در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: دستيابی به‌ دانش سفيدکردن رادار دشمن/ جايگاه نيروی هوايی

توسط Mr.Amirhessam » سه شنبه 23 شهریور 1389 20:40

یعنی چه که میفرمایید مسئولین ما شوخ طبع هستند ؟

وی پيش از پذيرفتن مسئوليت معاونت هماهنگ کننده نيروی هوايی ارتش، مدير جنگال معاونت عمليات نهاجا و همچنين معاون اطلاعات نهاجا بوده است!

جالبه بعضی از اقایون چنان صحبت میکنند که انکار در مورد عضو تازه وارد فروم و یک جوان 15،16 ساله صحبت میکنند! لطف کنید و سوابق و پستهای ایشون رو مطالعه کنید بعد بگید شوخ طبع...

نه یه دستی به سر و روی اف5 کشیدیم

باز هم حرف های خننده دار! دوست من من اعتقاد ندارم که صاعقه جنگنده پیچیده و عجیب و غریبیست،یا اندکی اطلاعات و سواد میتوان فهمید اضافه کردن یک دم به یک جنگنده بدون داشتن اطلاعات بسیار  دقیق بیشتر به یک خود کشی شباهت دارد،در نیروی هوایی بارها گفته شده که این جنگنده نسل اول جنگنده صاعقه است و نسل های جدید در راه هستند.
اگر شما اصرار دارید ان را با اف-22 و اف-35 و ... مقایسه کنید باید گفت حرف های شما بیشتر به شوخی شباهت دارد.

نه نساختیم .تا موقعی که چیزی به چشم نبینم باور نمیکنم. مخصوصا این حرفها رو. خروجی هواپیما مگه دهانه آتشفشانه؟ حرارتش چقدر که از 100 کیلومتری سنسور موشک تشخیص بده؟ تازه اشم با این سطح تکنولوژی ما؟ شما مشکلتون اینه که دروغ دوست دارین. دوست دارین باور کنین همچین چیزی داریم در حالی که نداریم. اون دیگه مشکل خودتون.

شما از اون دسته دوستان هستید که اگر بهت نشون هم بدن موشک رو میگید کپی شده،در برابر فلان موشک چیزی نیست،ماکت و ... غیر از این است؟

در مورد تکنولوژی هم عزیزم سرعت رشد علمی ایران 11 برابر سرعت جهان است! در ضمن قرار نیست همه چیز را به شما نشان بدهند یعنی دلیلی ندارد! بقول دوستمان قرار نیست موشک از 100 کیلومتری بدنبال دهانه اتشفشان باشد!!!! میتوان موشک را بصورت خودکار قفل کرد روی هدف تا هنگامی که در محدوده تشخیص اتشفشان قرار بگیرد سنسور مربوطه در این زمان فعال میشود و مسیر را ادامه میدهد.

مشکل شما هم این است که امریکا و چند کشور را قطب تکنولوژِی و قدرتی بی بدیل میدانید و تولید و اختراع چیزی که امریکا نساخته را غیر ممکن میدانید. سری به سازمان ثبت اختراعات کشور بزنید بد نیست!

شما خودتون میگین عمر مفیده هواپیما تموم شده دیگه تعویض قطعه چه صیغه ای؟ قطعه عوض بشه خستگی سازه چی؟ بعدشم اگه ما تمام قطعات میسازیم که نمیسازیم چرا یه اف-4 نو نمیسازیم؟ موتور؟ رادار؟ اویونیک؟ سیستم های الکترونیکی؟ اینها چی؟ هواپیماهای نسل 3 ما میخواد با نسل 4 و 4/5 و 5 مقابله کنه؟ بابا بی خیال. پیکان هر کاریش کنی باز هم پیکانه. روش موتور ماکسیما هم بندازی باز هم پیکان.

برای جلوگیری از خستگی سازه و بازسازی راهایی وجود دارد! کمی جستجو شما را راهنمایی میکند!

جالبه شما یکدفعه میگید صاعقه کپی اف-5 است در جای دیگه میگید اگر ما همه وسایل را میسازیم چرا اف-4 را کپی نمیکنیم! اگر به اولی اعتقاد دارید پس دومی را هم باید قبول کنید و اگر نه ....!

اگر تاریخچه تولید پیکان را مطالعه کرده بودید میتوانستید بفهمید که همین پیکان با تغییراتی روی هیلمن تولید شده است! پس میشود پیکان را کاری کرد که پیکان نباشد!!!

میشه لطف کنن بگن با استناد به چی همچین حرفی زدن؟ اف4؟ اف5؟ اف7!!!؟ آخرین نسل جنگنده های ما که میگ29 باشه به زور 4 حساب میشه. آخه چجوری این حرف زدن؟ خداییش دلم میسوزه براتون که این چیزها رو چشم وگوش بسته باور میکنین. حداقل ایشون میگفتن بین 20 کشور میشد یه جوری سرش هم اورد.
در هر حال انشالله که همینطوره. شماهم خوش باش. زیاد سخت نگیر.

خوش بختانه معیار شما متفاوت است اگر از این زاویه نگاه کنید شاید در لیست باشیم! توانایی تولید(برای دل خوشی شما کپی کردن)،توانایی اورهال تمامی جنگنده های خود،امکان بروز رسانی و بومی سازی،امکانات نگهداری،گستردگی پایگاه ها و نیرو و ....

داشتن جنگنده صرفا دلیل برتری نیست قربان!!!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
كيارش, mehdighorbani

Major

Major

نماد کاربر
854

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 06:42

آرشيو سپاس: 846 مرتبه در 174 پست

توسط renger » چهارشنبه 24 شهریور 1389 22:13

وی پيش از پذيرفتن مسئوليت معاونت هماهنگ کننده نيروی هوايی ارتش، مدير جنگال معاونت عمليات نهاجا و همچنين معاون اطلاعات نهاجا بوده است!

از همچین فرد با تجربه ای با همچین سوابقی بعیده همچین حرفهایی زده بشه.
باز هم حرف های خننده دار! دوست من من اعتقاد ندارم که صاعقه جنگنده پیچیده و عجیب و غریبیست،یا اندکی اطلاعات و سواد میتوان فهمید اضافه کردن یک دم به یک جنگنده بدون داشتن اطلاعات بسیار  دقیق بیشتر به یک خود کشی شباهت دارد،در نیروی هوایی بارها گفته شده که این جنگنده نسل اول جنگنده صاعقه است و نسل های جدید در راه هستند.

