در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
86

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 23:04

آرشيو سپاس: 344 مرتبه در 87 پست

Re: بهترين و خوشمزه ترين غذا از نظر شما؟

توسط MAHDI 42 » يکشنبه 3 مهر 1390 08:07

کنگر میخوریم لنگر میندازیم
غصه ی دیروز را نخور ، امروز را غنیمت بشمار ، نگران فردا نباش.

پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MAHDI 42 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, maca

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

توسط GHAZALAK88 » يکشنبه 3 مهر 1390 08:58

یعنی از کله پاچه خوشمزه تر هم هست؟
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, behrad90

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 دی 1390 08:16

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط *پرستو* » پنج شنبه 29 دی 1390 08:33

من عاشق    قورمه سبزييييييييييييييييييييييييييييييييييي

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب *پرستو* تشکر کرده اند:
ASHKAN95

New Member

نماد کاربر
2

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 اسفند 1393 14:12

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط tourajaminfar » چهارشنبه 20 اسفند 1393 14:17

زرشک پلو با مرغ

Captain

Captain

no avatar
1223

تشکر کرده: 944 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 21 اسفند 1393 20:35

چند سال قبل  به غذای خوب علاقه زیادی داشتم و غذاهایی که خیلی دوست داشتم این ها بودند :
1- ساندویچ مغز ( خیلی می خوردم )
2- میگوی سرخ شده همراه با برنج یا نان
3- ماهی سرخوی سرخ شده
4- دل و قلوه و جگر گوسفند ( یک جیگرکی بود کنار مسجد وکیل بنام رضا جیگرکی که عالی می پخت با یک ظرف کوچک ترشی. گاهی می رفتم و ده بیستایی دل و قلوه و جگر می خوردم البته سماق و کمی اویشن طعم و مزه ان را عالی می ساخت)
5- ابگوشت کله ( کله پاچه)
6- طاس کباب سیب زمینی با گوشت بره
7- مرغ شکم پر شامل کشمش و زرشک و گردو
8- مرغ و فسنجان
9-دیزی اصیل
10- کباب کوبیده، چلوکباب سلطانی با سماق و ماست موسیر و پپسی( یادش بخیر یک سلف سرویس بزرگ و تمیز و مرتب چهار راه زند بود که گاهی می رفتم انجا سلطانی می خوردم) کباب کنجه گوسفند
11- شکرپلو ( شیرین پلو ) با قیمه

از غذا شیرین

12- ارده شیره ( ارده اعلا با شیره انگور ناب)
13- چنگال! ( نوعی غذای ساده شیرین شیرازی بود که شیره انگور  با روغن حیوانی اصل گرم می شد و نان در ان تیلیت می شد و فکر کنم چون معمولا افراد قدیمی تیلیت مربوطه را با دست چنگ می زدند تا حال بیاید یا ان را با دست می خوردند به چنگال معروف یود )
14- خامه کتابی و رولت ( خامه کتابی ای که با خامه اصل درست می شد نه خامه های امروزی که گمان می کنم با مارگارین درست می شود. معمولا خامه ان را لیس می زدم و نان معطرش را اخر می خوردم)
15- فالوده با اب البالو ی اصل (بر عکس بستنی  واقعا پایه فلوده بودم. خدا رحمتش کند یک پالوده بندی میدان مولا بود بنام سید کمال که پالوده هایش حرف نداشت او کمی بعد از بهار اب البالو را می گرفت و بدون جوشاندن یا اضافه کردن شکر بعد از پر کردن ظرف روی پالوده می ریخت. من هر روز چندبار پالوده می خوردم)
16- از بستنی ها فقط بستنی قیفی ایتالیایی که نرم است و یخ زدگی ندارد و مثل خامه توی دهن اب می شود را دوست دارم. البته باید نان قیفی اش باید حتما وانیلی باشد و کمی هم شیرینی داشته باشد.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » جمعه 15 آبان 1394 10:50

