جوش های صورت

در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 157 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

جوش های صورت

پست توسط Top Speed » سه شنبه 4 آبان 1389, 1:33 am

سلام به شما کاربران عزیز و علیم.

پانزده سال دارم و جوش های صورت بسیار آزارم میدهند.
از بسیاری پرسیده ام و هر کس چیزی می گوید. در واقع جوش های سر سیاه مشکل اصلی منه.
یکی از فامیل ها که با پزشکان ارتباط زیادی داره پرسیدم که چه کنم.
گفت صورت خود رو با روشور(سفیدآب) با دست بدون کیسه محکم بشور.
این کار رو کردم و روز بعد جوش های ریز روی صورتم کم کم زیاد شد. بعد از مدتی هنگام شست و شو جوش هایم کنده می شد و خون می آمد.
نگران شدم که جای جوش روی صورتم بماند.
در واقع جوش های قرمز کنده می شدند نه جوش های سیاه.
از کسی دیگر پرسیدم گفت از صابون active x و یا از آن بهتر no bacter استفاده کن.
صابون no bacter را خریدم با این که قیمت 6500 تومن آن از سابون active x ششصد تومانی بیشتر بود و در ضمن تولید شرکت اوسرین فرانسه بود.
دو روز استفاده کردم و جوش های ریز تقریبا محو شدند . اما جوش های قرمز ماندند. به من گفتند که جوش های قرمز نیز از بین می روند.
حال که دیدم جوش های قرمز بهتر شده اند صورتم را با روشور شستم و دوباره همان قضیه زیاد شدن جوش ها!!!!!!!!!!!!!!
کم کم به این نتیجه رسیدم که تنها بیرون آمدن مواد سیاه (دانه های سیاه) جوش ها این است که صورتم را حتی با صابون معمولی هم نشورم که چرک کنند و دانه دانه باز شوند و بیرون بیاییند. اما حتی تصور حداقل 50 جوش چرکی دیوانه ام می کند.
درست است که صابون no bacter جوش ها را کاهش میداد ولی جوش های سیاه بیرون نمی آمدند. بنابراین مدتی مصرف نکردن صابون دوباره صورتم را پر جوش میکرد.
در ضمن از همه مهم تر این است که نمی خواهم جای جوش ها روی صورتم بماند.

خواهشمندم روشی منطقی و امتحان شده به من بدهید.

(((ملتمسانه منتظر پاسخ ام)))

با تشکر.
تصویر
تصویر
تصویر
[FONT=Comic Sans MS]>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<< 
[FONT=Comic Sans MS].................................................................. 
معرفی اتومبیل های سوپر اسپرت همراه با عکس اینجا...

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: جوش های صورت

پست توسط kamranrus » سه شنبه 4 آبان 1389, 6:14 am

دوست عزیز من تجربه ی خودم رو بهت میگم
اولین کاری که نباید بکنی اینه که به هیچ عنوان نباید از روشور روی صورت استفاده کنی و اگر حتی استفاده میکنی خیلی آروم بشوری که جوشهات کنده نشن چون جاش میمونه ، من خودم الان 3-4 ساله که از پماد آکنیل استفاده میکنم ، پماد خوبیه ، توی داروخانه ها هم بدون نسخه در دسترسه راه استفاده اش هم اینه که یه ذره ازش روی جوشت بزنی تا یک روزه از بین ببرتش .
در مورد پیشگیری از زیاد شدن جوشها هم بهت توصیه میکنم تا میتونی از خوردن چیزهای خیلی چرب پرهیز کن که بشدت باعث زیاد شدن جوشها میشن ، بخصوص بادام زمینی ، کره ، پنیر خامه ای ، چیپس من الان چند ساله که قید اینارو زدم و نتیجه داده . امیدوارم برای تو هم مفید باشه.
موفق باشید
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

Re: جوش های صورت

پست توسط SVD SHOOTER » سه شنبه 4 آبان 1389, 1:41 pm

دوست عزیزم سلام
من دوراه برای این مشکل شما پیشنهاد میکنم
1- شب هنگام خوابیدن پیاز رو رنده کن و روی صورتت بذار اما سوزش داره ولی باید تحمل کنی

2- از خمیر یا کف ریش استفاده کن.اونو به صورت کف دربیار و روی تمام صورتت بمال.5 الی 8 دقیقه بذار بمونه . با اب کاملا شستشو بده.
این کارهارو حداقل باید تا 10 - 15 روز ادامه بدی
من این راه رو پیش روت میذارم.اگه دوست داشتی میتونی استفاده کنی
سبز رنگ شال هر عیاش نیست رنگ هر ولگرد و هر اوباش نیست
سبز رنگ پاک معصـومیت است رنــگ تــقــوا و خلـوص نـیت اســت

یا ابا الصالح المهدی ادرکنی

الهم عجل لولیک الفرج والعافیۀ والنصر و جعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدی

فرمان دادم بعد از مرگم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. «کوروش کبیر»

ارسال پست

بازگشت به “سوال پزشکي”