حمایت63درصد فرانسویان از ادامه تظاهرات ضد دولتی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

حمایت63درصد فرانسویان از ادامه تظاهرات ضد دولتی

پست توسط Sami 1993 » شنبه 1 آبان 1389, 11:02 pm

بر اساس يك نظرسنجي،
63 درصد فرانسويان از ادامه تظاهرات ضددولتي در فرانسه حمايت مي‌كنند
خبرگزاري فارس: بر اساس تازه‌ترين نظرسنجي، 63 درصد فرانسويان با ادامه اعتصاب‌ها و تظاهرات‌هاي ضددولتي در فرانسه موافقند و از برگزاري آن حمايت مي‌كنند.

تصویر
به گزارش فارس، نتايج تازه‌ترين نظرسنجي مؤسسه "ايفوپ " براي نشريه فرانسوي "اوئست فرانس " نشان مي‌دهد، 63 درصد فرانسويان با ادامه اعتراضات و تظاهرات عليه اصلاحات دولت "نيكلا ساركوزي " در نظام بازنشستگي و برگزاري تظاهرات در روزهاي 6 و 15 آبان‌ماه جاري (28 اكتبر جاري و 6 نوامبر آينده) موافقند.
اين در حالي است كه بر اساس همين نظرسنجي، تنها 37 درصد فرانسويان با فراخوان اتحاديه‌هاي فرانسوي براي برگزاري تظاهرات در روزهاي 6 و 15 آبان مخالفند و آن را اقدامي غيرموجه و نادرست مي‌دانند.
برگزاري اين نظرسنجي در حالي صورت مي‌گيرد كه طبق نظرسنجي پيشين همين مؤسسه در خصوص برگزاري تظاهرات‌هاي پيشين نيز، 70 درصد فرانسويان با برگزاري تظاهرات در روزهاي 7 و 23 سپتامبر و 71 درصد با برگزاري تظاهرات در روز 12 اكتبر جاري موافق بودند و از آن حمايت مي‌كردند.
نظرسنجي فوق طي روزهاي 21 و 22 اكتبر جاري طي پرسشي تلفني بر روي 956 فرانسوي بالاي هجده سال انجام شد.
دولت فرانسه چندي پيش با هدف جبران كاهش كسري بودجه سازمان بازنشستگي و در نهايت كسري بودجه كل كشور تدابير و اصلاحاتي را اتخاذ و ارائه كرد كه كاهش هزينه‌هاي دولتي، اصلاح نظام بازنشستگي و كاهش هزينه‌هاي بخش درمان از جمله اين تدابير هستند.
وزارت كار فرانسه در همين راستا اقدام به ارائه طرحي كرد كه طي آن سن نيروي كار براي بهره‌مندي از بازنشستگي تا سال 2018 از 60 سال به 62 سال افزايش يافت كه اين طرح با مقاومت اتحاديه‌هاي كار فرانسه مواجه شد.
سناي فرانسه در نهايت روز جمعه و در ميان موج اعتصابات و اعتراضات لايحه جنجالي اصلاح نظام بازنشستگي پيشنهادي دولت اين كشور را با 177 رأي موافق و 153 رأي مخالف به تصويب رساند.
اتحاديه‌هاي فرانسوي و مردم اين كشور قرار است طي روزهاي 6 و 15 آبان‌ماه در ادامه اعتراضات و تظاهرات خود بار ديگر روانه خيابان‌ها شوند.
اين در حالي است كه دانش‌آموزان فرانسوي نيز قرار است پيش از برگزاري اين تظاهرات‌ها، در روز سه‌شنبه آينده با برگزاري تجمعات و اعتصاب‌هايي در شهرهاي مختلف فرانسه، بار ديگر اعتراض خود را به اين طرح اعلام كنند.
انتهاي پيام/ص

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”