در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

**چاره‌های ایران بدون موشک‌های روسی**

توسط wild-bear » يکشنبه 16 آبان 1389 15:43

انصراف روسیه از تحویل ضد موشک‌های اس ‌ـ ۳۰۰ گرچه انتقاد تند مقام‌های ایران را همراه داشت اما واقعیت این است که آن‌ها از مدت‌ها پیش برنامه‌های جایگزینی را در صورت دریافت‌نکردن این موشک‌ها دنبال می‌کردند؛ برنامه ساخت یک سیستم بومی مشابه برای دفاع موشکی.
          قرارداد ۲۵ دسامبر ۲۰۰۷ که کرملین را متعهد به تحویل موشک‌های ضدهوایی اس ‌ـ ۳۰۰ تا سال ۲۰۰۹ به تهران می‌کرد از ابتدا با واکنش‌های واشینگتن و فشارهای تل‌آویو مواجه شد. در نظر این دو مجهز شدن ایران به پنج گردان از این موشک‌های زمین به هوا بیش از هر زمان معادله‌های دفاعی – نظامی در خاورمیانه را به هم می‌زد. سامانه‌ اس ‌ـ ۳۰۰ قادر به رديابي و شليك به هواپيماها، موشك‌هاي كروز و موشك‌هاي بالستيك در فاصله‌اي حدود ۱۴۴ كيلومتري و در ارتفاعي بالغ بر ۲۷ هزار متري است.
          علاءالدین بروجردی، رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ایران گفته که روسیه باید بابت فسخ قراردادی که به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار بسته شده، غرامت بپردازد. اما به نظر می‌رسد روس‌ها خود را مجبور به پرداخت غرامت هم نمی‌بینند. خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مورد احتمال تصمیم ایران برای شکایت از روسیه به دلیل فسخ قرارداد اس ‌ـ ۳۰۰ اعلام کرد که تصمیم روسیه در مورد این قرارداد مشمول شرایط فورس ماژور (قوه قهریه) است و در قراردادهای تجاری، بند فورس ماژور به شرایطی بیرون از اختیار طرف یا طرفین قرارداد اختصاص دارد که بروز آنها مانع از عمل به تعهدات مندرج در قرارداد می شود.
          برای همین است که روزنامه جوان که وابسته به سپاه پاسداران ایران است پیش‌بینی کرده ایران برای دریافت غرامت به دادگاه لاهه رجوع خواهد کرد. "جوان" رقم غرامت را چیزی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرده است.
          سردار احمد وحيدي، وزیر دفاع ایران لغو قرارداد اس ‌ـ ۳۰۰ را یک "آبروریزی" برای روسیه خواند و به صراحت گفت " روس‌ها نشان دادند قابل اعتماد نیستند." اما حقیقت این است که ایرانی‌ها چندان هم شوکه نشده‌اند. وحیدی اعلام کرده که ایران توليد پدافند هوايي با برد بلند را در دستور كار خود دارد.

