در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1222

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

طرح یک پدافند جدید

توسط shafagh 2 » شنبه 20 شهریور 1389 23:47

این پدافند یکی  دیگر از اختراعات من است شکل ظاهری ان را نمی گویم بلکه صحبت از مکانیزمی است که از ان یک پدافند توانا می سازد ولی مثل بقیه طرح هایی که به این سایت ارسال کرده ام نمی توانم ویژگیها و مکانیزم داخلی ان را بیان کنم این ویژگی ها مربوط به گردونه یا پایه و لوله های این توپ خودکار نیست بلکه در اصل مربوط به همان قسمت تغذیه فشنگ می شود که من لاجرم در این شکل ان را بصورت استوانه نشان داده ام اما در واقع چنین نیست بلکه اجزاء مختلف و متعددی دارد که تا بحال در هیچ سلاحی بکار نرفته است این مکانیزم زمینه ای را فراهم می اورد که هم در برد بیشتر گلوله موثر است و هم در سرعت و شدت نواخت ان.  ساختمان این اختراع چنان جالب و عملی است که کسانی را که متخصص امور سلاح یا مطلع از ان هستند متحیر خواهد ساخت و مسلما مورد تایید قرار خواهد گرفت فقط می گویم که این مکانیزم الکتریکی است و نیاز به نیروی برق دارد البته ان را با سلاح های الکتریکی هواپیما  و یا ناو ها و سلاح های پنو ماتیک اشتباه نگیرید مکانیزم موجود ان صد درصد متفاوت و متمایز است و همانطور که گفتم در هیچ سلاحی بکار گرفته نشده است  

[[URL=http://imgdl.ir/view-458toop_2.jpeg][/URL

[/URL]
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
saied tomcat, apple2009, simab1348, oweiys, رضاخان, mortaza-iri, حسن2568, un4given.1991

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 تیر 1389 16:31

آرشيو سپاس: 299 مرتبه در 92 پست

Re: طرح یک پدافند جدید

توسط mortaza-iri » يکشنبه 21 شهریور 1389 12:58

با سلام! :razz:
برادر طرحات فوق العاده جالبن!!
شدیدا توصیه میکنم یه سری به وزارت دفاع بزنی!
تو ده بیست تا از این طرحات  که البته توجه بیشتری به جزئیاتش بشه رو به وزارت دفاع بده!! جیک ثانیه روی هوا میقاپنت!! :grin:  :grin:  :grin:
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mortaza-iri تشکر کرده اند:
Ruozbeh

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » يکشنبه 21 شهریور 1389 14:28

