتي به دادگاه رفتم، اصلا خواستم من را دک کنند. سعي مي‌‌کر‌دند بگويند که نفتي که در خليج نشت کرده حالا ديگر تمام و ناپديد شده. چهار ميليون بشکه نفت در خليج ريخته و حالا يک‎دفعه غيب شده، مي‌گفتند ما ماهي‌گيران را به سر کارشان بر مي‌گردانيم و اصلا مشکلي با قضيه نفت نداريم.

پرس تي وي: منظورتان چيست که مي خواستند شما را دک کنند؟ سعي مي‌کردند اتهاماتي عليه تان بتراشند؟

ويلسون: من با تد گليک ( وکيلي برجسته که يک پرچم " اينک مشاغل سبز " را بر تالار ورودي ساختمان سنا آويخت ) حرف زدم. او فقط يک پرچم در سنا آويخته بود. منظورم اين است که در مورد او اصلا جلسه استماع کنگره‌اي هم در کار نبوده. اما برايش دو سال زندان بريدند. حکم من احتمالا سه سال زندان است. مي‌دانيد که دو بار به واشنگتن رفتم. برايم هزار دلار خرج داشت، تازه به من گفتند کاري از پيش نمي‌برم و هر جاي دنيا هم که باشم، دستگير مي‌شوم.

پرس تي وي: از زمان حادثه 11 سپتامبر، مقامات امريکا به بهانه حفظ کشور در مقابل تروريست‌ها از شيوه‌هاي جاسوسي شهروندان، استراق سمع مکالمات، رديابي اينترنتي، مشاهده مخفيانه محتواي فاکس‌ها و مکاتبات اينترنتي استفاده کرده‌اند. آيا اين‌ها موارد نقض حقوق بشر نيستند؟ آيا امريکا حق دارد به بهانه پاسداري از کشور، به چنين اقداماتي دست زند؟

ويلسون: ما که تغييري در اين کشور نمي‌بينيم. من نمي‌توانم فرق بين دموکرات‌ها و جمهوري‌خواهان را بفهمم و بگويم. هر دوشان فاسدند. از نظر من مردم بايد دولت و قانون را عوض کنند چون من که نمي‌بينم سياستمداران تلاشي براي تغيير اوضاع کشور بکنند.

-----------------------

این هم معنی آزادی در آمریکا
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sinaset, abbas.m.k, oweiys, Shahbaz, hesperus