در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

کتاب نبرد در آسمان منتشر شد

توسط moh-597 » جمعه 26 شهریور 1389 10:45

باسلام خدمت دوستان

بالاخره بد از مدتها انتظاری که البته من متحمل شدم حاصل نزدیک به دو سال مطالعه و تحقیق اینجانب به ثمر نشست و کتاب نبرد در آسمان که در بر گیرنده خاطرات امیر سرتیپ خلبان فضل الله جاوید نیا می باشد منتشر گردید این کتاب که اولین کتاب در نوع خود می باشد
در راه تهیه این کتاب سختی های فراوانی متحمل شدم که دوست و برادر عزیزم شهرام جانفشان در راه جمع آوری این اطلاعات کمک شایانی به من نمود

کار مصاحبه و تحقیق را از شهریور ماه سال 1387 آغاز نمودیم و در چندین جلسه اول فقط مشغول راضی کردن جناب جاویدنیا بودیم تا ایشان راضی شوند و به ما کمک نمایند بعد از این مرحله ما برای اثبات بعضی از گفتاری که در کتاب آمده بود احتیاج به مدارک و مستنداتی داشتیم که در این راه هم خیلی تلاش کردم که البته موفق هم بودیم و توانستیم اسنادی محکمی از جمله نامه شهید بابایی در خصوص در گیری ایشان با شش فروند هواپیمای دشمن را که خطاب به فرمانده وقت نیرو نوشته شده بود را پیدا نماییم و در کتاب قرار دهیم

سعی می کردم همزمان با مصاحبه کار نوشتن را نیز انجام دهم چون ما به صورت سوال و جواب جلو می رفتیم خیلی کار برایم سخت تر می شد چون می بایست صحبتهای ایشان را به صورت متنی روان درآورم تا جذابیت خاص خودش را داسته باشد با مشورت دوستانم تصمیم گرفتم که کتاب را از زبان خود جناب جاویدنیا جلو ببرم و کسانی که کتاب را مطالعه نمایند به طور کل متوجه این موضوع نیز می شوند یعنی صحبتهای ایشان را به صورت یک داستان روان همراه با تاریخ دقیق که شامل روز واقعه هم می شد تحریر نمودم  البته با توجه به اینکه گفته های ایشان پراکنده و از لحاظ تاریخی به صورت نامنظم بیان می شد در شروع کار به واسطه اینکه آشنایی کاملی روی قضیه نداشتم مشکلات فراوانی داشتیم

بهرحال با تمام تلاشی که انجام شد کار ویرایش کتاب در شهریور سال 1388 به اتمام رسید و شروع به بازخوانی و اصلاح نمودم که این کار تا اواخر آبان ماه به طول انجامید و کتاب تحویل ناشر گردید به وابسته اینکه این کتاب به نوبه خود اولین در این سطح می باشد تصمیم گرفتیم که به بهترین شکل عرضه شود به همین خاطر نزدیک به شش ماه روی نام و طراحی جلد آن کار شد که انصافا هم جلدی منحصر به فرد و سه بعدی برای آن طراحی گردید

این کتاب از اواسط هفته آینده پخش می شود قیمت کتاب 5000 تومان و تیراژ آن 2000 نسخه می باشد کار تحقیق را من و دوست خوبم شهرام جانفشان انجام دادیم و نویسنده آن نیز بنده حقیر می باشم
به امید آنکه با خواندن آن علاوه بر اینکه لذت ببرید ناگفته های بسیاری نیز برای شما بازگو شود

جلد کتاب
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تاريخ عضويت

Re: کتاب نبرد در آسمان منتشر شد

توسط moh-597 » سه شنبه 30 شهریور 1389 16:25

سلام دوستان

کلیه کسانی که مایل به خرید کتاب هستند می تونن به من پیام خصوصی بدن تا براشون ارسال بکنم

قیمت کتاب 5000 تومان هست که به بچه ها با 10 درصد تخفیف ارائه می کنم که می شود 4500 تومن که به اون هزینه پست تا مقصدی هم که می خوان اضافه می شود

باتشکر

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 5 مهر 1389 13:03

moh-597,  
محمد عزيز، صميمانه به شما تبريک عرض ميکنم، باعث افتخار اين انجمن هست  :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
shafagh 2, Present, oweiys, SAMAN, sokuteasemuni, shola, roh, hesperus, kayvan6079, ARafiee, Persian Cat, Shahbaz, noora, كيارش, Achilles, moh-597, SORENA77, MOHAMMAD JAFAR, CAPTAIN PILOT

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تاريخ عضويت

توسط moh-597 » دوشنبه 5 مهر 1389 17:51

"نبرد در آسمان"  عمليات دفاع مقدس منتشر شد

كتاب "نبرد در آسمان" دربردارنده خاطرات امير سرتيپ فضل‌الله جاويدنيا، يكي از خلبانان نيروي هوايي در سال‌هاي دفاع‌مقدس، به تازگي توسط موسسه عماد وارد بازار نشر شده است. خاطرات حضور اين خلبان در عمليات‌هاي والفجر 8 و كربلاي 5 نقاط اوج اين كتابند.

محمد معما، نويسنده كتاب "نبرد در آسمان" در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) اظهار داشت: اين اثر شامل سرگذشت اميرسرتيپ خلبان فضل‌الله جاويدنيا در دوران دفاع‌مقدس و در 6 فصل تدوين شده است.

وي ادامه داد: همچنين ديدگاه اين خلبان سال‌هاي دفاع‌‌مقدس، درباره 10 شهيد و 6 خلبان درگذشته نيروي هوايي، در پايان كتاب "نبرد در آسمان" جاي گرفته‌اند.

محمد معما در پاسخ به سوال خبرنگار ايبنا درباره اين اثر گفت: حضور اميرسرتيپ فضل‌الله جاويدنيا در عمليات‌هاي "والفجر 8" و "كربلاي 5" نقاط اوج اين كتاب هستند. او در عمليات كربلاي 5، در حال گشت‌زني در گردنه اسدآباد همدان، متوجه نقص قسمت سلاح جنگنده خود مي‌‌شود، اما همزمان با اين حادثه، از ورود 16 فروند جنگنده ارتش متجاوز صدام بر فراز كرمانشاه باخبر و باحداكثر سرعت، به سمت آن‌ها حمله مي‌كند تا از بمباران شهر كرمانشاه جلوگيري كند.

اين نويسنده افزود: خلبانان عراقي كه متوجه اين حركت جاويدنيا مي‌شوند، بمب‌هاي خود را در بيابان‌هاي اطراف كرمانشاه رها و سپس فرار مي‌كنند.

كتاب "نبرد در آسمان" در قطع رقعي و 254 صفحه، با شمارگان 2 هزار نسخه و بهاي 50 هزار ريال توسط موسسه عماد منتشر شده است.

http://www.ibna.ir/vdcd9s0j.yt0xk6a22y.html

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام

Major

Major

نماد کاربر
830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » دوشنبه 5 مهر 1389 18:08

شیر مادرت حلالت باشه افتخار می کتم یک سنترالی این کتاب رو تهیه کرده است
فقط از کی شروع به پخش در بازار میشه
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
oweiys, sokuteasemuni, كيارش, SORENA77, moh-597, shafagh 2, Achilles, roh, MOHAMMAD JAFAR

Commander

Commander

نماد کاربر
1069

تشکر کرده: 1072 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 فروردین 1386 18:10

ارومیه

آرشيو سپاس: 11654 مرتبه در 944 پست

توسط kayvan6079 » سه شنبه 13 مهر 1389 21:33

یک تبریک ویژه خدمت جناب محمد خان و تمامی علاقمندان!

کتاب نبرد در آسمان ... رفت برای چاپ دوم
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kayvan6079 تشکر کرده اند:
roh, كيارش, MOHAMMAD JAFAR, ARafiee, hamed_713, sokuteasemuni, SORENA77, Mohammad 1985, CAPTAIN PILOT, moh-597, oweiys, shafagh 2, جهانبانی, Shahbaz, SAMAN, shola, yasermym

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
86

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:36

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 39 پست

توسط viper » يکشنبه 18 مهر 1389 15:22

سلام دوستان
جناب moh-597 لطف کردن و این کتاب رو برای من فرستادن این کتاب به قدری منو جذب کرد  که از لحظه ای که شروع به خواندن کردم تا انتها کتاب رو زمین نذاشتنم بسیار جالب بود به دوستان توصیه میکنم این کتاب رو حتما تهیه کنن
جا داره دوباره از جناب moh-597 تشکر کنم بخاطر این اثر زیبا
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب viper تشکر کرده اند:
ARafiee, shafagh 2, MOHAMMAD JAFAR, SAMAN, oweiys, ASHKAN95, moh-597, roh, javadfakoori, Shahbaz, KAL-KOI-BABAK, كيارش, sokuteasemuni, HESAM-007, CAPTAIN PILOT, kayvan6079

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تاريخ عضويت

توسط moh-597 » پنج شنبه 8 اردیبهشت 1390 07:17

با سلام
دوستان زیادی پیام می دهند و سوال دارند که کتاب را از کجا می توانند تهیه نمایند در حال حاضر با مراجعه به دو آدرس زیر می توانید کتاب را تهیه نمایند

خیابان انقلاب بین فروردین و اردیبهشت پلاک 1266 انتشارات سریر  

خیابان سمیه بعد از مفتح روبروی بانک تجارت پلاک 100 موسسه عماد

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moh-597 تشکر کرده اند:
roh, Shahbaz, HESAM-007, saeed_saba, CAPTAIN PILOT, shafagh 2, كيارش, sokuteasemuni, Mahdi1944, SAMAN, kayvan6079

اخراج شده

نماد کاربر
279

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 دی 1385 13:14

آرشيو سپاس: 863 مرتبه در 171 پست

توسط phoenix80 » پنج شنبه 8 اردیبهشت 1390 08:56

ایا امکانش هست کسی برای من که در امریکا هستم این کتاب رو بفرسته؟ البته هزینه اش رو هم پرداخت میکنم.  :razz:

شما هم اگر در اینجا چیزی خواستید من براتون میفرستم  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب phoenix80 تشکر کرده اند:
roh, shafagh 2, Motimann, moh-597

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تاريخ عضويت

توسط moh-597 » شنبه 17 اردیبهشت 1390 07:51

سلام

عرضه کتاب نبرد در آسمان در نمایشگاه کتاب سالن عمومی راهرو 16 انتهای راهرو نشر عماد

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moh-597 تشکر کرده اند:
DJ Dani, saeed_saba, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, SAMAN, shola, roh, shafagh 2, MOHAMMAD JAFAR, نادر70, apple2009, kayvan6079, Shahbaz

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » شنبه 17 اردیبهشت 1390 08:55

با سلام خدمت محمد عزیز و تشکر ویژه از زحمات ایشان،خداروشکر با چاپ این قبیل کتب نقش بسیار ارزنده ارتش که در زمان جنگ متاسفانه کمرنگ جلوه داده شده بیش از پیش به همگان اثبات خواهد شد.دست تمامی عرصه قلم را صمیمانه میبوسم.....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
shafagh 2, moh-597

Captain II

Captain II

نماد کاربر
445

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 تیر 1388 20:56

ایران،خاک دلیران

آرشيو سپاس: 4451 مرتبه در 424 پست

توسط azeRilA » پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 12:19

شاید ارتباط زیادی با این تاپیک نداشته باشه ، اما دیدنش خالی از لطف نیست.

جناب معما ، و فیلم ای از مرکز اورهال تهران :razz:  :razz:

به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد (دکتر علی شریعتی)

DJ Dani نوشته است:

خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azeRilA تشکر کرده اند:
HESAM-007, kayvan6079, جهانبانی, sokuteasemuni, Shahbaz, SAMAN, shola, MOHAMMAD JAFAR, Mersad-S, CAPTAIN PILOT, roh, Persian Cat, Ruozbeh, mahdimk, moh-597, SINA_A300

بعدي