یک طرح برای فرار جنگده ها از چنگ موشک ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2693 بار
سپاس‌های دریافتی: 5000 بار

یک طرح برای فرار جنگده ها از چنگ موشک ها

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 23 شهریور 1389, 2:19 pm

بنام  

تا به حال در بخش های دیگر سایت پر بار سنتر کلاب چندین طرح نظامی راجهت اظلاع ارسال کرده ام در اینجا نیز طرحی برای فرار جنگنده ها از چنگموشک های زمین به هوا دارم اما تفاوت این است که این طرح هنوز خام است ومن نمی توانم ان را بعنوان یک    مطمئن نامببرم البته نه بدان جهت که از نظر علمی عملی نیست بلکه بعکس اما نمی دانمایا جنگنده ها توان تحمل مانور شدیدی را که من در طرحم مقرر داشته امدارند یا نه و در این باره نیاز به مشورت دارم و چون مجبور هستم برای روشنشدن مطلب عین طرح را توضیح دهم نیاز به یکی از دوستانی است که در موردهواپیماهی جنگنده معلومات دقیق و درستی داشته باشد طوری که بتواند بطوراطمینان شوک مانور لازم را برای من معلوم نماید و چنانچه بعد از بررسی هایمشورتی طرح عملی و قابل ارائه به سازمان های صنایع دفاعی باشد ایشان همکارو مشاور من محسوب خواهند شد  
  از عقائد من این است : هیچ طرحی را نبایست کوچک شمرد چرا که شاید بتواند کار بزرگی انجام  

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

Re: یک طرح برای فرار جنگده ها از چنگ موشک ها

پست توسط امیر جمالی » سه شنبه 23 شهریور 1389, 3:32 pm

دوست عزیزم چنانچه میدونی هر هواپیمائی دارای خصوصیات منحصر بفرد مخصوص خودشه وهرموشکی نیز ویژگیهای مخصوصی دارد
به اعتقاد من شما هرچند طرحت رو بیان نکردی اما میتونه بسیار قابل تامل باشه ومیشه روش حساب کرد اما این نکته رو نباید فراموش کرد علم بسیار زاینده است ومطمئن باشین اگه قبل عمل شما نباشه حتما" همزمان با اون عکس العملش بوقوع میپیونده وعمل شما رو بی تاثیر نشون میده ودیگر ممکن است مجالی برای عمل شما نباشه
پس از شما خواهشمندم طرح خودت رو بیان نمایی تا درباره آن بحث همراه با دیگر دوستان تبادل نظر شود

با کمال تشکر
اللهم عجل لولیک الفرج

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 23 شهریور 1389, 5:26 pm

,

با سلام

میدانید دوست گرامی در دوران ما دربین هر هزاران نفر بالاخره یکی دونفری هم سارقین طرح هستند مخترع شیر آب پدالی من بودم 18 سال قبل ان را جایی ارائه داده و راحت بازگو کردم انجا طرح ثبت نشد و اصولا مرجع واقعی ان طرح نبود چون انها طوری حرف زدند که من از ساخت ان دلسرد شدم دیگر سراغ ان نرفتم یکی از دلائلش این است که من همیشه سراغ طرح های دیگری می روم و به لطف خدا مثل باغ میوه کم نمی اورم دو سه سال قبل متوجه شدم این شیر اب پدالی ساخته شده و در خط تولید قرار گرفته حلا من نمی گویم حتما از انجا بوده که طرح را گفته ام اما خوب بنظر شما ادم چقدر متاسف می شود هرچند بتواند طراحی های دیگری کند برای همین باید حالا مطمئن شوم نه خدای نکرده برای اینکه به دیگران اعتماد ندارم ولی اصول ایجاب می کند که احتیاط را هم لحاظ کنم البته عملی بودن این طرح احتمال کمی دارد اما بهر حال هنوز چند درصدی احتمال بکار بستن ان هم وجود دارد. ولی خوب من دقیقا متوجه نشدم درخواست شما برای
بیان طرح چیست

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » چهار شنبه 24 شهریور 1389, 2:18 am

