در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: واريز 81 هزار تومان يارانه نقدي به صورت علي الحساب از فر

توسط میهن پرست » سه شنبه 27 مهر 1389 14:25

sohraba نوشته است:اینجا چند حقیقت وجود داره
1-این طرح باید اجرا بشه چون دیگه امکان اداره کشور مثل سابق وجود نداره ودرصورت ادامه پیدا کردن این روش به احتمال زیاد اقتصاد مملکت حد اکثر تا 5سال دیگه به طور کامل دچار ورشکستگی خواهد شد نمونش عدم توانایی در پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی که قرار بود چند ماه پیش پرداخت بشه بعد شد شهریور شد مهر هنوز هم ندادن درواقع تو اقتصاد بازاری دراین شرایط میگن طرف داره این کلاه اون کلاه میکنه تا ورشکستگیش رو عقب بندازه البته ممکن بعضی ها این حرف رو قبول نداشته باشن ومثلا بخوان شاخص های بورس یا چیزهای مشابه رو مثال بزنن ولی حقیقت موجود همینه
2-ایا امکان اجرای درست طرح وجود داره همین الان میبینیم یه عده که دارای قدرت اقتصادی بالایی هم هستن تهدیدهای مختلفی میکنن توانایی مهار بحران افکنی این اشخاص مهمه همینطور مردمی که ممکن دچار تبلیغات رسانه های خارجی قراربگیرن وخودشون رو داخل بازی این گروه ها ببینن
3-مسئله بی کیفیتی تجهیزات واقلام مصرفی درایران ایا اقدامی جدی برای ارتقای سطح کیفی این اقلام شده یا نه چراکه حتی اگر طرح هدفمند کردن درست هم اجرا بشه امکان دوام ان هم چندان نخواهد بود تا کی میتونیم خودروهای پر مصرف تولید کیم تا کی نان بی کیفیت میتونیم دست مردم بدیم این ارتقای کیفیت ازاین لحاظ دارای اهمیت که اگر برای مثال خودروی پر مصرف دست مردم بدیم مردم بدلیل هزینه بالای بهره برداری ممکن از خرید منصرف بشن ودر کل مسئله اتفاق رکو شدید درصنعت داخل تعطیلی کارخانجات اخراج کارکنان واز همه بدتر بدتر شدن بازار با ورود زنجیر گسیخته کالاهای بی کیفیت چینی
البته من همون طور که دربالا گفتم موافق بی چون وچرای اجرای طرح هستم اما درکنارش اعتقاد جدی به ایجاد انقلابی در کیفیت کالاهای تولیدی هستم وبه نظرم میاد اگه نتونیم کیفیت رو به استاندارد جهانی برسونیم تنها با اجرای این طرح چند سالی از سقوط اقتصاد تونستیم جلوگیری کنیم

افرین به این میگن یه نقد درست و حسابی.البته دوست من با بعضی از حرف های شما مخالفم.مثلا به نظر من اقتصاد ما اینقدر بحرانی نیست که شما میگی.اما سر اصل موضوع با اجرای این طرح میلیارد ها دلار پول به اقتصاد کشور تزریق میشه که با این پول میشه هزاران شغل ایجاد کرد.با این پول میشه کیفیت خوردرو ها و محصولات داخلی رو افزایش داد.برای مثال یکی از عواملی که باعث مصرف انرژی بالا در ایران شده عدم استاندارد بودن منازل ما هست.برای مثال طراحی نمای داخلی خونه میتونه طوری باشه که با یک لامپ کاملا روشن باشه اما با طراحی سنتی ما گاه با 5تا لامپ باز خونه تاریکه.یا در مورد مصرف گاز یا اب هم همین طور.
یک مثال ساده بزنم اما واقعا دوست دارم توجه کنید.شما وقتی یک شیر اب معمولی رو باز کردید تا دستتون رو بشویید توجه کنید تا بستن شیر چند ثانیه اب هدر میره.حالا این عدد رو برای 70 میلیو.ن نفر حساب کنید.میبینید هزاران لیتر اب داره هدر میره در خالی که شیر های اب جدید با بالا و پایین کردن یک اهرم باز وبسته میشن.
این مثال ها رو زدم تا بدونید با مصرف درست پول حاصل از این طرح میشه چه کار هایی کرد.مثلا تعویض اجباری شیر های اب.تولید خودروهای سواری دیزل.استفاده اجباری از پنجره های دو جداره و خیلی چیز های دیگه.
این ها طرح هایی هستند که با این نوع اقتصاد عملی نخواهند شد.
فقط امیدوارم درایت دولت به اندازه شجاعتش باشه و بتونه طرح رو با موفیقت 80 درصدی انجام بده.اونوقت بعد از سه سال میتونیم یک اقتصاد قدرتمند رو داشته باشیم.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » سه شنبه 27 مهر 1389 14:46

samsun عزیز نوشته
اولا: در لزوم اجرای درست!!! هدفمندی یارانه ها شکی نیست چون این طرح از سال 1372 در دستور کار بوده و چیز جدیدی نیست. در ثانی
ضمناً دوستانی که سرشار از اطلاعاتند چرا بقیه رو آگاه نمی کنند. (    ) این که یک حساب دو دوتا چهارتاست. ثالثاً کدوم قیمت اصلاح میشه : فقط آب و برق و گاز و بنزین ... یا قیمت خودرو و دستمزد ها و خیلی از خدمات بهداشتی و درمانی . همین الان ایران خودرو (که شرکتی صددرصد دولتی است) برای بالابردن قیمت خودروهای دوگانه سوز مخصوصاً سمند با موتور EF7 بجای کاهش قیمت از عرضه آن جهت بالابردن قیمتش  جلوگیری می کنه.  کافیه نگاهی به قیمت خودروهای ایرانی در خارج از کشور بکنین. هر چند تحریمهای باعث افزایش قیمت تولید محصولات در کشور شده. طبق اظهار نظر سیاسیون تا 30% . چه تضمینی وجود داره که این مبلغ هر ماه و یا هر سال پرداخت بشه و یا مبلغش سال به سال طبق تورم افزایش پیدا کنه. از این نمونه ها خیلی زیاده بازم بگم.؟!؟  البته اگر دوستان ما رو متهم به همراهی با اجانب نکنن.

دوست من شما در پست اولتون اشاره ای به لزوم اجرای طرح نداشتید و به خاطر همین من برداشت اشتباه کردم.دوست من واقعیت اینه که یکی از اصلی ترین دلایل اجرای طرح جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی در ایران بوده.واقعیت اینه که به دلیل ارزان بودن این حامل ها مصرفشون در کشور ما 5برابر متوسط جهانی بوده.برای مثال ایران از کشور چین گاز بیشتری مصرف میکنه.میتونید تصور کنید اگر ما مصرف رو پایین بیاریم که بدون شک هم بعد از اومدن دو قبض گاز به شدت پایین میاد میشه چقدر به صادرات افزود.حالا میدونید با این پول میشه چه کار هایی کرد.با اصلح قیمت ها میشه چند تا پالایشگاه زد.و بسیاری از این موارد که این مثال ها شاید در برابر اون ها هیچی به حساب نیان.
اما همه این ها در گروی اجرای درست طرح هست.حالا اگه این سود ها رو بیایم در طرح های دیربازده سر مایه گذاری کنیم.فکرش رو بکنی از طرفی مردم دارن فشار اولیه ازادسازی قیمت ها رو تحمل میکنن و از طرفی میبینن نرخ بیکاری همچنان بالاست.این خودش روی تورم تاثیر داره.البته منکر سرمایه گذاری روی این طرح ها نیستم مثلا پالایشگاه هم یک طرح نسبتا دیربازدست اما برای جبران فشاری که روی مردم هست و بالا بردن رضایت عمومی باید روی کارخانه هایی که ظرف 3سال نهایتا به بهره برداری برسن تمرکز کرد.
شما حساب کنید با یک هزارم سود این کار میشه طرح های تحقیقاتی رو که به دلیل نبود بودجه در تمامی بخش های صنعتی وخدماتی خاک میخورن روی کار اورد.میشه خط تولید خودروساز ها رو تغییر داد تا خودروی کم مصرف تولید شه.میشه روی موتور ملی و کم مصرف دیزل سرمایه گذاری کرد و خیلی از موارد دیگر.
یا در مورد تحریم ها گفتید.وقتی شما یک اقتصاد قدرتمند داشته باشید که لازمش هدفمندی یارانه هاست اونوقت عملا تحریم شکسته خواهد شد شرکت های بزرگ دنیا وقتی بازار ایران رو برای سرمایه گذاری مناسب ببینن مطمئن باشید کاری با تحریم نخواهند داشت.
اما همه ی این ها در گروی درایت مسئولین و حمایت مردم هست.امیدورام یک عده از اشراف زادگان شروع به اهتکار کالا نکنن  وهمه با هم برای اجرای درست طرح تلاش کنیم.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Major

Major

نماد کاربر
830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » سه شنبه 27 مهر 1389 22:36

اخه این چه حرفای غیر کارشناسی بعضی میگن کم مصرف کنید تا پول توحساب بماند کافی چند مورد رو بررسی کنیم مثلا دربخش گاز چنددرصد ازبخاری های گازی تولیدی ما درجه حتی E  که روهمشون نوشته G دربخش ماشن موتور های ایرانی چند لیتر میسوزونند
درکولر ابی همگی درجه Eدارند ولوازم های دیگر منزل روخودتان حساب کنید به نظر من به جای اینکه 2ساله وقت تلف کنند برای یارانه ها وسایل جدید وکم مصرف به مردم می دادند وپرمصرف ها رو جمع اوری می کردند مثل لامپ ها کم مصرف که البته اون طرح هم کپی ا زکار چاوز تو ونزوئلا بود ضمنا این 81 هزار تومان مال 3ماهه درواقع ماهی 24 هزار تومان توحساب نیست
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 27 مهر 1389 23:14

ali1371,
اين آمار بسيار دقيق 3 ماه رو چه کسي به شما داده و منبع شما کجاست؟!

با توجه به حساسيت و اهميت اين موضوع؛ بعد از اين پست افرادي که چيزي خارج از مواردي که به صورت رسمي اعلام شده اعلام کنند و يا قصد شايعه پراکني داشته باشند اخراج خواهند شد، قطعا يکي از راههاي درست اجرا شدن اين طرح بزرگ و حياتي جلوگيري از ايجاد جو کاذب و شايعات هست

موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Sami 1993, victory67, nt, Mr.Amirhessam, Mahdi Mahdavi, sohraba, atlantik

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » چهارشنبه 28 مهر 1389 00:21

Mahdi1944 نوشته است:ali1371,
اين آمار بسيار دقيق 3 ماه رو چه کسي به شما داده و منبع شما کجاست؟!

با توجه به حساسيت و اهميت اين موضوع؛ بعد از اين پست افرادي که چيزي خارج از مواردي که به صورت رسمي اعلام شده اعلام کنند و يا قصد شايعه پراکني داشته باشند اخراج خواهند شد، قطعا يکي از راههاي درست اجرا شدن اين طرح بزرگ و حياتي جلوگيري از ايجاد جو کاذب و شايعات هست

موفق باشيد

ولی این رو هم در نظر داشته باشید که شایعات و جو کاذب وقتی به وجود میاد که مجریان طرح خودشون جزئیات این طرح رو در حالت خفا و ابهام نگه میدارند و مردم و سئوالاتشون رو بی جواب میگذارند ... این حق مسلم مردم هست که از کوچکترین جنبه های طرح به این عظیمی و به قول شما حیاتی که تمام جنبه های زندگی همه اقشار جامعه رو تحت تاثیر میگذاره قبل از اجرای اون خبر داشته باشند .
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, Norooz7032, ali1371

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 28 مهر 1389 00:58

pedmehr,
بحث اطلاع رساني با شايعه سازي و اعلام اعداد و ارقام بي‌پايه و اساس کاملا متفاوت هست، به هر حال دولت مجري هست و من فکر ميکنم بايد در اين زمينه همکاري کرد، اگر اعلام نميشه قطعا دلايل محکمي از جمله جلوگيري از برنامه ريزي براي احتکار، جلوگيري از توطئه و امثال اون هست که بسيار هم منطقي هست، زماني ميشه روي چيزي برنامه ريزي کرد يا در اون اختلال ايجاد کرد که از تمام رواياي اون اطلاع داشت

درست و طبق برنامه انجام شدن اين طرح باعث موفقيت اون خواهد بود، اطلاعات لازم هم در زمان مناسب اعلام خواهد شد، همونطور که تا به حال اعلام شده
در اين تاپيک صرفا حق ارسال اخبار رسمي از سايتها و خبرگزاريهاي رسمي و معتبر کشور رو خواهيد داشت، نه رسانه‌هاي معلوم الحالي که قطعا دوستان اونها رو ميشناسند، و يا به صورت محدود و طبق قوانين اظهار نظر، با جو سازي و شايعه پراکني شديدا برخورد خواهد شد، توجه داشته باشيد حتي ممکنه اين عدد 3 ماهي که اين دوست عزيز اعلام کردند، درست باشه، اما تا زماني که رسما اعلام نشده، کسي حق ارسال چنين مواردي رو نخواهد داشت

موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
nt, sohraba, Sami 1993, salam_2407, Shahbaz

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » چهارشنبه 28 مهر 1389 12:22

علی جان 1صفحه خبر رفتن دوستان که این مبلغ ماله 2ماه هست اونوقت شما میگی 3 ماهه.فکر نمیکنی کارت خیلی زشته که اخبار دروغ رو پخش میکنی.در ثانی من رفتم لوازم منزل رو نگاه کردم فقط یخچال فریزر مصرف بالایی داشت و بقیه به نسبت خوب بود.تمام حرف من هم همین هست که از عواید این طرح میشه برای اصلاح همین وسایل استفاده کرد.
میدونید بودجه لازم برای تحقیق در مورد ارتقا کیفیت یک یخچال چفدر هست.باور کنید خیلی ناچیزه و میشه با این پول کلی از این طرح ها رو به اجرا در اورد.اما دوباره تاکید میکنم فقط در صورت اجرای صحیح طرح. :?

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » چهارشنبه 28 مهر 1389 16:07

سلام به همگی...بعد از مدتی دوری یک مقدار صحبت کنیم :-)

عرض به حضور همگی تقریبا مرام و منش سیاسی فرهنگی اقتصادی و حتی رویکردم به مسائل نظامی را همتون میدونید و چیزی واسه پنهان کردن موجود نیست..پس رک و راست میریم سر اصل مطلب

ببینید رفقا..اولا همانطور که در کامنتها اشاره شد طرح یارانه ها ربطی به دولت فعلی ندارد و حدود17 سال از مطرح شدنش میگذرد..خوب در دولتهای قبلی در حد کاغذ باقی ماند و دولت فعلی تصمیم به اجرایی کردنش پس از تصویب قانوی اش در مجلس و تایید شورای نگهبان گرفت.
راستش من اوایل دید مثبتی به این طرح نداشتم و خوب در ان زمان دلایل خودم را داشتم..بیشتر هم بر میگشت به عدم تخصصم در مسائل اقتصاد کلان و نگاهی اقتصاد خردگونه به این مقوله داشتم که اشتباه محض بود.

مصاحبه ای خواندم از یک بابایی که اخیرا گفته بود اگر رییس جمهور بودم بنزین را لیتری 50 تومان می کردم...یک محاسبه و بررسی سرانگشتی نشون میده بنزین لیتری 50 بخش عظیمی از بودجه کشور را صرف بلعیدن یارانه میکنه و حتی شرایط جاری هم دچار اختلال جدی میشه و هیچ دولتی قادر به کنترل فراینده های اقتصادی حاصل از این کاهش مصنوعی قیمت نخواهد بود

کلا اقتصاد های باز  پیشرفته دنیا همگی به سمت این حذف یارانه هایی می وند که سیستم مالی کشور را کاملا عقب مانده نگه میدارد...اقتصادی که در گردن توی یارانه های مصنوعی غوطه ور باشد سرانجامی نخواهد داشت...دهها هزار میلیارد تومن از ثروت های ملی کشور داره خرج دود کردن بنزین تک سرنشین های بی هدف در خیابانها میشه!!! آدمی که دلش به حال وطنش بسوزه و آینده نگر باشه خوب طبیعتا رضا نمیده به همچین حیف و میلی!

سخن کوتاه می کنم...

در مجموع تنها نگرانی که موجوده نحوه اجرای طرح و تبعات متصور بر آن است که امیدوارم زیاد طول نکشه و اقتصاد کشور هر چه سریعتر این دوران گذار را عبور کنه و در سالهای آتی یک ایران دارای اقتصاد باز و آزاد که تمام دنیا داره به اون سمت میره را داشته باشه و از این حالت بیمار خارج بشه...

من به شخصه از این بابت از این طرح کاملا راضی هستم...و البته هستند کسانی که قصد سو استفاده از طرح را با احتکار کالاهای اساسی دارند که با یک مدیریت خوب میشه این را هم درست کرد.

با توجه به اخبار یارانه ها در اکثر استانها در حال واریز به حسابهای مردم است و اینجور که بوش میادظرف چند هفته آینده شاهد آزادسازی قیمتها و اجرای رسمی قانون خواهیم بود...به هر حال سختیهایی داره و تورمی پیش خواهد امد ولی اگر کشورمون را دوست داریم و آیند نگرتر باشیم کمی باید سعه صدر به خرج داد چون با روند کنونی برباد دادن سرمایه های ملی تحت لوای یارانه اقتصاد کشور ظرف سالهای آتی به شدت ضعیف خواهد شد و سختی اون از سختی تحمل طرح یارانه ها خیلی خیلی بیشتره! حالا کدام را انتخاب میکنید؟ :-)
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
un4given.1991, Norooz7032, apple2009, Mahdi1944, nt

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » چهارشنبه 28 مهر 1389 21:52

ابوترابي‌فرد در جمع خبرنگاران:
هدفمندسازي يارانه‌ها ايران را به يك قدرت اقتصادي مطرح در دنيا تبديل مي‌كند
خبرگزاري فارس: نايب‌رئيس مجلس تصريح كرد: همدلي و اجراي صحيح هدفمند‌سازي يارانه‌ها، ايران را به يك قدرت اقتصادي مطرح در دنيا تبديل خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، حجت‌الاسلام سيدحسن ابوترابي‌فرد كه در حاشيه همايش حقوق بشر و آمريكا به سوالات خبرنگاران پاسخ مي‌داد، در جواب خبرنگاري كه از وي درباره اقدامات ايران در برابر نقض حقوق بشر در آمريكا پرسيد، گفت: نقض حقوق‌بشر توسط رژيم صهيونيستي و آمريكا بايد در دو حوزه مورد بررسي قرار گيرد كه يكي از آنها نسبت به حقوق شهروندان آمريكايي و ديگري نقض حقوق بشر در عرصه جهاني و حقوق ساير ملت‌ها است.

وي با اشاره به تاثيرات جمهوري اسلامي ايران در عرصه بين‌المللي، ادامه داد: انقلاب اسلامي در قدم اول ايران را كه يكي از پايگاه‌هاي قدرتمند آمريكا در منطقه بود و در جهت منافع نامشروع آمريكا ايفاي نقش مي‌كرد از دست آمريكا خارج و آن را به پايگاه رويارويي با نظام سلطه مبدل كرد.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: در قدم دوم، نظام جمهوري اسلامي توانست پرده از چهره آمريكا و نظام حاكم بر جهان كنار زند و اين چهره را كه با نام دفاع از حقوق بشر و دموكراسي، منافع نامشروع خود را با تضييع حقوق مردم در جهان گسترش مي‌داد، براي جامعه جهاني شناخته‌شده‌تر كند.

وي با اشاره به دوران هشت ساله دفاع مقدس اظهار داشت: در اين دوران مردم جهان شاهد بودند كه ملت مظلوم ايران به دليل آنكه اراده كرده بود نظام سياسي مستقلي داشته باشد، در مقابل اتحاد شرق و غرب قرار گرفت و تا پيروزي نهايي جنگيد.

نماينده مردم قزوين با عنوان اينكه بعد از پيروزي بزرگ در دفاع مقدس، شاهد دسيسه‌ها و توطئه‌هاي مختلف بوده‌ايم،‌ گفت: انقلاب اسلامي، نظام سياسي حاكم بر جهان را مورد تهديد قرار داد.

وي با يادآوري اينكه تحريم‌ سه دهه‌اي ملت ايران به دليل آن است كه ما اراده كرده‌ايم روي پاي خود بايستيم، تصريح كرد: در كنار اين تجاوز آشكار به حقوق بشر در حق جمهوري اسلامي ايران، شاهد تجاوز مكرر به ملت مظلوم افغانستان، پاكستان، عراق، لبنان، فلسطين و ملل منطقه هستيم.

ابوترابي‌فرد افزود: آمريكا با لشكركشي به منطقه خاورميانه، با به قتل رساندن مردم، زندان‌هاي مخوف ابوغريب و گوانتانامو را ايجاد و اين زندان‌ها را براي مجازات و شكنجه مردم مظلوم منطقه احيا كرد.

نايب‌رئيس مجلس با يادآوري اينكه مردم مظلوم غزه چند سال است كه مورد محاصره قرار گرفته‌اند، گفت: اين مردم بعد از محاصره،‌ توسط مزدور دست‌نشانده آمريكا از زمين و آسمان مورد حمله قرار گرفته‌ و مردم مظلوم لبنان را نيز در جنگ 33 روزه مورد تهاجم قرار مي‌داد.

وي با عنوان اينكه امروزه پرده از چهره آمريكا برداشته شده، تصريح كرد: دنيا شاهد است كه آمريكا و متحدانش براي دستيابي به منافع خود و براي حفظ اين منافع نامشروع لشكركشي، قتل و محاصره اقتصادي انجام مي‌دهند.

نماينده مردم قزوين در مجلس با اشاره به اينكه حقوق بشر يكي از مباني دكترين سياسي جمهوري اسلامي ايران است، اظهار داشت: تضعيف حقوق بشر و كشورهاي جهان كه رويارويي آمريكا ايستاده‌انده در دكترين آمريكا قرار دارد.

وي با عنوان اينكه آمريكا از قدرت اقتصادي، ‌نظامي، رسانه‌اي و علمي خود به عنوان ابزاري براي تهديد ملت‌ها استفاده مي‌كند، ابراز اميدواري كرد كه در آينده مردم جهان، آمريكا را بيشتر بشناسند و اكنون نيز شاهد انزواي بيشتر اين كشور به معناي واقعي كلمه در آسيا، خاورميانه ‌و كشورهاي رو به توسعه هستيم و اين كشور كمترين پايگاه اجتماعي خود را از دست داده است.

ابوترابي در پاسخ به سوال ديگري درباره كم‌كاري‌هاي سازمان ملل در خصوص آمريكا و بررسي آن در نشست UPR، گفت: سازمان ملل و نهادهاي بين‌المللي ابزاري در دست قدرت‌هاي حاكم بر جهان هستند، چرا كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد در برابر رژيم صهيونيستي كه به كلاهك‌هاي هسته‌اي مجهز است و تعهدي در برابر آژانس و ان.پي.تي ندارد هيچ موضعي اتخاذ نمي‌كند اما در برابر جمهوري اسلامي ايران كه به عنوان عضو فعال آژانس فعاليت مي‌كند و انرژي هسته‌اي را براي اهداف صلح‌آميز مي‌خواهد موضع مي‌گيرد.

نايب رئيس مجلس با عنوان اينكه هزاره سوم به آسيا تعلق دارد، اظهار داشت: آسيا به طور كامل دريافته است كه نهادهاي بين‌المللي به عنوان ابزاري براي دفاع از منافع نامشروع قدرت‌هاي بزرگ خلق شده‌اند و در اين راستا ايفاي نقش مي‌كنند.

وي با اشاره به اينكه بايد به سمتي حركت كرد كه نهادهاي سياسي منطقه‌اي شكل گيرند، تصريح كرد: با اين رويه، كشورها مي‌توانند در برابر نهادهاي بين‌المللي كه در كنار منافع نامشروع قدرت‌هاي بزرگ نقش ايفا مي‌كنند قرار گيرند و مواضعي را اتخاذ كنند كه در گام اول به مهار قدرت‌هاي بين‌المللي خواهد انجاميد و در گام بعدي موجب اصلاح ساختارها خواهند شد.

*در صورت اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها به قدرت اقتصادي تبديل‌ مي‌شويم

نماينده مردم قزوين همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاري كه درباره هدفمند كردن يارانه‌ها پرسيد، اظهار داشت: در آستانه اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و در سايه همكاري‌هاي تنگاتنگ و نزديك ملت،‌ مجريان و دولتمردان، امكان اجراي اين قانون در راستاي تحول اقتصادي فراهم خواهد شد.

وي با عنوان اينكه يارانه‌هاي پرداختي در طول سه دهه گذشته عادلانه نبوده است، اظهار داشت: اين روند موجب شد تا فاصله اقشار ضعيف و توانمند به مرور زمان افزايش پيدا كند و قدرت ارز كشور در جايگاه شايسته‌اش قرار نگيرد و صنعت و اقتصاد رونق مطلوبي نداشته باشد.

