گله ای از سایت و اعضای آن

سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 82
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 دی 1388, 3:30 pm
محل اقامت: شیراز پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار
تماس:

گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط kalafe2002 » سه شنبه 20 مهر 1389, 9:16 pm

امروز 20 مهر ماه یاد روز حافظ بود . به جز شیراز ظاهرا در 20 کشور دیگه هم این مراسم رو برگزار کردن ولی درایران به جز شیراز و حافظیه جای دیگه ای خبری از حافظ و یاد روز حافظ نبود. جای تاسف و افسوس زیادی داره که در کشور ما چنین روزی و حتی روزی مثل 20 اکتبر که روز جهانی کورش است و یا اول اردیبهشت که سالروز سعدی است گرامی داشته نمی شه ولی روزی مثل روز جهانی تخم مرغ ( یکشنبه 19 مهر ) گرامی داشته میشه و از تلویزیون . اخبار و .... پخش می کنند و کارشناس هم میارن. ظاهرا عده ای در این سایت فقط ادعای غیرت ایرانی بودن و ... دارند ولی کاری برای مشاهیر اون انجام نمی دهند . چنین روز هایی مخصوصا روز کورش را باید در کشور پرچم سیاه آویزان کنیم
یاری اندر کس نمی بینم یاران را چه شد دوستی کی آخر آمد دوستدارام را چه شد
پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 866
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1342 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط abbas.m.k » سه شنبه 20 مهر 1389, 9:26 pm

دوست عزيز حرف شما درسته.من اينجا يه تايپيك گذاشتم كه كلمه هاي پارسي رو جاي عربي اون استفاده كنيم اما بعضي ها اونو به عنوان نژاد پرستانه تصویر گزارش دادند و ....
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 82
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 دی 1388, 3:30 pm
محل اقامت: شیراز پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار
تماس:

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط kalafe2002 » سه شنبه 20 مهر 1389, 9:46 pm

بله دوست من . خواندم و لذت بردم . عده ای می خوان چشمشون رو به روی جنایتهایی که اعراب در زمان حمله ایران کردن و یا حتی در همین زمان جنگ ببندند. نمی دونم چرا . اصلا برای من قابل هضم نیست
پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

Frenzied Poster
Frenzied Poster
نمایه کاربر
پست: 508
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 مرداد 1388, 10:12 pm
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 387 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط MRSTAR » چهار شنبه 21 مهر 1389, 12:06 am

kalafe2002 نوشته شده:بله دوست من . خواندم و لذت بردم . عده ای می خوان چشمشون رو به روی جنایتهایی که اعراب در زمان حمله ایران کردن و یا حتی در همین زمان جنگ ببندند. نمی دونم چرا . اصلا برای من قابل هضم نیست


دوست من شاید به خاطر اینه که حساب عرب ها رو از اسلام جدا نمیکنینتصویر
زندگی همش زنگ تفریح نیست
ساعت بعد حساب داریم ...


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 82
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 دی 1388, 3:30 pm
محل اقامت: شیراز پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار
تماس:

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط kalafe2002 » شنبه 24 مهر 1389, 1:04 pm

مشکل ما همین جا است که میگن اسلام به ایران حمله کرد نه اعراب تا به اسم اسلام از جنایان اعراب چیزی تعریف نکنن ای کاش همه اعضای سایت نامه عمر به یزدگرد را در اینترنت جستجو کنند و بخوانند تا بفهمند که پادشاه ایران چه کسی بود و خلیفه اعراب که بود.
پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

Junior Poster
Junior Poster
پست: 130
تاریخ عضویت: جمعه 3 اردیبهشت 1389, 9:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط timon » پنج شنبه 21 بهمن 1389, 5:06 pm

بعضی از هموطن های ما هم عرب هستند که برای این مملکت زحمات زیادی دارند میکشن.توی جنگ هم فداکاری های زیادی کردند.لطفا طوری نظر بدید که این هموطن های عزیزمون آزرده خاطر نشن

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1018
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط interceptor » جمعه 22 بهمن 1389, 12:05 am