میشه از خدای علوم نظامی و هوانوردی تقاضا کنم کمی هم ما رو از دانسته های خویش مستفیض بفرمایند؟
ببینید من هیچ وقت نخواستم زحمت این عزیزان در نیروهای مسلح زیر سوال و ببرم و کوچک و سخیف بشمارم. تلاش این عزیزان در شرایط فعلی و تحریم ها واقعا جای قدر دانی داره. ولی از این همه غرور و خود شیفتگی بدم میاد. صاعقه صرفا یک بروز رسانی و ارتقا بر روی یک سری از اف5 ها بود. همین و بس. نه ساخت جنگنده. ساخت جنگنده بومی مستلزم ساخت موتور، رادار،سیستم های پروازی و آلات دقیق، سیستم های تسلیحاتی، استراکچر اصلی بدنه... میباشد. ولی کجا؟ شما مدرکی دال بر ساخت این ها دارید؟ بفرمایید ما گوش میدیم. تنها دو کشور  آمریکا و روسیه هستند که به صورت مستقل جنگنده های خودشون تولید میکنن. سایر کشورها یا در قالب کنسرسیوم های مشترک یا سفارش ساخت یا خرید به کشورهای دیگر اقدام به ساخت جنگنده میکنند. حالا در شرایط فعلی و با این تحریم ها فکر نکنم بشه این اقلام تهیه کرد.
در ثانی در این چند سالی که از رونمایی صاعقه گذشته ما چه چیز جدیدی از این پرنده دیدیم که شما حرف از نسل های بعدی میزنید؟ شما عکسی از صاعقه مسلح شده دارید؟ هر چی که تا حالا دیدم یا 3 تا بمب MK80 سقوط آزاد بود یا مخزن سوخت بسته بودن زیرش و پر میدادن. هیچ وقت هیچ عکسی از حمل موشک توسط صاعقه منتشر نشد. چرا؟؟؟
مگه شفقی که این همه سرش بحث و جدل شد عاقبتش چی شد؟ جنگنده رادار گریز و پنهانکار و نسل 5...
همش یه طرح روی کاغذ بود که از یه نمونه زمینی هم فراتر نرفت. حتی پرواز هم نکرد.
اگر شما اصرار دارید ان را با اف-22 و اف-35 و ... مقایسه کنید باید گفت حرف های شما بیشتر به شوخی شباهت دارد.

بنده هرگز همچین شوخی که چه عرض کنم حماقتی هم نمیکنم. این شمایید که صرف یک دم V شکل تواناییهاش با اف-18 مقایسه میکنید. شما اصرار دارید که ما حتی از کمپانی سازنده این جنگنده نیز در بروز رسانی و ارتقاء جنگنده هامون جلوتر و قوی تر هستیم.
شما از اون دسته دوستان هستید که اگر بهت نشون هم بدن موشک رو میگید کپی شده،در برابر فلان موشک چیزی نیست،ماکت و ... غیر از این است؟

بنده به هیچ وجه همیچن آدمی که فکر میکنید نیستم. من تابع منطقم. من کی و کجا دستاوردهای نظامی رو زیر سوال بردم؟ کی جماران، شهاب3 ، سجیل، قیام،فاتح110،...زیر سوال بردم؟ چرا چون تواناییهاشون رو دیدم، مشخصاتشون خوندم و ایمان اوردم.
در مورد تکنولوژی هم عزیزم سرعت رشد علمی ایران 11 برابر سرعت جهان است!

تو رو خدا؟؟؟ تنهایی به این نتیجه رسیدین؟ خواهش میکنم طوطی وار یه سری حرف هایی که برای خوش کردن دل عوام زده میشه رو تکرار نکنین. کسانی که این حرفها رو میزنن حتی نمیدونن رشد علمی یعنی چی که حالا میان براش سرعت بر اساس ماخ و مایل تعیین میکنن. متاسفانه هیچ کدوم از حرف های شما مستند نیست. همش ادعا. حرف
در ضمن قرار نیست همه چیز را به شما نشان بدهند یعنی دلیلی ندارد!

میبخشید میشه بفرمایین موشک هوا به هوا که در حال حاظر حداقل 15 کشور به صورت مستقل اقدام به طراحی و تولید میکنند چه جنبه استراتژیکی و امنیتی داره که حتی یه عکس یا فیلم یا گوشه ای از مشخصاتش منتشر نمیشه؟ فقط برد تخیلی 100 کیلومتری اعلام میشه؟
بقول دوستمان قرار نیست موشک از 100 کیلومتری بدنبال دهانه اتشفشان باشد!!!! میتوان موشک را بصورت خودکار قفل کرد روی هدف تا هنگامی که در محدوده تشخیص اتشفشان قرار بگیرد سنسور مربوطه در این زمان فعال میشود و مسیر را ادامه میدهد.

بالاخره این موشک در دسته موشک های راداری، گرمایی، هدایت تلویزونی، فعال، نیمه فعال... چیه؟ میشه ما رو روشن کنین؟ تا زمانی که اطلاعات کامل و مستند ازش منتشر نشد نمیشه در موردش بحث کرد.
مشکل شما هم این است که امریکا و چند کشور را قطب تکنولوژِی و قدرتی بی بدیل میدانید و تولید و اختراع چیزی که امریکا نساخته را غیر ممکن میدانید. سری به سازمان ثبت اختراعات کشور بزنید بد نیست!

این مشکل من نیست. این یک واقعیت. که اگه شما یه نگاه به دور و برتون بندازین %90 وسایل مورد استفاده ما در این کشور کشف و یا اختراع شده و به دست ما رسیده. خیلی از تکنولوژی های امروزه ما در همین کشوری که شما قبولش ندارینکشف ساخته و گسترش داده شده. از جمله همین اینترنت. البته کشورهایی مثل چین، هند، کره جنوبی ، ژاپن، برزیل... امثال این قدرت های نوپا هم یک زمانی مثل ما جهان سومی بودن ولی راه تعامل با این غول بی شاخ دم پیدا کردن و تا تونستن از ورش چاپیدن. کاری که ما بلد نبودیم. در ضمن لازم نیست سری به سازمان اختراعات بزنم. آمار هر ساله فرار مغزها و نخبگان و مهاجرتشون به این کشورها واسه ما خودش حجته.
برای جلوگیری از خستگی سازه و بازسازی راهایی وجود دارد! کمی جستجو شما را راهنمایی میکند!

میشه بفرمایین ما هم بدونیم؟ هواپیمایی بعد از 40 سال پرواز تحمل 8 سال جنگ چجوری میشه بدنه رو از فرسودگی حفظ کرد؟
اگه منظورتون تعویض پنل بدنه هست که یعنی ما به سلامتی به آلیاژ ساخت بدنه هواپیما دست پیدا کردیم دیگه؟
جالبه شما یکدفعه میگید صاعقه کپی اف-5 است در جای دیگه میگید اگر ما همه وسایل را میسازیم چرا اف-4 را کپی نمیکنیم! اگر به اولی اعتقاد دارید پس دومی را هم باید قبول کنید و اگر نه ....!

من هیچ موقع و هیچ کجا اسمی از کپی اف5 نیاوردم چون اصلا به این موضوع اعتقاد ندارم. قبلا هم گفتم ارتقا اف5. پس لطفا حرف تو دهن ما نذارین.
یعنی شما قبول نداربد هواپیماهای ما وقتی عمر مفید قطعاتشان تمام میشود قطعه با قطعه جدید جایگزین میگردد  ؟
مطمئن باشید اف 5  و اف 4 های ما که بیش از  50  و 40 سال عمر دارند حتما حتما تا حالا  حد اقل 4 الی 5 بار کلیه قطعاتشان از کوچک ترین قطعه الکترونیکی گرفته یا کلیه قطعات بدنه و به قول خودرو ساز ها شاسی اصلی و ...   عوض شده این اف 4 اون اف 4    40 سال پیش که نیست .  

این حرف یعنی چی؟ یعنی ما تمام قطعات این هواپیما ها از پیچش گرفته تا موتور و رادار میسازیم دیگه. خب چه کاریه چرا تعویض میکنیم؟ چرا یه نو نمیسازیم؟ آخه ما هر چی که میبینیم همه همون هواپیماهایی هستن که خستگی سازه اش معلومه. اف-4 کوسه که این دفعه سقوط کرد از همین بروز رسانی ها بود.
اگر تاریخچه تولید پیکان را مطالعه کرده بودید میتوانستید بفهمید که همین پیکان با تغییراتی روی هیلمن تولید شده است! پس میشود پیکان را کاری کرد که پیکان نباشد!!!

پیکان تا آخرین روزی که تو خط تولید بود همون هیلمن بود با همون موتور شاسی، اتاق، سیستم تعلیق...
حالا اینکه ایران خودرو دستی به سر و روی داشبود فرمان و ... انداخت دلیل نمیشه. مثل تمامی تولیدات این خودرو ساز بی کیفیت. که با دستکاری جلو پنجره و چراغ عقب و جلو ماشین بی کیفیتشون با اسمی جدید به خورد خلق الله میدن.
محض اطلاع جنابعالی که در صنعت خودرو سازی فیس لیفت و در صنعت هواپیمایی ارتقاء و بروز رسانی یعنی چی.
خودرو 406 یا همون پژو پارس خودمون فیس لیفت 405 که شرکت خودرو سازی پژو فرانسه برای حفظ بازار این خودرو به بازار ارائه کرد. در حالی که از خیلی جهات از جمله موتور ، اتاق، هندلینگ، کیفیت ساخت، شاسی... با نمونه پیشین خودش فرق میکرد.
در صنعت هواپیمایی هم ارتقا یعنی تفاوت های اف-16 بلاک 60 با اف 16 های A/B و اف15SE با اسلاف پیشین خودش که از حوصله این بحث خارج.
در ضمن میشه لطف کنین موئلفه های قدرت برای یک نیروی هوایی رو بگین تا ما عاقلان اند سفیه روشن بشیم؟ چیزهایی که شما فرمودین فکر کنم یک امر عادی در اکثر کشورها به حساب میاد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب renger تشکر کرده اند:
salar_jetline, 7421, sevrous, An225, MOHAMMAD JAFAR, Norooz7032, mj_piremard, DJ Dani

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

توسط nasir irani » پنج شنبه 25 شهریور 1389 02:07

فکر کنم با کمک دوستان چینی کار چندان سختی نباشه!....

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
69

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 تیر 1389 11:37

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 33 پست

توسط parham1345 » پنج شنبه 25 شهریور 1389 07:54

راستی صاعقه چرا پایلون ساید ویندر نداره  ؟  یکی از دوستان میگفت از ارتقاء های مهم صاعقه این هست که برای استقرار سایدویندر داخل بدنه  محفظه  درست کردند  و موشک را  داخل محفظه میگذارند تا سطح مقطع راداری اش کمتر بشه  به همین دلیل و به دلیل اضافه کردن بعضی تجهیزات طول صاعقه 10 الی 15 درصد از اف 5 بیشتر شده  . به نظر من که  همچین کاری ( ساخت محفظه را میگم ) بعیده ولی از دانشمندان جوان ما هرچی بگید برمیاد .
دوستان مطلع در مورد آذرخش اطلاعی ندارند ؟ اولین عکس آذرخش که  منتشر شد  تغییرات اساسی نسبت به اف 5  داشت مثلا  بالهای آذرخش بالای ورودی هوا بود ولی اف 5 بالهایش پایین ورودی هست  ولی در عکس های بعدی تغییر محسوسی دیده نمیشه  ؟ جریان چی هست ؟

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 25 شهریور 1389 08:22

از همچین فرد با تجربه ای با همچین سوابقی بعیده همچین حرفهایی زده بشه.

اختلاف من با شما همین جاست! ایشون مدیر جنگال نهاجا بودن(یعنی تسلط به تمامی برنامه های جنگ الکترونیک نهاجا،برنامه ها و کار های انجام شده)،معاون اطلاعات(یعنی تسلط بر تمامی اطلاعات وردوی و خروجی نیروی هوایی) و معاون عملیات(یعنی اطلاعات کافی راجب تعداد پرنده های عملیاتی پرنده های موجود  و ...) از اینکه ایشون خلبان اف-14 بودن فاکتور میگیریم!
به نظر شما همیچین ادمی میتونه جک بگه؟ یا حرف هایی بزنه که بعید باشه؟

بهرحال اگه شما با حرف ها و سواد ایشون مشکل دارید با هماهنگی یک سری به ستاد کل نیروی هوایی بزنید و به ایشون اطلاعات جدید و دقیق نیروی هوایی رو بدید تا اینگونه حرف ها را تکرار نکند!

میشه از خدای علوم نظامی و هوانوردی تقاضا کنم کمی هم ما رو از دانسته های خویش مستفیض بفرمایند؟

با این حرفتون چیو میخواستید ثابت کنید؟

بنده هرگز همچین شوخی که چه عرض کنم حماقتی هم نمیکنم. این شمایید که صرف یک دم V شکل تواناییهاش با اف-18 مقایسه میکنید. شما اصرار دارید که ما حتی از کمپانی سازنده این جنگنده نیز در بروز رسانی و ارتقاء جنگنده هامون جلوتر و قوی تر هستیم.

هنوز هم میگم اضافه کردن یک همان یک دم هم کاری عجیب بود کاری که 7،6 کشور بیشتر توانایی انجامش رو ندارن!
در ضمن من جایی از توانایی صاعقه در برابر اف-18 حرفی نزدم،اگر اصرار دارید حرف توی دهن من بذارید و مغلطه کنید این حرف دیگریست!

بنده به هیچ وجه همیچن آدمی که فکر میکنید نیستم. من تابع منطقم. من کی و کجا دستاوردهای نظامی رو زیر سوال بردم؟ کی جماران، شهاب3 ، سجیل، قیام،فاتح110،...زیر سوال بردم؟ چرا چون تواناییهاشون رو دیدم، مشخصاتشون خوندم و ایمان اوردم.

احتمالا از اونجایی که تا نبینید باور نمیکنید محصولات نظامی ما رو هم محدود به همین چند تایی که نام بردید میکنید و اصلا حفاظت اطلاعات و سلاح استراتژیک و امثالهم رو قبول ندارید!

تو رو خدا؟؟؟ تنهایی به این نتیجه رسیدین؟ خواهش میکنم طوطی وار یه سری حرف هایی که برای خوش کردن دل عوام زده میشه رو تکرار نکنین. کسانی که این حرفها رو میزنن حتی نمیدونن رشد علمی یعنی چی که حالا میان براش سرعت بر اساس ماخ و مایل تعیین میکنن. متاسفانه هیچ کدوم از حرف های شما مستند نیست. همش ادعا. حرف

فکر کنم لینک های زیر کمی تا قسمتی باعث خجالت کشیدن شما بشه! انشالله!

لينك خبر در مجله نيو ساينتيست new scientist
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

رو سیاه باشد هر انکه در او غش باشد!

در ضمن قرار نیست همه چیز را به شما نشان بدهند یعنی دلیلی ندارد!

یعنی بعد سال ها مطالعه در ضمبنه نظامی هنوز به سیاست جمهوری اسلامی در پنهان سازی یک پیچ هم پی نبردید؟ دلیل این امر چیست من هم نمیدانم!

این مشکل من نیست. این یک واقعیت. که اگه شما یه نگاه به دور و برتون بندازین %90 وسایل مورد استفاده ما در این کشور کشف و یا اختراع شده و به دست ما رسیده. خیلی از تکنولوژی های امروزه ما در همین کشوری که شما قبولش ندارینکشف ساخته و گسترش داده شده. از جمله همین اینترنت. البته کشورهایی مثل چین، هند، کره جنوبی ، ژاپن، برزیل... امثال این قدرت های نوپا هم یک زمانی مثل ما جهان سومی بودن ولی راه تعامل با این غول بی شاخ دم پیدا کردن و تا تونستن از ورش چاپیدن. کاری که ما بلد نبودیم. در ضمن لازم نیست سری به سازمان اختراعات بزنم. آمار هر ساله فرار مغزها و نخبگان و مهاجرتشون به این کشورها واسه ما خودش حجته.

اون کشور های جهان سومی که نام بردید فکر کنم چین و تا حدودی هند رو باید فاکتور بگیرید!!!
کشورهای دیگه ای که نام بردید افتخارات فراوان دیگه ای هم دارن اون ها رو هم نام ببرید تجاوز مکرر نیروهای امریکایی به دختران ژاپنی و کره ای در لوای همین چاپیدن و برده بودن انجام میشه قربان،اگر شما اینجور پیشرفت رو دوست دارید ما نداریم!!!

کاری به بدبختی و مصیبت مردم کره شمالی و دیکتاتوری بودنش ندارم اما پیشرفت های نظامی این کشور در تمامی زمینه ها بجز در بخش نیروی هوایی که مثل ما دلیلی برای توسعه دیده نشده میتونه مثال خوبی برای شما باشه که همیشه امریکا قطب نیست جناب! اصولا به نو اوری و طرح های تازه اعتقاد ندارید نه؟
من نه خیلی حزب اللهی هستم نه خیلی روشن فکر اما پیشرفتی که از روی نوکری و بندگی باشه حتا اگه ما رو به مدینه فاضله هم برسونه قبول ندارم،اگر روزی کسی بخواد با خفت و خواری نه از روی عزت دست به همچین کاری بزنه با تمام قدرت مخالفت میکنم!

در ضمن خودتون اعتراف کنید و میگید فرار مغزها،توی این مملکت از این مغزها تا دلتون بخواد هست! پس مشکلی نیست.

میشه بفرمایین ما هم بدونیم؟ هواپیمایی بعد از 40 سال پرواز تحمل 8 سال جنگ چجوری میشه بدنه رو از فرسودگی حفظ کرد؟
اگه منظورتون تعویض پنل بدنه هست که یعنی ما به سلامتی به آلیاژ ساخت بدنه هواپیما دست پیدا کردیم دیگه؟

از بچه های صها بپرسید جوابتون رو میگیرید!

در ضمن میشه لطف کنین موئلفه های قدرت برای یک نیروی هوایی رو بگین تا ما عاقلان اند سفیه روشن بشیم؟ چیزهایی که شما فرمودین فکر کنم یک امر عادی در اکثر کشورها به حساب میاد.

میشه بگید چند کشور توی دنیا توانایی تعمیرات و اورهال سنگین جنگنده هاشون رو دارن؟؟ امر عادی!
چندتا کشور بدون قطعه یدکی هواپیماهاشون رو سرپا تگه داشتن و ارتقا دادن!(تو رو هدا الان بدو بدو نگو بازار قاچاق و ...)
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
كيارش, Mahdi1944, yasermym

Major

Major

نماد کاربر
854

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 06:42

آرشيو سپاس: 846 مرتبه در 174 پست

توسط renger » جمعه 26 شهریور 1389 06:17

بهرحال اگه شما با حرف ها و سواد ایشون مشکل دارید با هماهنگی یک سری به ستاد کل نیروی هوایی بزنید و به ایشون اطلاعات جدید و دقیق نیروی هوایی رو بدید تا اینگونه حرف ها را تکرار نکند!