mortaza-iri,  

سلام بر شما دوست عزیز

حرف و توضیح بسیار است اما نمی دانم چطور اغاز کنم ولی بهتر است بگویم انچه را که من می فرستم فقط ان چه را می بینید نیست خود این پدافند علاوه بر تمام نمای مشهود ان داری مکانیزم گسترده ایست که نمی توانم ان ها را بیان نمایم و اگر چیزهایی را به سایت می فرستم فقط جهت اطلاع دوستان است ولی بگویم من غیر از این اختراع مهم مخترع تیربار دیگری هستم که اصولا دارای یک ساختمان غیر متعارف با سایر سلاح های موجودیست که تا به حال ساخته شده است و البته در نوع خود منحصر بفرد توسط یکی از دوستان نظامی به یک واحد در شهر خود معرفی شدم و سپس از طرف یک نیرو از تهران دعوت شدم و پس از بازدید طرح که ان زمان فقط روی سی دی بود به واحد نواوریهای وزارت دفاع معرفی شدم اما به محل سکونت بر گشته و یک گزارش 52 صفحه ای از توضیحات و تصاویر ان تیربار تهیه کرده و مجدد به تهران بازگشته و به واحد معرفی شده مراجعه نمودم ایشان از من استقبال نمودند و بعد از طی مراحل مختلفی یکی از کارشناسان ارشد با من به گفتگو نشستند و در مورد طرح ارائه شده مطالبی را عنوان نمودندکه جای ان مباحث نیست اما بجز جعبه فشنگ که برای تغذیه ان تیربار با نواخت بالا که مقداری از ان اشکال گرفته شد و البته من خشاب پیشرفته تر و مناسبی هم در نظر داشتم که فرصت طرح ان را نداشتم عملکرد خود سلاح منتفی نگردید اما یکی از اشکالات برای نمونه سازی یا تولید  هزینه بالای ان  بود که پانزده میلیارد تومان ذکر گردید بهر حال در ان فرصت نیم ساعته نتوانستم بیشتر از طرحم برای نمونه سازی یک مدل غیر خودکار دفاع کنم اما بسیار مرا تحسین کرده و در این امر یک نابغه نامیدند قبلا به واحد نخبگان سازمان نو اوری صنایع دفاعی معرفی شده بودم ایشان برای من جایزه ای در نظر گرفتند و گفتند که این جایزه در مدت چهار سال به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حتی کسان و سازمان هایی که نمونه های ساخته شده را ارائه داده اند تعلق نگرفته است گزارش مصور ان سلاح در پرونده من ماند و من به شهر خود باز گشتم درست در بین راه سفر طرح این پدافند بخاطرم امد و واقعا هم یک طرح صد در صد عملی و قابل ساخت است با ویژگی هایی که تا بحال در هیچ سلاحی موجود نبوده است با وجودی که هر چهار لول در شلیک مستقل هستند اما دارای یک واحد هارمونیک شلیک مرکزی بوده
و در اصل همگی تحت ان کنترل در وضعیت شلیک حساب شده و منظمی قرار می گیرند و یکی از خصوصیت های قابل توجه ان برد بسیار بیشتر نسبت به سلاح های همتراز خود و یکی نواخت تیر بالا و بسیار منظم است بحول و قوه خدا من در طرح ایده ها و طراحی های بعدی اشتباه نمی کنم که معمولا بعد از همه زحمت ها به جایی برسد که ان را در نظر نگرفته باشم و بعدا به اشکال بر خورد کند بجرات می توانم تیربار اختراعی قبل و این پدافند را در کنار طرح های انقلابی مسلسل مخترع ان گاتلینگ و یا سلاح کلاشینکف قرار دهم که در دنیای تسلیحات تا کنون غوغایی داشته است من نمی توانم بعنوان یک ایرانی و ارق ناگسستنی که به میهن و ملتم دارم طرح این سلاح ها را به خارجی ها ارائه دهم و الا تا بحال ان مسلسل قبلی بویژه نوع نارنجک انداز ان ساخته شده بود ولی بهر حال همینطور به این طرح ها ادامه می دهم طرح هایی که هر کدام می توانند در بعد نظامی جایی برای خود باز کنند البته ذکر این نکته ضروری است طرح موشک هایی را که به این سایت فرستادم طرح هایی قشری و فی البداهه بود و انها را هنگام بازدید سایت طراحی کردم بدون انکه قبلا در مورد انواع موشک ها تحقیقی کنم و یا روی طرح فکر و وقت چندانی صرف کرده باشم اما علاوه بر ویژگی هایی که برای ان ها در نظرگرفته بودم چون شکل این موشک ها جالب و مهیج بود ان ها را ارسال کردم البته  طرح ها واختراعات من منحصر به ابعاد نظامی نیست همین دیروز یک واحد تحقیقاتی ساخت اتومبیل های هیبرید که تصاویر طراحی های مرا دریکی از سایت ها دیده بودند از من دعوت به همکاری کردند که همین امروز با ایمیلی اعلان موافقت کردم تا چه پیش اید . البته من مخترع یک کارابورات نوین هم هستم که تا به حال ان را برای کسی بازگو نکرده ام کاربراتی که کارایی ان در صرفه جویی سوخت از انژکتورهای مرسوم نیز بالاتر است از اینکه توضیحاتزیاد شد و مصدع اوقات شدم عذر می خواهم

un4given.1991

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 23 شهریور 1389 12:44

یکی  از دوستان در پیامی خصوصی از من سوال کرده بودند که ایا در مورد سلاح های لیزری هم تحقیقاتی داشته اید پاسخ ذیل را برای ایشان ارسال نمودم اما چون نکاتی هم برای اطلاع سایر عزیزان وجود دارد عین نامه را درج می نمایم

با سلام مجدد

فراموش کردم به سوال اخر شما در مورد تحقیق در باره پدافند لیزری پاسخ دهم در بعض جنگنده های جدید یک سلاح لیزری وجود دارد که هنگام مقابله با سایر جنگنده ها روی شیشه کابین خلبان را خط خط  می کند این خطوط مات شفافیت شیشه را مخدوش کرده و چنانچه کامل عمل شده باشد دید خلبان بکلی از بین می رود و دیگر بصورت عادی قادر به مقابله نبوده و چنانچه مجهز به سیستم های ناوبری پیشرفته امروزی نباشد با بازگشت به پایگاه خود نیز قادر به فرود ایمن نبوده و لاجرم خلبان بایست هواپیما را ترک کند خیر من هنوز در این باره تحقیقی نداشته ام اما نکاتی را عرض می کنم لیزر فعال به ان معنا که بتواند در یک سلاح بکار رود در خلاء مشکلی ندارد و تا مسافت های زیاد با حفظ انرژی اولیه خود به حرکت ادامه می دهداما در مقابله با جو اینگونه نیست ملکول های هوا انرژی لیزر را مستهلک می کنند و چنین اشعه ای در محیط جو نمی تواند مسافت قابل توجهی را طی کند همین محدودیت سبب شده که سلاح های لیزری نتوانند بطور عملی کاربرد چندانی داشته باشند در ضمن برای لیزرهای پر قدرت انرژی الکتریسته زیادی لازم است و لابد اجزاء خود دستگاه تولید اشعه نیز بایست از انواع بسیار مقاومی باشد سلاح لیزری نیز که گفته شد در جنگنده ها نصب می شود اولا از فاصله های دور موثر نیست و دوما به خود هواپیما مورد هدف نمی تواند صدمه ای وارد کند

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

Re: یک تیربار جدید که توسط من طراحی شد

توسط shafagh 2 » يکشنبه 28 شهریور 1389 15:22

این قسمتی از طرح یک تیربار است که قبلا توسط من طراحی شده است بخشی از ان را که اصل اختراع است استتار کرده ام این تیربار نواخت تیری بسیار خوب دارد یکی از خصوصیت های جالب ان اینکه در این تیر بار مشکلی بنام گیرکردن فشنگ وجود ندارد و مسلسی الکتریکی است اما مصرف انرژی ان نسبت به سلاح هواپیما و هلیکوپتر بسیار کم است

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

oweiys, saied tomcat, abs206

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 آبان 1385 08:32

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط terminatorboy » دوشنبه 16 خرداد 1390 18:09

سلام
ما که هرچی نگاه کردیم عکسی ندیدیم
اگه میشه دوباره عکس رو اپلود کنید

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
211

تشکر کرده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 آذر 1388 11:38

آرشيو سپاس: 443 مرتبه در 117 پست

توسط apple2009 » دوشنبه 16 خرداد 1390 21:23

سلام دوست عزیز میتونم بپرسم تحصیلات شما چیه؟

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 17 خرداد 1390 01:18

دوستان گرامی این پست را 9 ماه قبل فرستادم و تصویری را که از توپ چهار لول پدافندی توسط اتو کد طراحی کرده بودم اکنون روی سیستم پیدا نمی کنم و احتمالا دلیت شده است اما جهت اشنایی شما دوستان محترم به طراحی اینجانب یکی دوتا از طرح های دیگر را اگرچه ربطی به توپ پدافند ندارد ارسال می کنم تا لا اقل عریضه خالی نماند

اختراع و طراحی یک مسلسل ویژه

طراحی یک وسیله در دو مدل که البته ان را برای ارتش طراحی کرده ام و جهت بررسی و اعلان نیاز به واحدهای مربوطه تحویل شده است

طراحی یک نورافکن ویژه برای واحدهای نظامی (البته اصل پایه ان است که در این تصویر وجود ندارد) که هنوز به واحد خاصی معرفی نشده

طراحی  یک وسیله خنثی کننده میدان مین البته دستگاه بصورت ساده طراحی شده تا امکان ساخت ان با ساده ترین وسائل موجود در بازار مثل اهن نبشی و قوطی و امثال ان امکان پذیر باشد

در مورد اینکه پرسیده بودید مدرک شما چیست با این طراحی ها خودتان لطف کنید یک مدرک برای من در نظر بگیرید

apple2009