نمیخواهم دوستان را تشویق کنم به خوردن غذاهای فست فودی مگر انهایی را که کار سنگین بدنی دارند و یا ورزش های پر تحرک و طولانی دارند ( چون چربی و قند غذاها در بدنشان می سوزد و مصرف می شود و لذا ضرر انها دفع می شود) اما گمان نمی کنم انهایی که پای کامپیوتر و اینترنت می نشینند اهل کار سنگین و ورزش سنگین باشند  :::P
چند سال قبل برای اینکه عملا با کار و سیستم انواع پرس ها و قالب ها اشنا شوم به تهران رفتم و در چند کارخانه بعنوان کارگر مشغول کار شدم و البته از سواد و تحصیل هم هیچ حرفی نزدم. در طی ده پانزده روز پیشرفت قابل توجهی کردم و سرکارگر کارخانه مرا بعنوان اپراتور یکی دو دستگاه مهم قرار داد که حتی کارگرهای دو سال خدمت هم منصوب نمی شدند. کارگرهای دیگر تعجب کردند و یکی اشان با حالت کنجکاوی گفت: من گمان نمی کنم تو کارگر باشی گفتم پس چی هستم؟ گفت نمی دانم ولی کارگر نیستی لااقل دست هایت می گویند که نیستی خندیدم و گفتم می بینی که هستم.
بهرحال فلزکاری بود و برای من کار سنگینی می نمود  ظهر که می شد چنان گرسنه می شدم که نمی دانستم چکار کنم وقتی ساعت 1 زنگ می خورد با عجله می رفتم نماز می خواندم و بعد می رفتم یک دیزی فروشی نزدیک کارخانه. یک دیزی سفالی دیزی تبریزی برای من می اورد که اندازه یک قابلمه بود و پر از دمبه و البته مقداری گوشت. ان دیزی را با یک دانه و نیم نان سنگک می خوردم و تازه هنوز احساس می کردم خیلی سیر نشده ام ! بعد می رفتم دوباره مشغول کار می شدم و ساعت چهار بعد از ظهر از شدت گرسنگی چشم هایم جایی را نمی دید! از کارخانه که تعطیل می شدم می رفتم یک غذای دیگری در شهر می خوردم و البته شام هم که جای خودش بود. خلاصه هرچه مزد می گرفتم می دادم غذا می خوردم انهم چه غذاهای پر کالری! در مدت یک ماه بدنم شده بود عین ربات و با ان کار سنگین احساس خستگی نمی کردم و خدا رحمت کند پدر ان دیزی فروش که با ان دمبه هایش انقدر به من انرژی می داد و لا اقل تا یکی دوساعت جلو گرسنگی مرا می گرفت! ان دیزی را اگر امروز میخوردم که  جلو کامپیوتر دراز کشیده ام فکر کنم تا یک هفته نیازی به غذای دیگری نداشتم و باید صبر می کردم تا ان تکه های چربی هضم شود البته انهم با کمک یک دبه ترشی و ابغوره!  
غرض اینکه کار بدنی مخصوصا از نوع سنگین خیلی در غذا خوردن تاثیر دارد و انوقت فست فود ها هم بی ضرر می نمایند و لذا بعد از این توضیحات و در حالیکه گرسنه هستم و دوست ندارم نان و پنیر و گوجه فرنگی بخورم درست الان غذایی را که دوستدارم این است:
یک همبر گر داغ با نان تازه و گوشت تازه گوسفندی همراه باسس مخصوص سفید که با سس خردل تند شده باشد و البته یک ورقه نازک پنیر پیتزا که همراه با سرخ کردن گوشت روی ان ذوب شده باشد ( البته من تا بحال همبر گر با ورق پنیر پیتزا نخورده ام ولی فکر کنم خوشمزه و لذیذ باشد)
البته این را هم بگویم، من همبرگر امریکایی مک دونالد را اصلا دوست ندارم چون گوشت ان ها ذبح شرعی نشده و در اصل گوشت مردار است. من حتی اگر بشدت گرسنه هم باشم وقتی می بینم انها در حال سرخ کردن ان نوع گوشت هستند حالم بد می شود.
یکبار که به تهران امده بودم رفتم یک ساندویچ فروشی و یک ساندویچ سوسیس خوردم. فروشنده لهجه داشت، چون شهرستانی بودم فکر کرم ترک است اما وقتی ساندویچ را خوردم یادم امد ان لهجه ارمنی است. با وجودیکه مردم ارمنی برای من محترم هستند اما یکباره این فکر بسرم امد که نکند ان سوسیس از گوشت گراز درست شده بود چون شنیده بودم ارمنی ها بنا به سنت خودشان گراز شکار می کنند و ان را به سوسیس تبدیل کرده و می خورند. با این حال و با وجودیکه از فروشنده با احترام خداحافظی کردم و بیرون امدم اما بر اثر این خیالات حالم بد شده بود و نزدیک بود کنار باغچه قی کنم و لذا چند مغازه انطرف تر رفتم یک نوشابه دیگر با طعم پرتقال گرفتم و سر کشیدم اسانس پرتقال و خنکی نوشابه کمی حالم را بهتر کرد.
در مورد دیدن تصویر مشروبات الکلی و شراب و ابجو هم همینطور هستم و وقتی انها را می بینم حالت بدی پیدا می کنم وای که اگر بوی ان بشنوم یقینا (بی ادبی نباشد) استفراغ خواهم نمود. خاصتا آبجو که کف می کند ( جسارت و بی ادبی نباشد) یاد ادرار می افتم که ابته دور از واقعیت هم نیست. گفته شده وقتی این نوع مشروبات الکلی در حال تغییرات شیمایی و بعمل امدن است شیطان در ان ادرار می کند.
البته از ادم معتاد کثیف هم خیلی بدم می اید و وقتی یکی از انها را می بینم که با دمپایی و با حالت چرت در خیایابان راه می رود حالم منقلب می شود و دعا می کنم چنان صور غیر بشری دیگر در پیش چشمم ظاهر نشود. گاهی که در پیادذه رو راه می روم و از دور چشمم به یکی از این ها می افتد که دارد از روبرو می اید ( مخصوصا که با سماجت در حال گدایی باشد) می روم پیاده رو انطرف خیابان و راهم را ادامه می دهم ( از اینکه این مطلب ربطی به موضوع غذا نداشت عذر می خواهم)