در حقیقت از همان بهار سال ۱۳۸۸ که محموله موشک‌های اس ‌ـ ۳۰۰ خلاف برنامه به دست ایران نرسید، چاره‌اندیشی آغاز شده بود.
          انتصاب احمد وحیدی به سمت وزارت دفاع ایران نخستین گام بود. وحیدی در دهه نود میلادی صنایع دفاعی و به خصوص کارخانه‌های ساخت موشک را در ایران راه‌اندازی کرده بود. مدتی بعد او منوچهر منطقی مردی که آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب او را پدر موشکی ایران لقب داده به ریاست سازمان صنايع هوایی نیروهای مسلح منصوب کرد.
          منطقی تنها در پروژه‌های موشکی ایران معروف نیست. اکبر هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطراتش از منطقی به عنوان کسی یاد می‌کند که در سال‌های ابتدایی جنگ ایران با عراق نخستین رادار ایرانی را ساخت: "برای ساخت رادار در جنگ مشکل داشتیم. کسی هم به ما رادار نمی‌داد. روزی در دفتر کارم نشسته بودم که جوانی لاغر اندام و قدبلند وارد شد و گفت اگر به ما امکانات بدهید با توان داخلی رادار خواهیم ساخت. امکانات داده شد و طولی نکشید که آن جوان و تیمش موفق به ساخت اولین رادار ایرانی شدند."
          منطقی که مدیر پروژه ساخت موشک شهاب ۳ بوده، در طراحی و ساخت ماهواره امید ایران نیز دستی بر آتش داشت و در دوران ریاست جمهوری خاتمی به مدیریت شرکت ایران‌خودرو منصوب شد. هرچند او به خاطر انتقادهایش از برنامه‌های اقتصادی محمود احمدی‌نژاد از دولت طرد شد اما از دستانی بالاتر همراه دیگر نیروهای تیمش برای ایجاد تحول در سیستم هوایی نظامی فراخوانده شد. معروف است که تاكنون ۳۰۰ نفر از بهترين متخصصان صنعت هوايي ایران را شخصا گزينش كرده و گردهم آورده است.
          آذرماه ماه سال گذشته سردار محمد حسن منصوريان معاون هماهنگ‌كننده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا - که مسووليت دفاع از آسمان ایران را برعهده دارد - برای نخستین‌بار از برنامه ايران براي طراحي يك سپر دفاع موشكي برد بلند به خصوص برای مقابله با موشک‌های بالستیک خبر داده بود. او البته اذعان کرده بود که "راه آساني" برای این کار پيش روی ایران نیست.
          آنچه واضح است این که طی یک‌سال گذشته ایران برای ارتقای سیستم پدافند هوایی خود تلاش کرده است. ايران مدعی است در زمينه ساخت انواع رادارها نیز به خودكفايي كامل رسيده‌ است. ایران اخیرا سامانه‌ جديد پدافند هوايي مرصاد را با استفاده از موشك‌هاي شاهين با برد متوسط ۴۰ کیلومتر به راه انداخته که به ادعای مقام‌های ایران از سیستم مشابه موشک‌های هاگ بهتر است و قادر است هواپيماها و بالگردهاي دشمن را به صورت هوشمند و با سرعت مافوق صوت، تعقيب کرده و مورد هدف قرار دهد. در کنار آن يك سامانه پدافندي برد كوتاه توپخانه‌اي با نام "مصباح یک" كه توان شليك چهار هزار گلوله در دقيقه را دارد نیز براي مقابله با تهديدها در ارتفاع‌های پایين همچون موشك‌هاي كروز به كار گرفته شده است.
          در رژه نیروهای مسلح در روز ۲۹ فروردین گذشته، ایران یک سامانه برد بلند دفاع موشکی را به نمایش گذاشت که به گفته مقامات ارشد نظامی شبیه مدل روسی آن یعنی اس ‌ـ ۳۰۰ بود. حسن فيروزآبادي، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره جزييات بيشتر درباره این سامانه‌ تنها به گفتن این عبارت كوتاه آن‌هم به زبان انگليسي اكتفا كرد: "unknown system"
          احتمال این که ایران نمونه اس ‌ـ ۳۰۰ را از یک منبع خارجی به دست آورده باشد وجود دارد. خبرگزاری فارس مردادماه در خبری که به سرعت آن را از سایت خود حذف کرد نوشته بود که دو فروند از موشک‌های اس ‌ـ ۳۰۰ از بلاروس و دو فروند دیگر از یک منبع ناشناس دیگر وارد ایران شده‌اند. بلاروس این ادعا را تکذیب کرد.
          البته کارشناسان نظامی چندان ادعای ایران در مورد ساخت مشابه اس ۳۰۰ را باور نمی‌کنند. خبرگزاری ریانوستی در گزارشی به نقل از روزنامه‌های روسی پس از نمایش سامانه دفاع موشکی در ایران نوشت کارشناسان یقین دارند که ایرانی‌ها به تنهایی توان ساخت مشابه سیستم‌های ضدموشکی روسی را ندارند، اما می‌توانند مشابه سیستم‌های اچ‌کیو۹(HQ9) که چین به ایران فروخته بود را بسازند.
          ایران پیش از این اعلام کرده که با دستکاری پدافند موشكي تور ام يك روسي (Tor-M1) برد اين سامانه را تا ۳۵ هزار پا افزایش داده است و به این ترتیب خواسته نشان دهد توانایی سردرآوردن از سیستم‌های روسی را دارد.
         اما بعید نیست حالا که روسیه از بازار تامین تسلیحات نظامی ایران خداحافظی کرده، ایران سراغ چین برای خرید سامانه‌های موشکی پدافندی برود.

بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
salam_2407, saeedjiji, omid1360, sinaset, كيارش, saeed_saba, hesperus, oweiys, Achilles, javadfakoori, Shahbaz, sokuteasemuni, hamed_713, 1373, mehdighorbani

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: **چاره‌های ایران بدون موشک‌های روسی**

توسط saeedjiji » يکشنبه 16 آبان 1389 18:05

مقاله ی زیبایی بود , تشکر میکنم

ولی من به نظرم ایران حتی قبل از سال 88 این پروژه رو در دستور کار قرار داد زیرا مطمعن بود که روسیه اگر سیستم های اس 300 رو هم تحویل بده فناوری ساخت اون رو نخواهد داد (اینطوری که در خبرها اومده این سیستم طوری طراحی شده که اسمبل کردن اون کار غیرممکنی هست و حتی چینی ها هم موفق نشدند!)

و مطمعن هستم تا قبل از سال91 یک سیستم خیلی کامل که مانند بسیاری از دستاوردهای قبلی چشم جهانیان رو خیره کند , رونمایی خواهد شد.

من به شدت امیدوارم (چون پای حیثیت انقلاب به میان است)

حضرت ولیعصر (عج) یار و یاورشون باشه

یا حق

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
wild-bear, نادر70, كيارش

New Member

نماد کاربر
6

تاريخ عضويت

يکشنبه 16 آبان 1389 11:21

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 3 پست

توسط dr.V » دوشنبه 17 آبان 1389 00:36

سلام :razz:

به نظرم داشتن یک پدافند موشکی ساخت داخل و ناشناس برای دشمن به مراتب بهتر از داشتن چند گردان اس 300 پی ام یو 1  انهم نسخه صادراتی ان است .

اس 300 پدافند خیلی خوبی است اما روسها حتی اگر ان را به ما میدادند نسخه شدیدا داون گرید شده ای داشتیم و در مواقع بحرانی نیز بعید نبود که مشخصات کل سیستمی را که به ما فروختند  دو دستی تقدیم دشمن ما نکنند ...

فکر میکنم  کار روی پدافند موشکی برد بلند مدت زیادی هست که شروع شده و در واقع ما اس 300 ها را برای پر کردن خلا زمانی تا به نتیجه رسیدن طرح داخلی نیاز داشتیم اما با وضع فعلی مسلما کار روی سیستم   پدافند داخلی سرعت بیشتری خواهد گرفت .
دیوانه ای که دکتر نبود
--------------------------------------
باز من دیوانه ام مستم  باز میلرزد دلم دستم ...

های نخراشی به غفلت گونه ام را تیغ... های نپریشی صفای زلفکم را دست ...
و ابرویم را نریزی  دل ..
ای نخورده مست ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dr.V تشکر کرده اند:
sinaset

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
148

تاريخ عضويت

پنج شنبه 30 فروردین 1386 01:16

zigomigota@gmail.com

آرشيو سپاس: 480 مرتبه در 91 پست

توسط saeed_saba » دوشنبه 17 آبان 1389 10:51

راه حل ساده به جای ماجراجویی در ساخت انواع موشک 300 نما کنار امدن با دنیاست .
بجای تولید این همه موشک ای کاش به فکر اقتصاد و فرهنگ این مردم بودید.

بابا جان کره جنوبی و نگاه کنید ببینید نه اس 300 داره نه فلان داره نه بهمان .اما در اقتصاد و تکنولوژی خیلی جلو افتاده چون به فکر موشک ساختن نیست
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeed_saba تشکر کرده اند:
An225, sand_fighter, wild-bear

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5576

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » دوشنبه 17 آبان 1389 11:43

saeed_saba نوشته است:راه حل ساده به جای ماجراجویی در ساخت انواع موشک 300 نما کنار امدن با دنیاست .
بجای تولید این همه موشک ای کاش به فکر اقتصاد و فرهنگ این مردم بودید.

بابا جان کره جنوبی و نگاه کنید ببینید نه اس 300 داره نه فلان داره نه بهمان .اما در اقتصاد و تکنولوژی خیلی جلو افتاده چون به فکر موشک ساختن نیست

سلام بر شما
دوست من اول شما به من بفرمایید میار شما برای بحث کردن چه چیزی  می باشد !؟(یعنی اصول و مبانی فکری شما از کجا سرچشمه می گیرد)
اگر کتاب وحی (قران) نیست ! که هیچ (یعنی شما کتاب وحی را قبول نداشته باشید) ، اگر دارید خوب با هم به صحبت می نشینیم .

حال وارد بحث می شویم
گفتید چرا با انها کنار نمی ایم !؟
اول شما به من بفرمایید طبق کدام ایه ما باید چنینی کاری رو بکنیم !؟
دوم بنظر شما کنار امدن با انها همان پیروی و اطاعت از دستورات سران مستکبر عالم نیست .!؟(یعنی قبول کنیم انها به ما و کشورها دیگه ظلم کنند)

در جایی گفتید
""بجای تولید این همه موشک ای کاش به فکر اقتصاد و فرهنگ این مردم بودید.""

پیشرفت اقتصاد و فرهنگ در جایی خود درست، ولی اگر ما از لحاظ نظامی قوی نشویم ، ان وقت انها به راحتی وارد کشور شده و فرهنگ و اقتصاد ما را سالها به عقب بر می گردانند (البته امکان نبودی ما هم هست) پس پیشرفت نظامی حتما باید باشد .

پیشنهاد می کنم از جملات احساسی (خارج از دین) استفاده نفرمایید . هر چیزی به جایی خودش باید باشد ، و 100 البته هر حرفی که زده میشود باید در چارچوب دین باشد ، وگرنه محکوم به فناست ..
باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
airmag, 1373, dr.V, mehdighorbani, @lirez@

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 خرداد 1388 16:52

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 35 پست

توسط airmag » دوشنبه 17 آبان 1389 12:52

بابا جان کره جنوبی و نگاه کنید ببینید نه اس 300 داره نه فلان داره نه بهمان .اما در اقتصاد و تکنولوژی خیلی جلو افتاده چون به فکر موشک ساختن نیست[/quote]

دوست عزيز كره جنوبي اس 300 نداره وليكن آيا اف15 و اف16 هاي مدرن آمريكائي هم ندارد؟
آيا در پروژه اف35 مشاركت ندارد؟
آيا آخرين مدل هاي تانك هاي آمريكايي را در اختيار ندارد؟
آيا هر ساله و در چند نوبت مانورهاي سنگين نظامي در دريا و هوا و زمين با مشاركت آمريكايي ها انجام نمي دهد؟
آيا سيستم دفاع هوايي پاتريوت كه تقريبا معادل اس 300 است ندارد؟
و چندين آيا ديگر....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airmag تشکر کرده اند:
wild-bear, sand_fighter, javadfakoori, salam_2407, sokuteasemuni, sinaset

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » دوشنبه 17 آبان 1389 13:27

مقاله ی زیبایی بود.بنده به شخصه به اقای منطق خیلی امید بستم.البته گویا وظیفه اصلی ایشان این طور که ما شنیدیم اماده سازی صنایع نظامی برای تولید انبوه جنگنده بوده ونه بیشتر.اما ایشون ادم کار بلدی هستن.این که بخوایم فکر کنیم ایران 2ساله طراح سیستم برد بلند ضد هوایی رو در دستور کار قرار داده بسیار ساده انگارانست.حداقل 5یا 6سال پیش شروع به ساخت چنین سیستمی کردن و حالا کم کم باید برای دیدنش اماده شد.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
wild-bear, sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5576

تاريخ عضويت

توسط sinaset » دوشنبه 17 آبان 1389 13:42

میهن پرست نوشته است:مقاله ی زیبایی بود.بنده به شخصه به اقای منطق خیلی امید بستم.البته گویا وظیفه اصلی ایشان این طور که ما شنیدیم اماده سازی صنایع نظامی برای تولید انبوه جنگنده بوده ونه بیشتر.اما ایشون ادم کار بلدی هستن.این که بخوایم فکر کنیم ایران 2ساله طراح سیستم برد بلند ضد هوایی رو در دستور کار قرار داده بسیار ساده انگارانست.حداقل 5یا 6سال پیش شروع به ساخت چنین سیستمی کردن و حالا کم کم باید برای دیدنش اماده شد.

سلام بر شما
حدود 2 سال پیش ، یعنی بهمن سال 1387 خبری از زبان وزیر دفاع (سابق) بیان شد مبنی بر "ساخت پدافند هوايي برد بلند با قابليت انهدام همزمان چندين هدف"
که خبرش رو همون موقعه اقا شهریار در انجمن قرار داد (  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد )

پس با توجه با این خبر احتمالا چندین ساله که ایران داره روی پروژه موشک های برد بلند با قابلیت انهدام چندین هدف ، کار می کنه .(پس نظریه شما می تونه صحیح باشه)

باتشکر

mehdighorbani, sokuteasemuni

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
148

تاريخ عضويت

zigomigota@gmail.com

توسط saeed_saba » دوشنبه 17 آبان 1389 14:30

سپاس فراوان از sinasat و airmag دارم . چون اعتقاد دارم مورد نقد قرار دادن این موضوعات همین انجمن هاست .
"در مورد اعتقادات  و کتاب آسمانی پرسیدی"
در این مورد بنده به قرآن و مذهب شیعه دوازده امامی اعتقاد دارم . ( اما حقوق اقلیت ها رو  هم به شدت به رسمیت می شناسم ).

"حال وارد بحث می شویم
دوم بنظر شما کنار امدن با انها همان پیروی و اطاعت از دستورات سران مستکبر عالم نیست .!؟(یعنی قبول کنیم انها به ما و کشورها دیگه ظلم کنند)
"

صحبت شما منو یاد یه خاطره انداخت :
یه بار در دوران دانشجویی در کلاس اخلاق اسلامی یکی از دوستان از استاد در مورد قاچاق سوخت سوال کرد ( پرسید چرا باید بنزین یا گازوئیل ما به عراق قاچاق بشه در عین حال ما باید تو ایران بنزین رو سهمیه بندی استفاده کنیم ؟ )
استاد بنده خدا که اصلا بحث تخصصیش نبود و می تونست بگه من اطلاعات در مورد قاچاق ندارم . وارد بحث شد  ( این که نظام ما اسلامی و فلان و بهمان )و بحث هم بالا گرفت . در نتیجه استاد کم آورد( چون می خواست جواب همه چیز رو با اینکه نظام ما اسلامی جواب بده ) دیگه نمی تونست استدلال کنه .وقتی بنده خدا دید نمی تونه جواب بچه ها رو بده . زد به صحرای کربلا . گفت اصلا من یه سوال از شما می پرسم شما جواب بدین ببینم . استاد به بچه ها گفت : دین رو بزاریم کنار آیا شما قرآن رو قبول دارید ؟ همه گفتن بله . دوباره تکرار کرد :دین رو بزاریم کنار آیا شما قرآن  رو قبول دارید ؟ همه گفتن بله   ( بنده خدا تو اون شرایط نتونست تمرکز کنه کنه بابا قرآن کتاب یه دین محسوب می شه پس چطور دین رو بزاریم کنار و اونوقت در مورد قرآن صحبت کنیم )

