شناسایی منشاء ویروس رایانه‌ای استاکس نت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12642 بار

شناسایی منشاء ویروس رایانه‌ای استاکس نت

پست توسط hani1459 » سه شنبه 11 آبان 1389, 12:04 am

این ویروس رایانه ای از طریق حافظه پرتابل و فلش مموری وارد سیستم های صنعتی شده و منشاء آن از طریق شبکه نبوده است.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات از کنترل کرم جاسوسی رایانه ای که منشا آلودگی سیستمهایصنعتی در چند ماه اخیر بوده خبر داد و گفت: شناسایی سیستمهای آلوده بهصورت کامل انجام شده و هم اکنون این سیستمها در مرحله پاکسازی قرار دارند.

رضاتقی پور در گفتگو با مهر در مورد آخرین وضعیت نفوذ کرم رایانه ای "استاکسنت" به سیستم های صنعتی و خانگی کشور گفت: خوشبختانه اکثر دستگاههایاجرایی برای تحت کنترل درآوردن این بدافزار آموزش دیده اند و بادستورالعمل هایی که به این دستگاهها ارائه شده نفوذ این ویروس رایانه ایتحت کنترل درآمده است.

وی با بیان اینکه با همکاری مراکز مربوطه وتیمهای عملیاتی شناسایی سیستمهای آلوده به این ویروس به صورت کامل انجامشده است گفت: رایانه های آلوده به کرم جاسوسی در مرحله پاکسازی قرار دارند.

تقیپور اضافه کرد: اکثر سازمانهای اجرایی موفق شده اند با نرم افزارهایی کهدر اختیار دارند پاکسازی سیستمهای آلوده را به طور کامل انجام دهند و هماکنون خطری از این بابت رایانه های ایرانی را تهدید نمی کند.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عامل و نحوه ورود این کرم جاسوسی بهسیستم های صنعتی ایران گفت: این ویروس رایانه ای از طریق حافظه پرتابل وفلش مموری وارد سیستم های صنعتی شده و منشاء آن از طریق شبکه نبوده است.

ویبا تاکید بر اینکه عاملان انتقال این ویروس تا حدود زیادی بررسی و شناساییشده اند خاطرنشان کرد: این مشکل متاسفانه به ترددهایی که از خارج کشور بهداخل انجام شده مربوط می شود به نحوی که بی احتیاطی و عدم اسکن قبل ازاستفاده از این حافظه های جانبی منجر به انتقال و اشاعه این ویروس در شبکههای رایانه ای شده است.

رایانه‌های ایران از اوایل مرداد ماه موردهجوم کرم خطرناک رایانه ای به نام "استاکس نت" که اطلاعات سیستمهای کنترلصنعتی را به سرقت می برد قرار گرفتند که گفته می شود تاخت و تاز این ویروسبیشتر به سمت سیستم های اطلاعاتی نیروگاههای اتمی کشور بوده است.

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”