بولیوی: از ایران هواپیما و هلی کوپتر می خریم

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10127 بار

Re: بولیوی: از ایران هواپیما و هلی کوپتر می خریم

پست توسط typhoon » چهار شنبه 12 آبان 1389, 5:12 pm

سلام به دوستان
جناب Sinaset
بنده نه قصد تضعیف این سازمان رو داشتم و نه دارم. ولی از بعد از رفتن به سربازی چیزهایی دیدم که شدیدا نگرانم کرده.فرو رفتن در خواب خرگوشی و این تفکر که بله ما بسیار آماده ایم اشتباه بزرگی است که میتونه برای ما بسیار گران تمام بشه.منظور شما از اطمینان داشتن چیه؟یعنی این که بگم ندیدم توپ آمریکایی ساخت 1945 رو!!! یعنی ندیدم کامیون های بدون باطری رو که باید با هل روشن می شدند!!!نبینم آموزشات عهد دقیانوس رو!!!ندیدم ظرف غذای ساخت 1944 رو!!!تجربه نکردم مانور احمقانه پدافند عامل و سعی در ساقط کردن هواپیمای دشمن با تفنگ ژ3!!!!کسی که کد پدافند هوایی و موشک سام 7 دیده اما یک شلیک هم نکرده!!! شما یا بسیار خوشبین هستید و یا بسیار بی اطلاع.عالم و آدم می دونند که صاعقه یک ارتقاء بر روی اف 5 است.گام مهم و قابل تقدیره ولی اگر یکسری می خوان اون رو با اف 22 و اف 18 سوپر هورنت مقایسه کنند باز هم حرفی نیست.
Old soldiers never die.They just fade away

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

پست توسط nasir irani » چهار شنبه 12 آبان 1389, 5:49 pm

چیزی که از علم بالاتر هست تجربه هست

بدون آموزش درست و تجربه لازم با بهترین سلاح ها هم کاری از پیش نمی ره....

همون اتفاقی که برای ایران-140 های سقوط کرده افتاد که همه در اثر اشتباهات فاحش خلبانان بود دوباره خواهد افتاد.........

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 » چهار شنبه 12 آبان 1389, 5:51 pm

nasir irani نوشته شده:همون اتفاقی که برای ایران-140 های سقوط کرده

مگه چندتا ایران140 سقوط کرده ؟

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 537 بار

پست توسط Corporal » چهار شنبه 12 آبان 1389, 6:44 pm

saeedjiji نوشته شده:اونطوری که شنیدم هواپیمای آموزشی فجر 3 از استنداردهای بین المللی برخوردار هست و میتونه در زمینه ی آموزش نیروهای هوایی بسیار کارآمد باشه

فکر نکنم.
تا اونجاییی که من دیدم و میدونم فجر 3 یه هواپیمای تفریحی با ظرفیت 2 یا 4 نفره که بدرد آموزش خلبان جنگی نمیخوره.
شاید برای آموزش خلبانای هواپیمای مسافربری استفاده داشته باشه.ولی در ضمینه نظامی یه هیچ وجه!
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
جامیست که عقل آفرین میزندش صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف میسازد و باز بر زمین میزندش

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 997 بار
سپاس‌های دریافتی: 878 بار

پست توسط نادر70 » پنج شنبه 13 آبان 1389, 1:41 am

sand_fighter نوشته شده:
درود بر دوستان
در ابتدا باید گله بکنم از دوستانی که بعضا با سابقه هم هستند، به علت انحراف بحث.گویا برخی ها در طول مدت عضویت وشرکتشان در مباحث سنترال فقط مهارت جذاب!! انحراف مباحث را آموخته اند. برخی هم که انگار ساخته شده اند برای خواندن آیه ی یاس وناامیدی و سرکوب توانمندی ها و دستاورد های داخلی ولو با ایجاد بحث های غیر علمی و بعضا (متاسفانه) مقرضانه.اصولا این تاپیک ربطی به صاعقه و آذرخش نداشت که برخی دوستان مثل جناب sand_fighter شمشیر را از رو بستند آن هم نه علیه مواردی که در خبر ذکر شده بلکه علیه صاعقه! و صاعقه طبق معمول مانند خیلی از تجهیزات و دستاورد های دیگر داخلی شد پتک بر سر توانمندی های ملی.(و در واقع بر سر خودمان!) تصویر

اصلا خودتون فهمیدی چی نوشتید ؟؟؟؟؟؟؟؟ آقای sinaset گفت ما صاعقه را تولید می کنیم از پایه من فقط و فقط به صورت نکته ای گفتم صاعقه آپگرید برای اف 5 ها است ایشون بحث را ادامه دادن !
واقعا متاسفام واقعا
من 10 بار گفتم پروژه صاعقه و آذرخش یک پروژه مفید ولی نه کلیدی برای نیروی هوایی است و بزرگ کردن بیش از اندازه آن کاری بس احمقانست چندی پیش یکی از دوستان تو همین سایت مدعی بود که صاعقه اف 22 آمریکا را با پیروزی 5 به 1 شکست خواهد داد
متاسفانه به علت یک سری جانب گیری هایی یک عده از دوستان همچنین من در این سایت شدن دست آویز بازی کلمات شما هر کسی حرفی میزنه انتقادی می کنه واقعیت را نشان می ده گفته هایش می شود مقرضانه [COLOR=#000000]ولی اگر شما و دوستانتان ادعا کنید که مثلا صاعقه از سیستم تسلیحاتی لیزیری استفاده می کند حق 100 با شما است بدون دلیل و مدرک
اصلا شما حتی یک کلمه از پست های من نخواندید پس بهتره نظر شریفتان را برای خودتون نگه دارید !

با پوزش از آقای
 sinaset

در مورد خود تاپیک بولیوی ادعا کرده که می خواهد هواپیما های زیر را بخرد
پی سی 7
ایران 140
فجر 3
ایران 140 و فجر 3 زا می توانیم به آنها بدون مشکل بفروشیم ولی پی سی 7 یا S86 غیر ممکن است چون ایران تنها خط اسمبل این پرنده را در اختیار دارد و قطعات پی سی 7 ها به صوردت کیت از سویس وارد می شد که با فشار آمریکا این کار هم دیگر انجام نمی شود البته ناگفته نماند که انتقال تکنولوژی خوبی در این سال ها شده البته این هم ناگفته نماند که از مجموع 39 کیت خریداری شده 10 کیت به ایران ارسال شد که 8 هواپیما تحویل و دو کیت دیگر برای انتقال تکنولوژی و مهندسی معکوس استفاده شد !

در مورد شاهد 278

هزينه ساخت هر شاهد 278 به قدري بالا است كه برابر با هزينهء دو فروند جت رنجر نو برآورد ميشد اسن یک
دوم كارشناسان پنها طي آزمايش هاي پروازي اين هليكوپتر را تاييد نكردند و هنوز هم نميكنند