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 19 تیر 1396 11:41

تهران

توسط superhero1993 » دوشنبه 19 تیر 1396 11:47

سلام
من عاشق لازانیا، پیتزا، کباب، سیب زمینی آلفرودو و سالاد سزار هستم.

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 19 تیر 1396 11:41

تهران

توسط superhero1993 » سه شنبه 20 تیر 1396 12:40

shafagh 2 نوشته است:نمیخواهم دوستان را تشویق کنم به خوردن غذاهای فست فودی مگر انهایی را که کار سنگین بدنی دارند و یا ورزش های پر تحرک و طولانی دارند ( چون چربی و قند غذاها در بدنشان می سوزد و مصرف می شود و لذا ضرر انها دفع می شود) اما گمان نمی کنم انهایی که پای کامپیوتر و اینترنت می نشینند اهل کار سنگین و ورزش سنگین باشند  :::P
چند سال قبل برای اینکه عملا با کار و سیستم انواع پرس ها و قالب ها اشنا شوم به تهران رفتم و در چند کارخانه بعنوان کارگر مشغول کار شدم و البته از سواد و تحصیل هم هیچ حرفی نزدم. در طی ده پانزده روز پیشرفت قابل توجهی کردم و سرکارگر کارخانه مرا بعنوان اپراتور یکی دو دستگاه مهم قرار داد که حتی کارگرهای دو سال خدمت هم منصوب نمی شدند. کارگرهای دیگر تعجب کردند و یکی اشان با حالت کنجکاوی گفت: من گمان نمی کنم تو کارگر باشی گفتم پس چی هستم؟ گفت نمی دانم ولی کارگر نیستی لااقل دست هایت می گویند که نیستی خندیدم و گفتم می بینی که هستم.
بهرحال فلزکاری بود و برای من کار سنگینی می نمود  ظهر که می شد چنان گرسنه می شدم که نمی دانستم چکار کنم وقتی ساعت 1 زنگ می خورد با عجله می رفتم نماز می خواندم و بعد می رفتم یک دیزی فروشی نزدیک کارخانه. یک دیزی سفالی دیزی تبریزی برای من می اورد که اندازه یک قابلمه بود و پر از دمبه و البته مقداری گوشت. ان دیزی را با یک دانه و نیم نان سنگک می خوردم و تازه هنوز احساس می کردم خیلی سیر نشده ام ! بعد می رفتم دوباره مشغول کار می شدم و ساعت چهار بعد از ظهر از شدت گرسنگی چشم هایم جایی را نمی دید! از کارخانه که تعطیل می شدم می رفتم یک غذای دیگری در شهر می خوردم و البته شام هم که جای خودش بود. خلاصه هرچه مزد می گرفتم می دادم غذا می خوردم انهم چه غذاهای پر کالری! در مدت یک ماه بدنم شده بود عین ربات و با ان کار سنگین احساس خستگی نمی کردم و خدا رحمت کند پدر ان دیزی فروش که با ان دمبه هایش انقدر به من انرژی می داد و لا اقل تا یکی دوساعت جلو گرسنگی مرا می گرفت! ان دیزی را اگر امروز میخوردم که  جلو کامپیوتر دراز کشیده ام فکر کنم تا یک هفته نیازی به غذای دیگری نداشتم و باید صبر می کردم تا ان تکه های چربی هضم شود البته انهم با کمک یک دبه ترشی و ابغوره!  
