در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

114

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 20 شهریور 1389 11:29

محل سکونت

مرکز انجمنهاي تخصصي

آرشيو سپاس: 395 مرتبه در 96 پست

عراق به جاي ايران سومين دارنده ذخاير نفت در جهان شد

توسط kimia 55 » دوشنبه 12 مهر 1389 16:47

به گزارش خبرنگار بین الملل شبکه خبری آتی نیوز، وزير نفت عراق امروز ميزان ذخاير ثابت شده اين کشور را 143 ميليارد و 100ميليون بشکه اعلام کرد که به اين ترتيب طبق ارزيابي هاي سازمان کشورهاي صادر کننده نفت از اين پس عراق به جاي ايران در رديف سوم کشورهاي دارنده ذخاير نفتي جهان قرار مي گيرد.

حسين شهرستاني در کنفرانسي مطبوعاتي گفت: ذخاير نفت قابل استخراج عراق 143 و يکصد ميليون بشکه است؛ اين ميزان 24 درصد بيشتر از ميزاني است که معمولا اوپک اعلام مي کرد .

با توجه به اينکه از دهه 70 ميلادي عمليات تجسس و اکتشاف نفت در عراق اجرا نمي شد ميزان ذخاير ثابت شده عراق تا مدتهاي طولاني 15 ميليارد بشکه بود.

بر اساس آمار سال 2009 اوپک که در ژوئيه امسال انتشار يافت غربستان با 264 ميليارد و 500ميليون بشکه اولين و ونزوئلا با 211 ميليارد و 100 ميليون بشکه دومين ذخاير ثابت شده نفت جهان را داشتند.

اين گزارش ايران را با 137 ميليارد بشکه در رديف سوم قرار داده بود.

شهرستاني افزود : آمار جديد ذخاير ثابت شده خود را امروز دوشنبه در اختيار اوپک مي گذاريم. آمار اعلام شده شامل ذخاير منطقه خودگردان کردستان درشمال عراق نمي شود.

وزير نفت عراق همچنين اعلام کرد: علاوه بر 143 ميليارد ويکصد ميليون بشکه نفت ثابت شده، 33 ميليارد و 486 ميليون بشکه ذخاير شناخته شده داريم اما فعلا از انها بهره برداري نمي شود.
به گفته شهرستاني عراق در مجموع 66 حوزه نفتي دارد که هفت مورد انها جزو ذخاير فوق عظيم محسوب مي شوند.

به گزارش فرانس پرس، اين کشور اکنون روزانه حدود دو ميليون و 400هزار بشکه نفت توليد مي کند اما مسئولان این کشور گفته بودند عراق قصد دارد توليد خود را در چند سال آينده به ده تا 12 ميليون بشکه در روز برساند و اولين صادر کننده نفت جهان شود. 95 درصد درامد عراق از محل صادرات نفت است.

به گزارش آتی نیوز، پیش از این نیز کشور ونزوئلا اعلام کرده بود که جای ایران را در رتبه دوم ذخایر نفت گرفته است که با این حساب، ایران به رتبه چهارم نزول کرده است.

شاید این برآورد با جمعبندی میدانهای نفتی‌ مشترک بین ما و خودشان حاصل شده
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید  

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان