در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

433

تشکر کرده: 5 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:48

آرشيو سپاس: 1473 مرتبه در 391 پست

نكاتي براي خريد ‌هاردديسك اكسترنال

توسط abbas.m.k » پنج شنبه 13 آبان 1389 16:31
امروزه با توجه به تنوع بالاي برند، مدل و ظرفيت‌هاي مختلف انواع‌ هاردديسك اكسترنال(قابل حمل) شايد انتخاب يك‌ هاردديسك مناسب كه مطابق با نيازها باشد براي خريداران كاري دشوار باشد. در متن زير ما به برخي از نكاتي كه بايد هنگام انتخاب يك ‌هاردديسك اكسترنال مورد توجه قرار گيرد، اشاره كرده‌ايم.

به گزاارش دنیای اقتصاد در وهله اول بايد نياز خود را تعيين كنيد، اين موضوع مشخص مي‌كند كه شما نياز به چه‌ هاردي و با چه ظرفيتي داريد.
ظرفيت ‌هاردديسك مهم‌ترين پارامتر در تعيين قيمت آن است. شما مي‌توانيد مدل‌هايى از ۱0۰ گيگابايت تا يك‌ترابايت را انتخاب كنيد و اين بستگى به شما و بودجه شما دارد كه چه ظرفيتى را انتخاب كنيد.
سرعت چرخش و ميزان بافر نيز موضوع مهم ديگري است كه بايد به آن دقت كنيد، سرعت چرخش‌ هاردديسك‌ها كه با واحد دور در دقيقه (LPM) بيان مي‌شود، نشان دهنده ميزان و سرعت انتقال اطلاعات است كه به طور معمول اين ميزان در حدود ۷۲۰۰ دور در دقيقه يا ۵۴۰۰ دور است كه هر چه از اين ميزان بيش‌تر باشد، سرعت تبادل اطلاعات هم بيش‌تر خواهد بود.
ميزان بافر هم از ۲ تا ۱۶ مگابايت متغير است كه هر چه اين ميزان بيشتر باشد بهتر است، اما بدانيد كه بافر تاثير خيلى زيادى در روند كار‌ هارد ندارد.
توجه به نوع ‌هارد ديسك هم اهميت دارد. در حال حاضر، ‌هاردديسك‌هاى اكسترنال با پورت‌هاىFire wire، USB2.0 به وفور در بازار موجودند. پورت Esata هم به‌تازگى در برخى از‌هاردها تعبيه شده است.
اگر عموميت براى شما اهميت دارد، بهترين انتخاب USB2.0 است كه البته سرعت كمترى نسبت به دو پورت ديگر دارد. Firewire سرعت انتقال اطلاعات خوبى دارد. eSATA هم داراى سرعتي بيشتر است و اتصال آن ساده است.
به‌طور كلى انتخاب مدلى كه حداقل دو نوع پورت خروجى را داشته باشد بسيار مناسب است. اندازه‌ هاردديسك هم براى افراد اهميت دارد. هر چند مدل‌هاى كوچك‌تر امكانات محدود‌ترى دارند همانند تنوع در پورت‌ها و سرعت پايين‌تر و حجم كمتر، اما اين مساله در كنار وزن كمتر و قابليت حمل راحت‌تر، شايد قابل چشم‌پوشى باشد.

ایستنا
بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان