سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 دی 1388 15:30

شیراز پلاک 12

آرشيو سپاس: 111 مرتبه در 21 پست

گله ای از سایت و اعضای آن

توسط kalafe2002 » سه شنبه 20 مهر 1389 21:16

امروز 20 مهر ماه یاد روز حافظ بود . به جز شیراز ظاهرا در 20 کشور دیگه هم این مراسم رو برگزار کردن ولی درایران به جز شیراز و حافظیه جای دیگه ای خبری از حافظ و یاد روز حافظ نبود. جای تاسف و افسوس زیادی داره که در کشور ما چنین روزی و حتی روزی مثل 20 اکتبر که روز جهانی کورش است و یا اول اردیبهشت که سالروز سعدی است گرامی داشته نمی شه ولی روزی مثل روز جهانی تخم مرغ ( یکشنبه 19 مهر ) گرامی داشته میشه و از تلویزیون . اخبار و .... پخش می کنند و کارشناس هم میارن. ظاهرا عده ای در این سایت فقط ادعای غیرت ایرانی بودن و ... دارند ولی کاری برای مشاهیر اون انجام نمی دهند . چنین روز هایی مخصوصا روز کورش را باید در کشور پرچم سیاه آویزان کنیم
یاری اندر کس نمی بینم یاران را چه شد     دوستی کی آخر آمد دوستدارام را چه شد
پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود  مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

Captain I

Captain I

نماد کاربر
433

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:48

آرشيو سپاس: 1473 مرتبه در 391 پست

Re: گله ای از سایت و اعضای آن

توسط abbas.m.k » سه شنبه 20 مهر 1389 21:26

دوست عزيز حرف شما درسته.من اينجا يه تايپيك گذاشتم كه كلمه هاي پارسي رو جاي عربي اون استفاده كنيم اما بعضي ها اونو به عنوان نژاد پرستانه گزارش دادند و ....
بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abbas.m.k تشکر کرده اند:
mehr2000, FARSHAD.ADL, CAPTAIN PILOT, mohammad1365, Ass@ss!N, Norooz7032, atlantik, An225, irane-ariyayi2, AGeNiS1, MOHAMMAD JAFAR, رونین, Cloor Master, wild-bear

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
41

تاريخ عضويت

شیراز پلاک 12

توسط kalafe2002 » سه شنبه 20 مهر 1389 21:46

بله دوست من . خواندم و لذت بردم . عده ای می خوان چشمشون رو به روی جنایتهایی که اعراب در زمان حمله ایران کردن و یا حتی در همین زمان جنگ ببندند. نمی دونم چرا . اصلا برای من قابل هضم نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kalafe2002 تشکر کرده اند:
mohammad1365, Norooz7032, Beni_TOMCAT, رونین, wild-bear, Ass@ss!N, FARSHAD.ADL

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تشکر کرده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 21:12

آرشيو سپاس: 366 مرتبه در 97 پست

توسط MRSTAR » چهارشنبه 21 مهر 1389 00:06

kalafe2002 نوشته است:بله دوست من . خواندم و لذت بردم . عده ای می خوان چشمشون رو به روی جنایتهایی که اعراب در زمان حمله ایران کردن و یا حتی در همین زمان جنگ ببندند. نمی دونم چرا . اصلا برای من قابل هضم نیست

دوست من شاید به خاطر اینه که حساب عرب ها رو از اسلام جدا نمیکنین
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MRSTAR تشکر کرده اند:
رونین

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
41

تاريخ عضويت

شیراز پلاک 12

توسط kalafe2002 » شنبه 24 مهر 1389 13:04

مشکل ما همین جا است که میگن اسلام به ایران حمله کرد نه اعراب تا به اسم اسلام از جنایان اعراب چیزی تعریف نکنن ای کاش همه اعضای سایت نامه عمر به یزدگرد را در اینترنت جستجو کنند و بخوانند تا بفهمند که پادشاه ایران چه کسی بود و خلیفه اعراب که بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kalafe2002 تشکر کرده اند:
Norooz7032, رونین, wild-bear

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
65

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 اردیبهشت 1389 20:49

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 36 پست

توسط timon » پنج شنبه 21 بهمن 1389 17:06

بعضی از هموطن های ما هم عرب هستند که برای این مملکت زحمات زیادی دارند میکشن.توی جنگ هم فداکاری های زیادی کردند.لطفا طوری نظر بدید که این هموطن های عزیزمون آزرده خاطر نشن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب timon تشکر کرده اند:
shapooor, Hashashin, oweiys, Solver, رونین, mojtabba