رب  
  sand fighter    

جوابتان باید بگویم بله من فهمیدم که چه گفته ام و البته پست های شما را هم خوانده ام بنده عرض کردم که برای شما متاسفم نه به علت نام بردن و نقد از صاعقه بلکه به خاطر انحراف تاپیک آن هم به علت یک اشتباه از سوی جناب sinaset    مطلبی که جناب salam 2407   ادامه آن گفتند فقط همین فکر می کنم برداشت شما اشتباه بوده ولی به هر حال اگر حمل بر توهین شده ببخشید منظور من چیز دیگری بود . 
  در مورد مواردی که اشاره کردید اولا خوشحالم که صاعقه را گام مهمی در پیشرفت کشور می دانید و در این زمینه با یکدیگر هم عقیده هستیم اما دوست عزیز شما مگر نظر بنده را در رابطه با صاعقه می دانید که اینگونه بر من می تازید من هم صاعقه را طرحی کاملا ابتدایی برای توسعه ی صنعت هوایی کشور می دانم و بس (ولی با       شده به دلایلی تا حد زیادی مخالفم)    اعتقاد دارم که در راه خود کفایی ساختن پیچ یک وسیله هم با ارزش است و نباید نادیده و بی فایده انگاشته شود و نباید ساز نا امیدی کوک کرد این در مورد دستاورد های غیر صنعتی ما هم صادق است بخصوص در حوزه ی بین الملل که متاسفانه در این مباحث شاهد سرکوب داشته ها ودستاورد های داخل بوده ایم که نمونه های آن بسیارند. 
  کوچک شمردن توانمندی های داخل یک رویه ی معمول شده و قصد من مبارزه با آن است ما باید یاد بگیریم که نقد منصفانه داشته باشیم که لازمه ی روشنفکری واقعی است نه مثل برخی که از روشنفکری فقط نقد یک طرفه یا به اصطلاح ایراد گرفتن را بلدند.لازم به ذکر است نوشتار بالا خطاب به شما نبوده و صرفا درد دلی بوده با دوستان همین و بس. 
  برویم سراغ ادعاهای شما    مورد پروژه       همان       امکان تولید آن در داخل و همچنین بالگرد شاهد 278 و قیمت و تاییدیه ی آن نظری ندارم چون اطلاعاتم خام و در سطح عادی و خبری است و حاصل جمع بندی نظرات در همین سایت های نظیر سنترال و... است اما از شما می پرسم آیا شما برای گفته های خودتان شاهدی دارید ؟ آیا از چنین اطلاعاتی که معمولا درایران یک حالت خاص نسبتا محرمانه و توام با شایعه دارد خبر دارید ؟ یا این که یکی از کارشناسان پنها و صنایع هوایی هستید؟چگونه با این اطمینان سخن می گویید؟ و... 
  به قول شما بنده و همفکرانم (که دست بر قضا از نظرشان بی خبرم!!) برای صاعقه و امثال آن مدرکی نیاوردیم شما هم که اشتباه ما را (من را ) مرتکب  
  هر حال بازهم می گویم اگر باعث رنجش و عصبانیت شما شدم حلال کنید . 
  typhonn   هم که آیه ی یاس می خوانید این طور که شما قضاوت کردید که فاتحه   تصویر البته کمبود ها و اشکالها فراوانند ولی نیروهای مسلح ما اینقدر هم بی در پیکر نیستند که در غیر این صورت تا حالا کشور ... 

جناب Corporal   فجر 3 علاوه بر تفریحی بودن و داشتن مصارف و بهره برداری های شخصی هواپیمایی توانمند در حوزه ی آموزش است اصولا آموزش ابتدایی یک دانشجوی خلبانی جنگنده و عادی یکسان است زیرا هر دو در ابتدا باید اصول اولیه ی پرواز کردن را بیاموزند که این اصول برای همه ی هواپیماها تقریبا یکسان است امروز مشابه این هواپیما یعنی       (اگر درست گفته باشم) در داخل قسمتی از بار آموزشهای اولیه را در نیروی هوایی به دوش می کشد . 

[URL=http://www.centralclubs.com/##]
[/URL]

[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست » پنج شنبه 13 آبان 1389, 12:32 pm

بیچاره رئیس جمهور بولیوی و مقامات این کشور.بابا این صاعقه بد بخت رو کی اورده وسط.ولی دارم تاکید میکنم قسم میخورم که صاعقه بعد از این که از تهران به اصفهان رفت تولید میشه.دوستان مدرک نخوان ولی بهتون اطمینان میدم در هسا صاعقه تولید میشه و این اپگرید اصلا تو کت من نمیره.اما من هم با نظر سند فایتر موافقم چون صاعقه تنها یک تجربه خوب بوده و نه چیز دیگری.امریکا هم یک شبه هورنت رو نساخته.مطئن باشید طرح اصلی در اینده رو خواهد شد و باعث غافلگیری همه میشه انشالله. :razz:
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9178 بار
سپاس‌های دریافتی: 20968 بار
تماس:

پست توسط sinaset » پنج شنبه 13 آبان 1389, 2:28 pm

sand_fighter نوشته شده:
آقای sinaset گفت ما صاعقه را تولید می کنیم از پایه.