با سلام حضور همه

ما ایرانی نیستیم بلکه بیشتر ساکن ایران هستیم. کشور ما پس از ساسانیان اشغال و فرهنگ ما نابود شد و شدیم از زیرمجموعه های اعراب(البته ملایم تر از مصر) و البته با کمی بومی بازی.
با اینکه با نظام جمهوری اسلامی موافق هستم ولی نمی دونم چرا سران محترم نظام اسلامی ما به تاریخ ما به چشم هوو و دشمن نگاه می کنن و درباره تمام شخصیت های عرب فیلم ساخته میشه ولی از مشاهیر و پادشاهانمون هیچ فیلم و حتی تئاتر ساخته نشده. برای مثال مختار رو ساختن ولی درباره کوروش کبیر
سرور تاریخ بشر چیزی ساخته نشده که قابل قبول نیست.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 7282
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط Mohammad 1985 » جمعه 22 بهمن 1389, 2:20 am

اینطوری که شما میگی هیچ کس اهل هیچ جا نیست ! فقط ساکن اونجاست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 6940
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5878 بار
سپاس‌های دریافتی: 12405 بار
تماس:

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط Solver » جمعه 22 بهمن 1389, 3:34 am

  داغ . . . اما شاید تکراری در سنترال.

بنده هم مشابه شما فکر میکردم تا زمانی که با مطالعات بیشتر فهمیدم نقص طرز فکرم در کجاست. اصولا آدم متوجه طرز تفکر غلط خودش نمیشود مگر بتواند خود را جای دیگران بگذارد. آن زمان خواهید فهمید چرا ان رفتار که از نظر خودمون نژاد پرستی نیست و یک ارق ملی معمولی است در نظر دیگران نژاد پرستی است.َ

اما در باب مبحث " پارسی " یا " فارسی " موضوع کاملاً سیاسی است. بر فرض آنکه پارسی صحیح باشد که مطالعات بنده تا این لحظه هنوز بر نادرست بودن آن حکم میکند، تا زمانی که BBC هدایت نشرش را دارد میلی بهش نخواهم داشت. واقعا برخی دوستان از خودشان سوال نمیکنند چرا یک کشور اینقدر برایش مهم باشد ما زبانمان را تحریف نکنیم و جای فارسی بگوییم پارسی؟ چرا نرم افزارها جای Farsi بنویسند Persian یا حتی به تازگی در برخی قسمت های گوگل Parsi که دیگر مدل کاملاً جدیدی است!

من فقط با دیدن دوستان مدام یاد حرف اون دوست آمریکایی خودم (استاد تاریخ دانشگاه کلمبیا) میوفتم و تاسف میخورم. اون راست گفت ما از همان ابتدا هر چه داشتیم سواد نداشتیم حتی اندازه ای که خودمان تاریخ کشورمان را بنویسیم ! و شاید اکنون هم نداریم که از خواندن تاریخ چنین و چنان تفکرات کودکانه ای در ذهن میپرورانیم که جهانی بوده است و کورشی! در حالی که حتی معلمین تاریخ خیلی از کشورها نام کورش براشون غریب است! مگر مطالعات منطقه ای داشته باشند چه برسد به مردمان. صد البته نخست وزیر اسرائیل که تیزی شمشیر را روی گلویش حس میکند از کورش که جزو بزرگترین شاهان کشور بوده هیچ از هر نام و نشان در ایران راه گریزی میجوید جهت جلب حمایت ایرانیان بی سوادی که نه تاریخی نوشتند نه درک درستی از خواندنش دارند.

امیدوارم روزی برسد که همه ایرانی ها با سواد باشند، کتاب بخوانند، تاریخ بخوانند و با خواندن آن به ملیت خود افتخار کنند، نه مانند کودکی بی سواد که تنها تصاویر کی مجله را نگاه میکند تاریخ را برگ زده و از روی عکس ها برای خود رویا پردازی ها کنند چرا که آنچه بر پایه این رویاها ساخته شود سست و فرو ریختنیست.

منظورم هیچ کدام از نویسندگان این مبحث نبود، این موضوع جزو دغدغه های فکری همیشگی من است.
 
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 3854
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط HORLIKAN » جمعه 22 بهمن 1389, 8:55 am

نامه عمر به یزگرد:

از عمر بن الخطاب خلیفه مسلمین به یزدگرد سوم شاهنشاه پارس

یزدگرد، من آینده روشنی برای تو و ملت تو نمی بینم مگر اینکه پیشنهاد مرا بپذیری و با من بیعت کنی. تو سابقا بر نصف جهان حکم می راندی ولی اکنون که سپاهیان تو در خطوط مقدم شکست خورده اند و ملت تو در حال فروپاشی است. من به تو راهی را پیشنهاد می کنم تا جانت را نجات دهی.

شروع کن به پرستش خدای واحد، به یکتا پرستی، به عبادت خدای یکتا که همه چیزرا او آفریده. ما برای تو و برای تمام جهان پیام او را آورده ایم، او که خدای راستین است.

از پرستش آتش دست بردار و به ملت خود فرمان بده که آنها نیز از پرستش آتش که خطاست دست بکشند، بما بپیوند الله اکبر را پرستش کن که خدای راستین است و خالق جهان.

الله را عبادت کن و اسلام را بعنوان راه رستگاری بپذیر. به راه کفر آمیز خود پایان بده و اسلام بیاور و الله اکبر را منجی خود بدان.

با این کار زندگی خودت را نجات بده و صلح را برای پارسیان بدست آر. اگر بهترین انتخاب را می خواهی برای عجم ها ( لقبی که عربها به پارسیان می دادند بعمنی کودن و لال) انجام دهی با من بیعت کن.

الله اکبر
خلیفه مسلمین
عمربن الخطاب



نامه یزگرد به عمر:

از شاه شاهان، شاه پارس، شاه سرزمینهای پرشمار، شاه آریایی ها و غیر آریایی ها، شاه پارسیان و نژادهای دیگر از جمله عربها، شاه فرمانروایی پارس، یزدگرد سوم ساسانی به عمربن الخطاب خلیفه تازیان ( لقبی که پارسیان به عربها می دهند به معنی سگ شکاری )

به نام اهورا مزدا آفریننده زندگی و خرد

تو در نامه ات نوشته ای می خواهی ما را به راه راست هدایت کنی، به راه خدای راستینت، الله اکبر، بدون اینکه هیچگونه آگاهی داشته باشی که ما که هستیم و چه را می پرستیم.

این بسیار شگفت انگیز است که تو لقب فرمانروای عربها را برای خودت غصب کرده ای آگاهی و دانش تو نسبت به امور دنیا به همان اندازه عربهای پست و مزخرف گو و سرگردان در بیابانهای عربستان و انسانهای عقب مانده بیابان گرد است.

مردک، تو به من پیشنهاد می کنی که خداوند یکتا را بپرستم در حالیکه نمی دانی هزاران سال است که ایرانیان خداوند یکتا را می پرستند و روزی پنج بار به درگاه او نماز می خوانند. هزاران سال است که در ایران، سرزمین فرهنگ و هنر این رویه زندگی روزمره ماست.

زمانیکه ما داشتیم مهربانی و کردار نیک را در جهان می پروراندیم و پرچم پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک را در دستهایمان به اهتزاز درمی آوردیم تو و پدران تو داشتند سوسمار میخوردند و دخترانتان را زنده بگور می کردید.

شما تازیان که دم از الله می زنید برای آفریده های خدا هیچ ارزشی قائل نیستید ، شما فرزندان خدا را گردن می زنید، اسرای جنگی را می کشید، به زنها تجاوز می کنید، دختران خود را زنده به گور می کنید، به کاروانها شبیخون می زنید، دسته دسته مردم را می کشید، زنان مردم را میدزدید و اموال آنها را سرقت می کنید. قلب شما از سنگ ساخته شده است. ما تمام این اعمال شیطانی را که شما انجام می دهید محکوم می کنیم. حال با اینهمه اعمال قبیح که انجام می دهید چگونه می خواهید به ما درس خداشناسی بدهید؟

تو بمن می گویی از پرستش آتش دست بردارم، ما ایرانیان عشق به خالق و قدرت خلقت او را در نور خورشید و گرمی آتش می بینیم. نور و گرمای خورشید و آتش ما را قادر می سازد که نور حقیقت را ببینیم و قلبهایمان برای نزدیکی به خالق و به همنوع گرم شود. این بما کمک می کند تا با همدیگر مهربانتر باشیم و این نور اهورایی را در اعماق قلبمان روشن می سازد.

خدای ما اهورا مزداست و این بسیار شگفت انگیز است که شما تازه او را کشف کرده اید و نام الله را بر روی آن گذارده اید. اما ما و شما در یک سطح و مرتبه نیستیم، ما به همنوع کمک می کنیم ، ما عشق را در میان آدمیان قسمت می کنیم، ما پندار نیک را در بین انسانها ترویج می کنیم، ما هزاران سال است که فرهنگ پیش رفته خود را با احترام به فرهنگ های دیگر بر روی زمین می گسترانیم ، در حالیکه شما به نام الله به سرزمینهای دیگر حمله می کنید، مردم را دسته دسته قتل عام می کنید، قحطی به ارمغان می آورید و ترس و تهی دستی به راه می اندازید، شما اعمال شیطانی را به نام الله انجام می دهید. چه کسی مسئول اینهمه فاجعه است؟

آیا الله به شما دستور داده قتل کنید، غارت کنید و ویران کنید؟

یا اینکه پیروان الله به نام او این کارها را انجام می دهند؟ و یا هردو؟

شما می خواهید عشق به خدا را با نظامی گری و قدرت شمشیر هایتان به مردم یاد بدهید. شما بیابان گردهای وحشی می خواهید به ملت متمدنی مثل ما درس خداشناسی بدهید. ما هزاران سال فرهنگ و تمدن در پشت سر خود داریم، تو بجز نظامی گری، وحشی گری، قتل و جنایت چه چیزی را به ارتش عربها یاد داده ای؟ چه دانش و علمی را به مسلمانان یاد داده ای که حالا اصرار داری به غیر مسلمانان نیز یاد بدهی؟ چه دانش و فرهنگی را از الله ات آموخته ای که اکنون می خواهی به زور به دیگران هم بیاموزی؟

افسوس و ای افسوس ... که ارتش پارسیان ما از ارتش شما شکست خورد و حالا مردم ما مجبورند همان خدای خودشان را این بار با نام الله پرستش کنند و همان پنج بار نماز را بخوانند ولی اینکار با زور شمشیر باید عربی نماز بخوانند چون گویا الله شما فقط عربی می فهمد.

من پیشنهاد می کنم که تو و همدستانت به همان بیابانهایی که سابقا عادت داشتید در آن زندگی کنید برگردید. آنها را برگردان به همان جایی که عادت داشتید جلوی آفتاب از گرما بسوزند، به همان زندگی قبیله ای ، به همان سوسمار خوردن ها و شیر شتر نوشیدنها.

من تو را نهی نمی کنم از اینکه این دسته های دزد را ( ارتش تازیان) در سرزمین آباد ما رها کنی ، در شهر های متمدن ما و در میان ملت پاکیزه ما.

این چهار پایان سنگدل را آزاد مگذار تا مردم ما را قتل عام کنند، زنان و فرزندان ما را بربایند، به زنهای ما تجاوز کنند و دخترانمان را به کنیزی به مکه بفرستند. نگذار این جنایات را به نام الله انجام دهند، به این کارهای جنایتکارانه پایان بده.

آریایها بخشنده، خونگرم و مهمان نوازند، انسانهای پاک به هر کجا که بروند تخم دوستی، عشق ، آگاهی و حقیقت را خواهند کاشت بنابراین آنها تو و مردم تو را بخاطر این کارهای جنایتکارانه مجازات نخواهند کرد.

من از تو می خواهم که با الله اکبرت در همان بیابانهای عربستان بمانی و به شهرهای آباد و متمدن ما نزدیک نشوی ، بخاطر عقاید ترسناکت و بخاطر خوی وحشی گریت.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________



 
 

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 3842
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11866 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط رونین » جمعه 22 بهمن 1389, 10:07 am

سلام خدمت شما دوستان گرامی :razz: :razz:

به نظر من آدم خوب و بد همه جا هست فرقی نمیکنه عرب، مسلمان، یهودی، مسیحی............. بی احترامی به همه غلط هست جایی خواندم از رسول اکرم (ص) که فرمودند کسی که همیشه لفظ (همه) را به کار میبره مثلا میگه همه بد هستند یا همه نادان هستند از انسانیت چیزی متوجه نشده! گاهی دشمنان هم به یکدیگر احترام میگذارند جایی خوندم یکی از ژنرال های هیتلر یک ساعت آتش بس اعلام میکنه تا دشمنانش بتونن نیروهای زخمی را از میدان خارج کنند! یا ناپلئون در معرض و هدف یه توپ دشمن قرار میگیره ولی فرمانده توپخانه اجازه اتش نمیده چون دید که اسب ناپلئون در گل گیر کرده بوده و محال بود که در حالت عادی ناپلئون را به دام بیندازند.

پس زیاد به گذشته فکر نکنید، هرچی بوده تمام شده آینده مهمتر هست، ما باید سعی کنیم کشور خودمونو بسازیم، راستی من هم شکایت دارم، میزان بازدید از انجمن گیاهان به شدت کاهش یافته، از دوستان عزیزی که بازدید میکنند کمال تشکر را دارم اما الان میزاد بازدید بسیار کم هست دیگه امتحانات هم تمام شده پس بهانه ای ندارید!!
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1018
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

پست توسط interceptor » جمعه 22 بهمن 1389, 1:42 pm

Negar.int نوشته شده:  داغ . . . اما شاید تکراری در سنترال.

بنده هم مشابه شما فکر میکردم تا زمانی که با مطالعات بیشتر فهمیدم نقص طرز فکرم در کجاست. اصولا آدم متوجه طرز تفکر غلط خودش نمیشود مگر بتواند خود را جای دیگران بگذارد. آن زمان خواهید فهمید چرا ان رفتار که از نظر خودمون نژاد پرستی نیست و یک ارق ملی معمولی است در نظر دیگران نژاد پرستی است.َ

اما در باب مبحث " پارسی " یا " فارسی " موضوع کاملاً سیاسی است. بر فرض آنکه پارسی صحیح باشد که مطالعات بنده تا این لحظه هنوز بر نادرست بودن آن حکم میکند، تا زمانی که BBC هدایت نشرش را دارد میلی بهش نخواهم داشت. واقعا برخی دوستان از خودشان سوال نمیکنند چرا یک کشور اینقدر برایش مهم باشد ما زبانمان را تحریف نکنیم و جای فارسی بگوییم پارسی؟ چرا نرم افزارها جای Farsi بنویسند Persian یا حتی به تازگی در برخی قسمت های گوگل Parsi که دیگر مدل کاملاً جدیدی است!

من فقط با دیدن دوستان مدام یاد حرف اون دوست آمریکایی خودم (استاد تاریخ دانشگاه کلمبیا) میوفتم و تاسف میخورم. اون راست گفت ما از همان ابتدا هر چه داشتیم سواد نداشتیم حتی اندازه ای که خودمان تاریخ کشورمان را بنویسیم ! و شاید اکنون هم نداریم که از خواندن تاریخ چنین و چنان تفکرات کودکانه ای در ذهن میپرورانیم که جهانی بوده است و کورشی! در حالی که حتی معلمین تاریخ خیلی از کشورها نام کورش براشون غریب است! مگر مطالعات منطقه ای داشته باشند چه برسد به مردمان. صد البته نخست وزیر اسرائیل که تیزی شمشیر را روی گلویش حس میکند از کورش که جزو بزرگترین شاهان کشور بوده هیچ از هر نام و نشان در ایران راه گریزی میجوید جهت جلب حمایت ایرانیان بی سوادی که نه تاریخی نوشتند نه درک درستی از خواندنش دارند.

امیدوارم روزی برسد که همه ایرانی ها با سواد باشند، کتاب بخوانند، تاریخ بخوانند و با خواندن آن به ملیت خود افتخار کنند، نه مانند کودکی بی سواد که تنها تصاویر کی مجله را نگاه میکند تاریخ را برگ زده و از روی عکس ها برای خود رویا پردازی ها کنند چرا که آنچه بر پایه این رویاها ساخته شود سست و فرو ریختنیست.

منظورم هیچ کدام از نویسندگان این مبحث نبود، این موضوع جزو دغدغه های فکری همیشگی من است.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام

   یه مدل جدیده برای اشتباه جلوه دادن تفکرات دیگران:  
  منم مثل شما فکر می کردم و بعد فهمیدم اشتباه بوده! و   
  انسان خودش متوجه نقص تفکراتش نمی شود و باید از منظر دیگران دید!     کنید توضیح واضحات ندید تا حرفای بعدیتون رو موجه جلوه بدهید.       
   جای شکی نیست آمریکا و دوستانش که نظام اسلامی ما برنامه های اون ها رو برای دنیا به هم ریخته سعی کنند تا با تشویق ما به گذشته عظیم و شکوهمندمان -که آن هم مطلوب شان نیست و در زمان شاه تلاش می کردند تا اقتدار تاریخی ما رو دچار تردید کنند تا از هرگونه حرکت ملی گرایانه ضد منافع شان دوری شود(بهترین دلیل:کودتای 28 مرداد بر ضد نظام ملی گراها)-ما را از ادامه راه صحیحی که در پیش گرفته ایم با ایجاد تردید در هدف و بیان نتایج راه اسلامی کردن کشورمان با پیش کشیدن بحث هایی مثل پارسیزه کردن ایران و بقیه مسایلی که مطرح فرمودید منصرف یا دست کم سست کنند و به اهداف پلیدشان نزدیک شوند.     دوست عزیز این درست است که بخاطر مخالفت با اون ها با تاریخ خودمون دشمن بشیم؟ می خواهید بخاطر مخالفت با اون ها و اینکه مثل اون ها نباشیم شلوارمان رو بر عکس بپوشیم یا روی کله(برعکس) و نه روی دوپا راه بریم تا مثل اون ها عمل نکرده باشیم؟؟؟؟؟؟؟  
        اولین باری است چنین چیزی رو می شنوم!  
   ما سند هویت ماست. کشور های جهان حرف یک کشور بی تاریخ و تازه به دوران رسیده رو نمی خونن(غیر از آمریکا بخاطر مسایل دیگری که اینجا جاش نیست) و تاریخ ما باعث آسان سازی رسیدن به اهداف والای اسلام خواهد شد.  
     
  : کوروش برای معلمین تاریخ غریب است!!!  
   تاسفه که برای به کرسی نشوندن حرف خودتون به کار تحریف تاریخ خودی و دروغ شمردن اون روی آوردید. محض اطلاع شما بگم که نام بیشتر شاهان ما به زبان ها ی اروپایی ترجمه شده و اینقدر مهم بوده ان که در فرهنگ لغت هم قرار دارند. برای       خشایارشای ساسانی است که با تلفظ آن             دارد. اگه کمی به خود زحمت داده و فرهنگ لغتتان را بررسی کنید متوجه می شید. چند روز قبل یکی از گزارش های اخبار مربوط به میدان کوروش در یکی از شهرهای اروپایی بود که پخش شد. چند وقت قبلش هم مقبره دوتا سرباز هخامنشی رو تو یه شهر فرانسه پخش کردن که مردم اون شهر مثل پیامبران تقدیس شون میکردن و بسیار با احترام از اون ها صحبت می کردن.فکر کنم نیس بود و خبرنگار هم نجف زاده بود. ظاهرن شما با صحبت های رئیس جهمور هم مخالفید.آقای احمدی نژاد تو این مدت بسیار از تاریخ ما و عظمت حضرت کوروش کبیر(ذوالقرنین) صحبت کرده که البته چند تا آدم سفیه و مذهبی نمای کذاب سبک مغز که اعتقادی هم به نظام ندارن به او حمله کردن.        تاریخی هم که کوروش براش غریب باشه احتمالن یا خودش رو به دیوانگی    و یا کلن فردی بدون سواد حداقلی برای خواندن-نوشتن بوده که مدرک خریده! و باید خاکش کرد چون بی سوادها هم کمی از تاریخ سردرمیارن.  


   هم شما از تاریخ ما بازی کودکانه! رو نتیجه می گیرید ریشه در مشکلات دوران کودکی شما با درس تاریخ داره! و به خودتون مربوطه.  
     
   شما باسواد مملکت باشید من از سواد متنفر و گریزان شدم!  
   همون بی سوادی رو ترجیح میدم.  

قفل شده

بازگشت به “سوالات، پيشنهادات و انتقادات”