سئول شيوه جديدي براي احياي روابط تجاري با ايران پيدا كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

سئول شيوه جديدي براي احياي روابط تجاري با ايران پيدا كرد

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 19 مهر 1389, 11:53 am

خط بطلان كره‌جنوبي بر تلاش‌هاي ضدايراني آمريكا//فايننشال‌تايمز:
سئول شيوه جديدي براي احياي روابط تجاري با ايران پيدا كرد
خبرگزاري فارس: عليرغم تلاش‌ فراوان آمريكا براي جلب حمايت بين‌المللي عليه ايران، كره جنوبي روش جديدي به منظور احيا و حفظ روابط تجاري با ايران يافته است.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي "فايننشال‌تايمز "، كره جنوبي در تلاشي به منظور حفظ 10 ميليارد دلار در تجارت سالانه با تهران، دو بانك دولتي خود را براي احيا و حفظ روابط تجاري با ايران مقرر كرده است.
بر اساس اين گزارش، دولت سئول اعلام كرده است كه "ووري بانك " و "بانك صنعتي كره " از ماه جاري ميلادي اجازه خواهند داشت كه در تجارت قانوني با ايران شركت كنند.
اين اقدام كره جنوبي در شرايطي صورت گرفته است كه آمريكا تمامي تلاش خود را به كار گرفته است تا هرگونه تجارت اين كشور با ايران را محدود و منتفي كند.
"ارنست لي " سخنگوي دفتر نظارت بانكي كره جنوبي در اين باره اعلام كرد كه گرچه ما درها را به روي ايران بسته‌ايم اما يك پنجره را براي اين كشور باز گذاشته‌ايم.
چندي پيش به دنبال اعمال فشارهاي واشنگتن به كره جنوبي به منظور اعمال تحريم‌هاي يكجانبه عليه ايران، سئول يك سري اقدامات يكجانبه‌اي را عليه ايران اعلام كرد و واشنگتن به شدت اين اقدام ضد ايراني را تحسين كرد اما درست چند وقت پس از آنكه سئول تحريم‌هاي يكجانبه‌اي عليه ايران اعلام كرد، توانست به يك توافقنامه مالي با بانك بركزي ايران به منظور محكم كردن تجارت با تهران دست يابد.
بر اساس اين گزارش، بانك مركزي ايران سود حاصل از فروش نفت را در كره جنوبي در بانك‌هاي "ووري " و "بانك صنعتي كره " (IBK)، سپرده مي‌كند.
"كيم جونگ وو " رئيس‌ بانك ووري اعلام كرد: بانك مركزي ايران هدف تحريم‌ها نيست بنابراين معامله از طريق اين بانك قانوني است و ما از تحريم‌هاي احتمالي آمريكا عليه خود نگران نيستيم.
انتهاي پيام/ص

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”