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » جمعه 22 بهمن 1389 00:05

با سلام حضور همه

ما ایرانی نیستیم بلکه بیشتر ساکن ایران هستیم. کشور ما پس از ساسانیان اشغال و فرهنگ ما نابود شد و شدیم از زیرمجموعه های اعراب(البته ملایم تر از مصر) و البته با کمی بومی بازی.
با اینکه با نظام جمهوری اسلامی موافق هستم ولی نمی دونم چرا سران محترم نظام اسلامی ما به تاریخ ما به چشم هوو و دشمن نگاه می کنن و درباره تمام شخصیت های عرب فیلم ساخته میشه ولی از مشاهیر و پادشاهانمون هیچ فیلم و حتی تئاتر ساخته نشده. برای مثال مختار رو ساختن ولی درباره کوروش کبیر
سرور تاریخ بشر چیزی ساخته نشده که قابل قبول نیست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
Ass@ss!N, رونین, stormtomcat, An226, MOHAMMAD JAFAR, FARSHAD.ADL

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 22 بهمن 1389 02:20

اینطوری که شما میگی هیچ کس اهل هیچ جا نیست ! فقط ساکن اونجاست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Norooz7032, Solver, رونین, AGeNiS1, stormtomcat, mojtabba

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 22 بهمن 1389 03:34

بحث داغ  . . .  اما  شاید تکراری در سنترال.

بنده هم مشابه شما فکر میکردم تا زمانی که با مطالعات بیشتر فهمیدم نقص طرز فکرم در کجاست. اصولا آدم متوجه طرز تفکر غلط خودش نمیشود مگر بتواند خود را جای دیگران بگذارد. آن زمان خواهید فهمید چرا ان رفتار که از نظر خودمون نژاد پرستی نیست و یک ارق ملی معمولی است در نظر دیگران نژاد پرستی است.َ

اما در باب مبحث " پارسی " یا " فارسی " موضوع کاملاً سیاسی است. بر فرض آنکه پارسی صحیح باشد که مطالعات بنده تا این لحظه هنوز بر نادرست بودن آن حکم میکند، تا زمانی که BBC هدایت نشرش را دارد میلی بهش نخواهم داشت. واقعا برخی دوستان از خودشان سوال نمیکنند چرا یک کشور اینقدر برایش مهم باشد ما زبانمان را تحریف نکنیم و جای فارسی بگوییم پارسی؟ چرا نرم افزارها جای Farsi بنویسند Persian یا حتی به تازگی در برخی قسمت های گوگل Parsi که دیگر مدل کاملاً جدیدی است!

من فقط با دیدن دوستان مدام یاد حرف اون دوست آمریکایی خودم (استاد تاریخ دانشگاه کلمبیا) میوفتم و تاسف میخورم. اون راست گفت ما از همان ابتدا هر چه داشتیم سواد نداشتیم حتی اندازه ای که خودمان تاریخ کشورمان را بنویسیم ! و شاید اکنون هم نداریم که از خواندن تاریخ چنین و چنان تفکرات کودکانه ای در ذهن میپرورانیم که جهانی بوده است و کورشی! در حالی که حتی معلمین تاریخ خیلی از کشورها نام کورش براشون غریب است! مگر مطالعات منطقه ای داشته باشند چه برسد به مردمان. صد البته نخست وزیر اسرائیل که تیزی شمشیر را روی گلویش حس میکند از کورش که جزو بزرگترین شاهان کشور بوده هیچ از هر نام و نشان در ایران راه گریزی میجوید جهت جلب حمایت ایرانیان بی سوادی که نه تاریخی نوشتند نه درک درستی از خواندنش دارند.

امیدوارم روزی برسد که همه ایرانی ها با سواد باشند، کتاب بخوانند، تاریخ بخوانند و با خواندن آن به ملیت خود افتخار کنند، نه مانند کودکی بی سواد که تنها تصاویر کی مجله را نگاه میکند تاریخ را برگ زده و از روی عکس ها برای خود رویا پردازی ها کنند چرا که آنچه بر پایه این رویاها ساخته شود سست و فرو ریختنیست.

منظورم هیچ کدام از نویسندگان این مبحث نبود، این موضوع جزو دغدغه های فکری همیشگی من است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
رونین, AGeNiS1, stormtomcat, oweiys, Shahbaz

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » جمعه 22 بهمن 1389 08:55

نامه عمر به یزگرد:

از عمر بن الخطاب خلیفه مسلمین به یزدگرد سوم شاهنشاه پارس

یزدگرد، من آینده روشنی برای تو و ملت تو نمی بینم مگر اینکه پیشنهاد مرا بپذیری و با من بیعت کنی. تو سابقا بر نصف جهان حکم می راندی ولی اکنون که سپاهیان تو در خطوط مقدم شکست خورده اند و ملت تو در حال فروپاشی است. من به تو راهی را پیشنهاد می کنم تا جانت را نجات دهی.

شروع کن به پرستش خدای واحد، به یکتا پرستی، به عبادت خدای یکتا که همه چیزرا او آفریده. ما برای تو و برای تمام جهان پیام او را آورده ایم، او که خدای راستین است.

از پرستش آتش دست بردار و به ملت خود فرمان بده که آنها نیز از پرستش آتش که خطاست دست بکشند، بما بپیوند الله اکبر را پرستش کن که خدای راستین است و خالق جهان.

الله را عبادت کن و اسلام را بعنوان راه رستگاری بپذیر. به راه کفر آمیز خود پایان بده و اسلام بیاور و الله اکبر را منجی خود بدان.

با این کار زندگی خودت را نجات بده و صلح را برای پارسیان بدست آر. اگر بهترین انتخاب را می خواهی برای عجم ها ( لقبی که عربها به پارسیان می دادند بعمنی کودن و لال) انجام دهی با من بیعت کن.

الله اکبر
خلیفه مسلمین
عمربن الخطاب

نامه یزگرد به عمر:

از شاه شاهان، شاه پارس، شاه سرزمینهای پرشمار، شاه آریایی ها و غیر آریایی ها، شاه پارسیان و نژادهای دیگر از جمله عربها، شاه فرمانروایی پارس، یزدگرد سوم ساسانی به عمربن الخطاب خلیفه تازیان ( لقبی که پارسیان به عربها می دهند به معنی سگ شکاری )

به نام اهورا مزدا آفریننده زندگی و خرد

تو در نامه ات نوشته ای می خواهی ما را به راه راست هدایت کنی، به راه خدای راستینت، الله اکبر، بدون اینکه هیچگونه آگاهی داشته باشی که ما که هستیم و چه را می پرستیم.

این بسیار شگفت انگیز است که تو لقب فرمانروای عربها را برای خودت غصب کرده ای آگاهی و دانش تو نسبت به امور دنیا به همان اندازه عربهای پست و مزخرف گو و سرگردان در بیابانهای عربستان و انسانهای عقب مانده بیابان گرد است.

مردک، تو به من پیشنهاد می کنی که خداوند یکتا را بپرستم در حالیکه نمی دانی هزاران سال است که ایرانیان خداوند یکتا را می پرستند و روزی پنج بار به درگاه او نماز می خوانند. هزاران سال است که در ایران، سرزمین فرهنگ و هنر این رویه زندگی روزمره ماست.

زمانیکه ما داشتیم مهربانی و کردار نیک را در جهان می پروراندیم و پرچم پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک را در دستهایمان به اهتزاز درمی آوردیم تو و پدران تو داشتند سوسمار میخوردند و دخترانتان را زنده بگور می کردید.

شما تازیان که دم از الله می زنید برای آفریده های خدا هیچ ارزشی قائل نیستید ، شما فرزندان خدا را گردن می زنید، اسرای جنگی را می کشید، به زنها تجاوز می کنید، دختران خود را زنده به گور می کنید، به کاروانها شبیخون می زنید، دسته دسته مردم را می کشید، زنان مردم را میدزدید و اموال آنها را سرقت می کنید. قلب شما از سنگ ساخته شده است. ما تمام این اعمال شیطانی را که شما انجام می دهید محکوم می کنیم. حال با اینهمه اعمال قبیح که انجام می دهید چگونه می خواهید به ما درس خداشناسی بدهید؟

تو بمن می گویی از پرستش آتش دست بردارم، ما ایرانیان عشق به خالق و قدرت خلقت او را در نور خورشید و گرمی آتش می بینیم. نور و گرمای خورشید و آتش ما را قادر می سازد که نور حقیقت را ببینیم و قلبهایمان برای نزدیکی به خالق و به همنوع گرم شود. این بما کمک می کند تا با همدیگر مهربانتر باشیم و این نور اهورایی را در اعماق قلبمان روشن می سازد.

خدای ما اهورا مزداست و این بسیار شگفت انگیز است که شما تازه او را کشف کرده اید و نام الله را بر روی آن گذارده اید. اما ما و شما در یک سطح و مرتبه نیستیم، ما به همنوع کمک می کنیم ، ما عشق را در میان آدمیان قسمت می کنیم، ما پندار نیک را در بین انسانها ترویج می کنیم، ما هزاران سال است که فرهنگ پیش رفته خود را با احترام به فرهنگ های دیگر بر روی زمین می گسترانیم ، در حالیکه شما به نام الله به سرزمینهای دیگر حمله می کنید، مردم را دسته دسته قتل عام می کنید، قحطی به ارمغان می آورید و ترس و تهی دستی به راه می اندازید، شما اعمال شیطانی را به نام الله انجام می دهید. چه کسی مسئول اینهمه فاجعه است؟

آیا الله به شما دستور داده قتل کنید، غارت کنید و ویران کنید؟

یا اینکه پیروان الله به نام او این کارها را انجام می دهند؟ و یا هردو؟

شما می خواهید عشق به خدا را با نظامی گری و قدرت شمشیر هایتان به مردم یاد بدهید. شما بیابان گردهای وحشی می خواهید به ملت متمدنی مثل ما درس خداشناسی بدهید. ما هزاران سال فرهنگ و تمدن در پشت سر خود داریم، تو بجز نظامی گری، وحشی گری، قتل و جنایت چه چیزی را به ارتش عربها یاد داده ای؟ چه دانش و علمی را به مسلمانان یاد داده ای که حالا اصرار داری به غیر مسلمانان نیز یاد بدهی؟ چه دانش و فرهنگی را از الله ات آموخته ای که اکنون می خواهی به زور به دیگران هم بیاموزی؟

افسوس و ای افسوس ... که ارتش پارسیان ما از ارتش شما شکست خورد و حالا مردم ما مجبورند همان خدای خودشان را این بار با نام الله پرستش کنند و همان پنج بار نماز را بخوانند ولی اینکار با زور شمشیر باید عربی نماز بخوانند چون گویا الله شما فقط عربی می فهمد.

من پیشنهاد می کنم که تو و همدستانت به همان بیابانهایی که سابقا عادت داشتید در آن زندگی کنید برگردید. آنها را برگردان به همان جایی که عادت داشتید جلوی آفتاب از گرما بسوزند، به همان زندگی قبیله ای ، به همان سوسمار خوردن ها و شیر شتر نوشیدنها.

من تو را نهی نمی کنم از اینکه این دسته های دزد را ( ارتش تازیان) در سرزمین آباد ما رها کنی ، در شهر های متمدن ما و در میان ملت پاکیزه ما.

این چهار پایان سنگدل را آزاد مگذار تا مردم ما را قتل عام کنند، زنان و فرزندان ما را بربایند، به زنهای ما تجاوز کنند و دخترانمان را به کنیزی به مکه بفرستند. نگذار این جنایات را به نام الله انجام دهند، به این کارهای جنایتکارانه پایان بده.

آریایها بخشنده، خونگرم و مهمان نوازند، انسانهای پاک به هر کجا که بروند تخم دوستی، عشق ، آگاهی و حقیقت را خواهند کاشت بنابراین آنها تو و مردم تو را بخاطر این کارهای جنایتکارانه مجازات نخواهند کرد.

من از تو می خواهم که با الله اکبرت در همان بیابانهای عربستان بمانی و به شهرهای آباد و متمدن ما نزدیک نشوی ، بخاطر عقاید ترسناکت و بخاطر خوی وحشی گریت.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
رونین, AGeNiS1, stormtomcat, MOHAMMAD JAFAR, Cloor Master, FARSHAD.ADL

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

توسط رونین » جمعه 22 بهمن 1389 10:07

سلام خدمت شما دوستان گرامی :razz:  :razz:

به نظر من آدم خوب و بد همه جا هست فرقی نمیکنه عرب، مسلمان، یهودی، مسیحی............. بی احترامی به همه غلط هست جایی خواندم از رسول اکرم (ص) که فرمودند کسی که همیشه لفظ  (همه) را به کار میبره مثلا میگه همه بد هستند یا همه نادان هستند از انسانیت چیزی متوجه نشده! گاهی دشمنان هم به یکدیگر احترام میگذارند جایی خوندم یکی از ژنرال های هیتلر یک ساعت آتش بس اعلام میکنه تا دشمنانش بتونن نیروهای زخمی را از میدان خارج کنند! یا ناپلئون در معرض و هدف یه توپ دشمن قرار میگیره ولی فرمانده توپخانه اجازه اتش نمیده چون دید که اسب ناپلئون در گل گیر کرده بوده و محال بود که در حالت عادی ناپلئون را به دام بیندازند.

پس زیاد به گذشته فکر نکنید، هرچی بوده تمام شده آینده مهمتر هست، ما باید سعی کنیم کشور خودمونو بسازیم، راستی من هم شکایت دارم، میزان بازدید از انجمن گیاهان به شدت کاهش یافته، از دوستان عزیزی که بازدید میکنند کمال تشکر را دارم اما الان میزاد بازدید بسیار کم هست دیگه امتحانات هم تمام شده پس بهانه ای ندارید!!
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
shapooor, Solver, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, stormtomcat, كيارش, oweiys, Shahbaz

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » جمعه 22 بهمن 1389 13:42

Negar.int نوشته است:
بحث داغ  . . .  اما  شاید تکراری در سنترال.

بنده هم مشابه شما فکر میکردم تا زمانی که با مطالعات بیشتر فهمیدم نقص طرز فکرم در کجاست. اصولا آدم متوجه طرز تفکر غلط خودش نمیشود مگر بتواند خود را جای دیگران بگذارد. آن زمان خواهید فهمید چرا ان رفتار که از نظر خودمون نژاد پرستی نیست و یک ارق ملی معمولی است در نظر دیگران نژاد پرستی است.َ

اما در باب مبحث " پارسی " یا " فارسی " موضوع کاملاً سیاسی است. بر فرض آنکه پارسی صحیح باشد که مطالعات بنده تا این لحظه هنوز بر نادرست بودن آن حکم میکند، تا زمانی که BBC هدایت نشرش را دارد میلی بهش نخواهم داشت. واقعا برخی دوستان از خودشان سوال نمیکنند چرا یک کشور اینقدر برایش مهم باشد ما زبانمان را تحریف نکنیم و جای فارسی بگوییم پارسی؟ چرا نرم افزارها جای Farsi بنویسند Persian یا حتی به تازگی در برخی قسمت های گوگل Parsi که دیگر مدل کاملاً جدیدی است!

من فقط با دیدن دوستان مدام یاد حرف اون دوست آمریکایی خودم (استاد تاریخ دانشگاه کلمبیا) میوفتم و تاسف میخورم. اون راست گفت ما از همان ابتدا هر چه داشتیم سواد نداشتیم حتی اندازه ای که خودمان تاریخ کشورمان را بنویسیم ! و شاید اکنون هم نداریم که از خواندن تاریخ چنین و چنان تفکرات کودکانه ای در ذهن میپرورانیم که جهانی بوده است و کورشی! در حالی که حتی معلمین تاریخ خیلی از کشورها نام کورش براشون غریب است! مگر مطالعات منطقه ای داشته باشند چه برسد به مردمان. صد البته نخست وزیر اسرائیل که تیزی شمشیر را روی گلویش حس میکند از کورش که جزو بزرگترین شاهان کشور بوده هیچ از هر نام و نشان در ایران راه گریزی میجوید جهت جلب حمایت ایرانیان بی سوادی که نه تاریخی نوشتند نه درک درستی از خواندنش دارند.

امیدوارم روزی برسد که همه ایرانی ها با سواد باشند، کتاب بخوانند، تاریخ بخوانند و با خواندن آن به ملیت خود افتخار کنند، نه مانند کودکی بی سواد که تنها تصاویر کی مجله را نگاه میکند تاریخ را برگ زده و از روی عکس ها برای خود رویا پردازی ها کنند چرا که آنچه بر پایه این رویاها ساخته شود سست و فرو ریختنیست.

منظورم هیچ کدام از نویسندگان این مبحث نبود، این موضوع جزو دغدغه های فکری همیشگی من است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام

اینم یه مدل جدیده برای اشتباه جلوه دادن تفکرات دیگران:

منم مثل شما فکر می کردم و بعد فهمیدم اشتباه بوده! و یا

انسان خودش متوجه نقص تفکراتش نمی شود و باید از منظر دیگران دید!
لطف کنید توضیح واضحات ندید تا حرفای بعدیتون رو موجه جلوه بدهید.

البته جای شکی نیست آمریکا و دوستانش که نظام اسلامی ما برنامه های اون ها رو برای دنیا به هم ریخته سعی کنند تا با تشویق ما به گذشته عظیم و شکوهمندمان -که آن هم مطلوب شان نیست و در زمان شاه تلاش می کردند تا اقتدار تاریخی ما رو دچار تردید کنند تا از هرگونه حرکت ملی گرایانه ضد منافع شان دوری شود(بهترین دلیل:کودتای 28 مرداد بر ضد نظام ملی گراها)-ما را از ادامه راه صحیحی که در پیش گرفته ایم با ایجاد تردید در هدف و بیان  نتایج راه اسلامی کردن کشورمان با پیش کشیدن بحث هایی مثل پارسیزه کردن ایران و بقیه مسایلی که مطرح فرمودید منصرف یا دست کم سست کنند و به اهداف پلیدشان نزدیک شوند.
اما دوست عزیز این درست است که بخاطر مخالفت با اون ها با تاریخ خودمون دشمن بشیم؟ می خواهید بخاطر مخالفت با اون ها و اینکه مثل اون ها نباشیم شلوارمان رو بر عکس بپوشیم یا روی کله(برعکس) و نه روی دوپا راه بریم تا مثل اون ها عمل نکرده باشیم؟؟؟؟؟؟؟

این اولین باری است چنین چیزی رو می شنوم!

تاریخ ما سند هویت ماست. کشور های جهان حرف یک کشور بی تاریخ و تازه به دوران رسیده رو نمی خونن(غیر از آمریکا بخاطر مسایل دیگری که اینجا جاش نیست) و تاریخ ما باعث آسان سازی رسیدن به اهداف والای اسلام خواهد شد.

فرمودید: کوروش برای معلمین تاریخ غریب است!!!

باعث تاسفه که برای به کرسی نشوندن حرف خودتون به کار تحریف تاریخ خودی و دروغ شمردن اون روی آوردید. محض اطلاع شما بگم که نام بیشتر شاهان ما به زبان ها ی اروپایی ترجمه شده و اینقدر مهم بوده ان که در فرهنگ لغت هم قرار دارند. برای مثالXerxes معادل خشایارشای ساسانی است که با تلفظ آن Khwashear یا Xiaschiar تفاوت دارد. اگه کمی به خود زحمت داده و فرهنگ لغتتان را بررسی کنید متوجه می شید. چند روز قبل یکی از گزارش های اخبار مربوط به میدان کوروش در یکی از شهرهای اروپایی بود که پخش شد. چند وقت قبلش هم مقبره دوتا سرباز هخامنشی رو تو یه شهر  فرانسه پخش کردن که مردم اون شهر مثل پیامبران تقدیس شون میکردن و بسیار با احترام از اون ها صحبت می کردن.فکر کنم نیس بود و خبرنگار هم نجف زاده بود. ظاهرن شما با صحبت های رئیس جهمور هم مخالفید.آقای احمدی نژاد تو این مدت بسیار از تاریخ ما و عظمت حضرت کوروش کبیر(ذوالقرنین) صحبت کرده که البته چند تا آدم سفیه و مذهبی نمای کذاب سبک مغز که اعتقادی هم به نظام ندارن به او حمله کردن.
معلم تاریخی هم که کوروش براش غریب باشه احتمالن یا خودش رو به دیوانگی زده و یا کلن فردی بدون سواد حداقلی برای خواندن-نوشتن بوده که مدرک خریده! و باید خاکش کرد چون بی سوادها هم کمی از تاریخ سردرمیارن.

اگر هم شما از تاریخ ما بازی کودکانه! رو نتیجه می گیرید ریشه در مشکلات دوران کودکی شما با درس تاریخ داره! و به خودتون مربوطه.

اگه شما باسواد مملکت باشید من از سواد متنفر و گریزان شدم!

و همون بی سوادی رو ترجیح میدم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
Hashashin, AGeNiS1, stormtomcat, An226, رونین

بعدي