در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 7 مهر 1389 20:24

نظامی  - انتشار چند خبر در روزهای اخیر از تحرکات نظامی ایران، آمریکا و اسراییل در منطقه بیانگر شکل‌گیری صف بندی جدید نظامی این سه کشور است.
سعید نوایی:در نخستین مورد، در دی ماه سال گذشته و پس از آنکه باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده آمریکا دستر توقف استقرار سپر ضد موشکی در لهستان را صادر کرد، منطقه خاور میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس محل جدید استقرار این سپر دفاعی تعیین شد که البته هدف استقرار این سپر چه هنگامی که می‌]واست در لهستان مستقر شود و چه هنگام استقرار در خاورمیانه رویارویی با توان موشکی ایران و حاظت از حریم رژیم صهیونیستی بود.


پس از گذشت چند ماه از این تصمیم، روز یکشنبه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قصد دارد زیردریایی‌های خود را در نزدیکی آبهای خلیج فارس مستقر کند. گفته می‌شود که این زیردریایی‌ها «پایگاهی استوار برای گردآوری اطلاعات حساس، بسیار دورتر از مرزهای اسرائیل» هستند. این زیردریایی‌ها می‌توانند ماموران موساد - سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی - را در نقاط مورد نیاز پیاده کنند.
از سوی دیگر، ایران روز دوشنبه اعلام کرد که فعالیت هواپیمای شنود الکترونیکی صدف در کل مرزهای کشور آغاز شده است. به گفته معاون هماهنگ کننده ارتش، هواپیمای شنود رادیویی و راداری صدف در رزمایش ولایت 89 حضور فعالی داشته و کارایی آن اثبات شده است.
این هواپیما، تمام شنودهای رادیویی و رادارهای منطقه و تمام فرکانس‌ها و سیگنال‌های راداری که در منطقه منتشر می‌شود را شناسایی و نوع رادار سینگال و طول موج موجود در هر منطقه را مشخص می‌کند. به نظر می‌رسد با توجه به سیستم الکترونیکی و راداری سپر دفاع ضد موشکی آمریکا در خلیج فارس و همچنین قابلیت‌های زیردریایی متعلق به رژیم صهیونیستی، ایران نیز دریافته است که باید با تجهیزات الکترونیکی به رویارویی با حریف خود بشتابد.
توان جنگ الکترونیکی ایران
ایران در ماههای گذشته با برگزاری دو رزمایش در آبهای خلیج فارس بار دیگر توانمندی نظامی خود را به رخ کشید و یکی از ویژگی‌های بارز این دو رزمایش تاکید بر جنگ الکترونیکی بود. ایران در سالهای گذشته و به مدد سرمایه‌گذاری در بخش نظامی توانسته است به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کند.ساخت سیستم راداری D-M-3b که قادر به ردیابی و هدایت موشک‌های مهاجم است یکی از این موارد به شمار می‌رود.
ساخت اولین سیستم هدایت‌کننده لیزری موشک‌های بالستیک و غیر بالستیک به صورت تماما خودکار و باهدایت ماهواره ای در صنایع دفاع، ایران را به سومین کشور دارنده این سیستم فوق‌العاده پیشرفته در جهان مبدل کرده است و از این پس می‌توان ایران را یک ابرقدرت صنایع موشکی الکترونیکی در جهان دانست.
بدین ترتیب تمام سیستم‌های موشکی ایران از قبیل بالستیک و غیر بالستیک به سیستم خودکار هدایت ماهواره‌ای لیزری مجهز خواهند شد.علاوه بر این ایران به فناوری ساخت نوع جدیدی از رادارهای پیشرفته بدون انتشار دست یافته است. این رادارها با استفاده از الکتریسیته ساکن هوا سامانه‌ای مشبک را در فضای محدود ایجاد می‌کند و بلافاصله پس از برهم خوردن این شبکه سامان یافته هدف مورد نظر رهگیری خواهد شد. این سامانه بدون نیاز به پرتاب اشعه به فضا تمامی اهداف از قبیل رادار گریز و غیره در اندازه‌های مختلف را به سادگی ردیابی و رهگیری می‌نماید. با استفاده از این سامانه فوق پیشرفته تمامی پرنده‌های رادار گریز قابل مشاهده و ردیابی می‌باشند.
ساخت رادارهای پیشرفته بصیر برای ردیابی اهداف هوایی و زمینی با برد 400 کیلومتر و ساخت رادارهای ضد رادار که می‌تواند با قدرت فوق‌العاده جنگ الکترونیک خود توان بینایی راداری رادارهای دشمن را به صفر برساند و بر همه جنگنده‌ها و موشکهای نیروهای مسلح نصب می‌شود و ساخت قطعات تمام اتوماتیک الکترونیکی در صنایع دفاع رشد چشمگیری داشته است.
ساخت سیستمهای تخریب الکترونیکی نیز در صنایع نظامی ایران آغاز شده است. این گونه بمبها با ایجاد یک خلأ الکتریکی منطقه مورد نظر را عاری از برق و الکترون می‌سازد که موجب تخریب و خسارتهای فراوان در عملکرد دشمن خواهد شد.
همچنین روبوتهایی برای انجام عملیاتهای امداد و نجات در شرایط دشوار جنگی نیز طراحی و تولید شده است.
موشک‌هایی که ایران می‌سازد
قدرت موشکی ایران نیز یکی از مواردی است که آمریکا و اسراییل را به تکاپو واداشته تا تجهیزات نظامی‌شان را به خلیج فارس روانه کنند. ایران در سالهای گذشته موشک‌های دوربرد و رادارگریز را آزمایش کرده است.
موشک شهاب 3 با برد 2500 کیلومتر، موشک فاتح 110، موشک ضد زره توفان، موشک تندر،
راکت صاعقه، موشک صیاد1و2 ، موشک شهاب ثاقب، موشک میثاق1و2، موشک کروز، موشک دریایی نور، موشک دریایی رعد، موشک توسن، موشکهای زلزال  1 و 2 و 3، موشک زیر دریایی حوت، موشکهای مرصاد  1 و 2 و 3 و 4 و 5، موشک ضد تانک رعد، موشک قدر 1 و 2،  موشک عاشورا، موشک سجیل، موشک فاطر، موشک زوبین، موشک ستار 1 و 2 و 3، موشک دریایی نصر،  موشک فراز، موشک فجر دریا، موشک ثاقب، راکتهای فجر  1 و 2 و 3 و 4 و 5، موشک یاسر و موشک دریایی کوثر از جمله تولیدات ایران در زمینه موشکی به حساب می‌آیند.
با این وجود به نظر می‌رسد ایران جایگاه نظامی خود در منطقه را محکم کرده و در پی یافتن متحدان استراتژیک با خود است؛ موضوعی که نگرانی آمریکا و اسراییل را برانگیخته و آنها را به روانه کردن تجهیزات نظامی‌شان به منطقه بیشتر راعب کرده است. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Achilles, Present, sohraba, oweiys, yasermym, Mahdi1944, hesperus, HORLIKAN, mehdighorbani, Shahbaz, Persian Cat, airplane

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

276

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 مرداد 1389 11:44

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 1331 مرتبه در 200 پست

Re: از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط !MOS » چهارشنبه 7 مهر 1389 21:20

یک هم قدیمی نیست برای رزمایش پیامبر اعظم 5 است. :o

[SIZE=4=]
از کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند،تنها آنانکه چتری همراه می برند به کار خود ایمان دارند.                                                                                                                             

Captain

Captainno avatar
پست ها

2755

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط Present » پنج شنبه 8 مهر 1389 12:32

گفته رزمایش ولایت 89 نه پیامبر اعظم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط shola » پنج شنبه 8 مهر 1389 13:38

ساخت سیستم راداری D-M-3b که قادر به ردیابی و هدایت موشک‌های مهاجم است

به نقل از Jane's Defence Weekly :
DM-3b جستجوگر راداری تولید ایران از نوع فعال برای هدایت موشک ضد کشتی نور است که در زمان پرده برداری از موشک رعد وجود ان اعلام شد.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
Shahbaz, Present

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مهر 1389 02:32

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط h.k » سه شنبه 13 مهر 1389 05:22

ممنونم بسیار و خوشهالم فراوان از اینکه دوستان جوان تا این حد به مسايل نظامی کشور اهمیت میدن.
الحمد للاه رب العالمین.  برای سلامتی و فرج آقا صاحب العصر و زمان صلوات.

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: از شنود الکترونیکی ایران تا سپر دفاعی آمریکا!!!

توسط Solver » پنج شنبه 15 مهر 1389 19:31

یک رزمایش هم هست که بنده به نمایندگی از سنترال به همراه تیپ مستقل 45 تکاور در اون حاضر خواهم بود. خصوصا که من در قرارگاه تیپ (ستاد - یکی از ارکان  :-) ) هستم تقریبا از بیشتر بخش های اون آگاهی دارم که اگر مسائل امنیتی اجازه داد در وقت مناسب اطلاعات جامعی از این رزمایش بزرگ ارائه خواهم کرد.

از نظر سامانه های راداری دست آورد های جدیدی داریم که در رزمایش پیش رو مورد بررسی دقیق تر قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه یک سری تجهیزات که همین الان هم رو اسکرول سنترال زیاد سر غرامت گرفتن بابت عدم تحویلش به ایران بحث هست، قراره آزمایش بشود که البته این خودش دلیل شفافی برای وجود این تجهیزات در پدافند هوایی کشور است. البته حداقل در تیپ خودمان افراد انگشت شماری خبر از رزمایش دارند چه برسد به اطلاعات کامل تر اما بنده همانطور که گفتم به خاطر محل خدمتم اطلاعات خوبی دارم که پس از درک طبقه بندی اونها به نسبت مجوزشون در اختیار دوستان سنترالی قرار خواهم داد و مطمئن هستم مورد توجه شما خواهد بود.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, renger, Shahbaz, Present, victory67


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان