در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

انصراف احمدی نژاد از حضور در کنفرانس بین المللی خلع سلاح ...

توسط HORLIKAN » پنج شنبه 25 شهریور 1389 19:08

سفر هفته آینده احمدی نژاد به نیویورک، هفتمین سفر وی به آمریکا از زمان تصدی پست ریاست جمهوری در سال 1384 تاکنون خواهد بود.
سازمان ملل متحد اعلام کرد احمدی نژاد از حضور در کنفرانس بین المللی خلع سلاح منصرف شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، مقامات مسول در سازمان ملل متحد اعلام کردند احمدی نژاد برنامه خود را برای حضور در کنفرانس بین المللی خلع سلاح لغو کرده است.

این کنفرانس قرار بود در روز 24 سپتامبر جاری و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شود. هدف از برگزاری این کنفرانس، احیاء مذاکرات جهانی درباره خلع سلاح است.

پیش از این "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد روز دوشنبه گذشته به خبرنگاران گفته بود: اطلاعاتی را مبنی بر حضور رئیس جمهور ایران در کنفرانس بین المللی خلع سلاح دریافت کردم.

البته بان کی مون یک روز پس از آن اظهار داشت: اطلاع یافتم که رئیس جمهور ایران در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد.

مقامات مسول در سازمان ملل متحد گفتند: تا روز دوشنبه احمدی نژاد تنها رئیس دولتی بود که قصد داشت در کنفرانس بین المللی خلع سلاح شرکت کند اما پس از آن اطلاع یافتیم که وی در این کنفرانس حضور نخواهد یافت. این کنفرانس در سطح وزاری امور خارجه یا بالاتر برگزار می شود.

با این حال قرار است احمدی نژاد هفته آینده با سفر به نیویورک در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد پیش از این گفته بود: درخواستی را از احمدی نژاد برای دیدار دریافت کرده ام و به احتمال بسیار با او دیدار می کنم. امیدوارم فرصت دیدار با او (احمدی نژاد) فراهم شود تا مسائل مورد توجه دو طرف از جمله مسئله هسته ای ایران را بررسی کنیم.

هفتمین سفر احمدی نژاد

سفر هفته آینده احمدی نژاد به نیویورک، هفتمین سفر وی به آمریکا از زمان تصدی پست ریاست جمهوری در سال 1384 تاکنون خواهد بود.

احمدی نژاد تاکنون پنج مرتبه برای شرکت در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک شده بود و یک مرتبه نیز در اردیبهشت ۱۳۸۹ با هدف حضور در کنفرانس بازنگری ان. پی . تی در سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرد.

از میان 189 کشور حاضر در نشست بازنگری ان پی تی تنها ایران در سطح رئیس دولت شرکت کرد. همچنین در هنگام سخنرانی احمدی نژاد در این کنفرانس، نمایندگان 11 کشور به نشانه اعتراض ، سالن سخنرانی را ترک کردند.

احمدی نژاد از لحاظ تعداد سفر به آمریکا در میان رؤسای جمهور ایران رکورد دار است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان