در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1222

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

به خدا قسم اولین مخترع توپ های الکترو مگنتی در دنیا من بودم

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 02:25

الهم انت شاهد و مشهود

با سلام

سالهاست که کار من تفکر – تحقیق – مطالعه و نهایتا نیل به بعض اختراع و ابتکارات صنعتی و فنی است حدود پانزده سال قبل یعنی پیش از انکه غربی ها فرضیه و کار توپ های جنگی الکترو مگنتی را بنیاد بگذارند و اساسا چنین پدیده ای به فکر کسی در دنیا بیفتد من در مورد سلاحی فکر می کردم که بتواند توسط انرژی برق و بدون وجود باروت گلوله ای را شلیک کند تفکر مدام و پی در پی سبب شد که طرح هایی را روی کاغذ بیاورم تا اینکه در یکی از همان روزها متوجه الکترو مگنت شدم ابتدا سعی می کردم با یک الکترو مگنت منفرد این ایده را اجرایی کنم اما با یک محاسبه ساده دانستم بعلت ثقل گلوله و شتاب انی و گذارای یک مگنت الکتریکی هر چند قوی نمی توان به چنین نتیجه ای رسید چون مطالعات الکترونیکی داشتم متوجه شدم که با کمک عمل سویچینگ و تغییر شیفت در یک حالت تسلسلی می توان از تعدادی مگنت مستقل و پی در پی استفاده کرد که شتاب لازم برای پرتاب گلوله با سرعت لازم را فراهم اورد با وجودی که ان زمان کامپیوتر و امکانات امروزی وجود نداشت و یا اگر بود من به ان دسترسی نداشتم شکل کامل ان سلاح با تمام مگنت ها را روی کاغذ رسم کردم وقتی کار تمام شد با خود فکر کردم خوب حالا موضوع این کشف و اختراع را به چه کسی بگویم اخر ان زمان نه متخصصی برایم معلوم بود و نه مرجع تخصصی گفتم بروم سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اما کمی که فکر کردم گفتم انها به این طرح اعتنایی نخواهند کرد گفتم بروم مراجع نطامی و تسلیحاتی گفتم شاید فرماندهان و نیروهایی که ان زمان سخت مشغول حل و فصل مسائل بعد از جنگ یعنی در واقع مشغول کارهای جدی تری بودند شاید فکر کنند من خیالاتی شده ام البته همان طور که می دانید چنین سلاحی  که بعدها از طرف غربی ها مطرح شد شاید هنوز در مرحله یک ایده همچنان باقی مانده باشد ولی من خبر ندارم. بهر حال چون دیدم نمی توانم ان را در جایی بازگو کنم هم ان طرح را کنار گذاشتم و هم ان کاغذها را دور ریختم کاغذ هایی که اگر امروز طرح های ان را می دیدید پیش خود می گفتید واقعا از  روی طرح های خارجی خوب کپی شده است ولی ان زمان چنین ایده ای در دنیا وجود نداشت و هرگز سلاحی با این عملکرد و مشخصات مطرح نشده بود شاید بعضی از دوستان در جواب بنویسند خوب میرفتی سازمان ثبت اختراعات اختراعت را ثبت می کردی خوب شاید بدانید اکثر مکتشفان و مخترعان برای ادامه کارهای علمی همیشه در زحمت های مالی بوده اند من باید چه می کردم  ان زمان می امدم تهران یکماه در مسافرخانه ها دربدر و مرتب سازمان اختراعات کاغذ پر کن و چنین و چنان و اخرش هم برای ثبت ان مبلغ پنجاه هزار تومان می گرفتند و سرانجام چه می شد  اختراع شما ثبت شد این هم رسیدش بعد باید به شهر خود بر می گشتم و تا یک سال قسط پولی را که قرض گرفته بودم بازپرداخت می کردم بهرحال غرض از ارسال این موضوع همین بود که بگویم  ...... بله به خداوند قسم اولین طراح چنین سلاحی در دنیا من بودم من ایرانی .