ابوترابي‌فرد با عنوان اينكه هدفمند كردن يارانه‌ها، فراهم كردن امكان هدايت منابع مالي كشور به سمت افزايش توليد و رشد اقتصادي و در نتيجه افزايش درآمد سرانه و ارتقاء رفاه عمومي است، گفت: با افزايش توليد و درآمد سرانه، فراهم شدن رشد اقتصادي بالا و افزايش ذخاير ارزي، كشور در جايگاهي قرار مي‌گيرد كه زيبنده ملت ايران است.

وي با درخواست از اقشار متوسط و بالاي جامعه براي عدم دريافت يارانه‌ها افزود: اين طبقات اجازه دهند تا يارانه‌هاي نقدي به دست طبقات ضعيف جامعه برسد و طبقات پايين به طبقات متوسط جامعه نزديك‌تر شوند.

نايب‌رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: در صورت حمايت از طبقات ضعيف، آزاد كردن منابع و قرار دادن تسهيلات بانكي در اختيار توليد كنندگان، بستر رشد و افزايش اشتغال و درآمدها را فراهم خواهد شد.

وي با عنوان اينكه در صورت اجراي اين قانون با همدلي، صميمت و درايت مي‌توان به قدرت اقتصادي مطرح دنيا تبديل شد، گفت: ذخاير ارزي چين كه يكي از قدرت‌هاي بزرگ اقتصادي، جهان است 1000 ميليارد دلار است كه اگر بتوانيم اقتصاد خود را مديريت كنيم و درآمدهاي ارزي را سامان دهيم مي‌توانيم به 500 الي 600 ميليارد دلار ذخاير ارزي دست يابيم.

نماينده مردم قزوين با اشاره به اينكه نبايد از درآمد ذخاير نفتي و گازي براي اداره كشور استفاده كرد، اظهار داشت: بايد اين درآمدها به ذخاير ارزي و تسهيلات بانكي براي حمايت از اقتصاد كشور مبدل شود.

وي با عنوان اينكه رشد 8 درصد به طور قطع دست يافتني است و در اين صورت رفاه ارتقا خواهد يافت، ادامه داد: با هدايت رهبر معظم انقلاب،‌ در برنامه پنجم پيش‌بيني شده كه 20 درصد از منابع ارزي كشور در صندوق توسعه ملي ذخيره شود و در اختيار بخش خصوصي براي رشد و توسعه اقتصاد كشور قرار گيرد و در صورت اجراي ذخيره 20 درصد از منابع ارزي، در فاصله پنج سال مي‌توان اين رقم را به 60 الي 70 درصد افزايش داد.

نايب‌رئيس مجلس افزود: اگر 70 درصد از درآمد حاصل از فروش نفت و ذخاير نفتي در صندوق توسعه ملي پس‌انداز شود و اين منابع به پشتوانه اقتصاد كشور تبديل شود، به قدرت اقتصادي تبديل مي‌شويم.

نماينده مردم تهران با دعوت مردم به همدلي و پرهيز از اسراف گفت: بزرگترين آموزه قرآن پرهيز از اسراف است و ما بايد در اين دوره گذر، مصرف خود را به حداقل كاهش دهيم و به هر ميزان كه از مصرف كالاهاي وارداتي پرهيز شود و درآمدهاي ارزي براي عرضه كالاهاي خارجي به كار گرفته نشود به آن ميزان به نقطه زيبنده ملت عالم و فرهيخته ايران، دست خواهيم يافت.
انتهاي پيام/ب
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » پنج شنبه 29 مهر 1389 12:38

میلاد جان سلام.کل پستت رو خوندم وخوشحالم که خیلی منطقی و از روی صداقت نه دید سیاسی به طرح نگاه کردی. :) میلاد جان متاسفانه ما ایرانی ها از دوره قاجاریه شروع به ضعیف شدن کردیم و کم کم ملتی که روزگاری نصف دنیا رو اداره میکرد شد یک کشور عقب مانده با مردمی تنبل.اگر به امار ها نگاه کنید میبینید ایران در مصرف انرژی دست همه رو بسته و به تنهایی از کشور چین بیشتر گاز مصرف میکنه وهزینه یارانه هایی که برای این امر اختصاص میدیم از کشور های روسیه و چین فکر میکنم بیشتر باشه.حالا با اصلاح قیمت ها و واقعی شدن قیمت ایا کسی میتونه دو تا بخاری تو خونش الکی روشن کنه.اصلا شما میدونید یکی از دلایل عدم استقبال سرمکایه گذار خارجی از بسیاری از طرح های ایران همین اقتصاد بیمار دولتیست.میدونید همین نحوه قبلی پرداخت یارانه ها که مستقیما روی انرژی بود چه سازمان های عریض وطویل بی مصرفی درست میکرد.میدونید چه باری رو شونه دولت ها داشت.
حالا با اجرای این طرح هر کسی یارانه خودش رو داره.میتونه زیاد مصرف کنه(که احتمالا در 3ماه اول پول قبض ها سر به فلک بزنه)و میتونه مصرفش رو نزدیک استاندارد های جهانی بیاره و پول بیشتری پس انداز کنه.

