در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

محل سکونت

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط wild-bear » يکشنبه 2 آبان 1389 13:58

فاینشنال تایمز آلمان/ سیلکه مِرتینز /
ایران در جهان/
سخنگوی سیاسی امنیتی سبزها بویژه به این دلیل «بی مبالاتی» می داند که به این میزان سلاح به کشورهای خلیج فارس فروخته شود: «ما کشورهایی را مسلح می کنیم که نمی دانیم دوستانمان می مانند یا نه. اگر بد اقبال باشیم این سلاح ها را در میان مدت در دست شورشیان در افغانستان می بینیم.»
تئودور کار از یک از مؤسسۀ تحلیل امور نظامی خاورمیانه و خلیج در دوبی می گوید: «کارشناسان برآنند که هواپیماهای جنگندۀ امارات متحدۀ عربی ظرف شش ساعت قادرند نیروی هوایی ایران را از کار بیندازند.(!!!!)» این کارشناس امنیتی توان نظامی امارات را با ۱۸۴ جنگنده و ۴۷۱ تانک قوی ترین در منطقۀ خلیج فارس می داند: «ایران همیشه فقط به تعداد نفرات فکر می کند.» با این وجود کشورهای خلیج فارس به تازگی از ترسِ ایران به افزایش شدید توان تسلیحاتی خود پرداخته اند: بنابر محاسبۀ فاینشنال تایمز این کشورها هواپیماهای جنگنده و سامانه های دفاع موشکی به ارزش ۱۲۲ میلیارد دلار به آمریکا سفارش داده اند .


– رونق بسیار زیاد برای صنایع تسلیحاتی آمریکا. ایریس وُورم از مؤسسۀ تحقیقات صلح و بحران در ایالت هِسِن می گوید: «اما عربستان سعودی فقط به دلایل سیاسی امنیتی سلاح نمی خرد بلکه دنبال کسب وجهه هم هست. داشتن سلاح برای خانوادۀ سلطنتی مهم است» به باور وی حکومت سعودی برای خرید اسلحه احتیاج ندارد که دچار تهدید شده باشد:«از دید آنها نباید این برداشت ایجاد شود که ایران بر عربستان سعودی برتری یافته است.» با توجه به زرادخانه ای از جدیدترین سلاح ها و هواپیماهای جنگنده تردیدی وجود ندارد که وضعیت کشورهای خلیج فارس بهتر است. اما سؤال این است آیا اینها قادرند این سلاح های گران قیمت را بکار هم بگیرند یا نه. وُورم می گوید: «گفته می شود تعداد جنگنده های اف-۱۵ عربستان سعودی بیش از خلبان هاست. بعلاوه هواپیماها کمتر تعمیر و نگهداری می شوند. خلی راحت نو می خرند.» در کمال تعجب عربستان در بحران با شیعیان حوثی در مرز یمن زمان زیادی احتیاج داشت که به برتری دست پیدا کند. عربستان نیز مانند امارات و قطر و بحرین و کویت تعداد زیادی مستشار و تکنسین و خلبان خارجی استخدام کرده که ارتش این کشور به آنها وابسته است. تهران بارها گفته دست آمریکا از آستین کشورهای خلیج فارس بیرون آمده است. از ریاض گرفته تا دوبی همه نگرانند برای این کار مجازات بشوند. والتر پُوش از مؤسسۀ علم و سیاست در برلین می گوید: «ایران می خواهد قدرت اول خلیج فارس باشد. معلوم است که کشورهای عربی از این خواسته چندان خشنود نیستند.» به گفتۀ وی توان تسلیحاتی ایران با وجود همۀ رزمایش ها و موشک های تازه ساخته شده در سنجش با توان نظامی کشورهای عرب خلیج فارس به نسبت ناچیز است. پیتر ویزمن کارشناس تسلیحاتی مؤسسه تحقیقات صلح استکهلم نیز توان نیروی نظامی ایران را آشکارا کمتر می داند: «ایران در آنچه به سلاح های متعارف مربوط می شود تهدیدی نیست. این کشور از نظر توان تسلیحاتی در سطح همسایگان نیست.» به گفتۀ وی نقطۀ قوت ایران نفرات زیادتر است. به گفتۀ این کارشناس از این گذشته نفوذ ایران بر گروه ها شیعی در منطقه خطرناک است، از جمله حوثی ها. ویزمن می گوید «ایران ممکن است تنگۀ هرمز و بدین ترتیب راه آبی عبور نفت را ببندد: و دست آخر هم سلاح اتمی.» کشورهای حاشیۀ خلیج فارس از هیچ چیز به اندازۀ سلاح اتمی ایران نگران نیستند. این کشورها می خواهند به همراه غرب هر آنچه را می توانند انجام دهند تا جلوی این کار را بگیرند. البته با سلاح به این منظور نمی رسند: ایران از نظر سلاح های متعارف دست پایین را دارد و به گفتۀ ویزمن «سلاح های بسیار مدرن کشورهای عرب خلیج فارس در برابر تهدید هسته ای کارآیی ندارند.» امید نوری پور نمایندۀ مجلس آلمان و سخنگوی سیاسی امنیتی سبزها بویژه به این دلیل «بی مبالاتی» می داند که به این میزان سلاح به کشورهای خلیج فارس فروخته شود: «ما کشورهایی را مسلح می کنیم که نمی دانیم دوستانمان می مانند یا نه. اگر بد اقبال باشیم این سلاح ها را در میان مدت در دست شورشیان در افغانستان می بینیم.» کارشناس خاورمیانه وُورم می گوید ممکن است حتی بدتر هم شود: «عربستان سعودی در تأمین هزینه های مالی برنامۀ اتمی پاکستان شرکت داشته است: شایعه شده که اگر ایران به سلاح هسته ای دست یابد عربستان هر کاری را انجام می دهد تا از پاکستان بمب اتمی بگیرد.»
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

                                                       
                                                                                                           

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
hesperus, sevrous, F-14 Fan

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط Sami 1993 » يکشنبه 2 آبان 1389 16:10

این  مجله با اون نویسندش دیگه  از جاده خاکی  گذشتن و دارن میرن که بخورن به کوه :-)  :-)  :-)  :-)  :-)
توان ایرانی که تا بتونه سلاح مورد نیاز خود رو میسازه و تعمیر و نگه داری  میکنه  بیشتره یا مجموع اعراب حوزه خلیج همیشه فارس  که هنوز فرق  شتر و آبرامز رو نفهمیدن.
واقعا به عرابا خیلی رو دادیم .
یکی نیست بگه اگه اون امارات 471 تانک داره ایران بالای 1000 تا تانک داره و به علاوه تا دلت بخواد سلاح ضد تانک ساخته و وارد خدمت کرده (اون نویسنده آلمانی رو یکی بیدارش کنه :::P  :::P  :::P  )
به علاوه در جنگ علاوه بر تجهیزات قدرت ابتکار و توانایی استفاده از این تجهیزات نقش دارد که کل عربا باهم کارنامه درخشانی در این باره دارن :???:  :???:  :???:  :???:
اونا فقط در بحث تجهیزات هوایی از ما برترند (از لحاظ خلبان اگر هم بهترین استاد رو داشته باشند باز درجا میزنند) که در ایران برای تجهیز نیروی هوایی کارهایی داره میشه  که باید سرعت و بعد آن خیلی بیشتر از اینها باید بشه (در این باره میتونیم بجای وارد کردن مهر و تسبیح چینی پول خوب به چینی ها بدیم و خط تولید جنگنده ای مثل سری تماما بومی شده جی11 رو وارد و در داخل ابتدا با کمک چینی ها بعد به وسیله جوون های خودمون تولید کنیم و اگر عیبی هم داشت اون رو برطرف کنیم)


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
HORLIKAN

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

محل سکونت

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط ali1371 » يکشنبه 2 آبان 1389 22:37

فقط ایران به نظر من 2800تانک داره بعد اینها با481 تانک چه غلطی بکنند اصلا نیرودریایی ارتش همگام با نیرودریایی سپاه در روز اول کل توان نیرودریایی عربا در خلیج فارس رو از بین می برند مثل عراق وازهمه مهمتر به جز نیروها یکلاسیک وجود 3000گردان اموزش دیده عاشورا نیرومقامت بسیج است انوقت اینا چه کار می تونند بکنند
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

254

تشکر کرده: 34 مرتبه
تشکر شده: 52 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 21:12

آرشيو سپاس: 366 مرتبه در 97 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط MRSTAR » يکشنبه 2 آبان 1389 23:29

طرح اینگونه مسایل به دو دلیل میتونه باشه :
1- عربها رو خام می کنن و به نوعی پروژه ایران هراسی خودشونو  اجرا میکنن ،عربها مجبورند سلاح بخرند بعد میگن شما احمق ها از نظر نظامی از ایران سرترین اما ایران هم داره به شما نزدیک میشه پس باید سلاح بیشتری بخرین و ... معلومه که اونا هم احمق تر میشن و سلاح بیشتری میخرند امریکایی  ها هم سلاح های تازه تولید شده و بعضی از اونا رو که در حد طرح تحقیقاتیه به اونا میفروشند ،کارخونه های امریکایی از ورشکستگی در میان ،حالا عربها که بلد نیستن طیاره برونن خود خلبان های آمریکایی میان به خرج عرب ها طیاره ها رو به پرواز در میارن  آزمایش میکنن (مفت و مجانی) اطلاعاتو به صنایعشون میدن بهترشو میسازن اما این بار به اعراب نمیدن برا خودشون و اسراییل برمیدارند (حالا باید به حماقت اعراب خندید) :???:

2- میخوان با این کار قدرت ایرانو محک بزنن اما نمیدونن عربها جرات سرشاخ شدن با ایرانو ندارند (یادمه زمان دعوا و بگو مگو سر جزایر که ایران چند تا موشک برده بود ابوموسی یکی از آشناها رفته بود امارات میگفت تو خیابونها فقط ایرانی و افغانی،هندی و ... پیدا میشه اما خود اماراتی ها همه فرار کردن اروپا ....
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

325

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 12:40

محل سکونت

ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب

آرشيو سپاس: 1498 مرتبه در 281 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط امیر جمالی » يکشنبه 2 آبان 1389 23:38

اونا هیچ غلطی نمیتونند بکنند .به نظر من اگه ارتش وسپاه و بسیج با هم دیگه یه پخ بکنند عربا شتر سواری هم یادشون میره چه برسه به اینکه سوار اف 15 بشن و بخوان ظرف شش ساعت نیروی هوایی ایران را نابود کنن.
تازگی شکر وارد کردن دارن شکر خواری میکنن. دوستان شما خودتون رو ناراحت نکنین.فقط آماده باشین با هم دیگه بهشون بگیم پخخخخخخخخخ ....
اللهم عجل لولیک الفرج

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

179

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 مرداد 1388 23:34

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 110 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط kamranrus » يکشنبه 2 آبان 1389 23:39

دوستان درسته که کشور ما از لحاظ ساخت و توان ساخت بومی اسلحه ها و تجهیزات بخصوص تجهیزات موشکی خیلی خیلی از عربها سرتره ، اما این نباید باعث بشه که عربها رو دست کم بگیریم ، عربها دارن بطور مداوم خودشون را به جدیدترین سلاح ها و تانکهای غربی مجهز میکنند و نشون داده اند که در زمانی که احساس خطر کنند یا وارد جنگ بشن حاضرند میلیاردها دلار خرج تجهیزات نظامی کنند ، من خودم آماری که از تعداد تانکهای ایران دارم حدود 1800 تا تانکه ، در حالیکه تعداد تانکهای عربستان سعودی و امارات حدود 1500 تانک هست
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kamranrus تشکر کرده اند:
امیر جمالی, wild-bear

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط Sami 1993 » دوشنبه 3 آبان 1389 11:37

کسی عربا رو دست کم نگرفته
ولی فرق کشوری که سلاح میسازه(حتی اگه به روز نباشه ) برتر از کشوری است که سلاح وارد میکنه(حتی اگه پیشرفته باشه)


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Achilles

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

191

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 فروردین 1388 20:28

آرشيو سپاس: 803 مرتبه در 146 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط atlantik » دوشنبه 3 آبان 1389 13:40

ارتش اسراییل که خیلی سر تر از ارتش کشورهای عربی بود اما در جنگ 33 روزه نتیجه چیز دیگه ای بود . !
من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند چون عربی "پ" ندارد!

دکتر علی شریعتی

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

179

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 مرداد 1388 23:34

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 110 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط kamranrus » دوشنبه 3 آبان 1389 17:24

من هم گفتم که بین کشوری مثل ایران و عربستان از نظر فناوری نظامی بومی زمین تا آسمان فرق هست ، ولی نباید تجربه ی جنگ 8 ساله رو فراموش کنیم ، ارتش عراق هم وقتی به ایران حمله کرد و در طول 8 سال جنگ خسارات سنگینی به ملت زد ، مثل الان عربها داشت فقط سلاح میخرید و توانایی بومی سازی و ساخت سلاح بطور داخلیش خیلی کم بود ، حتی طبق آمار عراق در سالهای آخر جنگ به لطف وامهای کلان عربستان تونست به اندازه ی یه ارتش کامل دیگه خریداری کنه و اگر ایران قطعنامه ی صلح رو نمیپذیرفت معلوم نبود عراق با اون ارتش تازه نفسش چه قدر میتونست خسارت به ایران تحمیل کنه
اعراب هم الان تو همین وضعیتن و الان یکم وضع از جنگ 8 ساله هم حادتر شده چراکه بعضی از کشورهای عربی با هم متحد شده اند (مثل عربستان ، امارات ، کویت) و اگر بخوان جنگی رو بر علیه ایران راه بندازن همشون باهم میان ، واسه همین میگم نباید اینها رو دست کم گرفت .
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط Achilles » دوشنبه 3 آبان 1389 18:51

ایران الان رو با ایران 30 سال قبل مقایسه نکنید لطفا.

ممکنه ایران در حال حاضر سلاحهایی که میسازه با تکنولوژی غربی قابل مقایسه نباشه، اما این فاصله داره روز بروز کمتر میشه و از ترس همین هم هست که اعراب دارن زرادخانه هایشان را تا خرخره پر میکنند.

خوشبختانه اعراب هنوز فرق اسلحه وارداتی و تولید داخل را نفهمیده اند، هرچند در صورت فهمیدن هم فرق چندانی نخواهد کرد !
اسلحه تولید داخل از قدرت بمراتب بالاتری نسبت به اسلحه وارداتی برخوردار است، حتی با تکنولوژی پیش پا افتاده.

اکثر ما که کم و بیش در جریان وضعیت نیروهای نظامی کشورمان قرار داریم، در صورتی که شروع کننده ما نباشیم بدمان نمیآید که یه جنگی بین ما و اعراب حاشیه خلیج فارس در بگیره.

میدونید چرا؟

بدلیل اینکه کشور ما قدرت گرفته و میدونیم که در صورت جنگ میتونیم یه درس حسابی باین اعراب بدهیم و پیروز از جنگ بیرون بیاییم، درصورتی که 20 سال پیش چنین حسی نداشتیم.

دوستان هم لطف کنند مانند پیرزنها پیامدهای جنگ را به اینجانب گوشزد نکرده و به خونریزی و جنگ دوستی متهم نکنند، اینجا داریم بحث مردانه میکنیم!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Achilles تشکر کرده اند:
apple2009, atlantik

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

237

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 شهریور 1385 10:39

آرشيو سپاس: 93 مرتبه در 30 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط padeshah » دوشنبه 3 آبان 1389 22:48

با درود

  دوستان با این تحلیل هاتو ن جای دست مریزا و خسته نباشید دارید یه پایه علمی یه دیتا مستند توی تحلیل هاتون نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب padeshah تشکر کرده اند:
pedmehr, wild-bear, Beni_TOMCAT, sand_fighter

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

Re: پیشی گرفتن توان نظامی کشورهای خلیج فارس از ایران!!!

توسط Achilles » سه شنبه 4 آبان 1389 00:09

دوست من همه چیز که دیتا و عدد نیست.
برای فهم بعضی مسائل باید تامل کرد، بررسی این مسئله به صدها نکته و عامل معلوم و مجهول بستگی داره .
بقالی نیست که با چرتکه و ترازو مسئله را سبک و سنگین کنیم.
اگر از اون تحلیلهایی که من چند تا تانک دارم و تو چندتا هواپیما داری مد نظر شماست که باید بگم متاسفانه چنین تحلیلی از عهده من یکی خارجه، خودتون باید زحمتشو بکشید.

اگر درست حدس زده باشم فکر میکنم منظور شما از تحلیل بر پایه علمی بررسی این جنگ بصورت متقارن است که این دقیقا عین خواسته آمریکاییهاست.

آمریکا و متحدانش چونکه از تکنولوژی پیشرفته استفاده میکنند خیلی دوست دارند که این موضوع را جا بیندازند که جنگ واقعی جنگ متقارن است، که با توجه به نظرات دوستان در این انجمن اینطور بنظر میاد که تا حدودی موفق هم بوده اند.

چراکه در چنین جنگی میتوانند برتری تکنولوژیکی خودشونو برخ طرف مقابل بکشند و صد البته پیروز میدان هم آنها هستند.

اما نه دوست من، جنگ حتما نباید متقارن باشه، با جنگ نا متقارن هم میتوان ضربات سهمگینی به دشمن وارد آورد.
بطور مثال ارتشی که تنها و تنها مسلح به نیروی اتمیست، میتونه چنان بازدارندگی بوجود بیاره که هزاران رپتور و آواکس و غیره نمیتونن ایجاد کنند.

ضمنا شما اگر خیلی ناراحتید میتونید تحلیلهایی که از نظرتون بی مایه بنظر میرسه رو نخونید، یا اینکه بقول خودتون یک تحلیل بر پایه علمی ارائه بدهید.

با سپاس
آخرين ويرايش توسط Achilles on سه شنبه 4 آبان 1389 01:40, ويرايش شده در 2.

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان