در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

بين اروپا و آمريكا در خصوص تحريم ها عليه ايران شكاف افتاده ا

توسط hani1459 » شنبه 8 آبان 1389 12:12

تهران - روزنامه آمريكايي واشنگتن پست از بروز اختلاف و شكاف بين اروپا وايالات متحده آمريكا در خصوص اعمال تحريم ها عليه ايران خبر داد.
به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، پايگاه اطلاع رساني القدسالعربي روز شنبه به نقل از واشنگتن پست افزود: اين شكاف در همكاري دو طرفدر باره سياست هاي مربوط به ايران از زمان رياست جمهوري 'باراك اوباما' درآمريكا آغاز شده است.
واشنگتن پست نوشت: تحريم هايي كه اتحاديه اروپا در پايان اين هفته دربخش سوخت، بانك و كشتيراني به تصويب رساند، بر عكس قوانين آمريكاست كهاجازه خريد نفت و گاز را از ايران مي دهد.
يك كارشناس اروپايي در امور سياست هاي تحريمي نيز گفت: اگر شمابخواهيد تانكرهاي مملو از بنزين تصفيه شده به ايران بفرستيد، در واقع هيچكالاي غير قانوني ارسال نكرده ايد، پس براي اروپا نيز در اين خصوص هيچمشكلي وجود ندارد.
وي با تاكيد بر اينكه از تخلفات آمريكايي ها در تحريم ها عليه ايرانپيروي نمي كنيم، افزود: ما نمي خواهيم اين مساله تاثير منفي بر مردم ايرانبگذارد و يا آنان را از دسترسي به سوخت محروم كنيم.
القدس العربي در ادامه گزارش افزود: آمريكا در 30 سپتامبر گذشته با 4شركت بزرگ نفتي اروپا به توافق رسيد كه آنها سرمايه گذاري هاي خود را درايران متوقف كنند.
اين مقام اروپايي گفت: ما از تاثيرات منفي اين اقدامات بر شركت هاياروپايي به آمريكا شكايت كرديم. اگر اين شركت ها بخواهند به خواسته هايآمريكا تن در دهند، اين تصميم خود آنهاست، اما با سياست هاي ما در تناقضاست.

irna
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Present, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان