در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1223

تشکر کرده: 944 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

طرح یک موشک دیگر

توسط shafagh 2 » جمعه 19 شهریور 1389 14:09

با سلام

این موشک را برای عملیات خاصی طراحی کرده ام که ویژگی خاصی نسبت به سایر موشک ها دارد اگر چه نوع موتور و سوخت مربوطه در پرتاب و پرواز این موشک نقش دارد اما خصوصیتی که گفتم به مدل موتور و بدنه مربوطه نمی باشد بلکه نوع کلاهک جنگی خاص ان است که گمان نمی کنم تا به حال در هیچ موشکی بکار رفته باشد ممکن است از شکل ظاهری ان حدس زده باشید که این یک موشک کوتاه برد است و در واقع همین طور است حداکثر برد ان ده کلیومتر است که البته با نصب موشک های کمکی حول ان می توان به برد بیشتری دست یافت اما برد مناسب برای عملکرد دقیق این موشک در همین رنج می باشد این موشک بیشتر همان وظائف پشتیبانی توپخانه را انجام داده و علیه یکان های پیاده و بویژه تاسیسات متمرکز موتوری و مکانیزه غیر زرهی دشمن بکار برده می شود و با توجه به هدفگیری  می تواند تخریب قابل توجهی را ایجاد کند این موشک قابلیت کنترل بعد از پرتاب ندارد و البته بدان معنا نیست که نمی تواند داشته باشد اما با توجه به نوع کلاهک جنگی و برد کوتاهش ضرورتی متصور نمی شود اما یک سری مدار الکترونیکی برای عملکرد خاص کلاهک مورد لزوم می باشد شاید از بزرگی کلاهک و پهن جثه بودن موشک که کمی با اصول ائور دینامیکی مغایر است انتقاد کنید اما با توجه به وظیفه خاص کلاهک و همچنین برد بسیار کوتاه موشک مسئله چندانی ایجاد نمی شود طوریکه سوخت کافی این نقیصه را جبران می کند ولی بنظر می رسد برای پرتاب اولیه ان یک سوخت پرتابی اضافی مورد نیاز باشد که این نکته را محاسبات طراحی هنگام ساخت تعیین خواهد نمود و باز هم از اینکه نمی توانم در این تریبون عمومی جزییات کلاهک جنگی را تشریح کنم بسیار عذر می خواهم

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
oweiys, حسن2568, airplane

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

Re: طرح یک موشک دیگر

توسط Achilles » شنبه 20 شهریور 1389 10:54

خیلی میبخشید یک سوالی برایم پیش آمده بود، جنس سر این موشک از چه چیز میباشد که با رنگ تیره تر نمایش داده اید، یا اینکه این فقط یک تفاوت رنگ معمولی میباشد ؟

همچنین اگر ممکنه در مورد سوخت و سیستم راداری و کاربرد آن کمی توضیح بفرمایید.

با سپاس

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 13:42

Achilles,  

با سلام
همانطور که عرض کردم این موشک راداری نبوده و  همانند سلاحهایی مثل خمپاره و توپ روی یک نقطه از یک منطقه هدفگیری و پرتاب می شود جنس نوک موشک چیز خاصی  نیست اما من به دلیل نشان دادن طول کلاهک جنگی ان را نسبت به رنگ بدنه رنگ امیزی کرده ام
اما نکته مهم مکانیزم و مواد درون این کلاهک است که وجه تمایز ان می باشد در مورد سوخت احتمالا باید سوخت جامد مرسوم در سایر موشک ها باشد تشکر

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
121

تاريخ عضويت

سه شنبه 15 تیر 1389 16:31

آرشيو سپاس: 299 مرتبه در 92 پست

توسط mortaza-iri » شنبه 20 شهریور 1389 16:32

دوست عزیز شاید این طرحتون حتی عملی هم باشه! اما هیچگاه ، هیچ کسی این طرح رو اجرا نمیکنه! قیمتش وحشتناک میشه!!!
البته من  اینو دیدم احساس کردم که یه هاوک تپل مپل میبینم!!! :grin:  :grin:
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mortaza-iri تشکر کرده اند:
airplane

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 20 شهریور 1389 18:29

ساخت موشک بدون سیستم هدایت به نظر چندان جالب نیست
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Achilles

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

توسط Achilles » شنبه 20 شهریور 1389 21:03

shafagh 2 نوشته است:Achilles,  

با سلام
همانطور که عرض کردم این موشک راداری نبوده و  همانند سلاحهایی مثل خمپاره و توپ روی یک نقطه از یک منطقه هدفگیری و پرتاب می شود

یعنی منظورتون اینه که بروش بالستیک پرتاب میشود؟

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 22:32

mortaza-iri,  

قبلا هم گفته بودم اکثر موشک ها شباهت هایی دارند و در ضمن عرض شد که این موشک کوتاه برد نسبت به سایر موشک های همتراز
از نطر shape و چیزهایی مثل سوخت و امثالهم برتری خاصی ندارد اما مسئله مهم که مربوط به طرح سر جنگی اش می باشد که نسبت به وظائفی که تشریح کردم یک چیز نوین و در مسئله دفاع ضربتی است طوری که می تواند با توجه به ان وظائف خسارت فابل توجهی را به واحد های مکانیزه وارد کند

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 22:43

Mohammad 1985,  

اگر می توانستم شما را از نوع کلاهک ان مطلع کنم عدم ضرورت تبدیل ان به یک موشک قابل کنترل گرانقیمت روشن تر می شد اما با وجودی که خود م مطلعید موشک های با قابلیت کنترل بعد از پرتاب معمولا برای اهداف منفرد اما مهم بکار می رود اما با ویژگی خاص این طرح برای این موشک یک امر لازم بشمار نمی رود

Captain

Captain

no avatar
1223

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 22:54

Achilles,  

موشک های بالستیک بسیار دور پروازند اما همان ها هم دو نمونه اند نمونه هایی با پرتاب طبق طول و عرض جغرافیایی و نمونه هایی قابل کنترل اگر درست بگویم مثلا موشک فراگ و اسکای شرقی هردو جزء موشک های بالستیک میان برد حساب می شوند اما اسکای دارای توان کنترل بعد از پرتاب و فراگ فاقد ان می باشد برد این گونه موشک ها در حالت معمولی فکر کنم حدود 400 الی پانصد کیلومتر باشد اما همانطور که عرض کردم موشک طرح من برای فواصل خیلی کوتاه نهایتا 10 کیلومتر است.