حسن2568 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
airplane, saied tomcat, wild-bear, nasir irani

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: به خدا قسم اولین مخترع توپ های الکترو مگنتی در دنیا من ب

توسط Mil@d » شنبه 20 شهریور 1389 02:51

به خدا قسم اولین مخترع توپ های الکترو مگنتی در دنیا من بودم

shafagh 2,  
والا اینجا فقط یک سایته! نه سازمان ثبت اختراعات!
شما هم بهتر بود به جای اینهمه قسم و متنی که از خاطرات نوشتید که حکم یک درد و دل را داشت

یک مقدار مستندات مصور از اختراعتتون ارائه میدادین تا بیشتر در جریان قرار بگیریم :-)
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
Achilles, 123321qwe, FARSHAD.ADL

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 20 شهریور 1389 04:12

shafagh 2,  

این تشابهات فکری نخستین بار نیست که روی میدهد. بنده هم زمانی طح تولید برق از امواج دریا را در سر داشتم و به خیال خود نخستین فردی بودم که چنین ایده ای داشت (به قول شما اولین نفر) اما چندی پیش چهارمین شیوه تولید برق از امواج دریا را نیز در پیش چشمان خود مرور کردم، البته این ایده پیش از تولید اولین شیوه در ذهن من بود، اما نکته اینجاست که افراد دیگری نیز چنین ایده ای داشته و آن را به اجرا در آورده اند!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
airplane, Pedram.L

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4250

تشکر کرده: 175 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 20 شهریور 1389 09:47

1 ! این نوشته خودتونه ؟ یعنی شما مخترعش بودی ؟
2 حالا شما بودی یا نبودی مهم اینه که اونا ساختن !
3 شما از کجا می دونی قبل از اونها چنین فکری به سرت زده ؟! ممکنه اونها قبل از شما به این فکر افتاده و روش تحقیق کردن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Achilles

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 13:15

Mil@d,  

دوست محترم من برای رسیدگی به کار ثبت اختراع به سایت نامه ننوشتم اما درست می گویید گاهی که طرح بزرگی از دست ادم میرود به درددل می کند من این نکته را گفتم تا دیگران بدانند و اگر جایی چنین طرحی را دیدند بیاد بیاورند که که این طرح را را اولین بار من طراحی کردم این نامه در واقع دفاع از طرحم بود بله شاید سوگند خوردن زیاد هم ضروری نبود اما من این سوگند را برای تحکیم ادعایم نوشتم در مورد مستندات طرح هم که گفتید دیگر فایده ای ندارد اما شما را طور دیگری خوشحال می کنم اختراع یک پدافند هوایی جدید یک اختراع شگرف و صد در صد قابل ساخت در دنیای تسلیحات اما این بار بعید میدانم این طرح به فکر کسی رسیده باشد اما فقط جای تاسف ان است که نمی توانم بیولد سکوریت ان را تشریح کنم اما همین الان در حال تهیه مقدمات برای ارسال ان هستم

حسن2568 از این پست سپاسگزاري کرده است

wild-bear

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 13:25

Negar.int,  

قضیه تشابه فکری نیست من این طرح ها را سال ها قبل از پدیدار شدن این طرح در دنیا طراحی کرده بودم اما جای خوشوقتی در ان است که من برای اختراع و طراحی محدودیتی ندارم اما وقتی مشاهده کردم طرح من بعد از سالها در خارج مطرح شد افسوس خوردم زیرا طرح کوپکی  نبود بلکه طرح بنیان یک سلاح جدید بود

wild-bear

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 13:29

Mohammad 1985,  

من در مورد انچه گفتم اطمینان دارم همانطور که به طراحی های خودم دارم

wild-bear

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » شنبه 20 شهریور 1389 15:12

اصلا به چه دردی می خوره این توپ
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » دوشنبه 22 شهریور 1389 20:58