غرض اینکه کار بدنی مخصوصا از نوع سنگین خیلی در غذا خوردن تاثیر دارد و انوقت فست فود ها هم بی ضرر می نمایند و لذا بعد از این توضیحات و در حالیکه گرسنه هستم و دوست ندارم نان و پنیر و گوجه فرنگی بخورم درست الان غذایی را که دوستدارم این است:
یک همبر گر داغ با نان تازه و گوشت تازه گوسفندی همراه باسس مخصوص سفید که با سس خردل تند شده باشد و البته یک ورقه نازک پنیر پیتزا که همراه با سرخ کردن گوشت روی ان ذوب شده باشد ( البته من تا بحال همبر گر با ورق پنیر پیتزا نخورده ام ولی فکر کنم خوشمزه و لذیذ باشد)
البته این را هم بگویم، من همبرگر امریکایی مک دونالد را اصلا دوست ندارم چون گوشت ان ها ذبح شرعی نشده و در اصل گوشت مردار است. من حتی اگر بشدت گرسنه هم باشم وقتی می بینم انها در حال سرخ کردن ان نوع گوشت هستند حالم بد می شود.
یکبار که به تهران امده بودم رفتم یک ساندویچ فروشی و یک ساندویچ سوسیس خوردم. فروشنده لهجه داشت، چون شهرستانی بودم فکر کرم ترک است اما وقتی ساندویچ را خوردم یادم امد ان لهجه ارمنی است. با وجودیکه مردم ارمنی برای من محترم هستند اما یکباره این فکر بسرم امد که نکند ان سوسیس از گوشت گراز درست شده بود چون شنیده بودم ارمنی ها بنا به سنت خودشان گراز شکار می کنند و ان را به سوسیس تبدیل کرده و می خورند. با این حال و با وجودیکه از فروشنده با احترام خداحافظی کردم و بیرون امدم اما بر اثر این خیالات حالم بد شده بود و نزدیک بود کنار باغچه قی کنم و لذا چند مغازه انطرف تر رفتم یک نوشابه دیگر با طعم پرتقال گرفتم و سر کشیدم اسانس پرتقال و خنکی نوشابه کمی حالم را بهتر کرد.
در مورد دیدن تصویر مشروبات الکلی و شراب و ابجو هم همینطور هستم و وقتی انها را می بینم حالت بدی پیدا می کنم وای که اگر بوی ان بشنوم یقینا (بی ادبی نباشد) استفراغ خواهم نمود. خاصتا آبجو که کف می کند ( جسارت و بی ادبی نباشد) یاد ادرار می افتم که ابته دور از واقعیت هم نیست. گفته شده وقتی این نوع مشروبات الکلی در حال تغییرات شیمایی و بعمل امدن است شیطان در ان ادرار می کند.
البته از ادم معتاد کثیف هم خیلی بدم می اید و وقتی یکی از انها را می بینم که با دمپایی و با حالت چرت در خیایابان راه می رود حالم منقلب می شود و دعا می کنم چنان صور غیر بشری دیگر در پیش چشمم ظاهر نشود. گاهی که در پیادذه رو راه می روم و از دور چشمم به یکی از این ها می افتد که دارد از روبرو می اید ( مخصوصا که با سماجت در حال گدایی باشد) می روم پیاده رو انطرف خیابان و راهم را ادامه می دهم ( از اینکه این مطلب ربطی به موضوع غذا نداشت عذر می خواهم)