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

توسط Achilles » شنبه 20 شهریور 1389 23:07

بگویم مثلا موشک فراگ و اسکای شرقی هردو جزء موشک های بالستیک میان برد حساب می شوند

فکر میکنم منظورتون اسکات باشه دیگه نه؟!!

علیه یکان های پیاده و بویژه تاسیسات متمرکز موتوری و مکانیزه غیر زرهی دشمن بکار برده می شود

همانطور که عرض کردم این موشک راداری نبوده و  همانند سلاحهایی مثل خمپاره و توپ روی یک نقطه از یک منطقه هدفگیری و پرتاب می شود

دوست من، هدفگیری تاسیسات مکانیزه در فاصله ده کیلومتری با موشک بدون سیستم راداری کمی مضحک بنظر میرسد.

ضمنا جهت اطلاع شما خمپاره و توپ بروش بالستیک پرتاب میشوند

جنس نوک موشک چیز خاصی  نیست اما من به دلیل نشان دادن طول کلاهک جنگی ان را نسبت به رنگ بدنه رنگ امیزی کرده ام

متفاوت بنظر رسیدن رنگ کلاهک موشکها بدلیل بکارگیری سرامیک در ساخت پوشش بیرونی آن برای جلوگیری از گرمای حاصل از اصطکاک با هوا میباشد، نه آنکه برای قشنگی یا نشان دادن طول کلاهک جنگی رنگ متفاوتی به آن زده باشند!

در آخر اینکه در طراحی یک موشک نخست وظیفه موشک مشخص میشود، در مرحله بعد ساختمان آن که شامل سیستم رانش و هدایت میباشد برپایه وظیفه یا ماموریت موشک مشخص میشود و در آخرین مرحله شکل و شمایل موشک بر اساس حجم اجزاء و المانهای بکار رفته در آن شکل میگیرد، نه آنکه پیشاپیش شکل آن طراحی گردد.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » يکشنبه 21 شهریور 1389 01:19

برای فاصله ذکر شده حتما نیازی به وجود سیستم راداری در موشک و یا بهتر بگویم راکت نیست روش های دیگری هم برای این کار وجود داره که خوب ... اما طوری که دوستمان روی نوع کلاهک تاکید و در ضمن اون رو برای اهداف خاص (نرم) مد نظر قرار داده به نظر من موشک و یا حالا هر چی که هست باید از کلاهک خوشه ایی بهره ببره که بتونه هدف را در محدوده وسیعی تحت تاثیر قرار ده البته برای برد کوتاهی چون 10 کیلومتر اگه سلاح مورد نظر هواپایه باشه نیازی به داشتن حرکتی بالستیکی و ... نیست و اگه این موشک ! یک پرتابه توپخانه ایی باشه اون وقت مثل یک راکت توپخانه ایی پرتاب میشه با یه صعود و نزول معمولی و می تونه با داشتن یک فیوز مجاورتی در فاصله چند متری از هدف کلاهک فعال شه و بمبلت ها رو پخش کنه و ... البته اینها همه حدس و گمانهایی بود که با توجه به پست های اخیر به نظرم اومد و ممکنه که اصلا همچنین چیزی مد نظر نباشه
موفق باشید
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

توسط Achilles » يکشنبه 21 شهریور 1389 02:06

shola نوشته است:اما طوری که دوستمان روی نوع کلاهک تاکید و در ضمن اون رو برای اهداف خاص (نرم) مد نظر قرار داده به نظر من موشک و یا حالا هر چی که هست باید از کلاهک خوشه ایی بهره ببره

دوست عزیز گویا شما توجه نکردی که طراح گرامی گفته اند که سر جنگی بکار رفته در این موشک تابحال مورد استفاده موشک دیگری قرار نگرفته.

shola نوشته است:اگه این موشک ! یک پرتابه توپخانه ایی باشه اون وقت مثل یک راکت توپخانه ایی پرتاب میشه با یه صعود و نزول معمولی و می تونه با داشتن یک فیوز مجاورتی در فاصله چند متری از هدف کلاهک فعال شه و بمبلت ها رو پخش کنه

تصور میکنم که اصطلاح بالستیک معادل واژه پرتابه است که احتمال بکارگیری آن بوسیله این موشک توسط طراح آن منتفی دانسته شد.

shafagh 2 نوشته است:Mohammad 1985,  

اگر می توانستم شما را از نوع کلاهک ان مطلع کنم عدم ضرورت تبدیل ان به یک موشک قابل کنترل گرانقیمت روشن تر می شد

دوست گرامی، فکر میکنم بهتره که طرح هایتان را در جایی ارائه کنید که امکان بازگویی با تمام جزئیات آن وجود داشته باشد که در غیر اینصورت این حرکت شما در حالی که توهین به خوانندگان میباشد، جلب توجه کودکانه برای ارضاء حس خود بزرگ بینی تعبیر خواهد شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Achilles تشکر کرده اند:
FREE MAN

بعدي