مراد من اینه که اگه بخوایم هر موضوعی رو چه با ربط چه بی ربط  به اسلام ربط بدیم و بگیم حکومت ما اسلامی پس نقصی نداره یا همه چیز رو از مجرای دین نگاه کنیم  ( قاچاق سوخت )آخرش  به نتیجه نمی رسیم .
من اعتقاد  دارم که دین موضوعی جهان شمول و بر همه چیز انسان نظارت داره اما اگه افراط داشته باشیم باز به بی راه می ریم .

در مورد دو سوالی که در بالا پرسیدید :
اگر بخواهم با دید و منطق شما پیش بروم باید بگویم که . پیغمبر اسلام همه جنگید هم صلح کرد . امام حسن هم همین طور و سایر امامان هم بنا به مصلحت اقدام مناسب انجام دادن . وقتی پیغمبر با کفار صلح کرد مگه از دستورات مستکبران پیروی کرد؟ ( نه برای حفظ منافع مسلمین صلح رو جایز دید )
کل صحبت من بر روی منافع ملی ست . واقعا اگر ما اقتصاد پویا و قدرتمندی داشته باشیم می توانیم با غربی ها مغالبه کنیم یا اگر موشک داشته باشیم ؟
آیا منافع ملی ما همین است که موشک بسازیم ؟ آیا نباید کارخانجات خود را گسترش دهیم ؟ آیا منافع  ملی  مافرار مغزهاست ؟
اگر فرهنگ درست داشته باشیم می توانیم انقلاب را صادر کنیم یا زمانی که در همین تهران حوادثی مثل پنجشنبه سیاه رخ می دهد می توانیم؟
نیروی نظامی بسیار مهم است اما زمانی که اقتصاد درست باشد و نباید نیروی نظامی را بر اقتصاد ترجیح داد .
بدون شک چند تکه از وسایل منزل شما ساخت کشور کره می باشد . به نظر شما کره با این تولید و این اقتصاد فرهنگ خود را صادر نمی کند ؟ ( نمونه های کوچک و واضح فیلم های کره ای است که امروز در کشور ما طرفدار فراوانی دارد )کره هم کالای خود را صادر می کند و هم فرهنگ خود را  .اما به واقع ایران چه جایگاهی در اقتصاد دنیا دارد ؟ آیا کالا های مارک ایران نیز در روستاهای دور افتاده در فقیر ترین کشور های افریقایی دیده می شود ؟
آیا وسایل الکترونیک ما همانند کره با وسایل مشابه آمریکایی در خود امریکا رقابت می کند ؟

اگر بخواهیم که با آمریکا رقابت کنیم یا به تعبیری توی دهن امریکا بزنیم آیا با موشک می توانیم یا با اقتصاد و فرهنگ خود ؟؟؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeed_saba تشکر کرده اند:
sand_fighter, salam_2407, samsun, wild-bear

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5576

تاريخ عضويت

توسط sinaset » دوشنبه 17 آبان 1389 15:20

saeed_saba نوشته است:سپاس فراوان از sinasat و airmag دارم . چون اعتقاد دارم مورد نقد قرار دادن این موضوعات همین انجمن هاست .
"در مورد اعتقادات  و کتاب آسمانی پرسیدی"
در این مورد بنده به قرآن و مذهب شیعه دوازده امامی اعتقاد دارم . ( اما حقوق اقلیت ها رو  هم به شدت به رسمیت می شناسم ).
"حال وارد بحث می شویم
دوم بنظر شما کنار امدن با انها همان پیروی و اطاعت از دستورات سران مستکبر عالم نیست .!؟(یعنی قبول کنیم انها به ما و کشورها دیگه ظلم کنند) "
صحبت شما منو یاد یه خاطره انداخت :
یه بار در دوران دانشجویی در کلاس اخلاق اسلامی یکی از دوستان از استاد در مورد قاچاق سوخت سوال کرد ( پرسید چرا باید بنزین یا گازوئیل ما به عراق قاچاق بشه در عین حال ما باید تو ایران بنزین رو سهمیه بندی استفاده کنیم ؟ )
استاد بنده خدا که اصلا بحث تخصصیش نبود و می تونست بگه من اطلاعات در مورد قاچاق ندارم . وارد بحث شد  ( این که نظام ما اسلامی و فلان و بهمان )و بحث هم بالا گرفت . در نتیجه استاد کم آورد( چون می خواست جواب همه چیز رو با اینکه نظام ما اسلامی جواب بده ) دیگه نمی تونست استدلال کنه .وقتی بنده خدا دید نمی تونه جواب بچه ها رو بده . زد به صحرای کربلا . گفت اصلا من یه سوال از شما می پرسم شما جواب بدین ببینم . استاد به بچه ها گفت : دین رو بزاریم کنار آیا شما قرآن رو قبول دارید ؟ همه گفتن بله . دوباره تکرار کرد :دین رو بزاریم کنار آیا شما قرآن  رو قبول دارید ؟ همه گفتن بله   ( بنده خدا تو اون شرایط نتونست تمرکز کنه کنه بابا قرآن کتاب یه دین محسوب می شه پس چطور دین رو بزاریم کنار و اونوقت در مورد قرآن صحبت کنیم )

مراد من اینه که اگه بخوایم هر موضوعی رو چه با ربط چه بی ربط  به اسلام ربط بدیم و بگیم حکومت ما اسلامی پس نقصی نداره یا همه چیز رو از مجرای دین نگاه کنیم  ( قاچاق سوخت )آخرش  به نتیجه نمی رسیم .
من اعتقاد  دارم که دین موضوعی جهان شمول و بر همه چیز انسان نظارت داره اما اگه افراط داشته باشیم باز به بی راه می ریم .

اگر بخواهم با دید و منطق شما پیش بروم باید بگویم که . پیغمبر اسلام همه جنگید هم صلح کرد . امام حسن هم همین طور و سایر امامان هم بنا به مصلحت اقدام مناسب انجام دادن . وقتی پیغمبر با کفار صلح کرد مگه از دستورات مستکبران پیروی کرد؟ ( نه برای حفظ منافع مسلمین صلح رو جایز دید )
کل صحبت من بر روی منافع ملی ست . واقعا اگر ما اقتصاد پویا و قدرتمندی داشته باشیم می توانیم با غربی ها مغالبه کنیم یا اگر موشک داشته باشیم ؟
آیا منافع ملی ما همی

با سلام خدمت شما

دین و قران
پایه و اساس و مبانی فکری دین اسلام از قران پا گرفته شده است ، و قران کتابیست که توسط پرودگار بی همتا ، انسان شناس و روانشناس واقعی انسان ها فرستاده شده ، و در این  کتاب انسان ها دعوت به خدا پرستی شده اند ، و در این کتاب تمام راه ها و اصول فکری برای (100 درصد مسائل زندگی) پایه ریزی و برنامه ریزی شده ، و خداوند متعال در این کتاب تمام زیر ساخت ها و مبانی فکری که باعث اباد شدن زندگی یک انسان در دنیا و اخرت میشود را تشریح کرده
است (که قطعات پیروی از دستورات خدا ، رضایی او را به همراه دارد) و قطعا دوری از دستورات الهی رفتن به راه کج و در نهایت نابودی و عذاب الهی را در پی خواهد داشت .

مراد شما در جملات بالا اینست که دین در بعضی مسائل نباید دخالت کنید ، در حالی که شناخت شما از دین اشتباه است ، چون دین حتا شامل خوابیدن و خوردن و کار تلاش کوشش و 24 ساعت عمر انسان را در بر می گرید ، امکان ندارد موردی باشد که دین انجا به مرخصی رفته باشه (نعوذ بالله) ، همانجور که روز قیامت قطعات از جزییات زندگی ما پرسید خواهد شد .
دین باید در هرکاری دخالت داشته باشد ، چون وظیفه اصلی دینی پرورش انسان ها ،سوق دادن انسان ها به یک زندگی معنونی همراه با رضایی خدا می باشد .

ما فراموش نمی کنیم که برای چه خلقت شدیم (جهت امتحان الهی) ، پس قطعآ دین در هر کاری باید باشد ، چون زمین جایی ازمایش است ، فلسفه بوجود امدن دین هم همین بود که انسان را از راه کج به راه راست (واقعی) دعوت کند و کاری کنند که انسان ها خدایی خود را بشناسند و همیشه ازاده باشنده ، نه اینکه زیر قید و بند دنیا اسیر شده بشوند
آیا منافع ملی ما همی

مشکل همینجاست ، انها علاقه شدید به دخالت در افکار ما دارند ، مثلا می گویند دست از ساختن سایت انرژی هسته ای بردارید ..! و از فلسطین و لبنان همایت نکنید ، در یک کلام در مقابل ظلم ما به جهان ساکت بمانید !؟
قطعا صلح وجود دارد و پیامبر (ص) و امام حسن (ع) سلامون علیه ها به درستی و 100 درصد تصمیم صحیحی گرفتن ، ولی من فکر نمی کنم صلح ربطی به این مسئله ما داشته باشد ، ما که الان با انها جنگ سخت نداریم !
بله کالاها را تحریم کردن ، چون زور گو هستن چون پیرو شیطان هستن ، تا ما را هم مثل خودش نکنند دست از سر ما بر نمی دارند ، ما باید طبق دستورات دینی خودمان عمل کنیم ، قطعا اگر ما زیر بار زور برویم ، باعث میشود خیری در دنیا و اخرت نبینیم  
در حال حاضر و هیچ وقت خدا نیمیرید ، ما خدا را داریم و فقط به اون پناه می بریم .(انشالله)
ما اقتصاد خود رو جلو می بریم نه به قیمت ظلم و ستم به دیگران یا سکوت در مقابل کارها انها ، اگر این کار را بکونیم فرق ما با انها چیست !؟
در پایان از شما در خواست می کنم با توجه به اینکه هر دو ما بچه مسلمان هستیم ، پیرو دین اسلام هستم ، و قران را قبول داریم ، برای گفته ها خود دلیلی قرانی بیااورید.

باتشکر

mehdighorbani, 1373

Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

توسط wild-bear » دوشنبه 17 آبان 1389 15:50

سلام و تشکر از دوستان

خیلی خیلی ممنونم بابت خارج شدن از موضوع تاپیک...
دیگه عادت شده...ممنون از لطفتون و مسلمان بودنتون..خیلی راحت پا روی زحمت دیگران میگذارید در آخر هم ادعای مسلمانی میکنید....برای خودم متاسفم که با هزار شوق مطلب جمع  آوری و ترجمه میکنم که در آخر یک نفر پیدا نشه که بخواد یک نظر یا تشکر کنه و فقط دنبال حاشیه...لعنت به من بیکار احمق .....................
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
un4given.1991, هارپاک

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
148

تاريخ عضويت

zigomigota@gmail.com

توسط saeed_saba » دوشنبه 17 آبان 1389 16:01

دوست گرامی من کی گفتم نباید از دین در برخی جاها چشم پوشی کرد؟ من گفتم نمیشه همه چیز رو از منظر دین نگاه کرد ( آخه قاچاق سوخت کجاش به دین و قرآن ربط داره ؟ )

آریکا کی گفته انرژی هسته ای نداشته باشید ؟ ( حتما من حامی آمریکا هم میشم ) بلکه عنوان کرده باید شفاف سازی کنید .

اگه منافع ملی ما در فقر فساد و فحشاست که دیگه خودتون میدونید و خودتون

بعدي