برادر من یکم بیشتر توضیح بده ! اگه نمی تونی توضیح بدی الکی فقط اسم افکارت رو نبر ! هر جنگنده ای می تونه تا یه حد فشار جی رو تحمل کنه که مشخصه ! که البته جنگنده های ما به دلیل خستگی سازه نمیشه خیلی روی مانورهای سنگین روشون حساب باز کرد در ضمن قدرت موتور و طراحی هواپیما هم شرطه نوع موشک و نوع فیوزش هم شرطه قدرت مانور خود موشک و البته حداکثر شتاب جی قابل تحمل خلبان و ...
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط adolf69 » چهار شنبه 24 شهریور 1389, 3:09 am

اتفاقا من هم يه طرح دارم كه البته فقط يه ايدست
اونم اينه كه از رادار ضد رادار استفاده كنيم كه اگر دوستان بخوان كاركردشو شرح میدم
در ضمن آقای shafagh 2 اگر طرحتو نگی چه جوری می خوی بقيه نظر بدنتصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » چهار شنبه 24 شهریور 1389, 9:25 am

, جان اگر نیاز به افرادی دارید که اطلاعات خوبی در مورد جنگنده ها داشته باشن پیشنهادمیکنم با مدیران بخش هوا فضا مشورت کنید . حالا یا از طریق پیام شخصی یا از روشی دیگه .

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh 2 » چهار شنبه 24 شهریور 1389, 6:52 pm

Mohammad 1985,

سلام انطور که شما در مورد میزان تحمل فشار های جی گفتید چه در مورد هواپیما و چه در مورد خلبان و   ان طرحی که من در در نظر داشتم بدلیل شوک شدیدی که این طرح ایجاد می کند ان را منتفی و غیر عملی اعلام می نمایم و موضوع طرح در همین جا خاتمه می یابد  و لذا دوستان هم ان را ادامه ندهند اما این بدان معنا نیست که در این مورد به تحقیق و ارائه طرح های دیگر  

تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

پست توسط امیر جمالی » چهار شنبه 31 شهریور 1389, 1:47 am

سلام به همه دوستان عزیزم

دوستمان SHFAGH2 بطور حتم طرحی رو داره ،ایشون از همه کسایی که اطلاعی در این زمینه دارن درخواست کمک وارئه نظر کرد به

نظر من اگر ما دانسته هامون رو روی هم بزاریم بهتر از اینه که توانایی های دیگران رو نادیده بگیریم و درباره افکارشون شک کنیم .

برای فرار هواپیما از چنگ موشک انواع طرح ها اجرا شده والبته تا حدودی موفق هم بوده حالا چه اشکالی داره که دوستمان shafagh 2

طرحی رو داشته باشه که خیلی هم مفید باشه .

در ضمن دوست عزیزم SHFAGH 2 من اصلا نظرم این نبود که جزئیات طرح تو رو بفهمم فقط خواستم ببینم بین طرح شما با اون چه در

گذشته بوده وبا صدها طرح عقیم در این مورد فرقی هست؟

اخر اینکه تمام سازندگان واستفاده کننده گان از جنگنده ها آرزوی اجرای طرحهایی رودارن که بتونن وسیله پرنده اشان رو به سلامت از

میدان جنگ برگردونن .

به امید موفقیت شما وتمام دوستان
اللهم عجل لولیک الفرج

New Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط adolf69 » سه شنبه 12 بهمن 1389, 3:45 pm

درود
از تمامی دوستان پوزش می خواستم.آخر پستی که من ارسال کردم مدت زیادی نمایش داده نشد و من فکر کردم هرگز ارسال نمی شود.
حال اگر دوستانی هستند که هنوز بدین بحث علاقه مندند من آماده ام تا با ایشان گفتگو گنم

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh 2 » یک شنبه 1 اسفند 1389, 4:27 pm

که چند ماه قبل من در مورد فرار جنگنده ها از چنگ موشک عنوان کردم و بعدا بر طبق اطلاعات علمی یکی از دوستان ان را غیر عملی اعلان کردم اکنون به تشریح    می پردازم : طرح عبارت بود از یک جفت راکت کوچک شتابدهنده که در قسمت دم هواپیما تصب شده و در زاویه خاصی حرکت سریع هواپیما را رو به بالا یا پایین و یا گردش به چپ و راست تشدید می نمود این راکت ها یا بطور دستی توسط خلبان و یا بصورت اتومات با تعیین ی[FONT=Tahoma Black]  حد فاصله مشخص توسط رادار و با نزدیک شدن موشک فعال می شد که می توانست تقریبا بطور ناگهانی جنگنده را از مسیر اصابت موشک خارج نماید

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”