سلام بر شما
ببینید منظور من این نبود که همه قطعات رو خودم میسازم (البته من نگفتم از پایه ، فقط گفتم تولید می کنیم)،

ممکنه بعضی قطعات صاعقه هم از بیرون تهیه شده باشه (ولی ممکنه 100 درصد قطعات رو هم خود تولید کرده باشیم ، چون منبع نداریم فقط میشود روی واژه تولید اشاره کنیم)، ولی صاعقه در حال حاضر در حال تولید هست و اینطور که از خبر ها پیداست تصمیم دارن به تعداد انها هم بیاافزایند ،و وزارت دفاع و نیروهای مسلح قصد گسترش و تجهیز ناوگان نیروی هوایی به این جنگنده را دارن (کما اینکه طبق اخرین خبرهای یک اسکادران ان هم تشکیل شده)

ولی این به معنی این نیست که قصد ارتقاع پروژ صاعقه رو ندارن کما اینکه، در پایان یکی از خبرهای که در صفحه قبل گذاشتم ،
فرمانده نیرو هوایی اعلام می کند:با توليد انبوه جنگنده هاي بومي صاعقه،    گلوگاههاي طراحي و ساخت اين هواپيما براي ما حل شده است و   تلاش خواهيم كرد تا در آينده، نمونه هاي به روزتر و مدرن تري را وارد ناوگان خود كنيم. 

جمله که در بالا به صورت،رنگ سبز قرار دادم ،داره اعلام می کنه که ما به دانش طراحی و ساخت جنگنده رسیده ایم .
ما هم امیدواریم در اینده شاهد ساخت جنگنده های پیشرفته تری باشیم ، باید منتظر بود تا خبری یا عکس یا فیلمی از نحویه تولید این جنگنده به دست بیاید(شاید برای چنین چیزی سالها طول بکشد)
باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3544 بار

پست توسط sand_fighter » پنج شنبه 13 آبان 1389, 6:18 pm

های خودتان شاهدی دارید ؟ 

البته این مدرک خوبی نخواهد چون من اسمی از شخص نخواهم برد

یکی از آشنایان نزدیک من خلبان باز نشسته ی کبری است که در هسا مشغول کار است

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10127 بار

پست توسط typhoon » جمعه 14 آبان 1389, 4:10 pm

سلام
جناب IRIAF_107Tanker
در مورد اعلام بانک مرکزی درباره بودجه سپاه و ارتش:منبع؟؟؟؟؟؟
نظم،به نکته خوبی اشاره کردید.نظمی که درسایه ترس و فحاشی و لغو کردن مرخصی سربازان بدست می آید به درد نمی خوره.اتفاقات زمان انقلاب و درگیری سربازان و فرماندهان شاهدی بر این مدعاست.در مورد تلفات در زمان جنگ:در بسیاری از عملیات ها خصوصا بعد از آزادی خرمشهر آفند بر عهده سپاه و بسیج بود و بعد از تثبیت منطقه به ارتش واگذار میشد. بنا به اعلام خود ارتش در زمان جنگ 48000 نفر از پرسنل ارتش شهید شدند و باز طبق اعلام خود ارتش از این تعداد 1000 نفر افسر بودند.ما می گیم 7000 نفر هم درجه دار کادر شهید شدند که نشدند،میمونه چند تا:40000 نفر سرباز شهید شدن.بسیج و سپاه هم اگر بیشتر تلفات دادند به علت نداشتند پشتیبانی مناسب(توپخانه ، هوایی) و نداشتن امکانات مناسب برای آموزش بود و گرنه امروزه شرایط بسیار متفاوت است.
در رابطه با تغذیه: دوست دارم به دانشگاه افسری امام علی (ع) بری و غذاها رو خصوصا در وعده ناهار و همبن طور آشپزخانه ها رو با هم مقایسه کنی.برای سربازها یک جور،دانشجو یک جور و پرسنل کادر و اساتید یک جور دیگر.وقتی برای آشپزخانه سربازان یک سری سرباز رو که تجربه آشپزی ندارند رو می برند و برای پرسنل کادر به شکل دیگر و تحت نظارت آشپزان استخدامی ارتش کار انجلم میشود نتیجه این می شود.سازمانی که نخواهد از امکانات خودش استفاده کنه محکوم به فناست. دوست نداشتم اما چند مورد رو مطرح می کنم:در دانشگاه افسری زمین چمن ، سالن سرپوشیده و استخر و سونا وجود داره که در ماه هایی از سال خصوصا فصل تابستان بلا استفاده است.جالبه که حتی استخر از کوچه کنار دانشگاه در ورودی مجزا دارد ولی استفاده نمیشود.بهداری نیز به همین صورت و سایر امکانات.در حالی که اگر به استخر تازه تاسیس سپاه در کنار منازل سازمانی لشگر 10 سپاه مراجعه کنی میبینی که 3 سانس مخصوص سپاه و بقیه برای عموم آزاد و بلیط فروشی میشه.
یک ماجرایی رو براتون تعریف میکنم که از زبان ریس بهداری دانشگاه افسری که به بازدید دانشگاه امام حسین (ع)رفته بود شنیدم.حتما دید که توی دفترچه های بیمه یک برگی هست مخصوص پزشکان که اون رو جدا می کنند و بعد از جمع شدن برای بیمه می فرستند و مبلغی رو بابت اون دریافت می کنند.دفترچه های بیمه نیروهای مسلح هم همه عین همه و وزارت دفاع اون رو صادر میکنه.ایشون می گفت پول دریافتی از این برگه ها در دانشگاه امام حسین و البته سایر یگانهای سپاه 100 % به بهداری اون یگان تعلق پیدا میکنه و اونها با اون پزشک متخصص ، امکانات رادیولوژی و ... رو فراهم کردند ،اما در ارتش 40% که همون اول میره به حساب نزاجا بقیه اش میاد توی یگان که اونهم نصفش میره به حساب دانشگاه و درنهایت یک مبلغ ناچیز به بهداری میرسه و زمانی هم که خواستند در رو برای عموم باز کنند تا کسب درآمد کنند:حفاظت اطلاعات و بقیه ماجرا.برای خانواده های پرسنل به جهت استخر باز هم پول می گیرند ولی در سپاه مجانی.سازمانی که برای پرسنل خودش خرج نمی کنه چه انتظاری ازش میره.توی سپاه از اتوبوس ها و خودروهای سنگین در زمانی که تمرین و یا مانوری نیست در بازار آزاد استفاده میشه و به نوعی کمک خرجی برای پرسنل درجه دار راننده و در ضمن باعث میشه که همیشه ماشین ها رو آماده و سرویس شده نگه دارند ، اما در ارتش یک کامیون و اتوبوس رو می بینی که سالهاست گوشه پارکینگ بلا استفاده افتاده.ارتش دارایی های بسیار و امکانات بالقوه بسیاری داره که همون طوری که گفتم به علت جمود فکری در این سازمان از این امکانات استفاده نمیشه.آیا اینها هم تقصیر سپاه و یا دولت است؟
جناب نادر 70:
من اگر مطلبی رو عنوان کردم چیزی بود که با چشمهای خودم دیدم.می تونید از بچه هایی که توی پرندک خدمت کردن بپرسید.بحث آیه یاس نیست.بحث یک هشدار که دوباره درگیر یک دفاع مقدس دیگه نشیم!!!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9178 بار
سپاس‌های دریافتی: 20968 بار
تماس:

پست توسط sinaset » جمعه 14 آبان 1389, 7:15 pm

سلام دوستان
اقایان نیمه خالی لیون رو نبینید اینطوری نمیشه قضاوت کرده ، قطعا هر دستگاهی داریه نقاط ضعف و قدرتیست ، ولی امروز هر دو (یعنی سپاه و ارتش) داریه فرمانده هان(درجه داره عالی رتبه،منظور مقامات درجه 1 می باشد) هستند که مومن و پیرو دین اسلام هستن، و هر دو در طول جنگ ثابت کردن که خواستار نظام جمهوری اسلامتی هستن ، که اگر چنین نبود هیچ کدام اون حماسه ها را خلق نمی کردن .
هردو انها مایه افتخار ملت ایران و مایه افتخار اسلام هستند ، اگر علف هرزی در این میان هست ، به مفهوم این نیست که کلی دستگاه اینطوری هستن ..
لطفا بیش از این تاپیک رو به انحراف نکشید ، که بحث اختلاف انگیز ببین سپاه و ارتش قطعا باعث خوشحالی دشمنان این مرز بوم خواهد شد .

باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 537 بار

پست توسط Corporal » جمعه 14 آبان 1389, 9:38 pm

سه تا سوال!
براساس چی درجه ارتشیا(یا سپاهیا) ارتقا پیدا میکنه؟فقط سابقه خدمت؟
دوم اینکه چرا تو ایران نمیشه (یا نمیذارن) کسی از درجه سرلشگری بالاتر بره؟ :-x (نه به اونکه قبل انقلاب به هرکی میخواستن مقام ارتشبدی میدادن نه به الان که فرمانده کل ارتشم سرلشگره!)
سوم اینکه چرا نشان افتخار که فرمانده های همه کشورا از روی سینه تا رو زانوشون میچینن! واسه مقامای ما کمه؟من هیچ جا بیشتر از دو سه ردیف ندیدم.
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
جامیست که عقل آفرین میزندش صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف میسازد و باز بر زمین میزندش

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4577 بار

پست توسط كيارش » جمعه 14 آبان 1389, 9:52 pm

typhoon نوشته شده:سلام به دوستان
جناب Sinaset
بنده نه قصد تضعیف این سازمان رو داشتم و نه دارم. ولی از بعد از رفتن به سربازی چیزهایی دیدم که شدیدا نگرانم کرده.فرو رفتن در خواب خرگوشی و این تفکر که بله ما بسیار آماده ایم اشتباه بزرگی است که میتونه برای ما بسیار گران تمام بشه.منظور شما از اطمینان داشتن چیه؟یعنی این که بگم ندیدم توپ آمریکایی ساخت 1945 رو!!! یعنی ندیدم کامیون های بدون باطری رو که باید با هل روشن می شدند!!!نبینم آموزشات عهد دقیانوس رو!!!ندیدم ظرف غذای ساخت 1944 رو!!!تجربه نکردم مانور احمقانه پدافند عامل و سعی در ساقط کردن هواپیمای دشمن با تفنگ ژ3!!!!کسی که کد پدافند هوایی و موشک سام 7 دیده اما یک شلیک هم نکرده!!! شما یا بسیار خوشبین هستید و یا بسیار بی اطلاع.عالم و آدم می دونند که صاعقه یک ارتقاء بر روی اف 5 است.گام مهم و قابل تقدیره ولی اگر یکسری می خوان اون رو با اف 22 و اف 18 سوپر هورنت مقایسه کنند باز هم حرفی نیست.

دوست عزیزتصویر
1- مگه قانونی وجود داره که اگر سال ساخت یک توپی 1945 بود حتما باید از رده خارج شه ؟ نوع توپ و تعداد تقریبی یا هر اطلاعات دیگری که در این باره دارید رو می شه ذکر کنید
2-در مورد کامیون هم به همون مضمون بالا(می خواهید عکس کامیون های ارتش کانادا که جز ناتو محسوب می شه و استاندارد ناتو رو دنبال می کنه رو فردا براتون ارسال کنم ؟)
3-در مورد اموزشات عهد دقیانوس می شه باز بیشتر توضیح بدین ؟
4-سال ساخت ظرف غذا رو از کجا پیدا کردید الله اعلم ولی به نظرتون باید حتما جدید باشه تا سرباز بهتر بجنگه؟
5-در مورد پدافند عامل اطلاعات کامل دارید؟
6-به نظرتون هرکسی که می ره سربازی باید حداقل یک موشک سام-7 به قیمت حدودا 20میلیون تومن رو شلیک کنه؟ می دونید اگر حتی نصف این قیمت هم باشه و سالی 30000نفر اعزام بشن چه بودجه ی هنگفتی باید صرف کنیم؟ایا ارتش های دیگر خلاف کار ما رو انجام می دن ؟
7-همانطور که خیلی از دوستان ادعا می کنن صاعقه فقط یک ارتقا بوده خیلی های دیگه هم ادعا می کنند خط تولید رو هم حتی دیدن! ایا کسی از دوستان صاعقه رو با اف 22 و اف 18 سوپر هورنت مقایسه کرده تا الان ؟

در اخر دوست عزیز دلایلی که ذکر کردین معقول به نظر نمی ایدتصویر

و در اخر به تلاش دوستانی که بحث رو از خرید هواپیما و بالگرد ایران توسط بولیوی به مقایسه غرض دار بین سپاه و ارتش کشاندند افرین می گم که قبلا حدودا تا صفحه ی 9 یا 8 به طور متوسط طول می کشید ولی الان صفحه ی 2تصویر
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

قفل شده

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”