سلام و خسته نباشید به شما دوست محترم!
من الان سر کار هستم و وقت ناهارم بود اما با خوندن بخش انتهای متن شما چنان اشتهام کور شدکه فکر نکنم بتونم تا ساعت 6 غذا بخورم. البته به منظور ممانعت از خوردن، حتما وقتی گرسنه ام بشه یه سری به پست شما می زنم. والله من عاشق دلستر بودم اما الان... چطور می تونم دلستر بخورم!!!!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 21 تیر 1396 21:21

با سلام
مدت دو سال از این پست می گذرد واصلا بیاد نداشتم که چنین مطالبی نوشته باشم حتی وقتی ان را خواند مثل این بود که مطلب جدیدی خوانده باشم البته حالا که یادم امد باید عرض نمایم منظور من دلستر نبود بلکه  منظورم عرق و شراب و ابجو و امثال ان مایعات نجس و مضر که شامل مواد مست کننده یعنی الکل است بود.
دلستر خیلی خوب وخوشمزه است و من ان را خیلی دوست دارم و نوشیدن ان همراه غذا بسیار مطبوع است. مارک کله اسبی ان خیلی خوش طعم است و طعمو بوی اضافی ندارد و ای کاش شرکت های مائه الشعیر داخلی بجای اضافه کردن اسانس های مختلف که حتی بعض انها طعم تلخ ان را بدتر می کند تکنولوژی وروش تولید این نوع دلستر بدون الکل المانی را فرا می گرفتند.
بهرحال من دلستر را دوست دارم و به جنابعالی هم توصیه میکنم تحت تاثیر مقوله دو سال قبل اینجانب واقع نشده و از خوردن دلستر خنک و بقول معروف تگرگی و خوشمزه غافل نشوید چرا که مقوی ترین ولذیذ ترین نوشابه موجود است و بعضی می گویند برای کلیه و معده هم منشاء فایده است.  بنده وقتی مائه الشعیر ی را که نام بردم می نوشم اشتهایم زیادتر می شود. خیلی خوب است اما متاسفانه گران است. بنظر من یک قوطی فلزی ان که الان 2500 تومان است نسبت به قیمت ان در المان بسیار گرانتر است و شاید انجا 500 تا 1000 تومان باشد. اگر اینجاهم همین قیمت را داشت من واقعا با هر وعده غذا دو  قوطی ان را می خوردم.

قضیه ای را که دو سال پیش نوشتم مربوط به مشروبات الکلی بود که بویی بواقع وحشتناک و مشمئز کننده دارند چه خاصه ذات پلشت و متعفن انها
اما همانطور که عرض کردم مائه الشعیر که فاقد الکل است ذاتی پاک و طیب دارد و نوشیدن ان مفرح و اشتها بخش است.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي