در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Major II

Major II

no avatar
96

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

مشکل اساسی با سیستم

توسط free love » پنج شنبه 8 مهر 1389 14:23

سلام.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
من رو سیسستمم 2 تا ویندوز نصب بوده که یکی از ویندوزهارو با پاک کردن پوشه
windows

خواستم پاک کنم ولی وقتی سیستم بوت میشه ازم میخواد که  انتخاب کنم که با کدوم ویندوز بوت کنه . باید چی کار کنم که اون ویندوز کامل حذف شه دیگه توی اون قسمت هم ازم چیزی نخواد؟<o:p></o:p>

یه سوال دیگه : وقتی اون یکی ویندوز که سالمه انتخاب میکنم کامپیوتر ریست میشه حتی  وارد
safe mode

هم نمیتونم بشم و زمانی هم که خواستم سیستم رو

repair

کنم وارد یه صفحه ای شبیه داس شد با همون اعلان داس . باید چی کارش کنم .<o:p></o:p>

این مشکل سخت افزاری داره یا نرم افزاری ؟ خواهش میکنم بهم خیلی زود کمک کنید.<o:p></o:p>

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: مشکل اساسی با سیستم

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 8 مهر 1389 14:56

free love,  
1- بايد خط مربوط به ويندوز مورد نظر رو از فايل boot.ini که يک فايل سيستمي و مخفي هست حذف کنيد
2- اينکه وارد safemode نميشه ويروس هست، اين ويروس با repair کردن هم حل نميشه
3- براي کار با repair ميتونيد از امکان help در همون صفحه استفاده کنيد، البته اين سيستم صرفا بر اساس تعيين شما بخشهايي از ويندوز رو بازسازي ميکنه و اغلب مواقع کاربردي نيست

پيشنهاد من در اين شرايط حذف و نصب مجدد ويندوز هست، هر چند خود من با حذف ويندوز به بهانه‌هاي مشکلات ساده موافق نيستم، اما اين ويندوز رو در اين شرايط نميشه ترميم کرد، چرا که فايلهاي اصلي ويندوز درگير هستند و حتي اگز با آنتي ويروسهاي بوتيبل هم سيستم رو بالا بياريد،‌بعد از حذف اون، فايلهاي ضروري ويندوز نير به دليل آلودگي حذف خواهد شد و مشکلات بعدي در پيش خواهد داشت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, nt, sokuteasemuni, free love

Major II

Major II

no avatar
96

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

توسط free love » پنج شنبه 8 مهر 1389 15:19

پس مشکل سخت افزاری نیست . چون من فکر کردم اینکه اصلا وارد ویندوز نمیشه و ریست میکنه شاید مشکل رم اون هست . آخه جالب اینجاست که یه آنتی ویروس جدید نصب کردیم رو سیستم (الان هم اصلا اسمش یادم نیست )بعد که اون رو پاک کردیم سیستم رو ریست کردیم و دیگه لود نشد .

1-این خط مربوط به ویندوز که فرمودید چطور میتونم حذف کنم . چون بارها برام این مشکل پیش اومده .
2- با help این قسمت تا حالا کار نکردم ممکنه خواهش کنم یه توضیح مختصر بدید چون تا جایی که بشه باید از حذف ویندوز جلوگیری کنیم چون برنامه های خیلی مهمی روش نصب هست و برای راه اندازی مجدد اونا مدت طولانی وقت لازم هست متاسفانه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 8 مهر 1389 16:39

free love,  
1- خيلي ساده اين فايل رو با هر ويرايشگري مثل notepad ويرايش کرده و خط مربوطه رو حذف کنيد، ساختار اون ساده هست و به راحتي ميتونيد خط رو پيدا کنيد
2- با دستور /Help ميتونيد اين به راهنما دسترسي داشته باشيد، اما در اين زمينه اين ترميم کاري از پيش نميبره، چون اين امکان براي زماني هست که فايلهاي سيستم سالم هستند و عاملي مخرب بر کارکرد اون تاثير گذاشته، مثلا نصب برنامه‌ي ناهماهنگ و امثال اون، نه حذف فايلهاي مهم سيستمي، براي مشکل شما نصب مجدد ويندوز روي ويندوز قبلي راه حل هست، که زمان نصب ويندوز اين گزينه رو خواهيد ديد، البته اگر آنتي ويروس ويروسها رو حذف کرده باشه موثر هست، در غير اين صورت احتمالا کاري از پيش نخواهد برد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
nt, sokuteasemuni, oweiys, free love, CAPTAIN PILOT