امیدوارم شاهد اهتکار اجناس توسط هموطنامون نباشیم و همه با هم برای نابودی این اقتصاد سنتی و به درد نخور و شروع یک اقتصاد قدرتمند و مبتنی بر خود مردم تلاش کنیم. :P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

باختران

توسط ali1371 » پنج شنبه 29 مهر 1389 18:42

سلام خدمت بزرگان سایت سنترال  درخصوص اینکه گفتین که این مطالب کذب را ازکجا اوردم یک :روزنامه همشهری همین هفته بود که نوشته بود کدام روز یادم نیست ومن فقط نقل قول کردم دوم انکه هر2ماه یکبار درست است که من به اشتباه نوشتم 3ماه ببخشین بابت این اشتباه سوم انکه دوستی می گفت فقط مصرف یخچال بالاست وبقیه فقط  فقط شایعه پراکنی است کافی سری به سایت
http://ifco.ir/building/standard/factory-bokhari1.asp بهینه سازی انرژی برین ودر مورد
ابگرمکن گازی  http://ifco.ir/building/standard/factory-abgarmkon.asp

عین مطلب همشهری که برای شما نقل کردم ومن متهم به شایعه پراکنی شدم
{به گزارش همشهری، پیش‌تر وزیر اقتصاد گفته بود خانوارهای محروم یارانه نقدی بیشتری می‌گیرند. به گزارش فارس، مدیرعامل سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها در گفت‌وگو با شبکه اول سیما تصریح کرد: این 81 هزار تومان دارای تبصره است؛ چرا که هنوز مدت این 81 هزار تومان مشخص نیست و ممکن است یک، 2، 3 یا 4 ماه باشد.

خبر دیگر اینکه وزیر اقتصاد برخی اخبار مبنی بر واریز یارانه نقدی 81 هزار تومانی به‌صورت علی‌الحساب (برای مدت 2 ماه) برای هر ایرانی را نه تایید و نه تکذیب کرد. به گزارش مهر، شمس‌الدین حسینی گفت: این موضوع را از محمدرضا فرزین سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت بپرسید.}
لینک خبرhttp://www.hamshahrionline.ir/news-118681.aspx
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

باختران

توسط ali1371 » جمعه 30 مهر 1389 12:15

هدفمند کردن یارانه ها با حمایتی که دولت از بخش مسکن انجام داده است، هیچ تاثیری بر افزایش قیمت مسکن نخواهد داشت.

ابوالفضل صومعه لو معاون وزیر مسکن که مهمان حضوری این هفته برنامه "کلید مسکن" بود، با بیان مطالب فوق اظهار داشت بنابر راهبردهای تهیه شده توسط وزارت مسکن و شهرسازی برای حمایت از بخش مسکن، ریاست جمهوری در جلسه آخر شورای عالی مسکن دستور داده است تا افزایش هزینه های ناشی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در بخش مسکن از طریق مبلغ دریافتی وزارت صنایع جبران شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی، اظهار داشت این راهبردها شامل اعمال تخفیف در عوارض ساخت پروانه، تامین هزینه برای تاسیسات زیربنایی حتی رو بنایی، کمک به خدمات مهندسی گروه های کم درآمد، اعمال نظارت عالیه، آموزش و ترویج مقرارت ملی، آموزش کارگران ماهر، کمک سود تسهیلات و همینطور کمک به تولید مصالح با فناوری نوین برای کاهش مصرف انرژی است
واگر سازندگان مسکن به فکر استفادع از پنجره های 2جداره وتوصیه هایی که تو تیزرهای تلویزیون نشان میدهند استفاده کنند خیلی خوب می شود
                                                                    یاسرعرفات

قبليبعدي