والله بنده به هیچ وجه نه با ایشون نه با کس دیگه ای مشکلی ندارم. این شمایید که مدعی العموم شدید دارید از حق ملت های مظلوم جهان دفاع میکنید!!!!
والله من ادعای داشتن اطلاعات نکردم. شما ادعا کردین من هم سوال کردم. هیچ کدوم رو هم جواب منطقی ندادین.
ثانیا این شمایید که راه هایی برای جلوگیری از خستگی سازه، هدایت موشک های گرمایی، ساخت جنگنده... ارائه میدید. شما یه لطفی کن ایشون رو هم در جریان بذار. گناه داره به خدا
ثالثا چشم من خواستم برم اول از شما کسب نیابت میکنم بعد با ستاد کل نیروی هوایی هماهنگ میکنم.
در ضمن من جایی از توانایی صاعقه در برابر اف-18 حرفی نزدم،اگر اصرار دارید حرف توی دهن من بذارید و مغلطه کنید این حرف دیگریست!

من هم منظورم شخص شما نبود. ( حداقل میخواستی جوابم بدی قبلش یه سرچ میکردی.)
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی جنگنده صاعقه را مشابه هواپيمای اف -18 اما توانمندتر از آن توصيف کرد
topic-t8214-120.html
در ضمن اگه لطف کنین این تاپیک مطالعه کنین دوستان نظرات خوبی دادن.

احتمالا از اونجایی که تا نبینید باور نمیکنید محصولات نظامی ما رو هم محدود به همین چند تایی که نام بردید میکنید و اصلا حفاظت اطلاعات و سلاح استراتژیک و امثالهم رو قبول ندارید

والله من کاملا اصل حفاظت اطلاعات و سلاح استراتژیک و امثالهم قبول دارم ولی وقتی چیزی رسانه ای میشه، فیلم و عکس و خبرش پخش میشه، باید یه چند خط اطلاعات عمومی و مفیدش هم اطلاع رسانی بشه یا نه؟
ببینید الان تو همین سایت خودمون از اف-86 سیبر بگیر بیا تا اف-35 هر چی عکس و اطلاعات در موردش بخوای هست. حداقل اطلاعات عمومی مثل طول و عرض و نوع موتور قابلیتهای تسلیحاتی و راداری...
ولی در مورد صاعقه چی؟ اعلام کردن نسل 4 تانک ذوالفقار ساخته شد. خب شما اصلا نسل یکش دیدی؟ تو رزمایشی یا اخبار جایی؟ هر سال یه ماکت میذارن پشت یدک کش نشون میدن. نمیگم ساخته نشد چند نمونه آزمایشی ساخته شد ولی عملیاتی نشد.
در ضمن برای تنویر افکار عمومی میگم یه موقع خدای نکردی منظورم شما نیست شما خودتون همه اینها رو میدونید.
سلاح ها به دو دسته استراتژیکی و تاکتیکی طبقه بندی میشه.
سلاح های استرتژیکی مانند ناو های هواپیما بر، ناو های هسته ای،زیر دریایی های با قابلیت شلیک موشک های حامل کلاهک هسته ای، بمب افکن های دور برد، موشک های بالستیک قاره پیما... که میتونن سرنوشت جنگ و معادلات نظامی تغییر بدن حتی اگر درگیری پیش نیاد. مثلا تا شایعات حمله به ایران پیش میاد ایران سریعا یه رزمایش برگزار میکنه چند موشک آزمایش میکنه. این خودش یه جور رساندن پیغام. یا آمریکا وقتی قصد تهدید کشوری داشته باشه اول ناوه های هواپیمابر خودش به اون منطقه میفرسته... و البته عقل حکم میکنه که هیچ وقت مشخصات یا نمونه های جدید تر سلاح های استراتژیک به طور کامل معرفی نشه
ولی سلاح های تاکتیکی مثل تانک و بالگرد ناوچه و جنگنده... دیگه لاپوشانی آنچنانی نمیخواد. به طور مثال تو این سایت مشخصات تمامی تان کهای حال حاظر دنیا موجوده ولی ذوالفقار؟؟؟ مگر ذوالفقار چه فرقی با تانک های دیگه داره؟ نکنه عمود پروازه؟ یا مثلا این همه به قول شما پنهانکاری در مورد صاعقه برای چیه؟ مثلا صاعقه مسلح به اسپارو میخواد تو جنگ احتمالی اف-18 یا اف-22 غافلگیر کنه؟؟؟
فکر کنم لینک های زیر کمی تا قسمتی باعث خجالت کشیدن شما بشه! انشالله!
رو سیاه باشد هر انکه در او غش باشد!

آدم پیش خدا شرمنده و رو سیاه باشه بهتره تا پیش خلق خدا.
والله ما هیچ غل و غشی نداریم. دشمنی هم با هیچ کسی نداریم. منم مثل شما آرزوم سربلندی و افتخار ایران ولی نه با این چیز ها. انشالله که اینطوره
یعنی بعد سال ها مطالعه در ضمبنه نظامی هنوز به سیاست جمهوری اسلامی در پنهان سازی یک پیچ هم پی نبردید؟ دلیل این امر چیست من هم نمیدانم!

سیاست بی موردی. در مورد چی؟ وقتی چیزی وجود نداره پنهان سازی هم نداره. مثل بعضی دوستان که میگن ایران سوخو30 و میگ 31 داره ولی پنهان کرده...
اون کشور های جهان سومی که نام بردید فکر کنم چین و تا حدودی هند رو باید فاکتور بگیرید!!!

اتفاقا چین و هند اصلا نباید فاکتور بگیریم. همین الانش اگه آمریکا بازارهای خودش به روی کالاهی چینی ببنده کمر اقتصاد چین میشکنه.
یا همین هند اگه الان میبینی به یکی از قطب های کامپیوتری و نرم افزار سازی جهان تبدیل شده اکثر مهندسین ودانش آموخته هاش فارغ تحصیل دانشگاه های همین کشور و مشغول به کار در کمپانی های مثل مایکروسافت، اپل، ای بی ام.. هستند.
کشورهای دیگه ای که نام بردید افتخارات فراوان دیگه ای هم دارن اون ها رو هم نام ببرید تجاوز مکرر نیروهای امریکایی به دختران ژاپنی و کره ای در لوای همین چاپیدن و برده بودن انجام میشه قربان،اگر شما اینجور پیشرفت رو دوست دارید ما نداریم!!!

واقعا متاسفم براتون. جدا میگم. تمام پیشرفت های یک کشور و ملت ناددیده گرفتین و به این ها چسبیدین؟؟؟ یعنی پیشرفت های ژاپن و کره جنوبی در گرو تجاوز نیروهای آمریکایی؟ واقعا؟؟؟ این مهندسین و محققین این کشور بودن که تجاوز کردن؟ واقعا براتون جای تاسف داره. حالا که بحث وسط کشیدن بد نیست یاد آوری کنم ما هم از این افتخارات به قول شما داریم. در زمان ساسانیان و حمله اعراب به ایران، روس ها در شمال ایران، عراقی ها در خرمشهر...
مانیتوری که داریم باهاش این نوشته های رو میخونیم، گوشی موبایلمون، رختشوییمون، یخچالمون، تلویزیون، ماشینی که سوارش میشیم... ساخت همین کشور کره جنوبی. پیشرفت های این کشور نه به خاطر تجاوز سربازان آمریکایی بلکه  به خاطر همکاری و تعمال با کشورهای پیشرفته تر بود. به خاطر همین که الان کره به یکی از قطب های اقتصادی و تکنولوژی داره تبدیل میشه. از نظر نظامی هم حدقل از کره شملی سر تره. اینم بگم بد نیست که صتعت خودرو کره جنوبی 4 سال  بعد از ما شروع به کار کرد. الان اونها کجان و ما کجا؟؟؟؟
کاری به بدبختی و مصیبت مردم کره شمالی و دیکتاتوری بودنش ندارم اما پیشرفت های نظامی این کشور در تمامی زمینه ها بجز در بخش نیروی هوایی که مثل ما دلیلی برای توسعه دیده نشده میتونه مثال خوبی برای شما باشه که همیشه امریکا قطب نیست جناب! اصولا به نو اوری و طرح های تازه اعتقاد ندارید نه؟

اتفاقا ارتش کره شمالی از مردمش بدبخت تر و فلک زده تر. چیزی نداره؟؟؟ هر چی داره روی برنامه های موشکی  و  اتمیش سرمایه گذاری کرده تازه اونم با کمک های چین و روسیه. نه نیروی زمینی قدرتمدنی داره نه هوایی نه دریایی. هیچی. من نگفتم آمریکا قطب. گفتم آمریکا فعلا قدرتمند تر از ماست. میشه سایه روابط حسنه با انها خودمون بالا بکشیم.
من نه خیلی حزب اللهی هستم نه خیلی روشن فکر اما پیشرفتی که از روی نوکری و بندگی باشه حتا اگه ما رو به مدینه فاضله هم برسونه قبول ندارم،اگر روزی کسی بخواد با خفت و خواری نه از روی عزت دست به همچین کاری بزنه با تمام قدرت مخالفت میکنم!

شما بهتره از عزت و شرفتون توی کهریزک و اوین دفاع کنین. نه اینجا. باز صد رحمت به همون سرباز آمریکایی که به قول شما تو ژاپن بود این کارها رو میکرد. نه تو کشور خودش با مردم خودش.

در ضمن خودتون اعتراف کنید و میگید فرار مغزها،توی این مملکت از این مغزها تا دلتون بخواد هست! پس مشکلی نیست.

مشکلی نیست. طرز فکرتون با بقیه هم پالگیهاتون هیچ فرقی نمیکنه. تا موقعی که آدم هایی مثل شما هستن آمریکا باید هم سرتر از ما باشه. وقتی داره تمامی نخبه ها و مغزهای دنیا رو تو کشور خودش جمع میکنه. شما در کنار صادرات نفت صادرات مغز هم بزنین بد نیست.
محض اطلاتون دو نمونه رو میگم. خانم و آقای کیانی اگه اشتباه نکنم. دانشجوی دانشگاه صنعت شریف. 8 سال پیش در روزنامه جام جم خوندم که  به روش برای جوش صفحات سرامیکی روی فولاد دست پیدا کردن که در صنایع نظامی خصوصا ساخت خودروهای زرهی استفاده داشت. به هر در زدن و هر جا که رفتن کسی ازشون حمایت نکرد. ولی همین طرح و کانادا رو هوا زد و الان تو آمریکا و در انستیتو ماساچوست این زن و شوهر مشغول به کارن. نقل از روزنامه جام جم.
یکی دیگه هم بود که اسمشون خاطرم نیست. این مورد هم نقل از ضمیمه کلیک 3 سال پیش. یکی دانشجویی به روش انتقال الکتریسته به روش بی سیم دست پیدا کرده بود که میتونست به صورت بی سیم الکتریسیته تا 8 متر انتقال بده. که این طرح رو هم زیمنس خرید و ایشون الان در آلمان زندگی میکنن. همین طرح الان زیمنس داره روش کار میکنه. میخواد باجه های شارژ گوشی موبایل به صورت بی سیم برای اولین بار در دنیا بسازه.
متاسفانه شما معنی واژه فرار مغزها رو هم نمیدونین چیه...
از بچه های صها بپرسید جوابتون رو میگیرید!
ازت سوال کردم اگه جوابش نمیدونی پس ادعا هم نکن. منم به این ور اون ور این نهاد و اون ارگان پاس نده.
میشه بگید چند کشور توی دنیا توانایی تعمیرات و اورهال سنگین جنگنده هاشون رو دارن؟؟ امر عادی!
چندتا کشور بدون قطعه یدکی هواپیماهاشون رو سرپا تگه داشتن و ارتقا دادن!(تو رو هدا الان بدو بدو نگو بازار قاچاق و ...)

تعویض قطعه که امر رایج. حتما الان میگین هیچ کشوری قطعات هواپیماهاش عوض نمیکنه منحصرا این تکنولوژی در اختیار ایران. در هر سورتی پرواز بسته به ساعت کار جنگده وقتی عمر قطعه ای تموم بشه سریعا عوض میشه. فکر نکنم خیلی چیز عجیبی باشه.
در مورد تعمیرات و اورهال  ببینید وقتی کشوری جنگنده میخره کمپانی سازنده موظف تا چندین سال تمامی پشتیبانی های لازم انجام بده. خب وقتی که کمپانی سازنده با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر این کار انجام میده چه نیازی که خودشون انجام بدن؟؟؟ حالا ما چون تحریمیم مجبوریم خودمون از هر طریقی که شده این قطعات بدست بیاریم و کار انجام بدیم که  بعضی اوقات شاید نتایج مطلوب نداشته باشه. که نمونه اش هر سال شاهد چندین سقوط هستیم.
در ضمن من دیگه نیازی به ادامه این روند نمیبینم . چون بحثی که درش منطق نباشه آخرش به توهین  تخریب طرفین منجر میشه. این تاپیک هم مثل باقی تاپیک های سرنوشتی نداره جز قفل شدن یا حذف شدن. به همین دلیل من دیگه در بحث شرکت نمیکنم.  اگر هم حرفی زدم که موجب کدورت و ناراحتی کسی شده به بزرگی خودتون ببخشین .قصدی نداشتم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب renger تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, shaman, Norooz7032, An225

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » جمعه 26 شهریور 1389 11:43

من هم منظورم شخص شما نبود. ( حداقل میخواستی جوابم بدی قبلش یه سرچ میکردی.)

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی جنگنده صاعقه را مشابه هواپيمای اف -18 اما توانمندتر از آن توصيف کرد
<!-- l --> لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد <!-- l -->
در ضمن اگه لطف کنین این تاپیک مطالعه کنین دوستان نظرات خوبی دادن.

والا چی بگم! خود من هم از خواندن همچین متنی خندم گرفت،بحث من تکنولوژِی ساخت و یا کپی کردن بود و بس نه بیشتر نه کمتر امکان پیشرفت هست اما نه در رابطه ب این صاعقه شاید در نسل های بعد...

آدم پیش خدا شرمنده و رو سیاه باشه بهتره تا پیش خلق خدا.
والله ما هیچ غل و غشی نداریم. دشمنی هم با هیچ کسی نداریم. منم مثل شما آرزوم سربلندی و افتخار ایران ولی نه با این چیز ها. انشالله که اینطوره

فکر کنم من یخورده تند رفتم اینجا رو،معذرت میخوام دوست من.
من هم مثل شما فقط و فقط به پیشرفت و ابادی این مملکت فکر میکنم فارق از هر حزب و گروهی اما طبق براوردهای جهانی سرعت علمی ما واقعا 11 برابر دنیاست اما متاسفانه علوم ما هیچ وقت وارد زندگی عمومی مردم نمیشم برای همین متاسفانه همیشه محتاج هستیم در برخی موارد...

سیاست بی موردی. در مورد چی؟ وقتی چیزی وجود نداره پنهان سازی هم نداره. مثل بعضی دوستان که میگن ایران سوخو30 و میگ 31 داره ولی پنهان کرده...

باز هم من با شما موافقم که سیاست بی موردی رو پیش گرفتن اما این یکی از تاکتیک های مقابله با کشورهای قدرتمند هست همیشه شما باید در حاله ای از ابهام و گنگ باشید تا بتونید دشمن رو بترسونید و غافلگیر کنید.
این یک عادت بد در ما ایرانی هاست برای مثال ایرانخودرو عکس خودرویی که 6 ماه اینده قصد تولید ان را دارد را سری میداند و از پخش ان جلوگیری میکند در حالیکه خودروسازان بزرگ محصول چند سال اینده خود را بصورت مفهومی و یا گرافیکی ارایه میدهند...

اتفاقا چین و هند اصلا نباید فاکتور بگیریم. همین الانش اگه آمریکا بازارهای خودش به روی کالاهی چینی ببنده کمر اقتصاد چین میشکنه.
یا همین هند اگه الان میبینی به یکی از قطب های کامپیوتری و نرم افزار سازی جهان تبدیل شده اکثر مهندسین ودانش آموخته هاش فارغ تحصیل دانشگاه های همین کشور و مشغول به کار در کمپانی های مثل مایکروسافت، اپل، ای بی ام.. هستند.

اگر بتونه بازاراش رو ببنده!!! یعنی نمیتونه که ببنده مخصوصا با این بحران اقتصادی و کم شدن قدرت خرید مردم.... شاید روزگاری میتونستن،اما انگار فراموش کردید اکثر شرکت های بزرگ دنیا کارخانه ای در چین دارند و ...

در مورد هند!
این دقیقا همون خوی استکباری امریکا و کلا نظام سرمایه داریست(فکر نکنید من بچه حزب اللهی و ... هستم که این ها رو میگم) در حالیکه همون دانش اموختگانی که برای مایکروسافت یا بهتر بگم دولت امریکا کار میکنند در ظاهر برای خودشون ولی در باطن برای امریکا کار میکنند،هندی ها انسان های قدرتمندی در زمینه برنامه نویسی و کلا علوم کامپیوتری هستند بنظر شما پرا اکثر شرکت های بزرگ کامپیوتری متعلق به امریکا و یا کلا نظام سرمایست؟؟

میدونید چرا،چون کارمند و زیر دست بودن عده ای ادم خلاق همیشه بهتر از ازاد بودن انهاست.شرکت گوگل با ذره ای بی توجهی مایکروسافت بوجو اومد و تبدیل به غول شد در حالیکه شما همچین نمونه هایی رو در هیج جا نمیبیند،چو اجازه داده نمیشه،تا شرکتی برنامه خوبی تولید میکنه و کم کم رشد میکنه گوگل،مایکروسافت و چند شرکت دیگر با پول و خرید ان،عرصه را انحصاری نگاه میدارند! وگرنه الان شرکت هایی از هند و دیگر نقاط دنیا نسل مایکروسافت گوگل و ... رو کنده بودن اما افسوس...

این عین بردگیست نه پیشرفت،خودتون هم به فرار مغرها از کشور خودمون اشاره کردید...

واقعا متاسفم براتون. جدا میگم. تمام پیشرفت های یک کشور و ملت ناددیده گرفتین و به این ها چسبیدین؟؟؟ یعنی پیشرفت های ژاپن و کره جنوبی در گرو تجاوز نیروهای آمریکایی؟ واقعا؟؟؟ این مهندسین و محققین این کشور بودن که تجاوز کردن؟ واقعا براتون جای تاسف داره. حالا که بحث وسط کشیدن بد نیست یاد آوری کنم ما هم از این افتخارات به قول شما داریم. در زمان ساسانیان و حمله اعراب به ایران، روس ها در شمال ایران، عراقی ها در خرمشهر...
مانیتوری که داریم باهاش این نوشته های رو میخونیم، گوشی موبایلمون، رختشوییمون، یخچالمون، تلویزیون، ماشینی که سوارش میشیم... ساخت همین کشور کره جنوبی. پیشرفت های این کشور نه به خاطر تجاوز سربازان آمریکایی بلکه  به خاطر همکاری و تعمال با کشورهای پیشرفته تر بود. به خاطر همین که الان کره به یکی از قطب های اقتصادی و تکنولوژی داره تبدیل میشه. از نظر نظامی هم حدقل از کره شملی سر تره. اینم بگم بد نیست که صتعت خودرو کره جنوبی 4 سال  بعد از ما شروع به کار کرد. الان اونها کجان و ما کجا؟؟؟؟

من نه پیشرفتی رو نادیده میگیرم و نه به چیزی چسبیدم! باید دید پیشرفت به چه قیمتی و با چه هزینه ای! شاهان قاجار هم ارزوی پیشرفت داشتن که مملکت رو به باد دادن!
شما میگید کاری به اون مسائل نداشته باشیم چشم!

ژاپن نه ارتش درست و حسابی داره و نه میتونه توی علوم بسیار پیشرفته بدون اجازه و تایید امریکا اب بخوره برای مثال تحریم ایران،ژاپن برخلاف خواسته دولت مردانش و منافع کشور با فشار امریکاو ... مجبور به ترک میادین گازی و نفتی ایران شد و در خیلی زمینه ها مجبور به تحریم های امریکایی و یکجانبه نه تحریم های سازمان ملل که اون خودش جای بحث داره شد شما اینجور پیشرفت رو میخواین؟ پیشرفت با بردگی؟ با زیر چکمه بودن؟

کره جنوبی هم به همین منوال و خیلی بدتر!

پیشرفت خیلی خوبه دوست من اما مدل پیشرفت چین مالزی و هند و حتی ترکیه! نه مدل ژاپن کره و ... میدونی چرا؟ چون چین و هند و مالزی دانشجو فرستادن امریکا درس خوندن و علوم پیشرفته رو یاد گرفتن و به کشور خودشون برگشتن و زمینه ساز پیشرفت شدن! نه بردگی در کار بوده و نه حقارتی!
مثل اینکه یکباره تمامی یا قسمتی  ازدانشمندان و دانش اموختگان ایرانی مقیم خارج یه ایران باز گردن و شروع به کار کنن،به نظر شما وضعیت ایران بعد 10سال چگونه خواهد بود؟؟

شما بهتره از عزت و شرفتون توی .... و ... دفاع کنین. نه اینجا. باز صد رحمت به همون سرباز آمریکایی که به قول شما تو ژاپن بود این کارها رو میکرد. نه تو کشور خودش با مردم خودش.

برای تفکرتون راجب من و بعضی مسائل واقعا متاسفم.ترجیح میدم سکوت کنم شما و همفکرانتان به بی مدرک حرف زدن عادت دارید!

ازت سوال کردم اگه جوابش نمیدونی پس ادعا هم نکن. منم به این ور اون ور این نهاد و اون ارگان پاس نده.

نکنه توقع داری که بیام و اطلاعات حساس رو به شما و دوستان امریکایی و انگلیسیتون ارایه بدم؟ گفتم اگر در توانتون هست از مرجع اصلی سوال کنید!

تعویض قطعه که امر رایج. حتما الان میگین هیچ کشوری قطعات هواپیماهاش عوض نمیکنه منحصرا این تکنولوژی در اختیار ایران. در هر سورتی پرواز بسته به ساعت کار جنگده وقتی عمر قطعه ای تموم بشه سریعا عوض میشه. فکر نکنم خیلی چیز عجیبی باشه.
در مورد تعمیرات و اورهال  ببینید وقتی کشوری جنگنده میخره کمپانی سازنده موظف تا چندین سال تمامی پشتیبانی های لازم انجام بده. خب وقتی که کمپانی سازنده با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر این کار انجام میده چه نیازی که خودشون انجام بدن؟؟؟ حالا ما چون تحریمیم مجبوریم خودمون از هر طریقی که شده این قطعات بدست بیاریم و کار انجام بدیم که  بعضی اوقات شاید نتایج مطلوب نداشته باشه. که نمونه اش هر سال شاهد چندین سقوط هستیم.
در ضمن من دیگه نیازی به ادامه این روند نمیبینم . چون بحثی که درش منطق نباشه آخرش به توهین  تخریب طرفین منجر میشه. این تاپیک هم مثل باقی تاپیک های سرنوشتی نداره جز قفل شدن یا حذف شدن. به همین دلیل من دیگه در بحث شرکت نمیکنم.  اگر هم حرفی زدم که موجب کدورت و ناراحتی کسی شده به بزرگی خودتون ببخشین .قصدی نداشتم.

این همه دلیل دیر بر سلطه گر بودن عزیزم!

برای مثال کشورهای مثل عربستان،کویت،امارات،حتی برخی کشورهای اروپایی و ... بدون وجود امریکا قدرت هیچ کاری رو ندارن! در صورت بروز جنگ بین این کشورها و امریکا با تامین نکردن قطعه و یا تعمیر نکردن تمامی ادوات نظامی به اهن قراضه ای تبدیل میشن، نه دوست من؟؟؟
امریکا تجربه های گرانبهایی رو از جنگ جهانی دوم برای مدیریت دنیا بدست اورد،تشکیل ناتو و همین فروش عجیب و غریب تسلیحات نظامی(برای مثال بی سرنیشن های اسرائیلی که به ترکیه فروخته شدن و توسط خود اسرائیل کنترل میشن و ...) از جمله همین شگرهای سلطه طلبانست...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ایران ازاد برای هر ایرانی بدون وابستگی به هیچ کشوری
زنده باد بهار...
"

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
117

تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 18:30

آرشيو سپاس: 614 مرتبه در 95 پست

توسط Corporal » شنبه 27 شهریور 1389 14:34

دوستان عزیز
بهتر نیست بجای ادامه دادن این بحثا به اصل موضوع توجه کنین؟به جای دعوا کردن به سوال من جواب بدین! :D
میدونین چه طرح ها و پروژه هایی تو هفته دفاع مقدس امسال قراره معرفی شه؟
مگه قرار نبود زیردریایی قائم تا حالا رونمایی بشه؟
قرار بود یه ماهواره جدید (فکر کنم رصد) تو شهریور پرتاب کنن باز عقب افتاد؟ :-(
تورو خدا جواب منو بدین.مطالب قبلی رو بیخیال شین
ممنون.
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
                                               جامیست که عقل آفرین میزندش       صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف       میسازد و باز بر زمین میزندش

قبلي