Mohammad 1985,  
با سلام
همانطور که عرض شد این سلاح مگنتی را پانزده سال قبل طراحی کردم ان موقع هیچ اطلاع و اخباری از ان نبود فقط سال گذشته تصویر ان را در یکی از سایت ها دیدم و واقعا باعث حیرت و از جهتی که طراح قبلی ان من بودم باعث ناراحتی من شد دقیقا همان چیزی بود که سالها قبل
روی کاغذ اورده بودم

wild-bear

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 23 شهریور 1389 00:14

ali1371,  

دوست عزیز خیلی ساده عرض کنم که البته در مورد اصول ان ممکن است خودتان مطلع باشید حرکت روتور موتورهای الکتریکی بر اثرجریان
منقطع و متناوبی است که سیم پیچ های اطراف ان بشکل یک نیروی مغناطیسی در اهن های اطراف روتور ایجاد می کنند در قطار های الکتریکی که روی ریل های مغناطیسی حرکت می کنند این الکترو مغناطیس ها بجای حالت دایره (در موتورهای الکتریکی) بصورت خطی قرار گرفته اند و بطور متناوب در زیر قطار حالت کشش رو به جلو ایجاد می نمایند که لاجرم قطار به حرکت در می اید در ان توپی که در ان سالها من طراحی کردم و بعدها در کشورهای دیگر مطرح شد یک گلوله بر اثر یک سری از الکترو مغناطیس های حلقوی که نیروی مغناطیس زیادی ایجاد می کند شتاب گرفته و یا بعبارتی شلیک می شود مثلا حساب کنید بیست عدد یا بیشتر از این مغناطیس ها در مسیر گلوله قرار دارد مغناطیس اول به شدت گلوله را به جلو پرتاب می کند و مغناطیس بعدی شتاب بیشتری به ان می دهد تا برسد به مغناطیس اخرکه شتاب نهایی را برای گلوله فراهم می سازد اما این یک امر کاملا ساده نیست مغناطیس شدن هر حلقه نسبت به حلقه بعدی بایست توسط واحد کنترل الکترونیک مرتبط و طبق  محاسبات دقیق شیفت به شیفت باشد یعنی وقتی حلقه ای گلوله را به شدت شتاب می دهد هنگامی که در نقطه خاصی از بردار حرکت رسید بایست انی خاموش شده و حلقه بعدی روشن شود تا نیروی منفی از جانب حلقه قبلی بر گلوله وارد نشود و در ضمن تشدید شتاب هر حلقه با حلقه بعدی در زمانی خاص  و بسیار هماهنگ صورت بگیرد تا حد اکثر راندمان لازم برای سرعت گلوله فراهم شود چون دیگر این طرح دیگر برای من قابلیت اثبات مالکیت رسمی ندارد رغبتی به ترسیم نقشه ان را نداشتم ولی اگر فرصتی پیش امد دوباره نقشه ان را ایجاد کرده و جهت اطلاع دوستان ارسال کنم . در مورد اینکه چنین توپی به چه کار می خورد از نظر عملی جواب دقیقی ندارم و مقالاتی را هم که در خارج هست مطالعه نکرده ام تا از نتیجه ان مطلع شوم بعنوان مثال نمی دانم با بیست حلقه مغناطیسی یک گلوله 10 کیلویی تا چه مسافتی پرتاب می شود البته توجه دارید که این ها به توان سیم پیچ ها و بهتر بگوییم حلقه های الکترومغناطیس و ولتاژ و شدت جریان برق تغذیه ان ها بستگی دارد اگر همه این عوامل در سطح بالا باشد مسلما برد گلوله افزایش می یابد من در ان زمان خود سلاح را طراحی کردم اما محاسباتی در اینگونه موارد انجام ندادم و اینکه تا بحال چنین ایده ای بطور عملی به چه مرحله ای رسیده نمی دانم

wild-bear

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
65

تاريخ عضويت

جمعه 3 اردیبهشت 1389 20:49

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 36 پست

توسط timon » سه شنبه 23 شهریور 1389 09:10

خوب دیگه خودتو زیاد اذیت نکن بزرگ میشی یادت میره :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب timon تشکر کرده اند:
Mohammad 1985

Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

توسط salam_2407 » سه شنبه 23 شهریور 1389 16:43

بهتر نبود به جای این همه پست یه پست میزدی و جواب همه رو میدادین ؟ :?  :?
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب salam_2407 تشکر کرده اند:
Achilles, Mahdi1944, Present, wild-bear, shafagh 2

بعدي