سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه 13 شهریور 1389, 1:40 pm
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

پست توسط امیر جمالی » یک شنبه 25 مهر 1389, 1:00 am

 
سقوط یک زن نابینا روی ریل مترو تهران / فیلم حادثه روی میز بازپرس   
یک زن نابینا صبح امروز شنبه در سکوی متروی ایستگاه خزانه به روی ریل قطار سقوط کرد که علت مرگ در حال بررسی است.  

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مشاهدات دوربینهای مداربسته مترو تهران و اظهارات مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارهای شهری پایتخت ساعت 7:45 دقیقه صبح شنبه زن جوان نابینایی پس از ورود به سکوی مترو در ایستگاه خزانه قبل از رسیدن قطار به داخل ایستگاه مترو سقوط می کند.
مترو منطقه ممنوعه است ؛ تمامی موارد ایمنی لحاظ شده
جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تمامی ایستگاههای مترو جزء محدوده خطر محسوب می شود گفت: هر مسافر و شهروندی که وارد محدوده سکوهای مترو شود وارد منطقه خطر شده و بلندگوها و خطوط زرد رنگ ایستگاههای مترو دائما این خطر را به مسافران گوشزد می کنند.
وی افزود: در طول روز هزاران معلول، جانباز و نابینا و کودک و سالمند وارد مترو می شوند و ما نمی توانیم برای تمامی آنها مامور بگذاریم ولی تمامی کارکنان مترو موظفند در صورت درخواست کمک افراد معلول را به قطار راهنمایی کنند ولی متاسفانه اکثر معلولان درخواست کمک و حمایت نکرده و خود سوار قطار می شوند.
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران اظهار داشت: بر اساس مشاهده فیلمهای ایستگاه خزانه آنچه مشخص است این است که این خانم نابینا به تنهایی وارد سکوی قطار شده و پنج ثانیه قبل از ورود قطار به ایستگاه به داخل ریل سقوط کرده است و قطار با وجود کشیدن ترمز اضطراری نتوانست این زن را از مرگ نجات دهد.
وی گفت: اینکه برخی به نقل از بنده اعلام کند خودکشی بوده یا نبوده حرف درستی نیست چون در این مورد نیروی انتظامی و مسئولان مربوطه اظهار نظر می کنند و تمامی فیلمها در اختیار ماموران قرار داده می شود.
ربیعی اظهار داشت: اگر برخی از سازمانهای مردم نهاد عنوان می کنند متروی تهران برای نابینایان مناسب سازی نشده در ابتدا بیایند و موارد قانونی آن را اعلام کنند و دوم اینکه مترو برای همکاری با این سازمانها اعلام آمادگی می کند.
همچنین شاهنگیان بازپرس ویژه قتل تهران در مورد مرگ این زن گفته است: پس از حادثه به مأموران مترو دستور دادیم تا فیلم لحظه سقوط را به این شعبه بازپرسی ارائه دهند.
وی افزود: مأموران مترو با این دستور موافقت کردند و قرار شد تا فیلم حادثه به کلانتری خزانه برده شود و در آنجا مورد بازبینی قرار بگیرد و سپس گزارش آن توسط کلانتری به شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران ارسال شود.

بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران و مسئول این پرونده گفت به احتمال زیاد تا اواسط هفته این گزارش تکمیل می‌شود و می‌توان در مورد جزئیات وقوع این حادثه اعلام نظر کرد.


خبر گزلری مهر 24/7/  
اللهم عجل لولیک الفرج

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه 2 تیر 1386, 11:47 pm
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2024 بار
تماس:

Re: سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

پست توسط ali1371 » یک شنبه 25 مهر 1389, 3:43 pm

هیچ کس نبوده نذاره بیافته
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
پست: 445
تاریخ عضویت: جمعه 26 تیر 1388, 9:56 pm
محل اقامت: ایران،خاک دلیران
سپاس‌های ارسالی: 1806 بار
سپاس‌های دریافتی: 4143 بار
تماس:

Re: سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

پست توسط azeRilA » یک شنبه 25 مهر 1389, 6:48 pm

ali1371 نوشته شده:هیچ کس نبوده نذاره بیافتهبلندگوها و خطوط زرد رنگ ایستگاههای مترو دائما این خطر را به مسافران گوشزد می کنند.


در طول روز هزاران معلول، جانباز و نابینا و کودک و سالمند وارد مترو می شوند و ما نمی توانیم برای تمامی آنها مامور بگذاریم ولی تمامی کارکنان مترو موظفند در صورت درخواست کمک افراد معلول را به قطار راهنمایی کنند


بر اساس مشاهده فیلمهای ایستگاه خزانه آنچه مشخص است این است که این خانم نابینا به تنهایی وارد سکوی قطار شده و پنج ثانیه قبل از ورود قطار به ایستگاه به داخل ریل سقوط کرده است و قطار با وجود کشیدن ترمز اضطراری نتوانست این زن را از مرگ نجات دهد.


هر ایستگاه مترو بیش از یک نفر تحت عنوان"حراست ایستگاه"داره که در محوطه ایستگاه در حال گشت زنی هستند و مشکلاتی از قبیل اینکه مسافری با بسته شدن در قطار ممانعت کنه و مواردی از این قبیل رو پیگیری میکنند.

با توجه به اینکه سمت حرکت قطار(از ایستگاه امام خمینی به سمت حرم و یا برعکس)معلوم نبوده ، میتوان این احتمال رو داد که در مسیر حرم-تجریش(جنوب به شمال)که در آن زمان از صبح تعداد مسافران بالا بوده و مسافران هم به دلیل عدم اندکی صبر(!)که همیشه موجود هست در تمامی ایستگاه ها باعث این اتفاق شده باشه...

قطار ها یک محدوده ی سرعت مجاز جهت ورود به ایستگاه و مسافر گیری از سکو هستند که سرعت آنها اغلب مطابق با همان دستور العمل هست.اما باز هم نمیشه نظر کلی داد...

فقط میتوان تاسف خورد...چرا که یک شخص نابینا برایش چنین اتفاقی افتاد تصویر
 
[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

 [SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست
 
  

Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک شنبه 14 بهمن 1386, 1:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 711 بار

Re: سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

پست توسط kingday » یک شنبه 25 مهر 1389, 11:28 pm

معمولا نابینایان از عصا استفاده میکنن تا موانع و چاله ها رو حس کنن این خیلی عجیبه که متوجه نشده بوده و احتمال خودکشی هم هستش.
به هر حال خدا رحمتش کنه

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 6:10 pm
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: سقوط یک زن نابینا از روی ریل مترو تهران

پست توسط میهن پرست » دو شنبه 26 مهر 1389, 11:00 pm

متاسفانه این عجله ملت کار دست ادم میده.بنده خودم یک بار نزدیک ریل ایستاده بودم و پشتم هم کلی ادم بود قطار که نزدیک شد یکم هجوم اوردن و نزدیک بود جلوی قطار به سرم اصابت کنه و فقط میشه گفت خدا رحم کرد.البته بعدش حسابی از خجالت پشت سری هام در اومدم. :grin:
اما این که یک پیرزن نابینا این طوری بمیره واقعا جای تاسف داره اونم در ایستگاهی که معمولا شلوغ هست.خدا بیامرزه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”