چين ازايران براي ساخت ماهواره هاي موقعيت ياب درخواست همكاري

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12642 بار

چين ازايران براي ساخت ماهواره هاي موقعيت ياب درخواست همكاري

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 6 آبان 1389, 9:56 pm

قزوين - رييس سازمان فضايي كشور از اعلام آمادگي برخي كشورهاي آسيايي برايمشاركت و همكاري در پروژه هاي فضايي جمهوري اسلامي ايران خبر داد و گفت:چين براي طراحي و ساخت ماهواره هاي موقعيت ياب درخواست همكاري كرده است.
به گزارش ايرنا، دكتر'حميد فاضلي' روز پنجشنبه در همايش تحليل سند توسعههوا و فضا در قزوين، افزود: جمهوري اسلامي ايران در چند سال گذشتهدستاوردهاي ارزشمندي در بخش فضايي داشته كه با تلاش دانشمندان و پژوهشگرانمتخصص توسعه مي يابد.
وي اظهاركرد: تشكيل سازمان فضايي كه مورد تاكيد رهبر معظم انقلابنيز بوده در نقشه جامع علمي كشور و جزو فن آوري هاي نوين و پيشرفته قرارگرفته است.
اين مسوول گفت: در حال حاضر دستيابي به فضاي ماوراي جو و رسيدن بهدستاوردهاي مختلف در بخش هوا و فضا يكي از آرمان هاي ملي كشورمان محسوب ميشود كه به لطف تلاشگران و متخصصين، جمهوري اسلامي گام هاي مثبتي در اينبخش برداشته است.
رييس سازمان فضايي كشور اظهارداشت: هم اكنون به دليل حجم گسترده وفراوان اعتبارات و هزينه ها در بخش هوا و فضا، پروژه هاي مربوط به اينحوزه براي دستيابي به اهداف پيش بيني شده به طرح هاي مشترك و فراملي تبديلشده است.
رييس پژوهشگاه هوا و فضا با بيان اينكه ماهواره هاي مخابراتي، سنجشيو پژوهشي حرف اول را در توسعه فناوري هاي پيشرفته در جهان مي زنند، افزود:بسياري از كشورهاي توسعه يافته يكي از برنامه هاي اصلي و محوري خود رافعاليت در بخش فعاليت هاي فضايي قرار داده اند.
فاضلي تشكيل سازمان فضايي كشور را گام بلندي براي آغاز فعاليت ها دربخش فضا عنوان و اظهاركرد: اين سازمان براي اجراي پروژه هاي خود به كمك ومشاركت ساير دستگاه ها و موسسات دانش بنيان نيازمند است.
رييس سازمان فضايي كشور يادآور شد: بايد به خوبي از درياي بيكرانعلم و دانش پژوهشكده ها و موسسات دانش بنيان در اجراي طرح هاي سازمانفضايي كشور بهره مند شويم.
دكتر فاضلي با اشاره به لايحه حمايت از شركت ها و موسسات دانش بنيانكه به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است، اظهارداشت: دولت تسهيلات خوبيرا براي فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي در اختيار موسسات دانش بنيان قرارمي دهد.
اين مسوول در پايان به اجراي شهر صنعتي فناوري هاي نوين هوافضا دراستان قزوين اشاره كرد و اظهار داشت: قدم برداشتن در مسير تحقق سند چشمانداز توسعه كشور و رسيدن به توانمندي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در عرصههاي مختلف فن آوري هاي پيشرفته، از اهداف اجراي اين شهر صنعتي مي باشد.
استاندار قزوين هم در اين همايش با اشاره به قدمت ديرينه اين استانبه لحاظ وجود ظرفيت هاي فراوان براي سرمايه گذاري بخش خصوصي،افزود: بخشخصوصي به دليل ظرفيت هاي فراوان، موقعيت مناسب و برخورداري از زيرساخت هايبخش خصوصي
در استان قزوين تمايل زيادي براي سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف دارد كه هوا و فضا نيز يكي از اين بخش ها به شمار مي رود.
'احمد عجم' احداث شهرك هوافضا در را در توسعه و پيشرفت كشور در بخشفناوري هاي پيشرفته مهم ارزيابي و اظهاركرد: براي كمك به تحقق اين مسالهكه در راستاي تحقق اهداف سند چشم انداز بيست ساله كشور ترسيم شده، نهايتتلاش خود را انجام مي دهيم.

ایرنا
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”