جزئیات به هلاکت رسیدن شرور معروف شرق کشور خدابخش شه بخش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه 2 تیر 1386, 11:47 pm
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2024 بار
تماس:

جزئیات به هلاکت رسیدن شرور معروف شرق کشور خدابخش شه بخش

پست توسط ali1371 » پنج شنبه 1 مهر 1389, 9:24 pm

  نيروي زميني سپاه با اشاره به هلاکت خدابخش شه بخش سر کرده يک گروهک شرور و تروريستي جزئيات به هلاكت رسيدن اين شرور معروف شرق كشور را تشريح كرد.

 
تصویر 
به گزارش روابط عمومي سپاه پاسداران ، سردار سرتيپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده  
  زميني سپاه پاسداران باتشريح عمليات آزادي گروگان‌هاي اخير توسط يگانهاي سپاه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: همه‌ي کساني که قصد اختلال در امنيت داخلي کشور را داشته و اقدام به اعمال تروريستي و گروگان گيري نمايند بايد بدانند که فرزندان انقلاب به هيچ وجه به آنان اجازه شرارت و گروگان‌گيري و خروج از مرزها را نداده و همچون صاعقه بر آنها فرود آمده و پاسخي قاطع و کوبنده به آنان خواهند داد.

 

  با هشدار به حاميان تروريسم و کشورهاي که اشرار را پشتيباني کرده وآموزش مي‌دهند، تاکيد کرد: بهتر است اين کشورها و سرويس‌هاي امنيتي‌شان به اين نکته توجه کنند که وجود اين افراد نه تنها برايشان سودي ندارد بلکه در آينده براي آنها دردسر ساز هم خواهد شد.

سردار پاکپور در عين حال با درخواست از کشورهاي همسايه براي همکاري در امن نگه داشتن مرزهاي مشترک با جمهوري اسلامي افزود: توصيه ما به کشورهاي دوست و همسايه اين است که براي جلوگيري از ناامني اقدامات تروريستي و شرارت که نتيجه‌اي جز لطمه به مردم هر دو طرف مرز ندارد همکاري و مشارکت موثري داشته باشند.

وي ادامه داد: در صورتي که اين اراده در آنها وجود نداشته باشد، پاسداران انقلاب با همان روحيه معنوي و رشادت‌هايي که در زمان دفاع مقدس داشتند، پاسخ شرارتها را قاطعانه داده و در پاسداري از نظام مقدس جمهوري اسلامي لحظه‌اي درنگ نخواهد کرد.

سردار پاکپور درادامه اين گفتگو با اشاره به حادثه گروگان‌گيري در حوالي شهرستان راسک استان سيستان و بلوچستان يادآور شد: مقارن ساعت 22:30 روز چهارشنبه 25 شهريور ماه سال جاري تعدادي از اشرار در جاده راسک ( چا‌بهار به زاهدان) يک دستگاه اتوبوس مسافربري را متوقف کرده و مبادرت به گروگان‌گيري از سرنشينان آن و سرقت تلفن‌هاي همراه، اموال و پول مسافرين مي‌نمايند که در اين بين 5 نفر سرباز و يک کارمند بانک شهرستان چابهار را به گروگان مي‌گيرند.

وي افزود: از همان ساعات اوليه اقدامات اطلاعاتي و عملياتي توسط يگان‌هاي قرارگاه قدس سپاه و گشت‌هايي هوايي به وسيله بالگرد و ساير اقدامات لازم به سرعت انجام شد.

فرمانده نيروي زميني سپاه ادامه داد: با توجه به زمان گروگان‌گيري که در شب بوده و همچين وضعيت خاص جغرافيايي منطقه مورد نظر گروگان‌گيران موفق به دور شدن از محل و حرکت به سمت مقصد نهايي که منطقه مند و تربت در پاکستان بود، شدند ليکن اجراي عمليات سريع و برق آساي قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه مانع از تحقق اهداف آنان شد.

وي با اشاره به مشارکت بسيجيان محلي وعشاير بومي منطقه جنوب استان دراين عمليات گفت: بنابر آن چه بعداً توسط گروگا‌نها اعلام شد، اشرار روزها را با استفاده از پوشش گياهي اشجار و شيارهاي منطقه مخفي شده و شب‌ها حرکت مي‌کردند.

فرمانده نيروي زميني سپاه خروج از منطقه و حرکت به سمت پاکستان را با توجه به بستن نقاط مرزي توسط سپاه و مردم محلي را براي اشرار غير ممکن دانست و يادآور شد: اشرار،جمعه بعد از تاريکي هوا به منطقه مورتان (يکي از روستاهاي مرزي منطقه) رسيده و با توجه به فاصله 15 کيلومتري اين منطقه تا مرز پاکستان قصد رسيدن به مرز را داشتند که مقارن ساعت 9 شب با اولين کمين رزمندگان بسيجي و افراد بومي منطقه مواجه شده و درگيري بين دو طرف آغاز شد.

سردار پاکپور ادامه داد: پس از نيم ساعت درگيري يکي از سربازان از دست گروگان‌گيران آزاده شد و يک نفر سرباز ديگر که زخمي شده بود نيز در حين درگيري آزاد شده و عمليات تعقيب، گريز و درگيري با برتري نيروهاي خودي ادامه پيدا کرد.

وي افزود: همزمان با طلوع صبح و با تعقيب و گريز و همچنين محاصره کامل منطقه طي درگيري شديدي موفق به آزاد کردن هر چهار گروگان باقيمانده شديم و چهار شرور مسلح هم به هلاکت رسيدند.

سردار پاکپور با رد اخبار ضد و نقيضي که در خصوص شهادت يکي از گروگان‌ها منتشر شده بود، گفت: در اين عمليات چهار نفر از اشرار که يکي از آنها "خدابخش شه‌بخش" از افراد شرور وبا سابقه منطقه و از سرکردگان اشرار و گروهک هاي تروريستي بود به هلاکت رسيد و يک نفر از گروگان‌ها هم که زخمي شده بود مداوا و آزاد شد.

فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سپس با اشاره به سوابق و جنايات خدابخش شه بخش سرکرده اشرار و يکي از گروهک‌هاي تروريستي جنوبشرق کشور اظهار داشت: خدابخش شه بخش و گروه شرور و تروريست وي در سالهاي اخير طي چندين اقدام جنايتکارانه تعداد قابل توجهي ازهموطنان عزيز و مردم نجيب وغيرتمند سيستان و بلوچستان را به شهادت رسانده بود.

سردار پاکپور افزود: وي در سال 85 در محور دارزين در جاده بم با ايجاده راه ‌بندان 12 نفر از مردم و سپس در سال 87 اقدامات تروريستي ديگر در محور پير‌سوران با اجراي کمين و راه‌بندان تعداد 11 تن از پاسداران انقلاب اسلامي را به شهادت رسانده ‌است.

فرمانده نيروي زميني سپاه درادامه با اشاره به همکاري‌هاي خدابخش شه بخش با عبدالمالک ريگي معدوم وگروهک تروريستي وي خاطر نشان کرد: اين شرور جنايتکار در اسفند ماه سال 87 در منطقه لار در شمال زاهدان قصد داشت بهمراه عبدالمالک ريگي و ديگر اشرار با اجراي راه‌ بندان عمليات تروريستي ديگري را انجام دهد که با حضور قاطع و بموقع نيروهاي سپاه و رزمندگان بسيجي به اهداف خود نرسيدند.

سردار پاکپور انتقال محموله‌هاي انفجاري در پوشش مواد مخدر براي اجراي اقدامات خرابکارانه تروريستي را از جمله اقدامات اين شرور معرفي و تصريح کرد: شه بخش در يکي از اين عمليات‌ها در شمال شهرستان خاش در کمين نيروهاي خودي گرفتار شده بود که با بر جاي گذاردن صدها کيلو مواد منفجره، سلاح و تجهيزات بهمراه ديگر اشرار متواري شده است.

فرمانده نيروي زميني سپاه در پايان با تقدير از رشادت رزمندگان قرارگاه قدس و بسيجيان منطقه و همکاري طوايف و مردم بومي منطقه در تامين امنيت استان گفت: پاسداران انقلاب و فرزندان غيور اين ملت همواره در دفاع از کيان نظام، هوشيار و با بصيرت بوده و با تبعيت از تدابير و رهنمودهاي مقام معظم رهبري درهر زمان ومکان و مقطعي آماده دفاع از انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند. 
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”